Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Smacznym szeptem po uszku

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
279 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~Ala2~

~Ala2~
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2013 - 18:24:34

Ależ dawaj swoje przepisy :) są smakowe, a ja lubię czasem wprowadzać modyfikacje, takie pod swój smak ;)

To modyfikuj, w kuchni - nic nie mam przeciw ale nie pisz tego tutaj, bo brzmi jak krytyka i zmienia moja potrawę...w coś całkiem innego. ;)

#62 EyesOfSoul

EyesOfSoul

Los ojos del Alma

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 13052 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 18:38:38

A jak myślisz, taka fasolka czerwona z puszki zamiast tego groszku byłaby ok?

#63 Chico▶

Chico▶

Obcinam Długie Języki

• PipPipPipPip
  • 2089 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 18:53:01

To modyfikuj, w kuchni - nic nie mam przeciw ale nie pisz tego tutaj, bo brzmi jak krytyka i zmienia moja potrawę...w coś całkiem innego. ;)

Alutka, nie bulwersuj się tak :D
Nie mogę krytykować dania, na odległość, nie kosztując go ;) pamiętaj :P

Użytkownik Chico▶ edytował ten post 19 czerwiec 2013 - 18:54:12

#64 kaja732

kaja732

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1672 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 19:22:06

Jak będziecie wybrzydzać i krytykować moje wspaniałe przepisy, to więcej nic nie napiszę.... :P   Ale fakt, że zapomniałam o kostce rosołowej... ;)

To ja jeszcze pomarudzę, kostka rosołowa to zło :D

Reszta brzmi smakowicie :D

#65 zakładka

zakładka

Okruszki serca zbieram rozsypane gdzieś na ...

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 19:49:03

To ja jeszcze pomarudzę, kostka rosołowa to zło :D

Reszta brzmi smakowicie :D

Tak, samo zuo, bo zawiera glutaminian sodu :D Ja miałam na myśli rosołek prawdziwy, domowy, albo wywar warzywny. Samo zdrowie :D

#66 Chico▶

Chico▶

Obcinam Długie Języki

• PipPipPipPip
  • 2089 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 19:52:42

Bez przesady...coś jeść trzeba :D

#67 kaja732

kaja732

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1672 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 19:53:01

Tak, samo zuo, bo zawiera glutaminian sodu :D Ja miałam na myśli rosołek prawdziwy, domowy, albo wywar warzywny. Samo zdrowie :D

Nie no żeby nie było że Ale krytykuje - broń boże. Ale przy chorobach młodszej córki mam ZAKAZ własnie uzywania takich "przysmaków". Trochę poczytałam i nigdy więcej - maggi, kostki rosołowe, gotowe przyprawy w proszku :|

btw. mogłabym tu jeszcze dorzucić mortadele, parówki, kostki rybne i ble ble ble - cały wykaz dostałam. Kiedy to odstawilam - jest znaczna poprawa.

Użytkownik kaja732 edytował ten post 19 czerwiec 2013 - 19:55:15

#68 zakładka

zakładka

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 19:59:33

Nie no żeby nie było że Ale krytykuje - broń boże. Ale przy chorobach młodszej córki mam ZAKAZ własnie uzywania takich "przysmaków". Trochę poczytałam i nigdy więcej - maggi, kostki rosołowe, gotowe przyprawy w proszku :|

btw. mogłabym tu jeszcze dorzucić mortadele, parówki, kostki rybne i ble ble ble - cały wykaz dostałam. Kiedy to odstawilam - jest znaczna poprawa.

Takich przysmaków raczej nigdy nie używałam, zostałabym chyba wyklęta z rodziny :D

#69 Chico▶

Chico▶

Obcinam Długie Języki

• PipPipPipPip
  • 2089 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 20:03:30

A ja lubię maggi, zawsze mam przy sobie małą fiolkę jak wiem że będę gdzieś jadł flaki wołowe :)

#70 zakładka

zakładka

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 20:07:33

I pijesz?? ;) Lepiej zrezygnuj z maggi, przyspiesza zachorowalność na uremię, po co Ci to? :)

#71 Chico▶

Chico▶

Obcinam Długie Języki

• PipPipPipPip
  • 2089 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 20:11:02

Nie to że pije, dolewam ino do flakow, bo w lokalach mają owszem też "maggi" , ale w postaci tanich imitacji. :)

Na coś trzeba umrzeć :)

#72 ~Ala2~

~Ala2~
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2013 - 20:24:45

Proponuję wszystkim wybrzydzającym, by jedli swoje smaczne potrawy bez przypraw....gotowane po swojemu, więcej tu nie podam przepisu na moje potrawy...Przypominam tylko, że nie są zdrowe napoje energetyczne, alkohol, papierosy i jakoś to Was nie odstrasza od ich spożywania. Miłego wieczoru....Dobranoc wszystkim.

#73 EyesOfSoul

EyesOfSoul

Los ojos del Alma

• PipPipPipPip
  • 13052 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 20:28:23

Będę Cię więc męczyć na priw :D

btw, nie denerwuj się... po co?

Napisz mi lepiej, czy wg Ciebie ten groszek da się zastąpić czerwoną fasolą z puchy?

Dobranoc :)

Użytkownik EyesOfSoul edytował ten post 19 czerwiec 2013 - 20:30:56

#74 Chico▶

Chico▶

Obcinam Długie Języki

• PipPipPipPip
  • 2089 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 20:33:33

Proponuję wszystkim wybrzydzającym, by jedli swoje smaczne potrawy bez przypraw...

Ja lubię bardzo dobrze doprawione potrawy, maggi czy kostki rosołowe knorra (wołowe) muszą być i nie ma innej rady. Znam takich co używają tylko soli, i to minimalnie ...:unsure:

Napisz mi lepiej, czy wg Ciebie ten groszek da się zastąpić czerwoną fasolą z puchy?

Zastąp jeśli lubisz, będziesz wtedy wiedzieć czy było warto :)

Użytkownik Chico▶ edytował ten post 19 czerwiec 2013 - 20:35:55

#75 zakładka

zakładka

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 20:42:31

Proponuję wszystkim wybrzydzającym, by jedli swoje smaczne potrawy bez przypraw....gotowane po swojemu, więcej tu nie podam przepisu na moje potrawy...Przypominam tylko, że nie są zdrowe napoje energetyczne, alkohol, papierosy i jakoś to Was nie odstrasza od ich spożywania. Miłego wieczoru....Dobranoc wszystkim.

Alicjo, przepraszam, jeśli Cię zdenerwował jakiś mój post. Zawsze chętnie czytam o Twoich przepisach kulinarnych i cenię je sobie. Nie chciałam Cię obrazić.

Nie piję również napoi energetycznych, nie palę lat 7.5 już na szczęście, nie piję kawy i sporadycznie piję alkohol. Jeśli w ogóle to  szampana bardzo rzadko i czasem piwo cytrynowe

Nie denerwuj się i pisz o swoich przepisach, są ciekawe i chętnie z nich skorzystam.

#76 kaja732

kaja732

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1672 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 21:09:39

Ala, jesli chodzi o mnie - pisałam wcześniej, żebyś nie brała moich słow do siebie.

Gotujac jedzenie - patrze na dzieci. Energetyków nie pijam, fajki palę owszem poza domem , alko jak jest impreza też  piję, poza dziećmi. Chodziło mi tylko o to - że przepisy  dajesz smaczne, ale no nie każdy to może (znowu mi tu chodzi o dzieci). Absolutnie nie miałam żadnego "ale" gdybym ja miała to jeśc :D aż mi ślinka pociekła :D także nie denerwuj się :)

Użytkownik kaja732 edytował ten post 19 czerwiec 2013 - 21:11:52

#77 knur

knur

Ⓚ Ⓝ Ⓤ Ⓡ

• PipPipPipPip
  • 6686 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 21:42:12

o tak, jeśli rosół, to wyłącznie ze "starej kury". nie ma lepszych. żadne tam kostki, w których jest sama chemia. nie znam osoby, ktora by nie umiala ugotowac rosołku i to obojetnie - czy na samą zupke, czy też jako wywar-baza do innych potraw.

#78 EyesOfSoul

EyesOfSoul

Los ojos del Alma

• PipPipPipPip
  • 13052 postów

Napisano 20 czerwiec 2013 - 08:10:36

nie znam osoby, ktora by nie umiala ugotowac rosołku i to obojetnie - czy na samą zupke, czy też jako wywar-baza do innych potraw.

Ojj.... wiele osób nie umie ugotować DOBREGO rosołu. Wbrew pozorom to nie takie proste ;)

Żeby nie wyszła woda z tłuszczem, to jednak trochę trzeba się postarać. Mam na myśli rosół jako zupę, bo wiadomo, że jako wywar do czegoś to ujdzie nawet taki ciut gorszy- wmiesza się w potrawę i tyle ;)

Użytkownik EyesOfSoul edytował ten post 20 czerwiec 2013 - 08:12:10

#79 zakładka

zakładka

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 20 czerwiec 2013 - 11:01:50

Ojj.... wiele osób nie umie ugotować DOBREGO rosołu. Wbrew pozorom to nie takie proste ;)

Żeby nie wyszła woda z tłuszczem, to jednak trochę trzeba się postarać. Mam na myśli rosół jako zupę, bo wiadomo, że jako wywar do czegoś to ujdzie nawet taki ciut gorszy- wmiesza się w potrawę i tyle  ;)

No ja Cię przepraszam. Jak to nie jest proste? Wybacz, nie znam osoby, która by nie potrafiła ugotować rosołu. No ludzieee :blink: O jakiej Ty wodzie z tłuszczem piszesz? /chyba  że o wodzie, z dodatkiem paru warzyw i dodatnie jakiegoś smalcu, czy tłuszczu, wtedy może tak, wyjdzie ta woda z tłuszczem/ :blink: ;)

Gotuję prawie identycznie jak napisała Ala /daję prawie to samo, co Alicja/ i w dodatku z całym namaszczeniem, bo wiadomo, to rosół ma być :)

#80 EyesOfSoul

EyesOfSoul

Los ojos del Alma

• PipPipPipPip
  • 13052 postów

Napisano 20 czerwiec 2013 - 11:03:16

Widocznie umiesz gotować rosół ;) Wielokrotnie jadłam rosół, który nawet koło rosołu nie stał

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych