Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Słupszczanie bez wypłaty w Holandii :: zobacz komentowany artykuł

• Zamknięty Temat jest zamknięty
68 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~zorientowana~

~zorientowana~
  • Goście

Napisano 13 luty 2008 - 08:34:24

Szkoda,że pan *** nie powiedział , ile godzin pracują tygodniowo .Niestety - tylko po 30 parę.Nie zdarzył się taki cud ,aby przepracowali 40 godzin , o nadgodzinach nie mówiąc. Praca w soboty lub niedziele ?! Czysta kpina - smutne to , bo ludzie pojechali ,żeby zarobić większe pieniądze.Mają umowy o pracę po holendersku !!!!!!!!!!!!! Nawet nie wiedzą co podpisali .I jak tu wierzyć w zapewnienia p.**** ???

#2 ~życzliwa~

~życzliwa~
  • Goście

Napisano 13 luty 2008 - 09:22:03

No i mamy mentalność Polaków, może tak zacząć krytykować ludzi, którzy są za to odpowiedzialni, Pan *** to tylko pracownik i to nie od niego zależy gdzie są przelewane pieniądze pracowników, swoje żale kierujcie raczej do niedostępnej Pani kierownik.

#3 ~Konni~

~Konni~
  • Goście

Napisano 14 luty 2008 - 23:20:21

Z tego co mi wiadomo o firmie FAS Packing istnieje ona od polowy 2007 roku a dziala od stycznia 2008 i nie ma nic wspolnego z firma Uslugi van Bergen. Osoby zatrudniane w Holandii podpisuja umowy bezposrednio z pracodawca holenderskim i trudno sie dziwic, ze umowy sa w jezyku holenderskim. Czy Wietnamczycy zatrudniani w Polsce maja umowy po wietnamsku? Firma FAS Packing dzialajac na zlecenie firmy holenderskiej przyjmuje i analizuje skladane dokumenty osob starajacych sie o zatrudnienie w Holandii i przesyla je do firmy holenderskiej. Po zaakceptowaniu osob organizuje dla nich transport do i z Holandii. Osoby zatrudniane w Holandii zatrudniane sa zgodnie z przepisami holenderskimi , wyplaty dokonywane sa co tydzien na konto, a nieporozumienia pomiedzy klientami banku a bankiem nie sa do zalatwiania przez FAS Packin tylko przez zaiteresowanych. Firma FAS Packing czesto zalatwia wiele spraw zatrudnianym w Holandii, kore znacznie wykraczaja poza jej obowiazki. Oczywiscie firma FAS Packing nie jest w stanie (i nie chce) zalatwiac powtornych angazy osobom, ktore zostaly wyrzucone z pracy za pijanstwo, kradzieze, zazywanie narkotykow itd, a jest to wcale nie maly odsetek osob zatrudnianych. Osoby z rejonu Slupska maja dobra opinie u pracodawcy holenderskiego i duzo osob stara sie by byc przez niego zatrudnionym. Nieodpowiedzialne artykuly prasowe moze i zwiekszaja sprzedaz gazety ale psuja relacje Slups - Hoek van Holland. A gdy firma holenderska zrezygnuje z niezyczliwego jej rynku slupskiego i poszuka regionu z bardziej odpowiedzialnymi partnerami, to czy Glos Pomorza zatrudni chociaz jedna osobe z tych zatrudnianych przez Holendra? Wiecej odpowiedzialnosci panie redaktorze.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 luty 2008 - 20:55:14

1. zorientowana ma racje co do godzin pracy nie ma ich czesto nawet 40
2.kierowcy nie maja dodatkowa pienieznych
3. od 1 stycznia 2008 oplaty za mieszkania wzrosly z 45 do 55 euro tyg
4. Stellendam - miescina gdzie mieszkaja polacy w domkach letniskowych niedogrzanych po 6 osob 2 osoby w pokoju wielkosci 3 walizek 2 osoby w pokoju wielkosci 3 lozek i 2 osoby w przedpokoju kazdy placi tyle samo. Inna miescina "helevele" 2 domy pokoje 2- osobowe dla par 2 salony 2 plazmy na scianie 4 lazienki i masa innego sprzetu - takze ta sama stawka tygodniowa
5. Solarisy czyli wyplaty tygodniowe drukowane sa w j. holenderskim tak samo jak umowa , ktora kazdy podpisywal nie byla nawet w j. angielskim nie dano jej nikomu do wgladu zabrano ja odrazu po podpisaniu. Nie wiadomo na dobra sprawe, co sie podpisywalo
Kary sa rzecza wyjatkowo smieszna, gdyz dostaje je sie doslownie za nic a pieniadze ida szerokim strumieniem do pana van bergen
6. rewizje w domkach pracownikow podczas nieobecnosci i wiedzy lokatorow danych domkow. w jakim celu nie wiadomo
7. praca w stresie mobbing i zastraszanie przez niejaka Karen i Beate Cebulle. Zwalnianie osob niewiadomo z jakiej przyczyny
8. Praca niby platna od godziny a przy wagach pracuje sie na akort ktory trzeba wyrabiac np. 150 tacek na godzine. Nie bylo o tym mowy przy wyjezdzie z pomoca biura w slupsku
9. Doposażanie przez pracownikow i lokatorow tychze domkow z tzw wystawek. Uzywane lodowki, ktorych czesto brak na 6 osob lub grzejnikow i szazfek
10. czeste przeprowadzki pracownikow do roznych domkow - byc moze z powodu kontroli przed policja lub jaka inspekcja, gdyz bywaja domki gdzie Frans van Bergen umieszcza po ok 20 osob i na te ilosc osob sa np. 2 lazienki i 1 prysznic
11. plesn w niedocieplonych letniskowych domkach

i te oto punkty powinny sie znalezc w kolejnym artykule. Kazdy, ktor planowal wyjechac do pracy poprzez slupskie biuro niech sie mocno zastanowi...

#5 ~operator~

~operator~
  • Goście

Napisano 15 luty 2008 - 21:08:22

Znam firme bardzo dobrze i widzę że mój przedmówca rowniez gdyz wszystkie te punkty to szczera prawda a konto o ktorym jest mowa w artykule to najmniejszy problem poniewaz pieniadze musza byc wyplacone bo sie naleza.Warunki mieszkaniowe zas sa nie do przyjecia, przedpokoj o ktorym jest mowa wyzej nazywany jest przez pracownikow "kurnikiem", jest to miejsce na ktore nik nie chce trafic a i tak musza tam spac dwieosoby czesto sa to pary.Wiaze sie to z kompletnym brakiem prywatnosci i z ciaglymi chorobami z powodu plesni.Wiem bo tam mieszkalem.Panie Marecki niech pan dalej dzialabo firma oszukuje Polakow a nikt do tej pory nie maial odwagi glosno o tym mowic.Osoba ktora pisala ze na reke jest 6,50 bo stawka w zeczywistosci jest zanizona, rowniez nadgodziny (150%) i niedziele (200%) dla polakow platne sa normalnie jako 100%, reszta pieniedzy zgadnijcie gdzie trafia.Podejrzewan ze chwalebny kometarz na temat firmy osoby odwiedzajacej tej strone byl ze strony kierownictwa w slupsku lub holandii.Nalezy polakom sie pomoc.

#6 ~xyz~

~xyz~
  • Goście

Napisano 21 luty 2008 - 21:36:53

mam wyjechac niedlugo tam do pracy moze macie jakies porady dla za lub przeciw pozdrawiam.

#7 ~monika~

~monika~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2008 - 13:34:35

o! witam fajnie ze znalazlam taki temacik...:)) ja znam bardzo dobrze ta firme ...dlugo tam wytrzymalam ...wiezienie to super okreslenie..! te wyzej opinie sa prawdziwe... sama mieszkalam tam wszedzie ..szok! wspominam te mieszkania do dzis bo to byly warunki najgorsze jakie mialam w holandi ...widze ze ten kibel dalej nie dziala .hahah ... a w kurniku dalej spi sie ...no ..extra ...domki sa straszne-male i zdemolowane .,, a jak sie jeszcze mieszka z jakimis brudasami to juz smietnik sie ma w domu.. ooo! i kolejki do prania .. a co do pomidorkow i firmy tej to... bylam najlepsza z norma !!!!!!!!!!!!!!! hahaha ale gdy bylam nowa to traktowali nas jak w wiezieniu ..robert stawal u gory i wrzeszczal -pracujcie szybciej..przerwy nie bedzie ...czesto nawet po 5 godz pracowalismy bez pauzy.. kolega nawet zasnal z przemeczenia na stole..hahah a pare osob mdlalo... a ppp...beatka tylko jak wiatr mykala miedzy stolami i pomrukiwala jak do bydla tonacja ...- uwazaj jak robisz i szybko.. bo za malo masz normy..:(( z taka mina ze by cie zabic miala ..!!! oj... a jak ciezko sie z nia na przerwie siedzialo ... poprostu jak ktos byl od niej ladniejszy -a kazda panna jest od tego smoka ladniejsza ... to miala przechlapane... gnebila.ja nawet za kare ze cos powiedzialam za duzo mimo najwyzszej normy musialam isc na mala hale pracowac ...:(( i tam w osamotnieniu swoje 14 godz odrabiac ...:( ajc... oki bo sie rozpisalam ....pamietna firma jest tandetna firma i nie godna polecenia innym ... wiec skoro sa jeszcze problemy finansowe do tego to lepiej tam nie jechac a polecam inne znane i ciekawe firmy .i nie pozdrawiam kierowniczke i stara pracownice ktora i tak jest za glupia by przeczytac cos w necie ...beate. za to pozdrawiam reszte i starych pracownikow z czasow "gumisia" papa

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2008 - 17:51:24

racja racja..

#9 ~~Buli~~

~~Buli~~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2009 - 13:08:45

racja racja..

Bylem dzis w tej agencji i byla mila atmosfera,ale po tym co tu widze to masakra!!!Przydalby sie lincz tej calej beacie:).Mam wizytowke jakas i jest napisane ***,czy o nia chodzi?taka grubaska?

#10 ~operator~

~operator~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2009 - 15:13:21

starszy art ale też związany z tą firmą
http://www.gp24.pl/a...RED00/502569650

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2009 - 17:45:07

Ja byłam w wakacje w Holandii z tej firmy, i mi sie tam calkiem podobalo:) nie mowie, ze bylo idealnie ale nie mam co narzekac:) pracowalam na nocki, wogole sie nie przemeczalam, nie musialam wyrabiac zadnej normy:) fakt , ze nie mialam bardzo duzo godzin, ale nie bylo ich tez znowu tak malo. Najpierw mieszkalam w domu w 7 osob, dom naprawde bardzo ladny, pokoje po 2 osoby. Pozniej mieszkalam w ok 18 osob, bylo gorzej ale nie strasznie. Dla mnie bylo calkiem ok, moze tak trafilam. Kasa zawsze na czas:)

#12 ~Tranzystor~

~Tranzystor~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2009 - 19:49:59

Tak to jest za granicą. Coraz mniej opłaca się wyjeżdżać, ceny w Polsce wysokie a zarobki za granicą niskie. Polak za granicą teraz jest oszukiwany na każdym kroku, ciężko jest znaleźć pracę, nawet fizyczną. O dobrej, dobrze płatnej pracy mogą wszyscy zapomnieć, coś takiego dla Polaków za granicą nie istnieje. W szczególności odradzam Anglię i Irlandię, tam już nie ma czego szukać. Nawet przy bardzo dobrej znajomości języka nie ma szans na sensowne zajęcie. Chyba że jest się specjalistą (lekarze, inżynierowie itd.) Cała reszta dziaduje tam tak samo jak w Polsce, tylko im się wydaje że jak widzą dobrobyt na ulicach to sami też w nim opływają. Prawda jest zupełnie inna, większość żyje z dnia na dzień i modli się o lepsze jutro.. które nie chce nadejść. Kryzys finansowy spowoduje lawinowy powrót emigrantów zarobkowych i przekonacie się że wrócą.. z niczym.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2009 - 20:53:06

Gdyby w Polsce nam stworzone godne warunki pracy i płacy, sami doszli byśmy do bogactwa, a tak zostaliśmy parobkami Europy. W Polsce jak była nędza, tak jest dalej bo nie ma komu pracować na dobrobyt społeczny.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2009 - 23:51:51

Ja byłam w wakacje w Holandii z tej firmy, i mi sie tam calkiem podobalo:) nie mowie, ze bylo idealnie ale nie mam co narzekac:) pracowalam na nocki, wogole sie nie przemeczalam, nie musialam wyrabiac zadnej normy:) fakt , ze nie mialam bardzo duzo godzin, ale nie bylo ich tez znowu tak malo. Najpierw mieszkalam w domu w 7 osob, dom naprawde bardzo ladny, pokoje po 2 osoby. Pozniej mieszkalam w ok 18 osob, bylo gorzej ale nie strasznie. Dla mnie bylo calkiem ok, moze tak trafilam. Kasa zawsze na czas:)

chyba nie mieszkalas na Stellendamie i nie pracowalas na pakowni u Jana odrazu bys zmienila zdanie

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2009 - 11:37:09

bylem tam 3 lata temu i widzę ze nic sie nie zmieniło rzenia PIEPRZONY OBóZ PRACY A POLAK DLA POLAKA NAJGORSZYM WROGIEM PARADOKS A TA OSOBA KTOREJ BYLO DOBRZE NA NOCKACH NIECH SPROBOJE DNIOWKI JEDYNE CO DOBRZE WSPOMINAM TO SPOKO OKOLICA I COFFI SHOPIKI POZDRO DLA FACETA ZA WYPOWIEDZ

#16 ~opolskie~

~opolskie~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2009 - 22:31:40

witam wszystkich pracowników "pomidorków" itp dodając riposte końcową do waszych wypowiedzi :pojechaliście i zobaczyliście "legalną" prace za granicą.. Teraz płaczecie że wam tam źle , i biadolicie jaka krzywda sie wam tam dzieje. Nikt was na siłe tam nie wysyłał i nie trzymie."Chciałeś pieniążki zarobić ..to zarobiłeś " Teraz wiecie że pieniążki tam z nieba nie spadają i nie jest łatwo .
Co do konkretnej firmy w Houk van Holand... W warónkach których się znaleźliście, większości sami jesteście sobie winni ...żeby być szanowanym trzeba najpierw szanować innych . Wiem to z własnej autopsii.. Są o wiele gorsze firmy i większe problemy .. a ublirzanie innym osobom w waszych wypowiedziach swiadczy tylko o waszej inteligencii i wychowaniu....

#17 ~7~

~7~
  • Goście

Napisano 29 maj 2009 - 12:42:33

To jest malo powiedziane teraz to już nie ma 200ani 150 tylko jest 130procent za nadgodziny i niedziele.Apropo stellendam to tam nie ma już nawet pralek trzeba sobie samemu ręcznie prać.już nie mówiąc o suszeniu prania.

#18 ~7~

~7~
  • Goście

Napisano 29 maj 2009 - 13:32:00

Co do warunków mieszkalnych to rzeczywiście sami sobie takie stworzyliśmy.Bo jeśli byśmy dbali wszyscy o czystość to bylo by lepiej.Jest nie w pożądku to że wszystkich wrzucają do jednego worka razem.Prawde powiedziawszy to tam przyjeżdżają ludzie z różnych środowisk,brudasy,pijacy i ludzie co mają problemy finansowe w polsce a także ci co rodzina im sie rozpadla.Normalni ludzie co mają w zyciu poukladane to tam nie mają co szukać.Apropo Pani ***...wydaje mi sie że troche przeginacie ubliżając jej.Po pierwsze jej urok to chyba nie wasza sprawa tylko jej osobista nie wypada tak ją szmacić.Po drugie to sami może ją do takiego zachowania podlug was doprowadziliśćie.Po trzecie to ona musi ryknąć chuknąć bo inaczej to byśćie ją zjedli.Zbyt dużo ludzi ma pod sobą żeby sie z każdym cackać.Prawde powiedziawszy to polacy za granicą są paskudni dla siebie.Wstyd mi że tak sie nawzajem obgadujecie,ubliżacie itp...Limity są bo są bo inaczej to wszyscy by spali na tych stołach zamiast pracować.Za darmo nie płacą za granicą nawet już w polsce.Pozdrawiam wszystkich cieplutko....

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 maj 2009 - 07:54:57

Pieprzysz "siódemeczko" jak potłuczona. Podlizujesz się p.*** czy SAMA nią jesteś?

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2009 - 18:21:00

Co z tego że bez wypłat. Co z tego że nie mają żadnych kwalifikacji, szkół, ani podstawowej znajomości języka. Strzelą jeszcze trójkę dzieci, zasiłek popłynie strumieniem i wystąpi banan na twarzach Mariana i Ireny. My to mamy głowy do interesów..

http://www.youtube.c...feature=related

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych