Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

130 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Zdumiony~

~Zdumiony~
  • Goście

Napisano 17 październik 2013 - 15:47

Przerażającym jest ten bezceremonialny pęd do koryta ludzi,którzy na siłę przypisują sobie atorytet.

#2 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 10871 postów

Napisano 17 październik 2013 - 15:56

Nowy gracz , nowa nazwa

a stare twarze pchają się do korytka :(

Użytkownik Smerf Maruda edytował ten post 17 październik 2013 - 15:57

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 październik 2013 - 16:01

NARESZCIE!!!!!!!!!!!!

Niech mieszkańcy popierają mądrych ludzi nieskażonych politycznym lizaniem d ...y ze strony PIS lub PO

#4 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 10871 postów

Napisano 17 październik 2013 - 16:03

NARESZCIE!!!!!!!!!!!!

Niech mieszkańcy popierają mądrych ludzi nieskażonych politycznym lizaniem d ...y ze strony PIS lub PO

Te Słupskie Porozumienie Obywatelskie,

czyli SPO to takie PO po PO  liftingu ? :huh:

#5 ~anka~

~anka~
  • Goście

Napisano 17 październik 2013 - 16:07

Kolejni chętni do objęcia stołków. Tragedia!

#6 -ing

-ing

Swojak

• PipPipPipPip
  • 494 postów

Napisano 17 październik 2013 - 16:09

To jeszcze poproszę jakiś konkretny program albo przynajmniej listę postulatów. Wtedy dopiero będzie można konkretnie się na ich temat wypowiedzieć. Póki co to taka lokalna ciekawostka.

"Jest jedna rzecz dobra w Marksie: nie był keynesistą." B)

#7 ~RUMtzays~

~RUMtzays~
  • Goście

Napisano 17 październik 2013 - 16:09

I co z tego że jest - SPO !!!

Skoro w Słupsku ciągle - ZOO !!!

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 październik 2013 - 16:12

Aha, czyli stołek powinien być zarezerwowany tylko dla starych. Już na zawsze.

#9 ~Back in Black~

~Back in Black~
  • Goście

Napisano 17 październik 2013 - 16:13

Te Słupskie Porozumienie Obywatelskie,

czyli SPO to takie PO po PO  liftingu ? :huh:

A ja tam nie widzę PO, i założę się że PO to nie w smak. Ty za to widziałbyś tam PiS.

#10 ~JERRY~

~JERRY~
  • Goście

Napisano 17 październik 2013 - 16:15

Przerażającym jest ten bezceremonialny pęd do koryta ludzi,którzy na siłę przypisują sobie atorytet.

Czechowicz ma swoje koryto i to nie małe , więc kasy nie potrzebuje .Mam nadzieje ,Panie Janie , że bedą panu przyswiecać nadrzędne cele .

Zaproście pana Małka do współpracy  .Facet ma pomysły i kasę do zainwestowania .Tylko trzeba mu pozwolić .W Ustce nie chcieli go słuchać i nie słuchają .BŁĄD.

#11 ~porada~

~porada~
  • Goście

Napisano 17 październik 2013 - 16:37

W wojewódzkim Słupsku stołków było zbyt wiele, w powiatowym jest tak samo. W gminnym lub sołeckim inaczej nie będzie.

Więc zbierzcie wszystkie te stołki i połamcie je lub spalcie  ostatecznie na placu przed ratuszem choćby. Stołki z ratusza, z innych jeszcze tu działających urzędów, z banków, ze szpitala i ze szkół. I nawet z niby Uniwersytetu Słupskiego. W nim też podobno tych mebli nadmiar.

Słupskiem i tak Gdańsk rządzi więc jedna noga od stołka, ta gdańska, mocno tu wolą mieszkańców umocowana, w zupełności Słupskowi wystarczy.

#12 skrzyp2000

skrzyp2000

Znajomy

• PipPip
  • 24 postów

Napisano 17 październik 2013 - 16:40

Im większy huk dokoła chęci odwołania obecnego prezydenta tym więcej "egzotyki" obywatelskiej. Czy koryto to wytrzyma - nie wiem, ale obywatele mają już dość tego pędu do lokalnych stołków. Zero konkretów - same ogólniki, popularne "lanie wody ".

Nagle wszyscy interesują się losem miasta.

Za rok wybory, jest czas na działania prowadzące do ich wygrania .

Na 27 X  mam jedno rozwiązanie:

NIE IDĘ NA pseudo- demokratyczne referendum.

#13 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 10871 postów

Napisano 17 październik 2013 - 16:41

Kasa to nie wszystko, jest jeszcze pęd do wadzy,

posłuchajcie z 1981 roku. :D

#14 ~abdul jabbar~

~abdul jabbar~
  • Goście

Napisano 17 październik 2013 - 16:43

przerażające to jest to forum pełne jadu i nieudaczników krytykujących wszystko i wszystkich

#15 ~unik~

~unik~
  • Goście

Napisano 17 październik 2013 - 16:53

Im większy huk dokoła chęci odwołania obecnego prezydenta tym więcej "egzotyki" obywatelskiej. Czy koryto to wytrzyma - nie wiem, ale obywatele mają już dość tego pędu do lokalnych stołków. Zero konkretów - same ogólniki, popularne "lanie wody ".

Nagle wszyscy interesują się losem miasta.

Za rok wybory, jest czas na działania prowadzące do ich wygrania .

Na 27 X  mam jedno rozwiązanie:

NIE IDĘ NA pseudo- demokratyczne referendum.

Pseudo-demokratyczny jest bojkot a nie referendum. Coś ci się pomyliło.

Rządy dziadków już mieliśmy i wyszliśmy na tym jak Zabłocki na mydle.

Dzidkowie nadają się do biznesu, do niańczenia wnuków ale od samorządu wara.

Wasz czas już minął.

#16 ~OSTR-y~

~OSTR-y~
  • Goście

Napisano 17 październik 2013 - 16:55

Bardzo dobra inicjatywa, pomysł wspaniały. Jak zwykle jednak takie pomysły są skazane na porażkę. Chodzi o wspomnianą w artykule "wąską grupę biznesmenów" która jest dopuszczana do interesów przez magistrat. Proszę zauważyć że biznesmeni którzy działają w SPO chcieliby też zapewne dostać się do wspomnianej "wąskiej grupy biznesmenów", stąd chyba taka inicjatywa.

Oczywiście, jak wyraźnie zaznaczono, jest to dla szerokiego pojętego dobra obywateli i ku ich chwale. 

Jestem zawsze pełen obaw i niepokoju w sytuacjach gdy ktoś publicznie deklaruje działanie dla mojego dobra. Przeważanie potem okazuje się że obywatel traci na tego typu inicjatywach. Jak to mówią: dobrymi chęciami piekło wybrukowane.

Niepokoi mnie też stwierdzenie o chęci wpływania na wybór osób do stanowisk radnych. Pewnie ktoś chce mieć swoich ludzi w radzie miasta. Oczywiście dla dobra obywatela i miasta.

Wydaje się że jest to nic innego jak próba małego, lokalnego lobbingu na rzecz rodzimego biznesu. Pamiętajmy jednak gdzie w biznesie lądują zyski.

#17 ~wujek~

~wujek~
  • Goście

Napisano 17 październik 2013 - 16:56

Wreszcie powstała struktura, która - mam nadzieję - zgromadzi ludzi naprawdę chcących coś dla Słupska zrobić. Nie wydaje się, aby tworzyli ją nieudacznicy dla których władza to szansa na poprawę swojego bytu. Brawo Andrzej!

#18 ~masakra~

~masakra~
  • Goście

Napisano 17 październik 2013 - 17:02

Wreszcie powstała struktura, która - mam nadzieję - zgromadzi ludzi naprawdę chcących coś dla Słupska zrobić.

By coś dla Słupska zrobić, potrzebna jest nie tylko struktura i ludzie. Potrzebna jest duuuuuża kasa, która w skali makro dzielona jest niestety za wschodnią miedzą.

#19 ~OSTR-y~

~OSTR-y~
  • Goście

Napisano 17 październik 2013 - 17:12

Wreszcie powstała struktura, która - mam nadzieję - zgromadzi ludzi naprawdę chcących coś dla Słupska zrobić. Nie wydaje się, aby tworzyli ją nieudacznicy dla których władza to szansa na poprawę swojego bytu. Brawo Andrzej!

Takich ludzi można zgromadzić a nawet nimi zarządzać. Jednak trzeba szczodrze sypnąć brzęczącą monetą, nikt przecież nie będzie społecznie robił dobrze tym, którzy są nieźle ustawieni finansowo poprzez pracę siły roboczej tego miasta.

Tłumacząc sytuację na prosty język, można powiedzieć że pracodawcy regionalni obawiają się o pokłady wykwalifikowanej siły roboczej, specjalistów niższego i średniego szczebla które to odpływają z naszego miasta w tempie zastraszającym.

Za kilka lat nie będzie tutaj fachowców, więc zakłady podupadną albo będą musiały płacić znaczne większe pieniądze za pracę najemną dla specjalistów, co zmniejszy znacząco zyski tych firm.

Ogólnie jest to dobra inicjatywa, jednak rokowanie w dłuższym okresie czasu dla powodzenie inicjatywy jest niepomyślne.

#20 ate

ate

Obserwator rzeczy dziwnych i ulotnych

• PipPipPipPip
  • 1647 postów

Napisano 17 październik 2013 - 17:13

Jestem człowiekiem małej wiary, toteż wierzę średnio w czyste, bezinteresowne intencje biznesmenów, którzy miast być specami stricte od biznesu, chcą jednocześnie być specami od polityki...

Jak świat światem - łączenie polityki z biznesem to jak łączenie wódki z piwem...Efektem jest zawsze ciężki katzenjammer...Tylko, że piją "wespół w zespół" ci na świeczniku, a kaca ma szary człowiek...

Jakoś mi ten skrót SKO skojarzył się z "Słupsk Powolutku Oskubiemy"...Obym się mylił...

Pracujący z rozsądku. Idealista z głupoty. Romantyk z natury. Ateista z braku wiary. Choleryk z konieczności. Forumowicz z nudów.

"Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta" - G.B.Shaw

Zwierzęta są czyste, nie potrafią oszukiwać, żyją według jasnych zasad mających najwyższy sens biologiczny. W każdym swoim czynie są szczere, nawet wtedy, gdy skradają się do ofiary. W naturze obowiązuje odwieczna reguła: drapieżnicy atakują zdobycz - zdobycz pilnuje swego bezpieczeństwa.
Niedopuszczalne jest więc ocenianie zwierząt z ludzkiego punktu widzenia.

Zwierzęta nie są ani okrutne, ani bezwzględne.
Zwierzęta nie uznają jakichś wyimaginowanych ludzkich dekalogów, ale idealnie współgrają z resztą natury.
I w przeciwieństwie do człowieka - niczego nie niszczą...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych