Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Sukcesy "Dobrej Zmiany"

188 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mark7

Mark7

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 188 postów

Napisano 24 lipiec 2019 - 07:45:57

Mamy wolny rynek i gospodarkę rynkową, a nie gospodarkę centralnie planowaną, gdzie rząd ustala ceny. Jest duży nieurodzaj na warzywa i rośliny uprawiane w Polsce, a jest duży popyt i mała podaż i co się staje z cenami? Prawda, że proste i logiczne! Podziękuj matce naturze, nie dobrej zmianie.

Jeżeli dobra zmiana nie robiła by rozdawnictwa pieniędzy w postaci 500+ to wiele osób by poszło do pracy przy np. produkcji pietruszki i dzięki temu ceny by były inne... ale spokojnie, myślę że za maks pół roku ceny pójdą tak do góry że te pińset to będzie nic... ceny za chwilę będziemy mieć niemieckie.

Ceny zwyżkują i to jest pewne i nie podlegające dyskusji. I jak zwykle tą sytuację tłumaczy się siłami wyższymi , czyli warunkami atmosferycznymi. Proszę prześledzić politykę fiskalną tego rządu. Nowych podatków namnożyło się co nie miara.Rząd ,sprawny pijarowo informował społeczeństwo ,  że polityka ta dotyczy wąskich grup. Jak wiemy podatki budują koszty i co za tym idzie obciążają  konsumenta , który jest na końcu łańcucha wydatków. To mocne uproszczenie, dedykowane dla nie znających zasad ekonomii. Wiele produktów na rynku, nie związanych z rolnictwem kosztuje dużo więcej . Jak to wytłumaczyć? Brakuje pieniędzy. Można je pozyskać w dwojaki sposób. Drukując papierek , ryzykując inflację i problem z UE, lub podnosząc podatki. Statystyczny Polak posiada wiedzę w tym temacie na poziomie pięciolatka. Wie tylko tyle że coś kosztuje więcej i jego budżet ma z tym problem. A jaki jest problem , tego już nie obejmuje. Smutno jest obserwować próby obrony czegoś , co w naturze jest dojeniem społeczeństwa . Dlaczego tak wielu obywateli się na to zgadza , a nawet popiera takie działanie? Bo wierzą. Wierzą w dobra zmianę , tym bardziej gdy zostali docenieni w postaci 500+. To im wystarcza by akceptować sytuację w której jeden pracuje , a drugi konsumuje. Moje pytanie jest następujące: jak długo czynni i aktywni zawodowo obywatele zechcą sponsorować nierobów? Jak owi obdarowani wyobrażają sobie swoją starość, która z powodu zaniechania pracy jest mocno niepewna. Trzeba ich nakarmić i odziać. Kto to zrobi? znowu ci co żyją pracą i w pocie czoła utrzymują swe rodziny i przyszłych emerytowanych darmozjadów. Perspektywa dla Polski bardzo ryzykowna. Wybory dokonują obywatele , i od nich zależy ich przyszłość. W tej chwili bardzo mglista.

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2019 - 08:29:44

Co bardziej światłi ludzie zdają sobie z tego sprawę. Innych nie przekonasz.
Tak długo jak nieroby są sponsorowane to do pracy nie pójdą. Takie teksty do tych ludzi i tak nie trafią. Będą wspierać ten rząd a przyszłość naszą i naszych dzieci mają w "głębokim poważaniu"
Im bardziej staramy się do nich przemówić, tym bardziej są zawzięci.
Wydawać by się mogło, że świadomość w ludziach wzrosła po upadku bloku socjalistycznego, jak widać tęsknota za minionym wzięła górę nad rozsądkiem.To wina edukacji oraz przekazu pewnych wartości w środkach masowych.
:
"BYT KSZTAŁTUJE ŚWIADOMOŚĆ" ;)
/K.Marks/

#23 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2019 - 08:32:01

Niektórzy dalej żyją mentalnie w czasach gospodarki centralnie planowej, gdzie rząd musi przeznaczać pieniądze na produkcję :D.

#24 Ja-nu-szek

Ja-nu-szek

Znajomy

• PipPip
  • 32 postów

Napisano 24 lipiec 2019 - 08:50:15

Dlatego wszyscy którzy pojmują o co w tym wszystkim chodzi powinni iść do wyborów by ukrócić działanie niekorzystne dla naszego społeczeństwa i zakończyć rozdawnictwo!

Koniec abonamentu RTV - TVPIS dostanie po prostu kasę z budżetu... kolejne mięso wyborcze...

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2019 - 09:02:43

Na akumulację, a nie wyłącznie na opuszczanie deski sedesowej.
Wyższa filozofia ? Ale może czas się zastanowić?
Dodrukowywanie środków płatniczych to początek końca.
Obligacje państwowe na horyzoncie ? -niewykluczone

#26 Mark7

Mark7

Swojak

• PipPipPipPip
  • 188 postów

Napisano 24 lipiec 2019 - 09:21:04

Co bardziej światłi ludzie zdają sobie z tego sprawę. Innych nie przekonasz.
Tak długo jak nieroby są sponsorowane to do pracy nie pójdą. Takie teksty do tych ludzi i tak nie trafią. Będą wspierać ten rząd a przyszłość naszą i naszych dzieci mają w "głębokim poważaniu"
Im bardziej staramy się do nich przemówić, tym bardziej są zawzięci.
Wydawać by się mogło, że świadomość w ludziach wzrosła po upadku bloku socjalistycznego, jak widać tęsknota za minionym wzięła górę nad rozsądkiem.To wina edukacji oraz przekazu pewnych wartości w środkach masowych.
:
"BYT KSZTAŁTUJE ŚWIADOMOŚĆ" ;)
/K.Marks/

Tak ,to prawda. Różnica pomiędzy nierobem a kimś czynnym zawodowo jest taka , że ten pierwszy jest uzależniony od tego drugiego. Który może ale w cale nie musi na niedołęgę łożyć. System który promuje nieróbstwo jest tworem szalonego intelektu.Marionetki dziś klaszczą ,myśląc o własnych profitach , w przyszłości zaś zostaną pozostawieni sami sobie , gdy kasa będzie pusta a komornik zapuka do drzwi. Taki scenariusz jest pewny i mogę się o to założyć. W całym cywilizowanym świecie elity intelektualne i ekonomiczne zawiadują gospodarką. Są właścicielami środków produkcji, fabryk i posiadają kapitał, by realizować swe cele. W cywilizacjach zachodnich środki wypracowane dzielone są w sposób racjonalny. Każdemu kapitaliście zależy by jego pracownik dobrze żył, miał środki na urlop, czuł się szczęśliwy , a co za tym idzie był wydajny i nie sprawiał problemów. Polski system to ewenement socjologiczny na światową skalę. Wyodrębniła się kasa ludzi leniwych ale bardzo roszczeniowych , których zadaniem jest poparcie dla partii , której jedynym celem jest utrzymanie władzy. Utrzymanie władzy za wszelką cenę. Władzy która ma świadomość ,że po przegranych wyborach zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej za swe łamanie konstytucji i prawa . Ich strach takim rozwojem sytuacji jest bardzo niebezpieczny. Zastanawiam się do jakich granic mogą się posunąć? Zrobią wszystko bez względu na prawo , by własne dupy chronić. Jest pewne ,że Polskę czeka okres trudny i niebezpieczny . Pożyjemy , zobaczymy. Pozdrawiam!

#27 Mark7

Mark7

Swojak

• PipPipPipPip
  • 188 postów

Napisano 24 lipiec 2019 - 09:34:08

Na akumulację, a nie wyłącznie na opuszczanie deski sedesowej.
Wyższa filozofia ? Ale może czas się zastanowić?
Dodrukowywanie środków płatniczych to początek końca.
Obligacje państwowe na horyzoncie ? -niewykluczone

Trzeba pamiętać że inwestorami w programach obligacji państwowych są ludzie posiadający pieniądze .Nie wydaje mi się by byli tak nierozsądni by inwestować w twór pozbawiony jakichkolwiek szans powodzenia. Dotyczy to również podmiotów finansowych.One chcą zarabiać , a nie tracić. Informacje docierające do nas np z Brukseli świadczą o tym że zachód ma wyrobioną opinię na temat Polski. Polski kłamliwej, aroganckiej, rozbitej , i mało wiarygodnej. To eskaluje i będzie się rozwijać.Więc kto kupi obligacje państwowe? Nierób z Pcimia? Bardzo w to wątpię!

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2019 - 10:56:52

Pewien jesteś,że ten nierób z Pcimia nie zaprzeda swojej duszy diabłu np ze wschodu, za ułamek procenta ?

#29 ~Nie pizdrawiam~

~Nie pizdrawiam~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2019 - 20:11:32

Trzeba pamiętać że inwestorami w programach obligacji państwowych są ludzie posiadający pieniądze .Nie wydaje mi się by byli tak nierozsądni by inwestować w twór pozbawiony jakichkolwiek szans powodzenia. Dotyczy to również podmiotów finansowych.One chcą zarabiać , a nie tracić. Informacje docierające do nas np z Brukseli świadczą o tym że zachód ma wyrobioną opinię na temat Polski. Polski kłamliwej, aroganckiej, rozbitej , i mało wiarygodnej. To eskaluje i będzie się rozwijać.Więc kto kupi obligacje państwowe? Nierób z Pcimia? Bardzo w to wątpię!

Rząd Kanady nie tylko nie zażądał spłaty wykupionych polskich obligacji, ale wydłużył ich wykup na kolejne 10 lat. Inwestorzy z Azji biją się o polskie obligacje, a w szczególności o obligacje polskich spółek. Ludzie którzy mają pieniądze mają też rozum i głowę na karku, czyli są waszymi przeciwieństwami i nie kierują się waszymi chorymi iluzjami tylko czystą ekonomią i matematyką. Polskie obligacje są bardzo cenione na rynkach światowych, a Polska jest uznawana za stabilnego emitera obligacji o dużym stopniu zaufania. Jakieś biadolenia biedaków na podrzędnym forum o złym wizerunku Polski i że przez to nikt obligacji nie kupi to jakaś fantasmagoria głupoty w najczystszej formie. Polska ostatnio dołączyła do krajów rozwiniętych, przez co nasze obligacje są teraz jeszcze cenniejsze i wartościowsze. Zadłużenie w stosunku do PKB jest na niskim i stabilnym poziomie gwarantujący gospodarcze bezpieczny i stabilny wzrost, inflacja jest lekko ujemna przez co bardzo korzystna dla gospodarki, system bankowy jest uznawany za jeden z najstabilniejszych w Europie, bilans handlu zagranicznego jest najkorzystniejszy od lat, zagraniczny kapitał ściąga do Polski chętniej niż kiedyś, ostatnio Phillips przenosi swoje oddziały do Łodzi, Mckinsey przenosi się z UK do Polski prawie w całości itd.didajmy do tego drugi najwyższy wzrost gospodarczy w UE zaraz po Rumunii, i 2 mln Ukraińców pracujących wPolsce. Wszystko to świadczy o znakomitym stanie gospodarki i jest dużych perspektywach na przyszłość. Tylko z drugiej strony kto z was wieśniaków kiedykolwiek słyszał o takich firmach jak Mckinsey, albo chociaż StateStreet? No właśnie...

#30 ~abrakadabra :))))))~

~abrakadabra :))))))~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2019 - 22:12:14

leżę :lol: :D :lol:

hokus-pokus

abrakadabra

:D :D :D

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2019 - 22:57:06

Jak czytam te wypociny ze trzech oszołomów politycznych w tym wątku, którzy zamiast trzeźwej realnej i obiektywnej oceny chcieliby zrobić PiS winny nawet za plamy na Słońcu i krzywiznę banana, niedobór pietruszki spowodowany suszą, chcieliby nadrabiać kierowaniem ludzi do uprawy jak za komuny, to nie wiem czy śmiać się, czy płakać, że można aż tak oderwać się od rzeczywistości z powodu zwykłego politycznego zaślepienia. :) Możecie sobie tylko powypisywać te głupoty na forum, sami siebie ponakręcać w spirali politycznego oszołomstwa, a ludzie i tak w wyborach pokażą wam jaka jest prawda i realna ocena. Macie prawo do nawet najbardziej bzdurnych i oderwanych od ziemi poglądów, ale lepiej otrzeźwiejcie trochę politycznie, bo inaczej będziecie kolejne 4 lata nakręcać się w swojej politycznej paranoi i wyć z wściekłości na PiS, aż nie tylko wasza psychika ale również organizmy fizycznie tego nie wytrzymają. Nie żebym idealizował PiS, czy w ogóle sympatyzował z jakimiś partiami politycznymi, ale takie przeginanie w poglądach jak wasze to już przesada. Zdrowia życzę, luzu i przede wszystkim więcej trzeźwości w ocenach i poglądach.

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2019 - 23:30:29

Oni i tak już oszaleli z tej msciwosci. Niech sobie popiszą. Resztki kompani forumowych kodowców.

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2019 - 06:09:09

Pytanie czy dożyją do następnych wyborów za 4 lata. To są ludzie nie pierwszej młodości :D. Wywodzący się z tzw. najgłupszego pokolenia, co śpiewało piosenki i uczyło się wierszyków o dziadku Leninie w dzieciństwie, ale oni poszli o krok dalej i w nie uwierzyli :D. Ich tok myślenia to komuna, nie dotarło do nich jeszcze, że tamten ustrój się skończył 30 lat temu :P.

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2019 - 07:08:29

Jak czytam te wypociny ze trzech oszołomów politycznych w tym wątku, którzy zamiast trzeźwej realnej i obiektywnej oceny chcieliby zrobić PiS winny nawet za plamy na Słońcu i krzywiznę banana, niedobór pietruszki spowodowany suszą, chcieliby nadrabiać kierowaniem ludzi do uprawy jak za komuny, to nie wiem czy śmiać się, czy płakać, że można aż tak oderwać się od rzeczywistości z powodu zwykłego politycznego zaślepienia. :) Możecie sobie tylko powypisywać te głupoty na forum, sami siebie ponakręcać w spirali politycznego oszołomstwa, a ludzie i tak w wyborach pokażą wam jaka jest prawda i realna ocena. Macie prawo do nawet najbardziej bzdurnych i oderwanych od ziemi poglądów, ale lepiej otrzeźwiejcie trochę politycznie, bo inaczej będziecie kolejne 4 lata nakręcać się w swojej politycznej paranoi i wyć z wściekłości na PiS, aż nie tylko wasza psychika ale również organizmy fizycznie tego nie wytrzymają. Nie żebym idealizował PiS, czy w ogóle sympatyzował z jakimiś partiami politycznymi, ale takie przeginanie w poglądach jak wasze to już przesada. Zdrowia życzę, luzu i przede wszystkim więcej trzeźwości w ocenach i poglądach.

Oni i tak już oszaleli z tej msciwosci. Niech sobie popiszą. Resztki kompani forumowych kodowców.

Pytanie czy dożyją do następnych wyborów za 4 lata. To są ludzie nie pierwszej młodości :D. Wywodzący się z tzw. najgłupszego pokolenia, co śpiewało piosenki i uczyło się wierszyków o dziadku Leninie w dzieciństwie, ale oni poszli o krok dalej i w nie uwierzyli :D. Ich tok myślenia to komuna, nie dotarło do nich jeszcze, że tamten ustrój się skończył 30 lat temu :P.

ZERO konkretów, samie pierdoły, pierdoły i pierdoły.
Po wiele jajka na rynku ?

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2019 - 07:45:34

ZERO konkretów, samie pierdoły, pierdoły i pierdoły.
Po wiele jajka na rynku ?

A da sie z wami inaczej? Psy szczekają, karawana idzie dalej.

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2019 - 09:14:01

niedobór pietruszki spowodowany suszą,

Suszą spowodowaną brakiem prowadzenia racjonalnej gospodarki wodnej. Nikt nie odpowiada za to, że doprowadzono do sytuacji gdzie ilość wody na mieszkańca w Polsce jest niższa niż w Egipcie. To jest rzeczywyistość której nikt się nie podejmuje zamienić. Nie dziwne bo poza przelewaniem pieniędzy jednych ludzi na konta drugich i wycinką drzewostanu rząd nic innego nie potrafi.

#37 Mark7

Mark7

Swojak

• PipPipPipPip
  • 188 postów

Napisano 25 lipiec 2019 - 10:24:14

Dzień dobry!! Na wstępie zaznaczam że jest to opinia wieśniaka, określenia które nadał mi jeden z szanownych komentatorów dając świadectwo katolickiej miłości i dbałości o bliźniego. Co też pewnie by się stało gdybym nie był z plenienia lewaków, lub precyzyjnie z innej opcji. Czyli nie jestem ich zwolennikiem. Nie wydaje mi się bym tą ekstrawagancję obywatelską i patriotyczną mógł zrzucić na karb swych specyficznych i nienormalnych cech. Powód jest całkowicie inny ,nie zasługujący na specjalną uwagę... Sprawy ekonomiczne i dyskusje na ich temat zawsze w Polsce  sprawiały duże problemy.Dlaczego?  Ponieważ podstawowe zasady ekonomii w wersji czysto domowej są nie znane i przez społeczeństwo lekceważone. Gdy społeczeństwo dysponuje tak ograniczoną wiedzą , można mu wciskać kity, a ono to łyka. Często na tym portalu znajdujemy bardziej rozbudowane próby oceny w tej materii. W jaki sposób możemy je zweryfikować?  Ani nie chce się nam szukać danych, lub co jest regułą nie rozumiemy o czym mowa. Ja osobiście czuję się szczęśliwy i pełen nadziei czytając jedną z opinii. Wynika z niej ,że posiadając dług, którego notabene nigdy nie zaciągałem osobiście wynosi ponad 26000 zł. Mogło by to wywołać mały sprzeciw z mojej strony , jednak dowiadując się że takich naiwniaków jest 38000000  , ulżyło mi bardzo. Dowiedziałem się również że Polska jest świetnym terenem do przeprowadzki z Anglii dla wielu firm. Powodami takiego wyboru ma być świetna gospodarka i stabilne prawo. Głupota jakich mało!  Liczą się koszty. Tani polski pracownik obsłuży tą firmę od sprzątania po usługi kominiarskie.Dowiedziałem się również że świetna i stabilna gospodarka zatrudnia siłę roboczą z zewnątrz. To nie walor świetności ,lecz powód problemów demograficznych. Pamiętając że polityka rządu powoduje odejście wielu pracowników obdarowanych 500+. Szczytem manipulacji staje się ocena bilansu handlowego. Bez podania danych , notabene bardzo wstydliwych , mówi się o jego wzroście. To podobny argument jak ten ,który mówi i że za PO analfabetyzm już nie istniał. Taki stan rzeczy jaki obserwujemy w Polsce nie ma prawa bytu w dłuższej perspektywie. Jeżeli ktoś dysponujący danymi mówi inaczej jest kłamcą. Więc może tak się zdarzyć ,że dzisiejszy wieśniak w niedalekiej przyszłości karze wybatożyć dzisiejszego Pana. Już widzę ten skowyt!  szalom!!!

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2019 - 10:39:09

Dzień dobry!! Na wstępie zaznaczam że jest to opinia wieśniaka, określenia które nadał mi jeden z szanownych komentatorów dając świadectwo katolickiej miłości i dbałości o bliźniego. Co też pewnie by się stało gdybym nie był z plenienia lewaków, lub precyzyjnie z innej opcji. Czyli nie jestem ich zwolennikiem. Nie wydaje mi się bym tą ekstrawagancję obywatelską i patriotyczną mógł zrzucić na karb swych specyficznych i nienormalnych cech. Powód jest całkowicie inny ,nie zasługujący na specjalną uwagę... Sprawy ekonomiczne i dyskusje na ich temat zawsze w Polsce  sprawiały duże problemy.Dlaczego?  Ponieważ podstawowe zasady ekonomii w wersji czysto domowej są nie znane i przez społeczeństwo lekceważone. Gdy społeczeństwo dysponuje tak ograniczoną wiedzą , można mu wciskać kity, a ono to łyka. Często na tym portalu znajdujemy bardziej rozbudowane próby oceny w tej materii. W jaki sposób możemy je zweryfikować?  Ani nie chce się nam szukać danych, lub co jest regułą nie rozumiemy o czym mowa. Ja osobiście czuję się szczęśliwy i pełen nadziei czytając jedną z opinii. Wynika z niej ,że posiadając dług, którego notabene nigdy nie zaciągałem osobiście wynosi ponad 26000 zł. Mogło by to wywołać mały sprzeciw z mojej strony , jednak dowiadując się że takich naiwniaków jest 38000000  , ulżyło mi bardzo. Dowiedziałem się również że Polska jest świetnym terenem do przeprowadzki z Anglii dla wielu firm. Powodami takiego wyboru ma być świetna gospodarka i stabilne prawo. Głupota jakich mało!  Liczą się koszty. Tani polski pracownik obsłuży tą firmę od sprzątania po usługi kominiarskie.Dowiedziałem się również że świetna i stabilna gospodarka zatrudnia siłę roboczą z zewnątrz. To nie walor świetności ,lecz powód problemów demograficznych. Pamiętając że polityka rządu powoduje odejście wielu pracowników obdarowanych 500+. Szczytem manipulacji staje się ocena bilansu handlowego. Bez podania danych , notabene bardzo wstydliwych , mówi się o jego wzroście. To podobny argument jak ten ,który mówi i że za PO analfabetyzm już nie istniał. Taki stan rzeczy jaki obserwujemy w Polsce nie ma prawa bytu w dłuższej perspektywie. Jeżeli ktoś dysponujący danymi mówi inaczej jest kłamcą. Więc może tak się zdarzyć ,że dzisiejszy wieśniak w niedalekiej przyszłości karze wybatożyć dzisiejszego Pana. Już widzę ten skowyt!  szalom!!!

Rewelacyjny wywód, oby dotarł do umysłów "prawdziwych Polaków" . Życzmy sobie tego wszyscy.

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2019 - 11:04:19

Wyobraz sobie że to objaw normalnego, trzezwego myślenia, nie to co twoja zamulona glowa tvpis. 

Trzeba być naprawdę zamkniętym na świat, żeby twierdzić, iż TVN to normalność. Doprawdy, jest jeszcze kilka innych źródeł informacji niż TVP i TVN, które pozwolą na wyrobienie sobie w miarę rzeczywistego obrazu całości. Wystarczy wykazywać się określoną dozą krytycyzmu.

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2019 - 11:21:51

Trzeba być naprawdę zamkniętym na świat, żeby twierdzić, iż TVN to normalność. Doprawdy, jest jeszcze kilka innych źródeł informacji niż TVP i TVN, które pozwolą na wyrobienie sobie w miarę rzeczywistego obrazu całości. Wystarczy wykazywać się określoną dozą krytycyzmu.

Polak na ogół jest zbyt leniwy, aby pogłębiać swoją wiedzę .Wystarcza mu prasa i telewizja

Dlatego tak łatwo nim sterować, ze czego skrzętnie korzysta teraz PIS.

Jak to powiedział Morawiecki ? "

"Ludzie są tacy głupi, że to działa”

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych