Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

STRAJK PRZECIWKO BUDOWIE RADARU W PORCIE USTKA

skandal afera ustka port szkodliwość olech gdynia urząd morski radar

30 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Fakty odtajnione~

~Fakty odtajnione~
 • Goście

Napisano 14 wrzesień 2014 - 15:40:06

STRAJK PRZECIWKO BUDOWIE RADARU W PORCIE USTKA.

 

GŁÓWNE ZARZUTY:

 - zeszpecenie krajobrazu

 - szkodliwe promieniowanie

 - znaczny spadek wartości sąsiadujących z radarem miejskich działek

 - brak zainteresowania żeglarzy jeszcze nieistniejącą mariną

 - znaczny spadek zainteresowania turystycznego

 

Radar można postawić w Orzechowie, Modlinku lub na terenie CPSP.

Ponadto mamy już w Ustce wystarczającą liczbę radarów, m. in. :

radar Marynarki Wojennej (ul. Westerplatte),

radar Straży Granicznej (ul. Uroczysko).

To tam można postawić radary, a nie w PORCIE USTKA.

 

Od lat 30. XX wieku mamy pod nosem poligon przeciwlotniczy, teraz chcą nam dowalić następny kontrowersyjny radar. DOSYĆ TEGO!!! Nie dajmy sobie w kaszę dmuchać!

 

Razem powiedzmy NIE urzędnikom Urzędu Morskiego w Gdyni!!! W grupie siła. Jest nas teraz, Ustczan, ponad 15 tysięcy! Data protestu nie jest dla wszystkich przystępna, kto może niech przyjdzie. Razem pokonamy nieudolną biurokrację!

 

 

 

Organizatorem jest prawdopodobnie Lot.

 

PODOBNO PROTEST MA BYĆ  W ŚRODĘ  17. WRZEŚNIA  O  12.00,  KOŁO ZACHODNIEGO MOLO. Niestety w tym czasie zapewne ukończona już będzie budowa tego czegoś.

 

KOLEJNY PROTEST W PIĄTEK!!!

 

Osobiście sugeruję strajk 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu. Tylko taka forma może zostać zauważona!

 #2 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 wrzesień 2014 - 15:48:16

Który geniusz robi strajk w środku tygodnia o 12.00 jak ludzie są w pracy? Nie ty smerfie? Zróbcie zrzutkę i zatrudnijcie lepiej tych ekologów od Doliny Rozpudy, może i na wydmach coś znajdą. To ma większy sens niż robienie protestu w środku tygodnia w godzinach pracy większości ludzi!#3 ~SKANDAL~

~SKANDAL~
 • Goście

Napisano 14 wrzesień 2014 - 17:18:14

"Ustczanie! Nie pozwólcie, by w najpiękniejszym miejscu plaży wyrósł ogromny radar! Budowa zagrażająca naszej przyszłości już się rozpoczęła!"

 

facebook.com/LOT.Ustka/photos/a.162474803796439.33357.161442177233035/790313834345863/?type=1&theater

 #4 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
 • Goście

Napisano 14 wrzesień 2014 - 20:10:03

Który geniusz robi strajk w środku tygodnia o 12.00 jak ludzie są w pracy?

 

Nie ty smerfie? Zróbcie zrzutkę i zatrudnijcie lepiej tych ekologów od Doliny Rozpudy, może i na wydmach coś znajdą. To ma większy sens niż robienie protestu w środku tygodnia w godzinach pracy większości ludzi!

Nie niej ja

 

Tego dnia 

organizator usteccy "lotniarze",

czyli  Komitet Wyborczy Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ustka i Ziemia Słupska"

 

 rozpoczyna kampanie wyborczą .

Coś jeszcze ?#5 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 wrzesień 2014 - 20:52:52

A bluecherowcy gdzie mają radar?!

Będą działać?#6 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
 • Goście

Napisano 14 wrzesień 2014 - 21:59:13

Pole elektromagnetyczne wytwarzane przez silne źródło czyt. RADAR niekorzystnie wpływa na przebieg procesów życiowych.
Może powodować:
- zaburzenia funkcji ośrodkowego układu nerwowego (nerwice wegetatywne, bóle głowy, znużenie, zaburzenia snu, pamięci)
- zaburzenia funkcji układu sercowo-naczyniowego (obniżenie ciśnienia tętniczego, zmiany we kwi, bóle w okolicy serca i duszności)
-zaburzenia funkcji układów: rozrodczego, hormonalnego (problemy z potencją i płodnością, nieprawidłowe funkcjonowanie niektórych gruczołów).
- zaburzenia narządów słuchu i wzroku (drobne zmiany zmętnieniowe w soczewce).
Co ciekawe, długotrwałe promieniowanie elektromagnetyczne wpływa nie tylko na ludzi, ale też na rośliny i zwierzęta.

 

POLUBCIE

 

facebook.com/stopradaromwustce

 #7 ~Alina~

~Alina~
 • Goście

Napisano 24 październik 2014 - 20:25:39

Widzę, że protesty już skończone. Czyżby kampania wyborcza była ważniejsza? Ważniejsza dieta, czy demontaż wieży radarowej?#8 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 24 październik 2014 - 22:18:17

.Jak zwykle nic z tego nie wyjdzie, bo to Ustka przecież jest! Tu rozsądku rzadko się używa! Tu ważniejsze jest wszystko inne, tylko nie zdrowie. Bo przecież tego promieniowania nie widać i tu jest problem. Gdyby fale radarowe miały postać gnojowicy zaraz by się larum podniosło. Problem w tym, że na gnojowicy można jeszcze coś wyhodować, lecz i na tym również... raka.#9 ~Wańka~

~Wańka~
 • Goście

Napisano 25 październik 2014 - 13:20:56

Chcę przypomnieć że właściwie już za rok bo od 2016 cudzoziemcy mogą nabywać ziemię w PL już bez ograniczeń.Przybędzie więc zainteresowanych z kasą na taki kąsek jak teren zachodniej strony.

Oczywiście dzięki dzięciołom z UM , burmistrzowi niemocie  i takim bezmózgowym jak ten jeden radny dostaną go za 1/2 ceny a radar i tak zniknie bo stoi tam przeciw jakiejkolwiek logice.Jeżeli mieszkańcy nie dadzą rady tego świństwa stamtąd usunąć to zrobi to kapitał.

Rozkręcić to cygaro można tak samo szybko jak skręcali tylko że straty poniesie tylko i wyłącznie Ustka i nikt inny.#10 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 październik 2014 - 13:27:10

Wańska widze to piwowiec i straszy Niemcami. Może tak murarz poszedłby po rozum do głowy i zastanowił się, kto będzie chciał nabyć ziemię koło dwóch radarów? Jak będą Niemcy chcieli kupić ziemie to daleko od radarów, czyli taki radar ocali nas przed głoszoną przez murarzy i innych pisowców wizją podoboju Ustki przez Niemców poprzez wykupienie gruntów. Wańka i jego logika :Db chrzani bez sensu jak potłuczony.

#11 ~Wańka~

~Wańka~
 • Goście

Napisano 25 październik 2014 - 13:43:33

Gdzie doszukałeś  się w moim poście  straszenia Niemcami i PIS-owskie poglądy kolego?Paranoja?

Stwierdzam jedynie że idą duże zmiany a tereny będą i tak zagospodarowane.Zamiast dobrze się ustawić pod inwestorów robi się miastu koło ogona.

To nie jest tak że ktoś będzie kupował tereny byle gdzie.Będzie brał dokładnie te od których mowa.#12 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 październik 2014 - 13:44:03

 

 a radar i tak zniknie bo stoi tam przeciw jakiejkolwiek logice

 

 

Chetnie poznam te logike wanki wedlug ktorej radar w tym miejscu jest nielogiczny. Radar bedzie stal na srodku wybrzeza, na dzialce panstwowej w miejscu, gdzie pare lat temu tez stal radar, przy samym morzu, na wydmie bedacej naturalnym wyniesieniem terenu w tym miejscu, blisko portu w bardzo ruchliwym miejscu, a nie na odludziu, co dodatkowo utrudnia potenchalny atak na placowke. Takie usytulowanie gwarantuje lepsze zobrazowanie sytuacji i pokrycie wod terytorialnych zasiegiem radaru likwidujac martwe pola w monitoringu naszych wod terytorialnych, co jest badzo wazne w kontekscie tego, co sie dzieje na Ukrainie. Interes panstwa i zabezpieczenia jego granic jest wazniejszy niz narzekania parunastu tysiecy mieszkancow nadmorskiego miasteczka.#13 ~częstotliwość 2GHz~

~częstotliwość 2GHz~
 • Goście

Napisano 25 październik 2014 - 13:52:19

Jako inż. odpowiem Ci, że właściwości fal generowanych przez radar są takie same jak własności fal /częstotliwość około 2GHz/ generowanych przez kuchenkę mikrofalową. Tak więc skoro kuchenka powoduje podgrzanie jedzenia, tak fale radaru będą dodatkowo "podgrzewać" osoby leżące  na plaży...........

 #14 ~częstotliwość 2GHz~

~częstotliwość 2GHz~
 • Goście

Napisano 25 październik 2014 - 13:57:20

Z tego co słyszałem radar ma mieć wysokość 30 m tak więc cała plaża będzie w zasięgu fal radaru......Gdyby tak jak poprzednio planowano wysokość radaru była by 60m, plaża była by "pod zasięgiem fal"

 

Tak samo jest ze  stacjami bazowymi telefonów kom. na dachach...Największe promieniowanie nie jest w bloku pod stacją, ale w blokach dookoła.......#15 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 październik 2014 - 14:02:37

A ja jako osoba, która trochę poczytała w tym temacie powiem ci, że chrzanisz bez sensu, bo fale generowane przez radar są skierowane głęboko w morze, a nie na plażę to raz, a dwa, że są to fale rozproszone, a nie skupione na jednym obiekcie i niewielkiej przestrzeni w ogromnej ilości jak w kuchence mikrofalowej, ludzie pracują na ruchliwych portach lotniczych, gdzie jest więcej radarów o większej mocy na mniejszym obszarze (radary pogodowe, dopplerowskie itd.) plus codziennie lądują i startują setki samolotów, każdy wyposażony w radar i ludzie tam masowo nie umierają na białaczki, inne odmiany raka itd. Dodatkowo przy ogrodzeniach lotnisk ustawiają się setki skywatcherów oglądających i fotografujących samoloty i jakoś ci też pomimo ogromnej ilości radarów nie umierają na potęgę. Sam rozmawiałem z takim człowiekiem, który ma 60 lat i przychodzi po kilka razy w tygodniu do bramy lotniska w Okęciu od 30 lat i jest w pełni zdrowy. Powiem nawet więcej w dzielnicach przyległych do Okęcia, gdzie jest znacznie więcej fal radiowych generowanych przez radary też nie zaobserwowano wzrostu zachorowań na różne odmiany raka i inne choroby.

 

Jesteś inżynierem jakiej specjalizacji?#16 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 październik 2014 - 14:18:25

PS. W pogromcach mitów był taki odcinek, gdzie badano mit, że 100 telefonów komórkowych dziłających rónocześnie wytworzy takie promieniowanie, że ugotuje jajako na twardo. I zgadnij co, postawiono najpierw 100 teleonów, do których zadzwoniono równocześnie i nic, jajko się nie ugotowało, potem 200, 300 i efekt był dokładnie ten sam. Oto 300 teleonów komórkowych położonych koło jajka emituje tak słabe i rozproszone promieniowanie elektromagnetyczne, że nie jest w stanie podgrzać jajka nawet 0,5 stopnia celsjusza, a takich 300 telefonów wytwarza podobne promieniowanie jak rarad, który stanie w naszym porcie i do tego będzie emitował fale mikrofalowe rozproszone na bardzo duzym obszarze.

Pytanie na koniec, ile Moskwa płaci za takie wpisy jak twój?

#17 ~częstotliwość 2GHz~

~częstotliwość 2GHz~
 • Goście

Napisano 25 październik 2014 - 14:20:50

Co nie znaczy, że skoro coś jest na Okęciu to musi być w Ustce....Jeszcze raz napisze, gdyby wieża miała 60m była by szansa, że  fale pójdą w morze. Jednak przy 30m obejmą swoim zasięgiem plaże.....#18 ~Wańka~

~Wańka~
 • Goście

Napisano 25 październik 2014 - 14:23:46

Chetnie poznam te logike wanki wedlug ktorej radar w tym miejscu jest nielogiczny. Radar bedzie stal na srodku wybrzeza, na dzialce panstwowej w miejscu, gdzie pare lat temu tez stal radar, przy samym morzu, na wydmie bedacej naturalnym wyniesieniem terenu w tym miejscu, blisko portu w bardzo ruchliwym miejscu, a nie na odludziu, co dodatkowo utrudnia potenchalny atak na placowke. Takie usytulowanie gwarantuje lepsze zobrazowanie sytuacji i pokrycie wod terytorialnych zasiegiem radaru likwidujac martwe pola w monitoringu naszych wod terytorialnych, co jest badzo wazne w kontekscie tego, co sie dzieje na Ukrainie. Interes panstwa i zabezpieczenia jego granic jest wazniejszy niz narzekania parunastu tysiecy mieszkancow nadmorskiego miasteczka.

 


Srodek wybrzeża.Rozumiem.Geograficzny czy czuty?

Koń by się uśmiał.#19 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 październik 2014 - 14:25:29

Więc proszę o dokumentacje, któa to potwierdzi i na Okęciu radary stoją prawie na samej ziemii i nic :D i co więcej jest tam ich więcej niż w Ustce i są o znacznie większej mocy, bo muszą obserwować znacznie większy obszar niż wycinek wybrzeża. Nawet gdyby tak było, to na plaży prawie każdy ma telefon komórkowy wytwarzający promienionwanie i od niewielkich dawek od radaru nic się nie stanie, bo to za słbe promieniowanie i zbyt rozproszone, żeby zaszkodzić organizmowi ludzkiemu.

Czym Moskwa płaci, Rublami, Dolarami, czy Bitcoinami?

#20 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 październik 2014 - 14:33:38

Długość granicy morskiej Polski 440 kilometrów. Od Ustki do Świnoujścia jest 198 km, a do granicy na Mierzeji Wiślanej około 180 km w lini prostej. Prawie idealny środek wybrzeża jak w morde strzelił. Nic dziwnego, że zostałeś murarzem, siadaj Wańska pała z Geografii!

a teraz Wańska odpowiedz na moje pytanie, dlaczego radar w Ustce jest nielogiczny?Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: skandal, afera, ustka, port, szkodliwość, olech, gdynia, urząd morski, radar

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych