Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

341 odpowiedzi w tym temacie

#341 ~-ja-~

~-ja-~
  • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 17:27:16

Termin zawieszenia strajku był ostatnim możliwym terminem, aby próbować wyjść z "twarzą".

Krótkie wyjaśnienie dla uproszczenia w punktach:

1. Kierownictwo strajku zadało sobie sprawę, że nie wygra strajku już w momencie jak odbyły się egzaminy ósmoklasistów i gimnazjalne;
  2. Zdając sobie sprawę, że egzaminy maturalne będą "trudniejsze" do zorganizowania - próbowano wykazać determinację strajku;
  3. W międzyczasie zaprzepaszczono poparcie społeczne dla strajku;
  4. Pojawiła się narracja, że to rząd jest winien, że matury się nie odbędą;
  5. Rządzący, znaleźli sposób na zorganizowanie matur i zmienili prawo oświatowe;
  6. Kierownictwo strajku widząc swoją totalną porażkę - ogłasza, że zawiesza strajk (jako dobroczyńcy uczniów), bo inaczej przez rząd nie odbędą się matury  ;);
  7. Teraz pojawia się narracja, że nie chodziło o podwyżki płac tylko o naprawę systemu szkolnictwa w Polsce.

Wnioski:

1. Gdyby strajkowano w czasie matur "zdenerwowanie społeczne" osiągnęło by punkt kulminacyjny bardzo niekorzystny dla nauczycieli;
  2. Gdyby zawieszono protest po maturach, a przed letnią przerwą wakacyjną "zdenerwowanie społeczne" było by jeszcze większe;
  3. Gdyby strajkowano dalej, to aby się wykazać determinacją musiano by strajkować w lipcu i w sierpniu (konieczność stawiania się w miejscu pracy w czasie strajku);
  4. Przepadły by wtedy pełnopłatne długie urlopiki (nie wszyscy nauczyciele to popierali, a raczej niewielu);
  5. We wrześniu nauczyciele dostaną wynegocjowane przez NSZZ Solidarność 9,6% podwyżki (teraz nawet ZNP uważa to za swój sukces) i ewentualny strajk będzie bardzo ciężko odwiesić;
  6. O tym, że chodziło tylko o politykę i kasę świadczy bojkot "okrągłego stołu" w sprawie oświaty.

Tyle przemyśleń spisanych na gorąco w siedzibie ZNP

---popieram !!!

#342 ~Belfer~

~Belfer~
  • Goście

Napisano dziś, 08:47

A mi się wydaje, ba jestem przekonany o tym, że te podpunkty, wyjaśnienia, wnioski to nie wywód "ja, obywatela", a gościa, któremu partia to nakazała na forum po wspólnym uzgodnieniu, przemyśleniu. Otóż zakończenie nawet dziecko wie, że wynikło z tego by dalej nie brnąć w to że rząd absolutnie nic, a nic nie zrobił i nie zrobi oprócz wprowadzania 3dniowych ustaw dla obejścia prawa. Największy strajk po 89 roku w Polsce, najdłużej trwający, nie zmienił nic, a jedynie ukazał stosunek bardzo negatywny państwa do obywateli. Niech każdy ma świadomość, że ten rząd postąpi tak z każdym, a w dalszej kolejności ograniczy demokracje co już robi wystarczy pooglądać tvp1. Brak słów i szkoda prądu na tłumaczenie jakie pozytywy przyniósł protest. Ciekawe, że nikt się nie przejmował z rządzących dziećmi, które nie realizowały obowiązku, chodziło tylko o egzaminy. A pisanie, że protest przeniósł by się na czas wolny to hmmmm.... pewnie twoja władza i tobir podobni chcieliby żeby ludzie protestowali z różą w ręku w milczeniu najlepiej o północy co by nikomu nie przeszkadzać. E każdym cywilizowanym kraju dawno było by po proteście i zadowolenie było by po obydwu stronach, ale nie w Poldzi, nie dziś. Komu na tym zależy by ten kraj doprowadzić do bankructwa i wewnętrznych konfliktów. Znam jednego gościa, odrealniony, a żalu i nienawiści w nim mnóstwo. Jeszcze zobaczymy, bez pozdrowienia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych