Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Spotkania przy kominku

• Zamknięty Temat jest zamknięty
172 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Marsjanek~

~Marsjanek~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2018 - 10:00:53

Wszyscy traktują mnie z przymrużeniem oka bo nie jestem jeszcze dorosły. A ja bym chciał podyskutować z kimś na poważnie w serdecznej  rodzinnej atmosferze przy kominku. Powspominać o naszych przodkach, Ich walce o przetrwanie, o poświęceniu.

Wielu z nas posiada w albumie rodzinnym zdjęcia pradziadka w rogatywce na koniu albo prababci z opaską Czerwonego Krzyża albo stryjka z granatem p.panc  w hełmie i krótkich spodenkach. 

Pozostały też po Nich pamiętniki, listy z frontu pisane ołówkiem na skrawku papieru.

Ja w albumie mam zdjęcie pradziadka w mundurze Legionisty. Poległ ale Jego walka przyczyniła się do odzyskania Wolności. Mam zdjęcie pierwszego męża mojej prababci który jako pilot Dywizjonu też poległ. 

Nie kopiujmy tych zdjęć. One stanowią najcenniejszą rodzinną pamiątkę.  Wspomnijmy Ich tylko. 

W ogromnym tempie życia często o Nich zapominamy. Podczas dorocznych uroczystości za poległych wypinają pierś do odznaczeń ci którym te odznaczenia są potrzebne do kontynuowania tradycji z którymi nie posiadają rodzinnych korzeni.

#2 KubuśPuchatek

KubuśPuchatek

Przyjaciel wszystkich dobrych ludzi

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 5047 postów

Napisano 08 lipiec 2018 - 10:11:16

Wszyscy traktują mnie z przymrużeniem oka bo nie jestem jeszcze dorosły. A ja bym chciał podyskutować z kimś na poważnie w serdecznej  rodzinnej atmosferze przy kominku. Powspominać o naszych przodkach, Ich walce o przetrwanie, o poświęceniu.

Wielu z nas posiada w albumie rodzinnym zdjęcia pradziadka w rogatywce na koniu albo prababci z opaską Czerwonego Krzyża albo stryjka z granatem p.panc  w hełmie i krótkich spodenkach. 

Pozostały też po Nich pamiętniki, listy z frontu pisane ołówkiem na skrawku papieru.

Ja w albumie mam zdjęcie pradziadka w mundurze Legionisty. Poległ ale Jego walka przyczyniła się do odzyskania Wolności. Mam zdjęcie pierwszego męża mojej prababci który jako pilot Dywizjonu też poległ. 

Nie kopiujmy tych zdjęć. One stanowią najcenniejszą rodzinną pamiątkę.  Wspomnijmy Ich tylko. 

W ogromnym tempie życia często o Nich zapominamy. Podczas dorocznych uroczystości za poległych wypinają pierś do odznaczeń ci którym te odznaczenia są potrzebne do kontynuowania tradycji z którymi nie posiadają rodzinnych korzeni.

Drogi Marsjanku. A co mają zrobić ci którzy mieli dziadka w wehrmacht? To też historia. Los była różny i różne koleiny prowadziły do domu.

#3 KubuśPuchatek

KubuśPuchatek

• PipPipPipPip
  • 5047 postów

Napisano 08 lipiec 2018 - 14:45:20

Mały szkrab, a jaki mądry! :)

Gratuluję rodzicom i szkole takiego syna i ucznia.

Jeśli wśród dzieci jest więcej takich dzieci, to możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość :)

Jak taki mądry, to niech rozwiąże test ze znajomości ryb ;) Wiem że jego tata to zapalony wędkarz, a mama zwykle towarzyszy mu w tych wyprawach. Pani zna jego mamę?  :blink: https://facet.onet.p...sz-quiz/hmleqvd

#4 ~Marsjanek~

~Marsjanek~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2018 - 17:34:30

Przede wszystkim pragnę serdecznie podziękować za niezwykle udane inauguracyjne spotkanie  przy kominku. Chciałbym aby takie spotkania odbywały się w każdą niedzielę. 

Bardzo miło mi było poznać nową przesympatyczną ciocię Lenę. Ciocię Misię  i wujka Kubusia znam już całe wieki. 

Losy naszych dziadków różnie się kształtowały. Walczyli na różnych frontach i w różnych mundurach. Walczyli często bratobójczo nie z własnej woli. 

Podjęto na świecie starania o pokój, o zgodę. Nie wszędzie to się udało. 

Dziś przy kominku możemy o tym rozmawiać w zgodzie.  Nie nasze pokolenie winne jest temu że walczyli i ginęli. 

Dlatego wspominajmy Ich bo są naszymi krewnymi. Nie wstydźmy się tego że pradziadek walczył w naszym mundurze i w naszym więzieniu za to poniósł karę. Ale też nie wstydźmy się, że na siłę wcielony został do wrogiej armii.   Wojna jest tragedią. 

Ja tylko nie rozumiem, że młodzi którzy prochu nie wąchali otrzymują za to najwyższe odznaczenia.  

#5 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 08 lipiec 2018 - 20:52:09

Przede wszystkim pragnę serdecznie podziękować za niezwykle udane inauguracyjne spotkanie  przy kominku. Chciałbym aby takie spotkania odbywały się w każdą niedzielę. 

Bardzo miło mi było poznać nową przesympatyczną ciocię Lenę. Ciocię Misię  i wujka Kubusia znam już całe wieki. 

Losy naszych dziadków różnie się kształtowały. Walczyli na różnych frontach i w różnych mundurach. Walczyli często bratobójczo nie z własnej woli. 

Podjęto na świecie starania o pokój, o zgodę. Nie wszędzie to się udało. 

Dziś przy kominku możemy o tym rozmawiać w zgodzie.  Nie nasze pokolenie winne jest temu że walczyli i ginęli. 

Dlatego wspominajmy Ich bo są naszymi krewnymi. Nie wstydźmy się tego że pradziadek walczył w naszym mundurze i w naszym więzieniu za to poniósł karę. Ale też nie wstydźmy się, że na siłę wcielony został do wrogiej armii.   Wojna jest tragedią. 

Ja tylko nie rozumiem, że młodzi ludzie którzy prochu nie wąchali otrzymują za to najwyższe odznaczenia.

Marsjanku,

"A to Polska właśnie"        S. Wyspiański - "Wesele".

#6 ~Marsjanek~

~Marsjanek~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2018 - 21:42:11

Marsjanku,

"A to Polska właśnie"        S. Wyspiański - "Wesele".

Wujku Stefanie my jeszcze tego nie przerabialiśmy w szkole.  Ale moja babcia mi opowiadała. 

Ja przepraszam, ale muszę wygasić na noc kominek,  umyć nogi i uszy. W wakacje mogę bawić się tylko do godziny 11  

Serdecznie zapraszam w najbliższą niedzielę na kolejne spotkanie przy kominku.   

#7 ~Marsjanek~

~Marsjanek~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2018 - 22:12:25

Marsjanku, jesteś milusim chłopcem.

Dziękuję za miłe powitanie w temacie :)

Przyjmuję z radością Twoją propozycję coniedzielnych spotkań przy kominku. W miarę gdy czas mi pozwoli z przyjemnością będę się tutaj zjawiała.

W mojej rodzinie nie było bohaterów, nie było też zdrajców Ojczyzny, Żaden z przodków nie służył w obcych armiach, jednak z opowiadań znajomych znam takie przypadki.

Pozdrowienia dla Twoich Rodziców :)

Dobranoc ciociu Leno.  Moi rodzice urodzili mnie i zapomnieli o mnie. 

#8 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 00:21:23

Otrzymałem od Dżesiki kolejny e-mail/film, który pragnę zaprezentować wszystkim uczestnikom tego tematu.  :rolleyes:  Nosi on tytuł: "Spotkanie na Wyspie".  :)

Dzięki Dżesika.  :rolleyes:

Użytkownik Obecny1 edytował ten post 11 lipiec 2018 - 00:22:07

#9 ~Marsjanek~

~Marsjanek~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2018 - 07:26:11

Otrzymałem od Dżesiki kolejny e-mail/film, który pragnę zaprezentować wszystkim uczestnikom tego tematu.  :rolleyes:  Nosi on tytuł: "Spotkanie na Wyspie".  :)

Dzięki Dżesika.  :rolleyes:

Wujek Stefan ma powodzenie u egzotycznych dziewczyn tak jak ja. Teraz chodzę na poważnie z Zuzią ale nieraz usiądę sobie przy kominku i wspominam dziewczyny w których byłem ze wzajemnością zakochany. W klasie siedziałem już ze wszystkimi dziewczynami ale najlepiej mi się siedziało z Zuzią. 

Pragnę zaprosić wszystkich na kolejne tradycyjne niedzielne spotkanie przy kominku 

Tematem spotkania będą wspomnienia o naszych szkolnych sympatiach i miłościach.  

Niech dziewczyny których z nami już nie ma przeczytają jak miło Je wspominamy. Ale też chłopaki których już z nami nie ma przeczytają wspomnienia dziewczyn. 

W klasie wszystkie dziewczyny zawsze mi dokuczały ale dowiedziałem się, że mają taki wrodzony sposób na wzbudzenie u chłopaka zainteresowania. 

Ja dziewczyn w ogóle nie rozumiem.

Zapraszam w niedzielę bo w dzień powszedni nie rozpalamy w kominku ze względu na oszczędność drewna ale zainstalowałem podświetlenie które emituje ciepłe światło.  

link_MFbHz9sOSluOeZIjzxAm5sogy78JPvZN,w1

#10 KubuśPuchatek

KubuśPuchatek

• PipPipPipPip
  • 5047 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 09:52:47

Tutaj mieszkał Kubuś Puchatek. Sprzedano mapę do Stumilowego Lasu!

Kto z nas nie zna Kubusia Puchatka i niejednokrotnie marzył, by dołączyć do jego przyjaciół w Stumilowym Lesie. Mapa do krainy dzieciństwa właśnie została sprzedana na aukcji w Londynie za zawrotną sumę 571 tys. dolarów. Gdy pierwszy raz trafiła na sprzedaż w 1968 roku, była warta zdecydowanie mniej, bo zaledwie 860 dolarów.

https://www.fakt.pl/...uchatek/936zq6q

#11 ~Marsjanek~

~Marsjanek~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2018 - 10:03:31

Tutaj mieszkał Kubuś Puchatek. Sprzedano mapę do Stumilowego Lasu!

Kto z nas nie zna Kubusia Puchatka i niejednokrotnie marzył, by dołączyć do jego przyjaciół w Stumilowym Lesie. Mapa do krainy dzieciństwa właśnie została sprzedana na aukcji w Londynie za zawrotną sumę 571 tys. dolarów. Gdy pierwszy raz trafiła na sprzedaż w 1968 roku, była warta zdecydowanie mniej, bo zaledwie 860 dolarów.

"Bajki wydano w milionach egzemplarzy i przetłumaczono na prawie wszystkie języki świata, nie pomijając łaciny."

Wujku Kubusiu ale wydanie w tym języku jest tylko dla dorosłych. 

#12 KubuśPuchatek

KubuśPuchatek

• PipPipPipPip
  • 5047 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 10:39:08

"Bajki wydano w milionach egzemplarzy i przetłumaczono na prawie wszystkie języki świata, nie pomijając łaciny."

Wujku Kubusiu ale wydanie w tym języku jest tylko dla dorosłych. 

Marsjanku, Ty jesteś nie w ciemię bity sprytny chłopak ze wsi. Ty mi pomożesz uszczknąć z tej ichniej sprzedaży coś na stare lata? Wymyśl coś syneczku żeby wujek był zadowolony, a i Tobie by na traktor starczyło :)

W końcu jak teraz sprzedali mapę do Stumilowego Lasu, zlezą się tam zewsząd trolle, gnomy i inne straszydła :(

#13 ~Marsjanek~

~Marsjanek~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2018 - 15:49:55

Marsjanku, Ty jesteś nie w ciemię bity sprytny chłopak ze wsi. Ty mi pomożesz uszczknąć z tej ichniej sprzedaży coś na stare lata? Wymyśl coś syneczku żeby wujek był zadowolony, a i Tobie by na traktor starczyło :)

W końcu jak teraz sprzedali mapę do Stumilowego Lasu, zlezą się tam zewsząd trolle, gnomy i inne straszydła :(

Wujku Kubusiu ja straszydeł się nie boję. One mnie się boją jak mnie zobaczą. Ale Zuzia mnie się nie boi.  Jest fajowa tak jak wujek. 

Użytkownik Marsjanek edytował ten post 11 lipiec 2018 - 15:50:50

#14 zakładka

zakładka

Okruszki serca zbieram rozsypane gdzieś na ...

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 17:01:43

Dzień dobry Marsjanku :)

Fajowy wątek wymyśliłeś i założyłeś :) Bardzo lubię spotkania przy kominku, szczególnie w długie, zimowe wieczory :P

Pozdrów Mamusię i Tatusia, no i przekaż uściski dla Zuzi. Śliczna z niej dziewczynka :)

#15 ~Marsjanek~

~Marsjanek~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2018 - 17:18:18

Dzień dobry Marsjanku :)

Fajowy wątek wymyśliłeś i założyłeś :) Bardzo lubię spotkania przy kominku, szczególnie w długie, zimowe wieczory :P

Pozdrów Mamusię i Tatusia, no i przekaż uściski dla Zuzi. Śliczna z niej dziewczynka :)

Ciociu zakładko ja do dziewczyn mam gust.  

#16 KubuśPuchatek

KubuśPuchatek

• PipPipPipPip
  • 5047 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 18:28:11

Marsjanku, to po wujku Kubusiu ;) here-is-the-mean-girls-and-winnie-the-po

#17 zakładka

zakładka

Okruszki serca zbieram rozsypane gdzieś na ...

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 19:37:08

Marsjanku, mądry chłopiec mądrze wybiera. Sercem czuje, że to właśnie ta :)

#18 KubuśPuchatek

KubuśPuchatek

• PipPipPipPip
  • 5047 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 21:41:27

Szkrabie, nie ma takiej opcji. O tak mądrym, kochanym synku nie mogli zapomnieć.

Być może coś im wypadło, ale bądź dobrej myśli. :)

Pewnie wypadł im po drodze do kariery? ;)

#19 ~Marsjanek~

~Marsjanek~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2018 - 05:21:37

Szkrabie, nie ma takiej opcji. O tak mądrym, kochanym synku nie mogli zapomnieć.

Być może coś im wypadło, ale bądź dobrej myśli. :)

To ciocia w takim razie nie wie jakie tragiczne losy przeszły dwie moje przyrodnie siostry Monisia i Paulinka.  Porzucone nad rzeką przez Indianina który kazał się nazywać Winnetou. 

A moi rodzice przestali odzywać się do mnie nawet przez Internet. Ja też w życiu lekko nie mam. Do tego Zuzia która mi dokucza. 

#20 KubuśPuchatek

KubuśPuchatek

• PipPipPipPip
  • 5047 postów

Napisano 12 lipiec 2018 - 10:11:32

To ciocia w takim razie nie wie jakie tragiczne losy przeszły dwie moje przyrodnie siostry Monisia i Paulinka.  Porzucone nad rzeką przez Indianina który kazał się nazywać Winnetou. 

A moi rodzice przestali odzywać się do mnie nawet przez Internet. Ja też w życiu lekko nie mam. Do tego Zuzia która mi dokucza. 

Przyjedź do wujka na wakacje. Mieszkam niedaleko Wisły. Będziemy szukać pytona :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych