Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

sukcesy i porażki Burmistrza

38 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~rzabas~

~rzabas~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2011 - 08:33:40

Nowy gospodarz- nowe porządki? Zastanawiam się czy mieszkańcy nie popełnili gafy wybierając Pana Namyślaka na Burmistrza Lęborka. Czy uczciwym jest podnoszenie własnych poborów, jednocześnie podnosząc podatki mieszkańcom? Zastanawiam się również nad pomysłem wstrzymania dotacji dla prywatnych przedszkoli. Rozumiem intencję, bo niby dlaczego miasto ma dotować prywatne firmy. Może dlatego, że samo nie potrafi zapewnić miejsc w publicznych placówkach. Nie mam wyboru i muszę opłacać abonament w prywatnej placówce, który i tak nie jest mały w porównaniu z publicznymi przedszkolami, a tymczasem szykują się jeszcze zmiany na gorsze. Najbardzie jednak chciałbym podziękować Panu Burmistrzowi za rondo Solidarności, które w rewelacyjny sposób sparaliżowało próby poruszania się po mieście. Mimo wszystko gratuluję Panu umiejętności omamiania ludzi. Został Pan wybrany po raz drugi na włodarza. To cud, może na miarę świętego...

#2 ~ixi~

~ixi~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2011 - 17:28:22

Nowy gospodarz- nowe porządki? Zastanawiam się czy mieszkańcy nie popełnili gafy wybierając Pana Namyślaka na Burmistrza Lęborka. Czy uczciwym jest podnoszenie własnych poborów, jednocześnie podnosząc podatki mieszkańcom? Zastanawiam się również nad pomysłem wstrzymania dotacji dla prywatnych przedszkoli. Rozumiem intencję, bo niby dlaczego miasto ma dotować prywatne firmy. Może dlatego, że samo nie potrafi zapewnić miejsc w publicznych placówkach. Nie mam wyboru i muszę opłacać abonament w prywatnej placówce, który i tak nie jest mały w porównaniu z publicznymi przedszkolami, a tymczasem szykują się jeszcze zmiany na gorsze. Najbardzie jednak chciałbym podziękować Panu Burmistrzowi za rondo Solidarności, które w rewelacyjny sposób sparaliżowało próby poruszania się po mieście. Mimo wszystko gratuluję Panu umiejętności omamiania ludzi. Został Pan wybrany po raz drugi na włodarza. To cud, może na miarę świętego...

Nowe przysłowie Lęborczanin sobie kupi, że przy każdych wyborach głupi...

#3 ~taki1~

~taki1~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2011 - 23:12:47

Czy uczciwym jest podnoszenie własnych poborów, jednocześnie podnosząc podatki mieszkańcom?

Prawda jest taka, że wyłączną kompetencją rady jest podnoszenie wynagrodzenia - sam sobie tego zrobić nie może. Doszły mnie słuchy, że po obniżce diet, teraz kolej na wynagrodzenie.

Co do podatków? No cóż, na pewno nie jest to miłe, ale prawda jest taka, że od lat nikt tego nie robił , a roszczenia ludzi rosną. Bo z czego zaspakajać rosnące wymagania mieszkańców? Miasto zrobi dla mieszkańców wszystko, albo prawie wszystko, tylko oni muszą się na to złożyć i zapłacić.

Zastanawiam się również nad pomysłem wstrzymania dotacji dla prywatnych przedszkoli. Rozumiem intencję, bo niby dlaczego miasto ma dotować prywatne firmy. Może dlatego, że samo nie potrafi zapewnić miejsc w publicznych placówkach. Nie mam wyboru i muszę opłacać abonament w prywatnej placówce, który i tak nie jest mały w porównaniu z publicznymi przedszkolami, a tymczasem szykują się jeszcze zmiany na gorsze.

Wracamy do pierwszej tezy - oburza podnoszenie podatków, ale już brak dopłat do przedszkoli nie. Będą większe wpływy do kasy miasta to i będą dopłaty do przedszkoli, będą budowane mieszkania komunalne itd. itp.

Tak w ogóle, to założenie przedszkola to świetny biznes - nie dość, że miasto dopłaca/dopłacało tyle samo co do własnych przedszkoli to jeszcze można doliczać sobie górkę według własnego uznania. Sprytne - pewny pieniądz.

Najbardzie jednak chciałbym podziękować Panu Burmistrzowi za rondo Solidarności, które w rewelacyjny sposób sparaliżowało próby poruszania się po mieście.

Ja jeżdżę trasą Aleja Wolności => Krzywoustego kilka razy dziennie - 5-10 minut to rzeczywiście istny paraliż komunikacyjny.

Wydaję mi się, że to rondo zostało zaprojektowane na potrzeby miasta powiatowego o zaludnieniu w granicach 40 tysięcy, droga wojewódzka, centrum miasta - musiało być zbadane natężenie ruchu itd. Problem polega myślę na tym, że jak było projektowane, to nikt nie przewidywał, że polski rynek zaleją tanie auta sprowadzane z Europy Zachodniej. Druga sprawa jest taka, że duża część kierowców nie umie po prostu po rondach jeździć - oni moim zdaniem odgrywają istotną rolę w spowalnianiu ruchu.

Mimo wszystko gratuluję Panu umiejętności omamiania ludzi. Został Pan wybrany po raz drugi na włodarza. To cud, może na miarę świętego...

Nie wiem, czy posiada umiejętności omamiania ludzi. 3 raz w powszechnych wyborach został wybrany na burmistrza, zawsze w pierwszej turze - nie wiem czy to dzięki omamianiu.

Oceniając władze należy patrzeć szeroko, brać pod uwagę cały obraz sytuacji, różnego rodzaju zależności. Dopiero biorąc pod uwagę wszystkie czynniki kształtujące decyzje czy to rady czy burmistrza można wystawiać oceny.

Ja rozumiem podnoszenie podatków, rozumiem odebranie czy zmniejszenie dotacji do przedszkoli prywatnych.

Mimo, że rozumiem dlaczego rondo powoduje zatory / słowo korki bym zarezerwował do zatorów w ruchu powyżej pół- może całej godziny / jest mnóstwo powodów - to jednak oczekuje zmian, gdyż takie są możliwe. Na pewno łatwiej wprowadzić jakieś zmiany w organizacji ruchu aut/pieszych niż uczyć kierowców poprawnej jazdy po rondach, czy przenosić ośrodki handlowe /lidl, kaufland/ w inne miejsce miasta.

Męczy mnie narzekanie, bez okazania chociaż odrobiny zrozumienia. Ale zrobił się ze mnie adwokat.

Pozdrawiam i życzę nam wszystkim cierpliwości - zmiany będą, bo muszą, następować - oby tylko na lepsze.

#4 ~pies Baskervillów~

~pies Baskervillów~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2011 - 08:04:54

Zastanawiam się również nad pomysłem wstrzymania dotacji dla prywatnych przedszkoli. Rozumiem intencję, bo niby dlaczego miasto ma dotować prywatne firmy. Może dlatego, że samo nie potrafi zapewnić miejsc w publicznych placówkach.

Tu nie ma nad czym deliberować, skoro poprzednik wymyślił takie dotacje to nie z racji potrzeb narodu ale raczej z tego powodu, że koleżanka z Ziemi Lęborskiej takie przedszkole prowadziła. Pośrednio nabijał więc kieskę znajomej też nie potrafiąc zapewnić mieszkańcom miejsc w przedszkolach publicznych. Na każdej uroczystości celebrowanej przez swego burmistrza jej wiązanki kwiatów były największe a podziękowaniom nie było końca. Skoro poprzednik rozbuchał się w inwestycjach to następca musi te inwestycje spłacić. By spłacić trzeba mieć. By komuś dać trzeba zabrać.

Najbardziej jednak chciałbym podziękować Panu Burmistrzowi za rondo Solidarności, które w rewelacyjny sposób sparaliżowało próby poruszania się po mieście

Ooooo... znów niezbyt świeży kotlet. A poprzednik to próbował choć to naprawiać? Na przebieg dróg wojewódzkich, na wyliczenie ich przepustowości to każdy włodarz tego miasta ma taki wpływ jak ja na zatrucie wód Amazonki. Ale temat dobry, zawsze można gadać.

Podsumowując; wolę nudną stabilizację niż rozbuchany ponad miarę celebrytyzm jego poprzednika.

#5 ~pies Baskervillów~

~pies Baskervillów~
  • Goście

Napisano 28 marzec 2011 - 22:29:29

Ktoś podpisujący się nikiem "stowarzyszony" odpowiedział na mój post w zupełnie nowym temacie skierowanym personalnie do mnie... :huh:

Kłamiesz kochanieńki, to przedszkole nie jest prywatną własnością wymienionej przez ciebie pani tylko całego stowarzyszenia, którego tez jestem członkiem. Czesne jest wpłacane na potrzeby dzieci niepełnosprawnych a nie do jej kieszeni i tym ta placówka różni się od pozostałych prywatnych. Pisanie prawdy to co innego niż antypatia do dyrektorki

Ktoś kto ma cywilną odwagę loguje się na tym forum i odpowiada za to co pisze.
Nie mam nic do dyrektorki....zwracałem raczej uwagę na ogromne bukiety kwiatów wręczane byłemu przy byle okazji.

Gwoli przypomnienia to z ustawy o stowarzyszeniach..

Art. 2. 1. Stowarzyszenie jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem o celach niezarobkowych.
2 /.../
3. Stowarzyszenie opiera swoją działalność na pracy społecznej członków; do prowadzenia swych spraw może zatrudniać pracowników.

i wszystko jasne.... :blink:

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2012 - 12:12:45

Wysłuchałem rozmowy tow. Witolda z dziennikarką lokalnej telewizji. Z rozmowy tej wynika, że pana burmistrza opuściło poczucie rzeczywistości. Ujawnił, że obce jest mu poczucie wstydu. Totalna kompromitacja. Fuj!

#7 ~stowarzyszony II~

~stowarzyszony II~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2013 - 16:06:07

Ktoś kto ma cywilną odwagę loguje się na tym forum i odpowiada za to co pisze.
Nie mam nic do dyrektorki....zwracałem raczej uwagę na ogromne bukiety kwiatów wręczane byłemu przy byle okazji.

Gwoli przypomnienia to z ustawy o stowarzyszeniach..

Art. 2. 1. Stowarzyszenie jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem o celach niezarobkowych.
2 /.../
3. Stowarzyszenie opiera swoją działalność na pracy społecznej członków; do prowadzenia swych spraw może zatrudniać pracowników.

i wszystko jasne.... Dołączona grafika

No i sobie odpowiedziałeś - mają prawo zatrudnić swych pracowników a wyżej opisywana pani zatrudnia aż 18, poczytaj na stronie i to już w tym grajdole pozbawionym perspektyw pracy dla młodych, których ona zatrudniła budzi szacunek. Kwiaty nie tylko ona daje, po prostu w imieniu członków, jak tego nie rozumiesz to nic nie wiesz i działaniach stowarzyszeń. Decyduje zarząd, sprawdź dokładnie statut.

#8 ~antypies~

~antypies~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2013 - 12:25:32

Ciekawe, zalogowałeś się jako pies i to ma być ta odwaga? Napisz nazwisko :lol:

#9 Yktorn

Yktorn

Swojak

• Moderatorzy społeczni
  • PipPipPipPip
  • 2293 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 12:36:37

Pan burmistrz już dawno stracił ........................................................................................
.......................................................................................................
...................................................................................................................
........................................................................................................
Niech ktoś wreszcie posprząta to bagno.

"Fidel", nie obrażaj. Zaczynam sprzątanie.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 luty 2013 - 18:03:41

Duupa, remontuje uliczki w centrum (nie wiem czy za długi) co jest ok, ale nie wspiera przedsiębiorczości produkcyjnej (to co daje zatrudnienie i wpływy). Powstają setki głupich sklepików a jednocześnie Biedronek itp. które je zabijają. Gdzie tu sens? Tereny gotowe do zabudowy pod konkretne firmy pozastają gołe. Studzienki kanalizacyjne w tzw. tunelu już się zapadły (gówniany podwykonawca forsowany przez urząd miasta. Korupcja???). N. chyba wychodzi z założenia że "dla niego kasy starczy".

#11 ~lolo~

~lolo~
  • Goście

Napisano 03 luty 2013 - 20:10:06

"Gdzie Pani widzi kryzys..." jest podwyżka jest zabawa:
http://www.gp24.pl/a...arams=Itemnr=49

#12 ~ONY~

~ONY~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2013 - 12:48:08

Wysłuchałem rozmowy tow. Witolda z dziennikarką lokalnej telewizji. Z rozmowy tej wynika, że pana burmistrza opuściło poczucie rzeczywistości. Ujawnił, że obce jest mu poczucie wstydu. Totalna kompromitacja. Fuj!

Obecnie silna ekipa włodarzy miasta i powiatu pojechała do świętych miejsc na południu Europy za pieniadzę podatników. To juz standard w tym miasteczku zabitym dechami. Jak rzyc panie burmistrzu? jak rzyć?

#13 ~ONY~

~ONY~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2013 - 12:48:41

Obecnie silna ekipa włodarzy miasta i powiatu pojechała do świętych miejsc na południu Europy za pieniadzę podatników. To juz standard w tym miasteczku zabitym dechami. Jak rzyc panie burmistrzu? jak rzyć?

#14 ~Neon~

~Neon~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2013 - 12:51:04

No i jak tam rzyć panie burmistrzu. Jak rzyć?

#15 ~Neon~

~Neon~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2013 - 12:51:33

#16 ~Neon~

~Neon~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2013 - 12:51:58

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2013 - 12:55:13

Kup sobie flaszkę denaturatu i rzyj sobie. Analfabeto.

#18 ~czuły węch~

~czuły węch~
  • Goście

Napisano 21 maj 2013 - 20:05:23

Panie Gościu, tego niedoszłego formalnie a mentalnie sekretarza PZPR poczucie rzeczywistosci opusciło wraz z upadkiem komuny. I jemu podobni, sieroty po komunie i niebozczce PZPR promowali go, w tym do sejmu by im przydał choc kes polskiego tortu. Jego fenomen jest tym bardziej do podziwiania gdy wezmie sie pod uwage, ze zawsze nosił, jako znak rozpoznawczy, smierdzącą potem na 3 km marynarkę.

#19 ~lęborczanin~

~lęborczanin~
  • Goście

Napisano 25 maj 2013 - 12:40:32

Jak masz taki czuły węch to wyniuchaj jak wygrać wybory i ty będziesz włodarzem. Dla mnie zawiść i tyle w tej całej twojej wypowiedzi. Znam takich zawistników co na szczęście źle skończyli, słynne 4 kąty padły, Lecho taki jest, sam niewiele osiągnął jak to pijaczynka śmierdząca na 10 km idąc twoim rozumowaniem, żeby wygrać do sejmu to trzeba mieć sporo fanów i tego ci żal. Pokaż klasę za rok wybory, zaoferuj konkretny program i wygraj, sam na ciebie zagłosuję ale ogólnie wolę to co znam niż nowe gorsze zło :D

#20 ~OlaS~

~OlaS~
  • Goście

Napisano 27 maj 2013 - 07:40:06

Ja nie mogę. W ogóle co wy tutaj gadacie za głupoty, nic nie wiecie na temat polityki w naszym mieście. Nie mogło nas spotkać nic lepszego jak Namyślak, który zrezygnował z posady posła na rzecz ratowania naszego miasta. O mój boże, weźcie się następnym razem zagłębcie w tematy polityki lęborskiej a potem pier***cie na forum głupoty. Jestem ze środowiska więc mam informacje z pierwszej ręki.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych