Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

68 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin Daszyński

Marcin Daszyński

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 20:23:22

Co sądzicie o tym miejscu, zapraszam do zamieszczania nieznanych zdjęć tego miejsca i historii z nim związanych. Może ktoś z was ma jakiś artykuł o stawku sprzed jego podziału, zanim wybudowano tam groblę.

10920937_792583554149176_433649677932354

532946_792585320815666_72208943128318702

10384663_792581540816044_269782408775046

10897768_792584657482399_4507285688351531380731_792585327482332_5149567082002758

Użytkownik Marcin Daszyński edytował ten post 10 styczeń 2015 - 14:00:10

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2014 - 22:44:39

Świetnie ,że się coś rozpoczyna .

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2014 - 16:14:01

A macie to wszystko na piśmie, czy Graczyk wam obiecał słownie, a wy już dzielicie skórę na niedźwiedziu? Jak będziecie mieć wszystko czarno na białym na piśmie z projektem to wtedy pogadamy, bo na razie się tylko przechwalacie jak to ma pięknie być mając za podkładkę sobą tylko jedną rozmowę z burmistrzem. Albo jesteście strasznie naiwni i mało jeszcze wiecie jak się pewne rzeczy załatwia, albo ten post to laurka dla Graczyk. Stawiam na to drugie.

#4 Marcin Daszyński

Marcin Daszyński

Znajomy

• PipPip
  • 37 postów

Napisano 21 grudzień 2014 - 09:24:02

Witam, jeżeli uważasz, że idea jest nie słuszna, weź się do pracy i zgłoś własną. Reszty nie mam zamiaru komentować, za dużo czasu i pracy poświęciłem na stwożenie tego projektu. Cieszę się tylko z tego, że nawet ktoś taki jak ty, poznał historię i legendę związaną z tym miejscem. 

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2014 - 09:58:01

Witam,
Przeczytaj uważnie co ja napisałem, a dopiero potem komentuje, ok? Idea jest jak najbardziej słuszna, ale nie mając nic na piśmie, a za jedyną podkładkę posiadając tylko jedną rozmowę z burmistrzem już dzielicie skórę na niedźwiedziu i ten fragment o tym jak to wcześniejsza ekipa nie była skora do takich pomysłów świadczy dobitnie o celu napisania tego postu. Na gębę to wiele rzeczy różni burmistrzowie i to nawet Graczyk w swojej pierwszej kadencji naobiecywali, a potem okazywało się że pozostały po tym tylko ustne zapewnienia. Będziecie mieć wszystko na piśmie z podpisem burmistrza, zaklepanymi środkami z budżetu, planem inwestycji to można mówić o sukcesie, bo na razie to są tylko czcze przechwałki i dzielenie skóry na niedźwiedziu.

Pewnie za parę miesięcy będę mógł napisać "a nie mówiłem" ale to marna pociecha dla mnie. Wszyscy burmistrzowie marginalizowali zachodnią stronę miasta, za ostatniej kadencji Jana Olecha coś się ruszyło i zaczęło dziać. Jacek Graczyk w swojej pierwszej kadencji nie specjalnie zadbał o zachodnią stronę i mam BARDZO DUŻY ŻAL DO NIEGO ZA TO I BARDZO DUŻE WĄTPLIWOŚCI CZY WASZ PROJEKT ZOSTANIE ZREALIZOWANY. Inicjatywa jak najbardziej ciekawa i pożyteczna, ale widać jeszcze nie orientujecie się w usteckich realiach i jak to u nasz działa, chętnie ją wesprę, ale nie posiadam takich środków żeby ją samemu sfinansować, a z błaganiem u ratusza, żeby w końcu coś na zachodniej stronie zrobili to jest bardzo różnie. Pamiętajcie, że burmistrz i większość radnych mieszka po wschodniej stronie miasta i tam będzie szał większość środków cokolwiek, nie oczekujcie złotych gór, bo się możecie strasznie rozczarować.

#6 ~Włodzimierz Siudek~

~Włodzimierz Siudek~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2014 - 10:06:32

P. Marcinie! Idea jest słuszna i może stanowić część większego projektu dot. zachodniej strony, a szczególnie terenów zagospodarowania stawiku i bazy CPN. Na problem zwróciłem uwagę w interpelacji z poł. tego roku ( BIP interpelacje), gdzie wskazywałem na konieczność wykorzystania naturalnego ukształtowania terenu i rampy kolejowej bazy CPN jako jednej z atrakcji turystycznych oraz historycznego powrotu do dworca Birkenbanhoff po zachodniej stronie. Gdy dodać to do pomysłu stawiku i dalej, to wyjdzie większy projekt.  Ponieważ jednym z kroków burmistrza jest wzruszenie MPZP Ustka Uroczysko, w najbliższym czasie można stworzyć podstawy prawne do takich działań. Na tym etapie widzę to jako przeszkodę wszak usuwalną, ale wystąpi tu po prostu czynnik czasu. Życzę powodzenia i jeśli będę wspierał projekt. Włodzimierz Siudek

#7 ~Ustczanin~

~Ustczanin~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2014 - 10:18:16

Legenda była przytoczona w jednej z książek Marcina, wydana przez Urząd Miasta. Ciekawi mnie, czy ma Pan prawa autorskie do publikowania zdjęć i ilustracji na stronie internetowej?

Nie wiem też, co się Pan tak uwziął nagle na ten stawik. Jest on polski już 69 lat i tu nagle wielkie poruszenie. Czy ma Pan coś wspólnego z przebudź się Ustko?

Wydaje mi się też, że są w Ustce ważniejsze sprawy. Miasto nie ma raczej teraz nadwyżki budżetowej, a pretensje za to proszę składać do poprzedniej ekipy.

Sprawy dotyczące bezpieczeństwa i życia mieszkańców powinny być priorytetem tego burmistrza, burmistrza wszystkich Ustczan:

dotyczy to chodników i ścieżek rowerowych

po byłym nasypie Ustka-Sławno (we współpracy z innymi samorzadami terytorialnymi), od mostu do działek w Ustce zachodniej i od okolic dworca do cmentarza w Zimowiskach. Jeżeli te inwestycje zostaną w końcu zaprojektowane i zrealizowane nie omieszkam pomóc w planie zagospodarowania stawu i przemianie lasu w park.

#8 Marcin Daszyński

Marcin Daszyński

Znajomy

• PipPip
  • 37 postów

Napisano 21 grudzień 2014 - 21:11:25

-

Użytkownik Marcin Daszyński edytował ten post 21 grudzień 2014 - 21:45:38

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2014 - 21:22:27

I zniechęciłeś się po 3 postach? Wywnioskowałeś po 3 postach, że ludzie na zachodniej stronie nic nie chcą robić? Żenada to twoje podejście i zachowanie, jak mały chłopczyk, który się obraził na cały świat, bo paru kolegów nie chciało się z nim pobawić. Żenujące i infantylne podejście do tego stopnia, że aż ręce opadają, żeby to komentować. Co to za społecznik i inicjator, który pisze tylko posty na forum? Przeszedłeś się chociaż z ludźmi porozmawiać, bo do mnie nikt z tym nie przyszedł, ani do drzwi nie zapukał. Byłeś pogadać z proboszczem, żeby na mszy w niedzielę zabrać 5 minut i ogłosić co chcesz zrobić? Jak to się nazywało słomiany zapał? Ogłosiłeś jakąś akcję, zrobiłeś jakieś spotkanie z mieszkańcami, pozbierałeś podpisy?, a gdzie tam napisał na forum i nie spodobały mu się komentarze i już po wielkim zapale i działaniu. To jest po prostu żenada i to do kwadratu, wracaj lepiej swoją stronkę tworzyć, ja ci serdecznie dziękuje za taki zapał i inicjatywę! Idź się jeszcze obraź na cały świat i mów wszędzie jak to ty wiele chciałeś zrobić, ale po 3 postach już ci zapał przeszedł. Żenada!

#10 Marcin Daszyński

Marcin Daszyński

Znajomy

• PipPip
  • 37 postów

Napisano 21 grudzień 2014 - 21:40:38

Ja z niczego nie zrezygnowałem, to już się robi. Park powstanie tak czy inaczej. Do czasu przejęcia terenu, będzie tylko oznaczony, uprzątnięty i powstanie tablica z legendą. Na tyle dzisiaj stać miasto. Obyło się bez podpisów i przemówień z ambony. Będzie służył nam, i turystom. W końcu udało się coś zrobić. Zamiast narzekać, radzę samemu coś podpowiedzieć i zrobić, każdy pomysł jest ważny. Na nic się nie obrażam, zależy mi tylko na rozwoju naszej strony i przyjmę konstruktywna krytykę, ale czekam też na twoje pomysły. Jeżeli takowe masz.

#11 Marcin Daszyński

Marcin Daszyński

Znajomy

• PipPip
  • 37 postów

Napisano 21 grudzień 2014 - 21:50:21

No i może powiesz co do tej pory, dla Ustki zrobiłeś, bezinteresownie oczywiście. Co planujesz zrobić w przyszłości? Jakieś projekty?

#12 ~Ustczanin~

~Ustczanin~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2014 - 21:57:57

A wracając do legendy, to nikt nie ma do niej praw autorskich. To legenda a nie wymyślony tekst autora. Zdjęcia były moje. Ręce opadają. Tu naprawdę nie warto, nic robić. Trzeba czekać aż ktoś zrobi coś za nas, ale i to nie dobrze, bo z zazdrości krytyka. Żenada

Chodziło o ilustracje, a nie o zdjęcia, czy tekst. O to pytałem.

Zachodzi też pytanie, dlaczego pierwszy post został usunięty?

Nie uzyskałem również odpowiedzi odnośnie przebudź się Ustko.

Chciałbym też wiedzieć ile liczbowo osób jest w komitecie pseudorewitalizacji stawku.

Chodnik ze ścieżką rowerową z Kościelniaka nad morze już dawno temu zrobiono.

Jeżeli ważniejsze jest odnowienie stawu, który ma się dobrze, niż budowa nowych ścieżek rowerowych, których nie ma przy najniebezpieczniejszych i najruchliwszych szosach (nach Stolp und nach Schlave) to źle to wygląda. Jeszcze zobaczymy, czy burmistrz będzie przedkładał bezpieczeństwo mieszkańców i zamiejscowych przybyszów nad poprawę wizualną stawku i zamianę lasu w park. Chodniki w lesie? Już są i się ludzie zaśmiewają. Nie tędy droga.

Nie mówię nie pseudorewitalizacji stawku. Ale ani nie ma na to pieniędzy, ani nie jest to najważniejsza sprawa. Moim zdaniem ważniejsze jest bezpieczeństwo rowerzystów od ewentualnej atrakcji turystycznej typu zbiornik wodny.

#13 ~Ustczanin~

~Ustczanin~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2014 - 22:11:43

Post został usunięty. 

P.S. Co ma wspólnego z Ustką gospoda w Jutrosinie?

Kto wymyślił podział na Ustkę A i B?

Na stronie jest napisane, że pierwszy z burmistrzów, który na nowo odkryje stawik będzie mógł to wstawić do swojego cv. Czy rzeczywiście chodzi o burmistrza?

Dlaczego tak Pan porównuje Ustkę do Łeby? Już dawno temu Ustka potwierdziła, że jest letnią stolicą. Nie ma co się martwić ewentualną degradacją. Jak powiedział pewien łysy wysoko postawiony urzędnik: żeby tylko było słońce. Może i miał rację. Dla turysty najważniejsza jest plaża. Stawików i jezior mamy wiele, ale porządną plażę tylko nad Bałtykiem. :)

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2014 - 22:30:42

Teraz jeszcze wszyscy mają cię chwalić bo ty tak dużo zrobiłeś, idź maluczki człowieczku leczyć swoje kompleksy gdzie indziej, a jedna rozmowa z Graczykiem to jeszcze nie "już się dzieje".

#15 Marcin Daszyński

Marcin Daszyński

Znajomy

• PipPip
  • 37 postów

Napisano 21 grudzień 2014 - 22:43:41

Na razie post, a jutro cały temat, nie ma sensu tego kontynuować, nie dopuszczę też do tego aby osoba, która niczego nie rozumie, poddawała krytyce działania innych. Naprawdę nic z tego nie zrozumiałeś.

#16 Marcin Daszyński

Marcin Daszyński

Znajomy

• PipPip
  • 37 postów

Napisano 21 grudzień 2014 - 23:21:21

Z twoich anty wypowiedzi, wnioskuję, że albo jesteś kłusownikiem i boisz się kontroli nad wodą, możesz też mieszkać po stronie wschodniej i godzi to w twoje interesy. Jeżeli mieszkasz natomiast na zachodzie, to naprawdę powinieneś się wstydzić. Zapraszam na rozmowę, wytłumaczę wszystkie wątpliwości i może cię przekonam, Resztę twoich uwag zostawię bez komentarza, 

#17 Marcin Daszyński

Marcin Daszyński

Znajomy

• PipPip
  • 37 postów

Napisano 21 grudzień 2014 - 23:28:26

Dziękuje za podpowiedzi, w sprawie modernizacji strony.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2014 - 23:55:53

Na razie post, a jutro cały temat, nie ma sensu tego kontynuować, nie dopuszczę też do tego aby osoba, która niczego nie rozumie, poddawała krytyce działania innych. Naprawdę nic z tego nie zrozumiałeś.

Ale jak można nie dopuścić do krytyki? Urząd cenzury już zniesiono. Jest wolność słowa i tutaj wyrażam swoje niezadowolenia. Ustka tzw. zachodnia jest pięknie zagospospodarowana, przecież zrobili Westerplatte, port i chodnik w lesie od Kościelniaka do plaży. Czego chcieć więcej? Po zachodniej stronie mieszka ok.1/4 mieszkańców. To i tak dużo już tu zrobiono.

Jak tutaj ktoś wspomniał, ścieżki rowerowe i chodniki są potrzebne ,ale wzdłuż Słupskiej i Darłowskiej, dopiero potem staw. Wszystko w swoim czasie.

#19 ~Omega i alfa~

~Omega i alfa~
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2014 - 00:07:43

Dziękuje za podpowiedzi, w sprawie modernizacji strony.

Polecam taką sprawę, gdy samochód się kąpał w stawie. gazetakaszubska.pl/wp-content/uploads/2012/09/amfibia3.jpg Co Ty na to?!

#20 Marcin Daszyński

Marcin Daszyński

Znajomy

• PipPip
  • 37 postów

Napisano 22 grudzień 2014 - 00:11:38

Fajne zdjęcie

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ustka, atrakcje ustka, inwestycje ustka, atrakcje ustka zachodnia, ustka zachodnia, stawek cpn ustka, seekenmoor ustka, uroczysko ustka, trzecie molo ustka, bunkry ustka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych