Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Sprawa pani Magdaleny Ż.


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
124 odpowiedzi w tym temacie

#121 WOLF_

WOLF_

  Morderca, który czai się na forum

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 2048 postów

Napisano 10 sierpień 2017 - 13:17:38

"Apelujemy do spółki Lampart, aby w dalszym ciągu nie insynuowała poprzez swoje wpisy na profilu facebook tez i informacji, które najdelikatniej ujmując mijają się z prawdą" - pisze rodzina Magdy Żuk.#122 KubuśPuchatek

KubuśPuchatek

  Przyjaciel wszystkich dobrych ludzi

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 5047 postów

Napisano 10 sierpień 2017 - 14:27:01

W temacie: http://www.fakt.pl/w...ledztwa/ng3czbw#123 serce-czytelnik

serce-czytelnik

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 14292 postów

Napisano 16 sierpień 2017 - 19:26:05

Reportaż  wyemitowany dzisiaj:

 

Rodzina Magdaleny Żuk przerywa milczenie

 

Po ponad trzech miesiącach od śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie jej rodzina przerywa milczenie. O tym jak przez ten czas wyglądało ich życie i czy udało im się dowiedzieć więcej o tej tragedii reporterom UWAGI! opowiedzieli siostra i ojciec kobiety.

O sprawie tajemniczej śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie mówiliśmy w UWADZE! i Uwadze! po Uwadze na początku maja. 27-letnia kobieta wypadła ze szpitalnego okna. Według egipskich służb popełniła samobójstwo, rodzina Magdaleny Żuk jednak w taką wersję nie wierzy.

 

Dokumenty z Egiptu

Rodzina Magdaleny Żuk twierdzi, że sprawa jej śmierci, nie zostanie wyjaśniona, dopóki strona egipska nie przekaże dokumentów, o które wielokrotnie wnioskowała prokuratura w Polsce.

Jak dowiadujemy się od rzecznika prokuratury okręgowej w Jeleniej Górze, Egipcjanie nie tylko nie przekazali materiałów, ale nawet nie wskazali przyczyny zaistniałego stanu rzeczy. Jak dodaje, godzina zgonu Magdaleny Żuk została "ponad wszelką wątpliwość ustalona". Informacji na temat badania zawartości telefonu zmarłej kobiety nie podaje, tłumacząc dobrem prowadzonego postępowania

 

Całość:

http://uwaga.tvn.pl/...cie,238323.html


Użytkownik serce-czytelnik edytował ten post 16 sierpień 2017 - 19:31:43


#124 Obecny1

Obecny1

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 25851 postów

Napisano 16 sierpień 2017 - 20:40:04

"Tajemnicza" egipska śmierć Magdaleny Żuk świadczy o "bezsilności" polskiej prokuratury lub o...nie dokończę, bo mogę być posądzony o niewłaściwą interpretację faktów.  :wacko:

 #125 serce-czytelnik

serce-czytelnik

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 14292 postów

Napisano 02 maj 2018 - 13:41:40

Komunikat prasowy 

 

Prokuratury Okręgowej

 

W Jeleniej Górze

 

KOMUNIKAT PRASOWY NR 25/2018

 

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu wniosek o przedłużenie na dalszy czas oznaczony śledztwa w sprawie zabójstwa Magdaleny Ż. na terenie Arabskiej Republiki Egiptu w dniu 30 kwietnia 2017 roku, to jest o czyn z art. 148 § 1 kk.

 

W sprawie zgromadzono obszerny materiał dowodowy obejmujący między innymi szereg zabezpieczonych dokumentów, w tym znajdujących się  na elektronicznych nośnikach danych, opinie biegłych z zakresu różnych specjalności, w tym medycyny sądowej, toksykologii, biologii, informatyki, psychiatrii i psychologii. Poddano oględzinom zabezpieczone w toku śledztwa dowody, między innymi zawartość bagażu pokrzywdzonej, uzyskano liczne dane teleinformatyczne. Przesłuchano w charakterze świadków członków rodziny pokrzywdzonej, jej byłych partnerów, znajomych osoby podróżujące z nią samolotem, a także przebywające z nią na terenie Egiptu, w łącznej liczbie 174 osób. W toku śledztwa analizie biegłych psychiatrów i psychologa został także poddany materiał dowodowy w zakresie nietypowego zachowania jakie prezentowała pokrzywdzona podczas podróży oraz pobytu na terenie Egiptu i jego możliwego podłoża. W początkowej fazie postępowania polski prokurator oraz patomorfolog brali udział w sekcji zwłok przeprowadzonej na trenie Egiptu. Czynność ta była następnie wykonywana także w Polsce. W sprawie wykonano także inne czynności procesowe.

Przeprowadzone w toku postępowania przygotowawczego dowody nie wykazały, aby wobec pokrzywdzonej stosowana była przemoc o podłożu seksualnym lub jakakolwiek inna. Nie stwierdzono również, aby mogła ona paść ofiarą procederu handlu ludźmi. Przeprowadzone dotychczas dowody wskazują, że bezpośrednią przyczyną zgonu Magdaleny Ż. były obrażenia odniesione przez nią na skutek upadku z dużej wysokości.

 

W ostatnim czasie do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze wpłynął przekazany w ramach międzynarodowej pomocy prawnej przez Arabską Republikę Egiptu raport, obejmujący obszerną informację o przeprowadzonych przez tamtejsze organy ścigania w ramach prowadzonego śledztwa czynnościach procesowych, między innymi w zakresie zeznań przesłuchanych osób oraz wyników przeprowadzonych przez biegłych badań, w tym z zakresu toksykologii i sekcji zwłok pokrzywdzonej.

 

Wskazane w opisanym dokumencie informacje, istotne z punktu widzenia prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze postępowania, wymagają dalszej weryfikacji procesowej. Prokuratura zamierza powołać biegłych celem wydania opinii uzupełniających w konfrontacji z materiałami przekazanymi przez stronę egipską  oraz wykona inne niezbędne czynności dla wszechstronnego wyjaśnienia sprawy, których konieczność wynika z treści raportu.


Użytkownik serce-czytelnik edytował ten post 02 maj 2018 - 13:45:24

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych