Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Sprawa Patryka Palczyńskiego

Ostatni rejs Patryka Tajemnicza śmie Patryk Palczyński Perfekcyjne samobójstwo Sprawa Patryka Palczyńskiego

• Zamknięty Temat jest zamknięty
71 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dominguez

Dominguez

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 312 postów

Napisano 24 maj 2017 - 14:15:24

Sporo czasu upłynęło od odnalezienia zwłok młodego żeglarza z Gdyni, Patryka Palczyńskiego. Ostatecznie prokuratura doszła do wniosku, że popełnił on perfekcyjne "samobójstwo". Czy są jakieś nowe ustalenia w tej sprawie? Czy pojawiły się nowe dowody? Co sądzicie o wersji ustalonej przez prokuraturę?

#2 Dreistadt

Dreistadt

Ten użytkownik jest aktywny w Bieszczadach

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 24 maj 2017 - 15:20:41

Sporo czasu upłynęło od odnalezienia zwłok młodego żeglarza z Gdyni, Patryka Palczyńskiego.

Przecież ta sprawa samobójstwa już dawno wyjaśniona i zakończona, to po kiego w kółko do tego nawracać? :o

Użytkownik Dreistadt edytował ten post 24 maj 2017 - 15:21:35

#3 Dominguez

Dominguez

Swojak

• PipPipPipPip
  • 312 postów

Napisano 24 maj 2017 - 18:37:24

Przecież ta sprawa samobójstwa już dawno wyjaśniona i zakończona, to po kiego w kółko do tego nawracać? :o

Co rozumiesz przez "wyjaśniona"? Perfekcyjne "samobójstwo"? :lol:

#4 Dreistadt

Dreistadt

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 24 maj 2017 - 19:07:10

Co rozumiesz przez "wyjaśniona"? Perfekcyjne "samobójstwo"? :lol:

Nawet zdaniem psychologa Patryk za sprawą wisiorka uważał, że myśli w sposób magiczny, a takie myślenie jest specyficzne w przypadku samobójców

Wystarczy spojrzeć na twarz, a już widać tendencje SM ! B)

Użytkownik Dreistadt edytował ten post 25 maj 2017 - 05:40:37

#5 Dominguez

Dominguez

Swojak

• PipPipPipPip
  • 312 postów

Napisano 24 maj 2017 - 20:01:03

Nawet zdaniem psychologa Patryk za sprawą wisiorka uważał, że myśli w sposób magiczny, a takie myślenie jest specyficzne w przypadku samobójców

2.-samob%C3%B3jstwo-1068x1457.jpg

Wystarczy spojrzeć na twarz, a już widać tendencje SM ! B)

Co takiego na twarzy według Ciebie wskazuje na myśli samobójcze? B)

#6 Dreistadt

Dreistadt

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 24 maj 2017 - 20:17:41

Co takiego na twarzy według Ciebie wskazuje na myśli samobójcze? B)

Nie wiem jak Ci to wytłumaczyć, sorry :( 

Może przykładem polecę? - Mniej więcej jak tzw. "ręcznik" z rzuconego ludowi ochłapu z tandetnej jakości  monitoringu spod G 63, gdy   myślał patrząc pożądliwym okiem na Iwonę wedle tu niejednych fachowców i speców, tudzież coś koło tego ...  :huh: 

#7 Dominguez

Dominguez

Swojak

• PipPipPipPip
  • 312 postów

Napisano 24 maj 2017 - 20:53:37

Nie wiem jak Ci to wytłumaczyć, sorry :(

Może przykładem polecę? - Mniej więcej jak tzw. "ręcznik" z rzuconego ludowi ochłapu z tandetnej jakości  monitoringu spod G 63, gdy   myślał patrząc pożądliwym okiem na Iwonę wedle tu niejednych fachowców i speców, tudzież coś koło tego ...  :huh:

Mało przekonywujące. To jest właśnie przykład wciskania komuś kitu. W takim razie co drugi Polak w tym kraju jest samobójcą jeśli po tym zdjęciu Patryka można uznać go za taką osobę. Czy tzw. samobójcy gubią rzeczy, które ze sobą zabierają?

Ważnym śladem może być pewien list w języku hiszpańskim, który dotarł na skrzynkę pocztową już po zaginięciu żeglarza. Jego treść jednak musi pozostać tajemnicą. Zarówno matka, jak i reprezentujący ją mec. Janusz Kaczmarek uważają, że już w pierwszej fazie śledztwa popełniono wiele błędów, m.in. zamiast zdokumentować fotograficznie sposób zawiązania sznura, dopuszczono, by lekarz sądowy przeciął węzły nożem. Na tych węzłach znaleziono odciski palców dwójki nieznanych mężczyzn!

Biegła psycholog oparła się na zeznaniu koleżanki Patryka, która przytaczała rozmowę z młodym żeglarzem. Patryk mówił jej, że gdyby miał zginąć, to najlepiej - w morzu. Nie uwzględniono za to zeznań innych znajomych, określających Patryka jako pełnego radości życia młodego mężczyznę.

Zaginięcie i śmierć 24-letniego żeglarza było jedną z najbardziej tajemniczych spraw, jakimi zajmowali się w ostatnim czasie gdańscy śledczy. 2 czerwca ub. roku, w dniu swoich urodzin, Patryk został wieczorem odprowadzony przez matkę na róg ulic Śląskiej i Podjazd w Gdyni. Wziął ze sobą rzeczy spakowane w plecak i torbę z mapą Karaibów, na której zaznaczono port Saint Martin. Wcześniej Patryk Palczyński pływał zarobkowo jako oficer pokładowy na trzech jachtach, w tym na należącym do wenezuelskiego właściciela Princessa Claudia, którym dowodził kapitan Francuz. Kręcili się po Karaibach, zawijali do Puerto Rico, na Arubę. Wrócił do kraju po półrocznej nieobecności.
Po kilku miesiącach odpoczynku zaczął szukać nowej pracy. Znajomym opowiadał, że wybiera się w morze. Jednak przy ostatniej wyprawie zachowywał się inaczej niż poprzednio - trzymał w tajemnicy zarówno nazwę jachtu, jak i dane armatora. Później okazało się, że wykasował z komputera wszystkie e-maile. Tak jak przed poprzednimi podróżami, wymeldował się i tym razem z gdyńskiego mieszkania. Urzędnikom przekazał, że przebywać będzie w Nowej Zelandii.

Czy człowiek, który chce popełnić samobójstwo zgłasza swój pobyt w Nowej Zelandii w urzędzie miasta? :lol: Co z karaibską mapą? Nie znaleziono jej przy denacie. Rozpłynęła się w powietrzu czy trafiła do komnaty tajemnic? :lol: :lol:

#8 Dominguez

Dominguez

Swojak

• PipPipPipPip
  • 312 postów

Napisano 25 maj 2017 - 10:02:57

Co się mnie Gina  wciąż czepiasz, nie masz bliższych w rodzinie! B)

:excl:  A co tam w norweskiej aptece ciekawego słychać? :o

Norweskiej aptece?

Być może, ale żyjemy w kraju gdzie bardzo dużo opowiada się o smaku  demokracji i ne wykluczam, że prawdą musi być  to, co uzna większość ludu pracującego miast i WSI za jedynie słuszne!

Są ludzie w Polsce co nie dają sobie kitu wciskać, choć propaganda go żeni ostro!

Nie przesadzajmy, że  co drugi, bo wzbudzimy gniew cenzury i po dyskusji będzie ...,  A pamiętasz Marszałka ze Stowięcina jak 5 sierpnia 2011roku i to jeszcze w piątek? B)

Podobnie jak Magdalena  Żuk rzekomo miała wyskoczyć z okna, choć zapewne wyleciała, ale wyrzucona po zejściu?

No właśnie, a większość ludzi daje się wodzić za nos i robić na całego w balona. Skąd ja to znam? Jedyna słuszna wersja. "Mędrcy" objawili się ciemnemu ludowi w całej okazałości. :lol: Przeważnie w tym kraju robi się deb***i z ludzi, którzy nie "kupują" ciemnoty.  Nie pamiętam już o co chodziło z Marszałkiem ze Stowięcina. Możesz przypomnieć szczegóły?

#9 Dreistadt

Dreistadt

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 25 maj 2017 - 13:09:54

No...  Nie pamiętam już o co chodziło z Marszałkiem ze Stowięcina. Możesz przypomnieć szczegóły?

To tylko taka fikcja literacka, chyba? B) 

#10 Dreistadt

Dreistadt

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 26 maj 2017 - 08:20:20

Co z tą koleżanką, która potem wyjechała do Warszawy? Trochę to podejrzane...

Czy jak ktoś po jakimś niezbyt przyjemnym zdarzeniu /przeżyciu traumatycznym/ zmienia swoje miejsce stałego pobytu, to statystycznie z automatu podejrzanym się staje? B)

#11 Dominguez

Dominguez

Swojak

• PipPipPipPip
  • 312 postów

Napisano 27 maj 2017 - 11:04:30

Czy jak ktoś po jakimś niezbyt przyjemnym zdarzeniu /przeżyciu traumatycznym/ zmienia swoje miejsce stałego pobytu, to statystycznie z automatu podejrzanym się staje? B)

Dlaczego tłumaczysz tą osobę? Jesteś jej adwokatem? B)  Oczywiście, że taka osoba od razu nie staje się podejrzanym ale jest brana na tzw. celownik. Jakbyś czytał uważnie to dostrzegłbyś fakty. Wspomniana kobieta jako jedyna zeznała, że Patryk się zmienił i mówił o tym, że chciałby zginąć na morzu. Pozostali jego znajomi, których zeznań nie wzięła w ogóle pod uwagę prokuratura (i tutaj jest rażący błąd!) mieli zupełnie inne zdanie na ten temat. Teraz pytanie po co ta pani tak postąpiła? Albo sama jest w to zamieszana i dlatego tak zeznała albo co równie prawdopodobne ktoś ją zastraszył i to by tłumaczyło wyjazd do Warszawy. B) Mi tego kitu z traumą nie sprzedasz. :lol:

#12 Dominguez

Dominguez

Swojak

• PipPipPipPip
  • 312 postów

Napisano 27 maj 2017 - 11:16:23

Z komputera Patryka zniknęły wszystkie maile. Kto mógł je usunąć? Teoretycznie sam Patryk, ale po co? Przecież zgłosił wyjazd z kraju w urzędzie, więc odpada. Kilku znajomych zaprzeczyło, aby był samobójcą i miał takie skłonności. Zatem tylko bliska osoba Patrykowi, jego przyjaciel lub przyjaciółka, znająca hasło do jego poczty mogła mieć dostęp do jego maili i je pousuwać. Co było w tej korespondencji? Z pewnością coś co by ukierunkowało śledczy na tą osobę, wprowadziło ją w krąg głównych podejrzanych a niewykluczone że uznano by ją za głównego sprawcę. Wspomniana kobieta może być tą osobą. Może nie mówić z pewnych sobie tylko znanych powodów całej prawdy. B)

#13 Dreistadt

Dreistadt

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 27 maj 2017 - 14:27:32

Z komputera Patryka zniknęły wszystkie maile.

A mnie znowu śnił się  dysk z Iwony komputera  B)

Użytkownik Dreistadt edytował ten post 27 maj 2017 - 15:47:48

#14 Dominguez

Dominguez

Swojak

• PipPipPipPip
  • 312 postów

Napisano 27 maj 2017 - 17:36:05

A mnie znowu śnił się  dysk z Iwony komputera  B)

Co to ma do rzeczy? :)  Rozmawiaj na temat mąciwodo. Ludzie Cię tu za trolla mają. Kpisz sobie z tym dyskiem czy piszesz serio? Co dokładnie Ci się śniło? (jeśli faktycznie się śniło). Odnieś się merytorycznie do sprawy Patryka. Póki co konsekwentnie tego unikasz.  B) 

Widzisz jak można mur z betonu skruszyć? Policja i prokuratura to deb***e. Kaczmarek ruszył sprawę, ale też przeoczył pewne pomijane fakty. Co z ciałem szefie? Gdzie je znaleziono? Co z pieniędzmi znalezionymi przy nim? Co z płytą chodnikową przywartą do jego klatki piersiowej? Skąd pochodziła? :)

#15 Dreistadt

Dreistadt

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 27 maj 2017 - 17:45:19

Kpisz sobie z tym dyskiem czy piszesz serio?

Widzisz jak można mur z betonu skruszyć?

Być może te senne koszmary tylko dlatego, że dysk z Iwonki  komputera trafił w niepowołane ręce, a potem dopiero oddany śledczym do analizy został i nie wiadomo w jakim rzeczywiście stanie? B)

Sorry ale nie widzę :(

A i dla jasności dodam, że sprawa tego żeglarza nie jest mi bliżej znana, zaś na tym wątku znalazłem się jesienią roku pamiętnego, kiedy to  w mediach dostrzegłem, że jakaś młoda dziewczyna była trybikiem wielkiej machiny i poprzez różne manewry życiowe uwikłana została w bliżej nieokreślone interesy, i nagle, niespodziewanie ktoś ją  znikniął w niejasnych okolicznościach, a potem ta wg mnie  grubymi nićmi szyta sprawa stała się najgłośniejszą w Polsce. Być może też nie jesteś w stanie pojąć moich dość enigmatycznych skrótów myślowych i z wielką łatwością  ulegasz sugestiom podprogowym  niejednych?  

Użytkownik Dreistadt edytował ten post 27 maj 2017 - 18:02:59

#16 Jumanji.

Jumanji.

Dreistadt 2

• PipPipPipPip
  • 224 postów

Napisano 28 maj 2017 - 13:33:58

Sporo czasu upłynęło od odnalezienia zwłok młodego żeglarza z Gdyni, Patryka Palczyńskiego.  :( 

#17 Dominguez

Dominguez

Swojak

• PipPipPipPip
  • 312 postów

Napisano 29 maj 2017 - 09:04:08

Być może te senne koszmary tylko dlatego, że dysk z Iwonki  komputera trafił w niepowołane ręce, a potem dopiero oddany śledczym do analizy został i nie wiadomo w jakim rzeczywiście stanie? B)

Sorry ale nie widzę :(

A i dla jasności dodam, że sprawa tego żeglarza nie jest mi bliżej znana, zaś na tym wątku znalazłem się jesienią roku pamiętnego, kiedy to  w mediach dostrzegłem, że jakaś młoda dziewczyna była trybikiem wielkiej machiny i poprzez różne manewry życiowe uwikłana została w bliżej nieokreślone interesy, i nagle, niespodziewanie ktoś ją  znikniął w niejasnych okolicznościach, a potem ta wg mnie  grubymi nićmi szyta sprawa stała się najgłośniejszą w Polsce. Być może też nie jesteś w stanie pojąć moich dość enigmatycznych skrótów myślowych i z wielką łatwością  ulegasz sugestiom podprogowym  niejednych?  

Tylko po co kruszyć beton? :) Są prostsze sposoby. Można go ominąć. B) Dysk został pewnie starannie "dopracowany" przed oddaniem do "analizy" policyjnej, co by materiał dowodowy był dobrze "przygotowany" do śledztwa.  :lol:

Szkoda Patryka, ale w jego przypadku też mogło chociaż pośrednio dojść do uwikłania w pewne dość enigmatyczne sprawy. Wystarczyło, że komuś zaufał i był przesadnie wylewny.  :wacko: 

Sporo czasu upłynęło od odnalezienia zwłok młodego żeglarza z Gdyni, Patryka Palczyńskiego.  :( 

Sporo. Co nowego wiadomo w sprawie? Od jakiegoś czasu cisza w tej sprawie. Panuje większa zmowa milczenia niż w sprawie Iwony W. Ktoś nałożył na jego sprawę kłódkę. :(

.

#18 ASHEN

ASHEN

Użycz mi chwalebnego poczucia, że czasami mogę się mylić (..). W

• PipPipPipPip
  • 5193 postów

Napisano 29 maj 2017 - 09:51:12

Juma, to było epickie :D :D:D Przegapiłabym, na szczęście Twój rozmówca zacytował :D :D :D

made my day 

#19 Dominguez

Dominguez

Swojak

• PipPipPipPip
  • 312 postów

Napisano 29 maj 2017 - 10:43:32

Juma, to było epickie :D :D:D Przegapiłabym, na szczęście Twój rozmówca zacytował :D :D :D

made my day 

On w ogóle ostatnio jest epicki. Jak on to ujął merytorycznie, prawda? Popis francuszczyzny w wydaniu Jumy to mistrzostwo świata. :lol: Ja mam taką teorię, że Jumanji to "poeta". Ktoś się ze mną zgadza? B)

#20 Dreistadt

Dreistadt

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 29 maj 2017 - 17:13:28

made my day 

Albowiem nie samym chlebem człowiek żyje i świat oprócz czarno-białego wymiaru ma jeszcze inne barwy! :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych