Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Smigus Dyngus w Slupsku

Kiedys to byl Dyngus ze hej!

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~czarna pantera.~

~czarna pantera.~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2019 - 11:38:25

Jak tam te sprawy w Slupsku ? :D 
Kiedys kiedys...jakies 30 - 40 lat temu w Slupsku to sie dzialo w lany poniedzialek...a teraz ?!

Kiedys biegaly stada dzieci i mlodziezy z wiadrami po osiedlach...a teraz ?
Kiedys jak jakas panienka nie zostala oblana do suchej nitki...to byl to dla niej dyshonor...a teraz ? 
....

Czy wypada takim "starcom" jaka ja biegac z wiaderkiem wody pomiedzy blokami ?  :D 
Ostatnie lata wyglada to u nas mniej wiecej tak, ze z rana w poniedzialek nabieram wody do kieliszka (bo akurat kieliszek jest pod reka, stoi zazwyczaj na stole od wczoraj) i oblewam woda domownikow...tak symbolicznie.  :) 
...czasami tez kropie domownikow woda toaletowa...ale czy to swiadczy o tym ze juz jestem stary i nie mam juz za grosz szalenstwa w sobie ? :D ...czasy sie zmieniaja, ale tradycja jest wazna...przeciez.  :)

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2019 - 12:25:27

Kiedyś nauczyciele zabierali sprzęt do polewania, dzisiaj nie zabierają bo strajkują.

#3 ~czarna pantera.~

~czarna pantera.~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2019 - 13:14:35

Kiedyś nauczyciele zabierali sprzęt do polewania, dzisiaj nie zabierają bo strajkują.

Kiedys nauczyciele sami biegali i polewali innych. Dzisiaj strajkujacy nauczyciele w du pie maja uczniow, ktorzy maja egzaminy.

#4 ~czarna pantera.~

~czarna pantera.~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2019 - 16:50:27

Przypomnialo mi sie ,ze mam w szufladzie takie plastikowe jajeczka na wode.... :D 
...trzeba to zabrac ze soba do Polski .  :) 
Bedzie psik psik z jajeczka, a nie z kieliszka.  :D

#5 ~czarna pantera.~

~czarna pantera.~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2019 - 16:14:24

...coraz blizej swieta, coraz blizej swieta...mina usmiechnieta mina usmiechnieta !  :D

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych