Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Sukcesy "Dobrej Zmiany"

127 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Durnie~

~Durnie~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2019 - 12:04:53

Suszą spowodowaną brakiem prowadzenia racjonalnej gospodarki wodnej. Nikt nie odpowiada za to, że doprowadzono do sytuacji gdzie ilość wody na mieszkańca w Polsce jest niższa niż w Egipcie. To jest rzeczywyistość której nikt się nie podejmuje zamienić. Nie dziwne bo poza przelewaniem pieniędzy jednych ludzi na konta drugich i wycinką drzewostanu rząd nic innego nie potrafi.

Niedobór wody jest spowodowany geografią Polski, a nie brakiem racjonalnej polityki. Tak samo susza jest zjawiskiem naturalnym występującym nawet w państwach importujących wodę pitną w tankowcach jak Francja.

#42 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2019 - 13:09:19

Dzień dobry!! Na wstępie zaznaczam że jest to opinia wieśniaka, określenia które nadał mi jeden z szanownych komentatorów dając świadectwo katolickiej miłości i dbałości o bliźniego. Co też pewnie by się stało gdybym nie był z plenienia lewaków, lub precyzyjnie z innej opcji. Czyli nie jestem ich zwolennikiem. Nie wydaje mi się bym tą ekstrawagancję obywatelską i patriotyczną mógł zrzucić na karb swych specyficznych i nienormalnych cech. Powód jest całkowicie inny ,nie zasługujący na specjalną uwagę... Sprawy ekonomiczne i dyskusje na ich temat zawsze w Polsce  sprawiały duże problemy.Dlaczego?  Ponieważ podstawowe zasady ekonomii w wersji czysto domowej są nie znane i przez społeczeństwo lekceważone. Gdy społeczeństwo dysponuje tak ograniczoną wiedzą , można mu wciskać kity, a ono to łyka. Często na tym portalu znajdujemy bardziej rozbudowane próby oceny w tej materii. W jaki sposób możemy je zweryfikować?  Ani nie chce się nam szukać danych, lub co jest regułą nie rozumiemy o czym mowa. Ja osobiście czuję się szczęśliwy i pełen nadziei czytając jedną z opinii. Wynika z niej ,że posiadając dług, którego notabene nigdy nie zaciągałem osobiście wynosi ponad 26000 zł. Mogło by to wywołać mały sprzeciw z mojej strony , jednak dowiadując się że takich naiwniaków jest 38000000  , ulżyło mi bardzo. Dowiedziałem się również że Polska jest świetnym terenem do przeprowadzki z Anglii dla wielu firm. Powodami takiego wyboru ma być świetna gospodarka i stabilne prawo. Głupota jakich mało!  Liczą się koszty. Tani polski pracownik obsłuży tą firmę od sprzątania po usługi kominiarskie.Dowiedziałem się również że świetna i stabilna gospodarka zatrudnia siłę roboczą z zewnątrz. To nie walor świetności ,lecz powód problemów demograficznych. Pamiętając że polityka rządu powoduje odejście wielu pracowników obdarowanych 500+. Szczytem manipulacji staje się ocena bilansu handlowego. Bez podania danych , notabene bardzo wstydliwych , mówi się o jego wzroście. To podobny argument jak ten ,który mówi i że za PO analfabetyzm już nie istniał. Taki stan rzeczy jaki obserwujemy w Polsce nie ma prawa bytu w dłuższej perspektywie. Jeżeli ktoś dysponujący danymi mówi inaczej jest kłamcą. Więc może tak się zdarzyć ,że dzisiejszy wieśniak w niedalekiej przyszłości karze wybatożyć dzisiejszego Pana. Już widzę ten skowyt!  szalom!!!

W Czechach jest więcej miejsc pracy niż osób w wieku produkcyjnym (oficjalne dane Eurostatu), więc co? to też wynik złej demografii, czy może wynik doskonałej siły gospodarczej kraju? Oczywiście osoby znające się na ekonomii jak świnia na gwiazdach twierdzą, że to wina złej demografii... Dług publiczny nie jest tak wielkim problemem, bo wliczają się w niego na przykład przyszłe emerytury dla emerytów. Oczywiście te emerytury nie zostaną z góry wypłacone za 20 lat, tylko wypłacane w miesięcznych kwotach, więc to że statystycznie NA POLAKA dług publiczny wynosi 26 tyś złotych (trochę więcej tak naprawdę) nie oznacza, że jest to dług przypisany do każdej osoby, który musi spłacić od razu, jest to dług państwa wobec jego obywateli, a nie dług obywatela wobec państwa. Więc nie manipulujmy faktami. To państwo ma ten dług i zobowiązania wobec nas - swoich obywateli, a nie każdy z nas wobec kogokolwiek. Nikt nikomu nic nie zabierze, wierzyciele mogą zabrać majątek państwa, a nie nasz prywatny.

Co do UK, to dług publiczny Wielkiej Brytanii, jest obecnie najwyższy w historii i wynosi ponad 1,65 bln GBP!!!! Co oznacza, że na każdego Brytyjczyka przypada 27 500 Funtów to jest po obecnym kursie 131 tysięcy 606 złote i 94 grosze. Może to otworzy niektórym oczy dlaczego Polacy masowo wracają do Polski z UK. 

#43 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2019 - 13:26:51

Nikt nikomu nic nie zabierze, wierzyciele mogą zabrać majątek państwa, a nie nasz prywatny.

Uff, nie powiem, kamień spadł mi z serca   ;) :D :) 

Resztę pominę milczeniem .... B) , - tak, do każdej  <_<

#44 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2019 - 13:36:34

Źródło Bankier.pl

(Tak się jakoś dziwnie składa, że odkąd objęła władzę dobra zmiana, mamy od 2015 dodatni bilans handlowy)

"Już trzeci rok z rzędu Polska odnotowała nadwyżkę w handlu zagranicznym. Jednak jest ona wyraźnie niższa niż w ostatnich dwóch latach.

W 2017 r. wartość eksportu z Polski wzrosła o 8,3 proc., do 870,1 mld zł, a importu - o 10,4 proc., do 868 mld zł - wynika z danych GUS. Dodatnie saldo ukształtowało się na poziomie 2,1 mld zł, w porównaniu do 17,1 mld zł w 2016 r. i 9,9 mld zł w 2015 r. Wyraźnie niższe saldo niż w latach ubiegłych wynika m.in. z wyniku odnotowanego w grudniu. Deficyt był wówczas najgłębszy od 2012 r. - wyniósł blisko 6 mld zł.

(Bankier.pl)

Handel zagraniczny wyrażony w walutach obcych rósł jeszcze szybciej - eksport w euro zwiększył się o 10,2 proc., a import o 12,3 proc., a w dolarach odpowiednio o 11,3 proc. i 13,5 proc. W obu przypadkach saldo wyniosło 0,4 mld i było niższe niż przed rokiem (3,9 mld euro i 4,4 mld dol.).

Importowi sprzyjały przede wszystkim wyższe ceny ropy, umocnienie złotego i dobra kondycja polskiej gospodarki, w tym grubsze portfele Polaków. Eksport wspierał natomiast rozkwit w strefie euro oraz poprawa relacji handlowych z Rosją i USA. GUS podkreśla, że Polska odnotowała wzrost eksportu i importu ze wszystkimi czołowymi partnerami handlowymi. Obroty z pierwszą dziesiątką stanowiły blisko 2/3 handlu zagranicznego ogółem.

Tradycyjnie, największym odbiorcą towarów z Polski były Niemcy. Udział zachodniego sąsiada wyniósł, podobnie jak przed rokiem, 27,4 proc. Podium uzupełniły Czechy i Wielka Brytania (po 6,4 proc.). Z czołowej dziesiątki najszybciej rósł eksport do USA (24,1 proc.) i Rosji (16,2 proc.).

Niemcy są również największym źródłem towarów trafiających nad Wisłę. Zza zachodniej granicy pochodzi 23,1 proc. importu (spadek o 0,2 proc. wobec 2016 r.). Na drugim miejscu z 11,9 proc. są Chiny, a na trzecie awansowała Rosja (6,5 proc.). Wzrost udziału Rosji aż o 0,7 proc. należy wiązać ze wzrostem cen surowców energetycznych.

Powyższe wyliczenia dotyczą importu według kraju pochodzenia, polscy statystycy raportują również wielkość importu według kraju wysyłki. W tym ujęciu import z Chin jest niższy aż o 40,6 mld zł (ok. 40 proc.) i wynosi 62,3 mld zł. Równocześnie wyższa jest wartość importu z Niemiec - o 41,2 mld zł, Holandii - 19 mld zł i Belgii - 10,3 mld zł"

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2019 - 13:56:48

Źródło Bankier.pl

(Tak się jakoś dziwnie składa, że odkąd objęła władzę dobra zmiana, mamy od 2015 dodatni bilans handlowy)

"Już trzeci rok z rzędu Polska odnotowała nadwyżkę w handlu zagranicznym. Jednak jest ona wyraźnie niższa niż w ostatnich dwóch latach.

Zwykła propaganda , ważne aby zrozumieć to, co się cytuje i czyta ;)

Nie chce mi się tego tłumaczyć, to wykład na dobre kilka godzin i nie na forum

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2019 - 15:34:22

Przez pierwsze 26 lat od obalenia komunizmu Polska miała ujemny bilans handlowy (niekorzystny) od 2015 roku mamy korzystny bo dodatni bilans handlowy. W tym roku dołączyliśmy do grupy państw rozwiniętych awansując z grupy państw rozwijających się. Wzrost gospodarczy w 2018 dla Polski 5,1% dla całej Unii łącznie z Polską poniżej 2%. Polska pnie się w górę w rankingu HDI, wyprzedzamy już Słowację, Węgry, Rumunię, Chorwację i, jednym słowem żyje się u nas lepiej niż tam. Mamy niski w stosunku DO PKB dług publiczny i według wszystkich analityków jesteśmy europejskim eschodzącym tygrysem. Deficyt budżetowy w 2018 roku był niższy niż zakładany, mediana zarobków rośnie z roku na rok, poziom ubóstwa wśród dzieci m.in dzięki programowi 500+ prawie spadł do zera, napędziła się też konsumpcja w tym na dobra luksusowe. Widzę to sam po sobie, niedawno zarabiałem jako analityk niecałe 4 tyś. na rękę, teraz jako starszy analityk finansowy zarabiam okrągłą 5 cyfrową sumkę, w firmie gdzie pracuje zarobki poszły w górę o 15%. Możemy że spokojem ioptymizmem patrzyć w najbliższą przyszłość, brakuje już w Polsce w wielu zawodach rąk do pracy, a w następnych latach ma być jeszcze lepiej :D. Widzę po twoim poście adwersarzy, że nie interesujesz się rynkiem, inwestycjami, gospodarką i nic na ten temat nie wiesz, nawet danych z eurostatu i gusu znaleźć nie potrafisz :D.

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2019 - 17:25:39

Widzę po twoim poście adwersarzy, że nie interesujesz się rynkiem, inwestycjami, gospodarką i nic na ten temat nie wiesz, nawet danych z eurostatu i gusu znaleźć nie potrafisz :D.

Tam gdzie zaczyna się nienawiść polityczna tam kończy się logika i operowanie argumentami opartymi na twardych danych i faktach. Takich ludzi jak ci, którzy tu wypisują głupoty pod adresem rządzącej partii, nie przekonają nawet najbardziej dobitne dane z Eurostatu i GUSu. Oni będą operować propagandą i oczywistymi kłamstwami, byle tylko trwać przy swoich oderwanych od realiów poglądach i jakoś je uzasadnić.

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2019 - 17:48:47

Zwykła propaganda , ważne aby zrozumieć to, co się cytuje i czyta ;)
Nie chce mi się tego tłumaczyć, to wykład na dobre kilka godzin i nie na forum

Wzrósł import drogich dóbr luksusowych związany ze wzrostem zamożności społeczeństwa, stąd bilans handlowy się pogorszył bo importujemy coraz więcej drogich dóbr konsumpcyjnych. Statystyki trzeba umieć czytać..

#49 ~on~

~on~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2019 - 16:30:28

Dlatego wszyscy którzy pojmują o co w tym wszystkim chodzi powinni iść do wyborów by ukrócić działanie niekorzystne dla naszego społeczeństwa i zakończyć rozdawnictwo!

Koniec abonamentu RTV - TVPIS dostanie po prostu kasę z budżetu... kolejne mięso wyborcze...

Januszko drogi idź do JANUSZA. T. KABZY - ON Ci pomoże z Twoją chorą głową ! Dobre leki da !

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2019 - 08:46:15

Dlatego wszyscy którzy pojmują o co w tym wszystkim chodzi powinni iść do wyborów by ukrócić działanie niekorzystne dla naszego społeczeństwa i zakończyć rozdawnictwo!

Koniec abonamentu RTV - TVPIS dostanie po prostu kasę z budżetu... kolejne mięso wyborcze...

Ale to już od dawna jest. Na TVP płacą nawet ci co nie mają telewizora.Tak jak na emerytury składają się również ci co nie płacą ZUS. Państwo polskie jest gołodupcem - w skarbie państwa są pieniądze polaków i firm = płacą podatki - wytwarzają PKB.

#51 ~k~k~

~k~k~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2019 - 10:34:58

niedobór pietruszki spowodowany suszą,

ale się znasz... pietruszki oprócz braku wody to nie ma, bo nie ma kto przy tym robić!!!!!!

#52 Phoenix_7

Phoenix_7

** od 2010 roku na gp24 - 100 % - ORYGINAŁ ®

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 4345 postów

Napisano 29 lipiec 2019 - 10:38:59

Widać, że Cały Świat normalnego narodu zaczyna widzieć

Sukcesy które przysporzyła nam "Dobra Zmiana" z roku 2015.

No tak, szczególnie te miliony młodych Polaków na emigracji za normalnym życiem ! :D

1456356798_iivcbn_600.jpg?fbclid=IwAR3vL

#53 Phoenix_7

Phoenix_7

** od 2010 roku na gp24 - 100 % - ORYGINAŁ ®

• PipPipPipPip
  • 4345 postów

Napisano 29 lipiec 2019 - 12:40:16

Tam gdzie zaczyna się nienawiść polityczna tam kończy się logika i operowanie argumentami opartymi na twardych danych i faktach.

:rolleyes:

1505488256_h7naat_600.jpg

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2019 - 14:57:58

ale się znasz... pietruszki oprócz braku wody to nie ma, bo nie ma kto przy tym robić!!!!!!

Będzie realizowana sensowna gospodarka wodna to jest melioracje, retencje jak np w Słowacji to wody nie zabraknie. Jak nie ma w kraju kompetentnych to zatrudnić z tych krajów które potrafią o to zadbać.

#55 ~Leszek~

~Leszek~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2019 - 11:04:26

Jak tacy skłonni jesteście krytykować dobrą zmianę to wymieńcie czasy kiedy ludziom żyło się lepiej i na wyższym poziomie.Odnosząc się do Pani Szydło to niestety woleli wybrać kłamczuche ,oszustkę na stanowisko jak uczciwą pracowitą kobiete to samo dotyczy Pana Szczerskiego .Tam jest zasada bierny,mierny aby wierny pederastom i innym zboczeńcom i nie ma co się cieszyć.Bo wody w uszy może wam się szybko nalać i wtedy czarna rozpacz .Co zaś dotyczy pietruszki to jak komuś za drogo to może sobie posadzić nawet koło bloku będzie miał za darmo.Bo jak ktoś dziadem był to i będzie.Za pracę czyjąs trzeba zapłacić komuna się skończyła że dyrektorom domy stawiano za darmo tak letniskowe jak i do zamieszkania w mieście.

#56 mroczek90

mroczek90

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 02 sierpień 2019 - 13:44:50

Ludzie ale tu nie ma żadnej DOBREJ ZMIANY. To sie z roku na rok dzieje coraz gorzej, bieda, 70% waszej wypłaty zabierają w podatkach a wy sie cieszycie. Mam nadzieje ze bedzie kryzys i nie bedziecie mieli co jeść i pić. Należy sie to wam, bo tego przeciez własnie chcecie- teg ochcą ludzie głosujący na PO oraz PIS- komuny i kryzysu bo to jest oferta popisu. Firmy sie tutaj napewno nie da prowadzic, wyjechałem i jest dobrze.

#57 ~otóz to~

~otóz to~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2019 - 13:38:48

Gdybym Ja - Normalny mieszkaniec Naszego Kraju zaczął opowiadać, że za mojej 4 letniej kadencji:

- wybudujemy 300 000 nowych mieszkań,

- wyprodukujemy 1 000 000 samochodów elektrycznych,

- posadzimy 500 000 000 drzew

to by o mnie powiedzieli WARIAT, IDIOTA, DE-BI-LL.

Ale to by powiedzieli o Mnie. A co powiemy o tym co takie FARMAZONY co rusz opowiada??????????????

zobaczymy do czego doprowadzi nas kacza polityka rozdawnictwa za nic nierobienie... obstawiam wariant grecki.

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2019 - 10:30:27

Jak tacy skłonni jesteście krytykować dobrą zmianę to wymieńcie czasy kiedy ludziom żyło się lepiej i na wyższym poziomie.Odnosząc się do Pani Szydło to niestety woleli wybrać kłamczuche ,oszustkę na stanowisko jak uczciwą pracowitą kobiete to samo dotyczy Pana Szczerskiego .Tam jest zasada bierny,mierny aby wierny pederastom i innym zboczeńcom i nie ma co się cieszyć.Bo wody w uszy może wam się szybko nalać i wtedy czarna rozpacz .Co zaś dotyczy pietruszki to jak komuś za drogo to może sobie posadzić nawet koło bloku będzie miał za darmo.Bo jak ktoś dziadem był to i będzie.Za pracę czyjąs trzeba zapłacić komuna się skończyła że dyrektorom domy stawiano za darmo tak letniskowe jak i do zamieszkania w mieście.

ja też chcę z państwowe pieniądze polecieć sobie jumbojetem na narty z rodzinką...

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2019 - 07:10:17

zobaczymy do czego doprowadzi nas kacza polityka rozdawnictwa za nic nierobienie... obstawiam wariant grecki.

tak masz racje dla przeciwników będzie tylko wariant grecki

#60 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2019 - 07:31:52

W 2015 r budżet NFZ wynosił 66 mld, teraz 102 mld. To dzięki temu rządowi pielęgniarki zaczęły wracać do zawodu. Trzeba być ślepym by nie widziec jak zmieniła sie sytuacja finansowa szpitali. To, że brakuje specjalistów jest konsekwencją zaniedbywania SZ przez kilkadziesiąt lat. Obecny rząd zwiększył nabory na studia i tak podwyższył zarobki, że nie opłaca się już wyjeżdżać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych