Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Spotkanie z Panem Stanisławem Michalkiewiczem w Słupsku

Michalkiewicz nowa prawica nczas wolność liberalizm konserwatyzm smoleńsk pis trwa radio maryja

22 odpowiedzi w tym temacie

#1 liberty303

liberty303

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 13 październik 2012 - 16:13:38

Grupa sympatyków idei wolnościowych informuje że prowadzone są starania zorganizowania w Słupsku wykładu prowadzonego przez Pana Stanisława Michalkiewicza.
Wstęp będzie wolny i bezpłatny.
Podczas wykładu Pan Michalkiewicz przedstawi dużo ciekawych informacji dotyczących współczenej historii Polski, stanu gospodarki naszego Państwa oraz przyszłości jaka czeka każdego z nas.
Proszę o zastanowienie i wyrażenie chęci uczestnictwa w spotkaniu.
Wstępne określenie ilości chętnych jest potrzebne do wynajęcia wystarczająco pojemnej sali.

#2 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 13 październik 2012 - 16:53:21

Smerf chętny.

#3 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 13 październik 2012 - 20:33:28

#4 ~hallo~

~hallo~
  • Goście

Napisano 13 październik 2012 - 21:05:36

Gdzie i kiedy? U nas przecież referendum 18 listopada..

#5 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 13 październik 2012 - 21:23:56

Posłuchaj

#6 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 13 październik 2012 - 22:05:17

#7 ~Piotrv~

~Piotrv~
  • Goście

Napisano 13 październik 2012 - 22:16:30

Termin spotkania planowany jest w połowie listopada, jednak dokłada data będzie ustalona po konsultacji z Panem Michalkiewiczem. Wybraliśmy 4 miejsca spotkania, ale które wybierzemy ostatecznie zdecyduje frekwencja i zgoda właścicieli.
Aktualne ustalenia będziemy zamieszczać w tym wątku.
Dziękuję za zainteresowanie.

#8 ~zciweiklahcim~

~zciweiklahcim~
  • Goście

Napisano 14 październik 2012 - 07:10:04

Będziecie się pieścić wzajemnie tymi pseudopatriotycznymi teoriami spiskowymi? ;)
Macie tajny uścisk ręki? ;)

#9 ~Piotrv~

~Piotrv~
  • Goście

Napisano 14 październik 2012 - 08:50:44

Temat spotkania będzie dopiero ustalony, chciałbym aby większość spotkania była poświęcona gospodarce, długowi publicznemu, wzajemnych relacjach państwo-obywatel, tworzeniu prawa, itp.
Głównym celem spotkania będzie przedstawienie publiczności innego sposobu zarządzania państwem, ponieważ obecny prowadzi do gigantycznego zadłużenia i marnotrawienia pieniędzy każdego z nas.
P.S. Jeżeli chodzi o tzw. "teorie spiskowe" to jak każda teoria wymagają logicznego przemyślenia i znalezienia dowodów za i przeciw. Nie potrafię ocenić czy są prawdziwe czy nie ale nie zalecałbym bezwzględnego odrzucania bez ich analizy.
Tajnych uścisków ręki czy innych znaków nie będzie ;)

#10 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 14 październik 2012 - 10:40:21

Spisek i teorie spiskowe to oczywiście są całkowite bzdury,

Są tylko zwykłe interesy biznesmenów, mafiozów, innych państw i grupy nacisku ,
z których każda, dąży do zrobienia najlepszego geszeftu.
Łot wsio :)

#11 ~tutejszy~

~tutejszy~
  • Goście

Napisano 14 październik 2012 - 10:46:18

Spisek i teorie spiskowe to oczywiście są całkowite bzdury,

Są tylko zwykłe interesy biznesmenów, mafiozów, innych państw i grupy nacisku ,
z których każda, dąży do zrobienia najlepszego geszeftu.
Łot wsio :)

Chyba Wot i wsio

#12 ~Płonący wierzowiec~

~Płonący wierzowiec~
  • Goście

Napisano 14 październik 2012 - 11:04:22

Głównym celem spotkania będzie przedstawienie publiczności innego sposobu zarządzania państwem, ponieważ obecny prowadzi do gigantycznego zadłużenia i marnotrawienia pieniędzy każdego z nas.

Co publiczność będzie miała z tym innym sposobem uczynić? ;)

Tajnych uścisków ręki czy innych znaków nie będzie ;)

A już na pewno o nich nich wspomnicie ;)

#13 liberty303

liberty303

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 14 październik 2012 - 12:04:32

Publiczność uczyni z tymi informacjami co uważa za stosowne. Ważne jednak żeby ludzie poznali inny punkt widzenia. Wówczas sami zdecydują czy obecny system im odpowiada, czy jest oszczędny, czy sensowny itp. Przedstawione na spotkaniu informacje będą bardzo ciekawe i mogą zmienić poglądy wielu osób.

Człowiek uczy się przez całe życie, więc zapowiadany wykład jest tej nauki częścią.

#14 proszę o kulturę

proszę o kulturę

Swojak

• PipPipPipPip
  • 8154 postów

Napisano 14 październik 2012 - 13:29:12

Publiczność uczyni z tymi informacjami co uważa za stosowne. Ważne jednak żeby ludzie poznali inny punkt widzenia. Wówczas sami zdecydują czy obecny system im odpowiada, czy jest oszczędny, czy sensowny itp. Przedstawione na spotkaniu informacje będą bardzo ciekawe i mogą zmienić poglądy wielu osób.

Człowiek uczy się przez całe życie, więc zapowiadany wykład jest tej nauki częścią.

Ostatnio tych innych,, punktów widzenia" powsaje coraz więcej.Każdemu "twórcy"wydaje się,że wynalazł panaceum,cudowną tabletkę na wszelkie dolegliwości.

Ostatnio do powiedzenia przytoczonego przez Ciebie można dodać:Człowieka uczą całe życie,politycy oczywiście i wszelkiej maści hochsztaplerzy.

Jesteście ,jak myślę,następni do mieszania ludziom w głowach.
Ludzie powinni sami wyciągać wnioski,sami myśleć,a nie pod kazanie ze mszy,poznanie ,,tych którzy mają zawsze rację" i innych cudotwórców.

To jest moje zdanie,a reszta niech myśli jak chce.

#15 liberty303

liberty303

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 14 październik 2012 - 14:07:49

Ludzie powinni sami wyciągać wnioski,sami myśleć,a nie pod kazanie ze mszy,poznanie ,,tych którzy mają zawsze rację" i innych cudotwórców.

Mam takie samo zdanie. Problem w tym że ludzie czerpią informację z mało obiektywnych źródeł. Kto ma czas na przeczytanie i analizę 500 stronicowej książki? Większość informacji ludzie czerpią z TV, która pokazuje w większości wojny PO-PIS-SLD-itp. czyli nic przydatnego.
Na wykładzie będzie przedstawiany model gospodarki wolnorynkowej opisanej przez Adama Smitha w XVIII w.
Nie jest to więc jakiś nowy wymysł ale podstawowa teoria ekonomii, o której się nie mówi lub specjalnie krytykuje, ponieważ nasi umiłowani przywódcy stracili by po jej wprowadzeniu jakąkolwiek kontrolę nad naszymi portfelami.

Identyczny zarzut trzeba by w takim razie postawić wszystkim nauczycielom w każdej szkole.

#16 proszę o kulturę

proszę o kulturę

Swojak

• PipPipPipPip
  • 8154 postów

Napisano 15 październik 2012 - 08:43:32

Mam takie samo zdanie. Problem w tym że ludzie czerpią informację z mało obiektywnych źródeł. Kto ma czas na przeczytanie i analizę 500 stronicowej książki? Większość informacji ludzie czerpią z TV, która pokazuje w większości wojny PO-PIS-SLD-itp. czyli nic przydatnego.
Na wykładzie będzie przedstawiany model gospodarki wolnorynkowej opisanej przez Adama Smitha w XVIII w.
Nie jest to więc jakiś nowy wymysł ale podstawowa teoria ekonomii, o której się nie mówi lub specjalnie krytykuje, ponieważ nasi umiłowani przywódcy stracili by po jej wprowadzeniu jakąkolwiek kontrolę nad naszymi portfelami.

Identyczny zarzut trzeba by w takim razie postawić wszystkim nauczycielom w każdej szkole.

Dlaczego mówisz o ,,mało obiektywnych zródłach"?Ocena jak rozumiem czysto osobista.Dlaczego niby odczyt,czy wykład organizowany przez Ciebie jest bardziej wiarygodny?

Niechce mi się wracać do Twojej informacji,ale piszesz co prawda,ogólnikowo,o temacie,a w kolejnym wpisie mówisz,że chciałbyś,aby ten temat był poruszony.Jak to jet,wyprowadz mnie z błędu.

Zarzut nauczycielom,owszem,jak mieli czelność wciskać mi historię dyktowaną politycznie?

Użytkownik salta47 edytował ten post 15 październik 2012 - 08:45:25

#17 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 15 październik 2012 - 09:29:47

Ostatnio tych innych,, punktów widzenia" powsaje coraz więcej.Każdemu "twórcy"wydaje się,że wynalazł panaceum,cudowną tabletkę na wszelkie dolegliwości.

Ostatnio do powiedzenia przytoczonego przez Ciebie można dodać:Człowieka uczą całe życie,politycy oczywiście i wszelkiej maści hochsztaplerzy.

To jest moje zdanie,a reszta niech myśli jak chce.

Tak , ludzie powinni sami wysnuwać wnioski,
po przeczytaniu jedynie słusznych hochsztaplerów z Gaduły Wyrodnej , czy WSI24.
Nie można im mieszać w głowie innymi wiadomościami , bo się głupole pogubią i nie będą wiedzieli co jest prawdziwą prawdą i znowu zagłosują na Paligłupa :lol:

Powinieneś jeszcze napisać - ludzie nie czytajcie książek bo to "mało obiektywne źródła" wam namieszają w głowach :P

PS: Polecam np: książki Waldemara Łysiaka

gp24.pl/waldemar-lysiak-pisarz-wyklety

#18 liberty303

liberty303

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 15 październik 2012 - 09:42:16

Dlaczego mówisz o ,,mało obiektywnych zródłach"?Ocena jak rozumiem czysto osobista.

Czy twoim zdaniem TV jest obiektywna?

Dlaczego niby odczyt,czy wykład organizowany przez Ciebie jest bardziej wiarygodny?

Przecież napisałem, na wykładzie będzie przedstawiona teoria gospodarcza opracowana setki lat temu stanowiąca podstawy nauki o ekonomii. Możesz znaleźć to w książkach do ekonomii. Czemu twierdzisz że to nie jest wiarygodne. Każdy może zweryfikować. Na takiej podstawie działa cała nauka.

Niechce mi się wracać do Twojej informacji,ale piszesz co prawda,ogólnikowo,o temacie,a w kolejnym wpisie mówisz,że chciałbyś,aby ten temat był poruszony.Jak to jet,wyprowadz mnie z błędu.

W tym momencie piszę ogólnikowo żeby dowiedzieć się ile osób jest chętnych na spotkanie. Dokładny temat będzie dopiero ustalony. Ten wpis jest tylko przygotowaniem do organizacji takiego spotkania. Zresztą można podobne wykłady zobaczyć na youtube.

Zarzut nauczycielom,owszem,jak mieli czelność wciskać mi historię dyktowaną politycznie?

Zgadzam się. Ale chyba matematyka tu się nie łapie. Co do historii są różne opinie historyków i faktycznie obecna historia jest dyktowana politycznie.

Jeżeli człowiek ma podjąć decyzję na określony temat, musi posłuchać różnych stron i różnych poglądów.

To nie jest takie trudne do zrozumienia, nie wiem czemu krytykujesz takie spotkania i niezobowiązujące wykłady.

#19 proszę o kulturę

proszę o kulturę

Swojak

• PipPipPipPip
  • 8154 postów

Napisano 15 październik 2012 - 10:06:24

Czy twoim zdaniem TV jest obiektywna?

Przecież napisałem, na wykładzie będzie przedstawiona teoria gospodarcza opracowana setki lat temu stanowiąca podstawy nauki o ekonomii. Możesz znaleźć to w książkach do ekonomii. Czemu twierdzisz że to nie jest wiarygodne. Każdy może zweryfikować. Na takiej podstawie działa cała nauka.

W tym momencie piszę ogólnikowo żeby dowiedzieć się ile osób jest chętnych na spotkanie. Dokładny temat będzie dopiero ustalony. Ten wpis jest tylko przygotowaniem do organizacji takiego spotkania. Zresztą można podobne wykłady zobaczyć na youtube.

Zgadzam się. Ale chyba matematyka tu się nie łapie. Co do historii są różne opinie historyków i faktycznie obecna historia jest dyktowana politycznie.

Jeżeli człowiek ma podjąć decyzję na określony temat, musi posłuchać różnych stron i różnych poglądów.

To nie jest takie trudne do zrozumienia, nie wiem czemu krytykujesz takie spotkania i niezobowiązujące wykłady.

Wyrażam swoją opinię,myślę,że nie utrudnia Ci to sprawy.Historii uczyłam się już dawno,okres stalinowski.Czy to,co mi wciśnięto,a dzisiaj się,delikatnie mówiąc,odwołuje,może dodawać chęci do udziału w jakiejkolwiek prelekcji?

#20 liberty303

liberty303

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 15 październik 2012 - 10:53:39

Wyrażam swoją opinię,myślę,że nie utrudnia Ci to sprawy.Historii uczyłam się już dawno,okres stalinowski.Czy to,co mi wciśnięto,a dzisiaj się,delikatnie mówiąc,odwołuje,może dodawać chęci do udziału w jakiejkolwiek prelekcji?

Rozumiem i szanuję Twoją opinię.

Cytat z piosenki Turbo "Dorosłe dzieci"

Nauczyli nas regułek i dat,
Nawbijali nam mądrości do łba,
Powtarzali, co nam wolno, co nie,
Przekonali, co jest dobre, co złe...

Nauczymy się więc sami - na złość
Spróbujemy może uda się to
Rozpoczniemy od początku nasz kurs
Przekonamy się czy twardy ten mur

Nie można dawać za wygraną, nie można się poddawać trzeba walczyć dopóki starczy sił.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Michalkiewicz, nowa prawica, nczas, wolność, liberalizm, konserwatyzm, smoleńsk, pis, trwa, radio maryja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych