Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

27 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Andy~

~Andy~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2007 - 14:42:26

A co właściwie robi NFZ? Systematycznie na łamach GP pojawia sie informacja o skandalicznym traktowaniu pacjentów przez pogotowie stomatologiczne na Nowowiejskiej. I zawsze w artykule pojawia sie informacja przedstawiciela NFZ, żeby zgłaszać do nich skargi na takie traktowanie. I co, kolekcjonują te skargi? Bo reakcji żadnej nie widać.
I sprawa druga. Dlaczego NFZ spycha na innych robotę, którą sam mógłby wykonywać? Wciąż pojawia się informacja, że książeczka RUM nie jest wystarczającym dowodem ubezpieczenia. Owszem, ale jest wystarczającym dowodem na to, że osoba ją przedstawiająca była kiedyś ubezpieczona i znajduje się w ewidencji NFZ. Dlaczego to najpierw lekarz musi się zastanawiać czy pacjent z książeczką RUM jest aby na pewno ubezpieczony, a natępnie pacjent, który nie jest w stanie przedstawić dokumentu ubezpieczenia musi najpierw zapłacić, potem żebrać o rachunek i jeszcze później żebrać o refundację w NFZ. Dlaczego to NFZ nie miałby dochodzić zwrotu kosztów usługi lekarskiej + stosownej kary od pacjenta, który wyłudził nienależne mu świadczenie? W końcu za coś pracownicy NFZ pobierają pensje i to ponoć wcale nie małe.

#2 ~yaar~

~yaar~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2007 - 14:56:36

Problem jest poniekad smieszny z punktu widzenia technicznego. Brak mozliwosci udostepnienia listy ubezpieczonych w NFZ uprawnionych do swiadczen przez internet? brak mozliwosci zlozenia zapytania o potwierdzenia ze jest sie ubezpieczonym w NFZ np przez automatyczna sekretarke czynna cala dobe? lub serwis sms?
W sasiednim do Polski krajach- noszenie smiesznego papierka ( jakby ktos chcial sie parac podrabianiem to chyba nie mialaby klopotu?) bez potwierdzenia droga elektroniczna, ze tak naprawde nalezy sie komus gratis serwis - no jest bez sensu. A to wszystko nasze pieniadze.
Zachowania stomatologa opisane w artykule opisuje wyludzenie- i jesli taki proceder ma tam miejsce to tzreba nagrac rozmowe nakomorke i zglo9sic sie do prokuratora, inaczej kazdy powie ze to pomowienie

#3 ~Andy~

~Andy~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2007 - 15:13:45

Problem jest poniekad smieszny z punktu widzenia technicznego. Brak mozliwosci udostepnienia listy ubezpieczonych w NFZ uprawnionych do swiadczen przez internet?

Żeby było śmieszniej, to taki system - przynajmniej w oddziale pomorskim - funkcjonuje
-> baza ubezpieczonych
Dlaczego nie ma takiego serwisu ogólnokrajowego? Oto jest pytanie.

#4 ~kawa~

~kawa~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2007 - 19:17:53

Żeby było śmieszniej, to taki system - przynajmniej w oddziale pomorskim - funkcjonuje
-> baza ubezpieczonych
Dlaczego nie ma takiego serwisu ogólnokrajowego? Oto jest pytanie.

To już kolejna skarga opisana na łamach GP, moje pytanie: ile musi wpłynąć skarg aby zainteresowały rzecznika?

#5 ~~Ania~~

~~Ania~~
  • Goście

Napisano 19 maj 2009 - 11:46:19

A o to historia jaka przytrafiła mi się wczoraj. Mojego 17 letniego syna strasznie bolał ząb, więc udałam sie z nim na pogotowie stomatologiczne na ul Wiejskiej. Chłopiec wręcz nie mógł już wytrzymać z bólu. Osoby na poczekalni płakały po sposobie potraktowania ich ze strony przyjmującej pani doktor. Mężczyzna akurat wychodził i rzekł " robiła mi łyżeczkowanie bez znieczulenia". U znajomego który tego samego dnia był u tej samej pani, również z bólem, nie zauważyła protezy jaką posiadał. Osoby na poczekalni określały tę panią słowem "rzeźniczka". Widząc zaistniała sytuację syn aż chciał wyjść. Gdy już wszedł do gabinetu, powiedział i wskazał dokładnie ząb który go boli ( a widać to gołym okiem bo ząb był ciemny, mimo że całkiem nie dawno był robiony). Pani doktor dała Łukaszowi zastrzyk znieczulający, nie potrafię opisać słowami w jaki bestialski sposób to zrobiła. Następnie stwierdziła że pokazany ząb wcale go nie boli i rozwierciła mu zupełnie inny, zdrowy ząb. Oczywiście ząb bolał dalej syna, więc dziś rano o godz 7:30 udaliśmy się ponownie w to samo miejsce. Mimo że sytuacja wymaga tego aby przyjąć syna bez kolejki i na książeczkę jednak usłyszałam od pani pielęgniarki takie słowa " tylko prywatnie". Więc zgodziłam się, aby tylko syn już przestał cierpieć. Zostaliśmy poinformowani że pani doktor ma poumawianie wizyty i jeśli chcemy to możemy poczekać aż któryś pacjent nie przyjdzie. Więc zaczęliśmy czekać, jednak pani pielęgniarka po rozmowie z panią dr ( inna niż pani dyżurująca wczoraj ) stwierdziła że i tak nas nie przyjmą. Jestem wstrząśnięta cała sytuacją, dodam jeszcze że pani która "naprawiła" wczoraj Łukaszowi ząb, miała ponad 70 lat. Zdaniem tym nawiązuję do myśli, że skoro osoby starsze nie potrafią wypełnić swych obowiązków należycie a wręcz zrobić coś takiego jak opisałam powyżej to niech może sie zajmą swoimi prawnukami. Na godzinę 14 udam się z synem do przychodni w Głobinie.
Dodam jeszcze że pogotowie to miejsce gdzie powinni przyjmować ludzie którzy są wrażliwi, cierpliwi takie które mogą pomoc ludziom potrzebującym pomocy bo na pogotowie przecież tylko takie osoby sie zgłaszają, z nagłym wypadkiem, bólem.

#6 ~ISKIERKA~

~ISKIERKA~
  • Goście

Napisano 19 maj 2009 - 12:28:50

***A o to historia jaka przytrafiła mi się wczoraj. Mojego 17 letniego syna strasznie bolał ząb, więc udałam sie z nim na pogotowie stomatologiczne na ul Wiejskiej. Chłopiec wręcz nie mógł już wytrzymać z bólu. Osoby na poczekalni płakały po sposobie potraktowania ich ze strony przyjmującej pani doktor. Mężczyzna akurat wychodził i rzekł " robiła mi łyżeczkowanie bez znieczulenia". U znajomego który tego samego dnia był u tej samej pani, również z bólem, nie zauważyła protezy jaką posiadał. Osoby na poczekalni określały tę panią słowem "rzeźniczka". Widząc zaistniała sytuację syn aż chciał wyjść. Gdy już wszedł do gabinetu, powiedział i wskazał dokładnie ząb który go boli ( a widać to gołym okiem bo ząb był ciemny, mimo że całkiem nie dawno był robiony). Pani doktor dała Łukaszowi zastrzyk znieczulający, nie potrafię opisać słowami w jaki bestialski sposób to zrobiła. Następnie stwierdziła że pokazany ząb wcale go nie boli i rozwierciła mu zupełnie inny, zdrowy ząb. Oczywiście ząb bolał dalej syna, więc dziś rano o godz 7:30 udaliśmy się ponownie w to samo miejsce. Mimo że sytuacja wymaga tego aby przyjąć syna bez kolejki i na książeczkę jednak usłyszałam od pani pielęgniarki takie słowa " tylko prywatnie". Więc zgodziłam się, aby tylko syn już przestał cierpieć. Zostaliśmy poinformowani że pani doktor ma poumawianie wizyty i jeśli chcemy to możemy poczekać aż któryś pacjent nie przyjdzie. Więc zaczęliśmy czekać, jednak pani pielęgniarka po rozmowie z panią dr ( inna niż pani dyżurująca wczoraj ) stwierdziła że i tak nas nie przyjmą. Jestem wstrząśnięta cała sytuacją, dodam jeszcze że pani która "naprawiła" wczoraj Łukaszowi ząb, miała ponad 70 lat. Zdaniem tym nawiązuję do myśli, że skoro osoby starsze nie potrafią wypełnić swych obowiązków należycie a wręcz zrobić coś takiego jak opisałam powyżej to niech może sie zajmą swoimi prawnukami. Na godzinę 14 udam się z synem do przychodni w Głobinie.
Dodam jeszcze że pogotowie to miejsce gdzie powinni przyjmować ludzie którzy są wrażliwi, cierpliwi takie które mogą pomoc ludziom potrzebującym pomocy bo na pogotowie przecież tylko takie osoby sie zgłaszają, z nagłym wypadkiem, bólem.***

I TU SIĘ Z PANIĄ ZGODZĘ
jakieś pół roku temu pojechałam z moją 4.5 letnią (wtedy) córeczką właśnie w to samo miejsce,zapewne do tej samej pani doktor o godzinie 00.15,bo moja córeczka mdlała z bólu (a dodam że była to sobotnia noc)
nie dość,że musieliśmy czekać ok. pół godziny,zanim się obudziła,to jeszcze przyjęła nas z takim oburzeniem,że szkoda gadać!
kazała mi usiąść na fotel,wziąć dziecko na kolana i trzymać,a mężowi kazała trzymać małą za ramiona.prócz tego asystentka pani DOKTOR! włożyła małej do buzi palec z metalowym czymś,żeby nie gryzła.nie dała dziecku znieczulenia,a jak się upomniałam,to stwierdziła,że nie trzeba,bo i tak bardziej jej nie będzie bolało.jak zaczęła jej grzebać w ząbku jakimś szpikulcem,to wbiła się w dziąsełko (paula prawie zemdlała),to szanowna pani doktor zaczęła na nią krzyczeć i jeszcze bardziej dłubała jej w ząbku.później tak trutkę nałożyła,że po 5 minutach wypadła!!!
a dziecko z jeszcze większym bólem zawieźliśmy do domu.
zapomniałam dodać,że wspaniałomyślna pani DOKTOR stwierdziła fakt,że powinniśmy małej kupić leki przeciwbólowe,ale nie syrop,tylko tabletki takie jak dla dorosłych!!!
przecież to woła o pomstę do nieba!!!!

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 maj 2009 - 19:35:06

spokojnie, pogotowie stomatologiczne teraz ma byc tez w trojmiesicie, wiec niedaleko! ludzie: dbajcie o zeby, to takich problemow nie bedzie. ja w niedziele jakis czas temu na przepustce z wojska tez tam polazlem, bo mnie nawalalo, ze szok, normalnie mnie przyjeto (nie miala 70tki...), zrobiono, polecono za 2 tygodnie isc do swojego, poniewaz juz wychodzilem z woja, zarejestrowalem sie i loozik. przegladajcie dzieciom zeby, jak cos to chodzcie do przychodni, a nie na pogotowie, szkoda nerwow.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 maj 2009 - 21:57:02

spokojnie, pogotowie stomatologiczne teraz ma byc tez w trojmiesicie, wiec niedaleko! ludzie: dbajcie o zeby, to takich problemow nie bedzie. ja w niedziele jakis czas temu na przepustce z wojska tez tam polazlem, bo mnie nawalalo, ze szok, normalnie mnie przyjeto (nie miala 70tki...), zrobiono, polecono za 2 tygodnie isc do swojego, poniewaz juz wychodzilem z woja, zarejestrowalem sie i loozik. przegladajcie dzieciom zeby, jak cos to chodzcie do przychodni, a nie na pogotowie, szkoda nerwow.

problem w tym że nawet jak sie systematycznie chodzi do dentysty to ZAWSZE może być nagły przypadek. Chyba kazdemu z nas przytrafił się niespodziewany ból zęba. Fuks jak ten ból da się rozgonić tabletką i wytrzymać do rana albo poniedziałku. ale jak nie, to jakaś porządna pomoc powinna być.
Czy ktoś się orientuje, czy działa ta prywatna, całodobowa lecznica stomatologiczna na Piłsudskiego?

#9 ~nemezis~

~nemezis~
  • Goście

Napisano 20 maj 2009 - 11:26:13

Iskierko nie powinnaś dziwić się,że stomatolog zabezpieczyła swój palec,przed ugryzieniem przeciez to logiczne.Jeżeli chodzi o znieczulenie to wychowałam się,że tak powiem w gabinecie stomatologicznym i zawsze słyszałam ,że nie powinno się leczyć zębów pod wpływem znieczulenia bo lekarz powinien widzeć "reakcję" pacjenta.A wszystkim bardzo cierpiącym polecam olejek gożdzikowy.Myślę,że w naszych aptekach też można go kupić.Jest to środek znieczulający do dorażnego stosowania przy silnych bólach zębów. :D

#10 ~kawa~

~kawa~
  • Goście

Napisano 20 maj 2009 - 11:48:05

problem w tym że nawet jak sie systematycznie chodzi do dentysty to ZAWSZE może być nagły przypadek. Chyba kazdemu z nas przytrafił się niespodziewany ból zęba. Fuks jak ten ból da się rozgonić tabletką i wytrzymać do rana albo poniedziałku. ale jak nie, to jakaś porządna pomoc powinna być.
Czy ktoś się orientuje, czy działa ta prywatna, całodobowa lecznica stomatologiczna na Piłsudskiego?

Na Sołdka również jest pogotowie dentystyczne{pryawtne].

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 maj 2009 - 16:08:52

Iskierko nie powinnaś dziwić się,że stomatolog zabezpieczyła swój palec,przed ugryzieniem przeciez to logiczne.Jeżeli chodzi o znieczulenie to wychowałam się,że tak powiem w gabinecie stomatologicznym i zawsze słyszałam ,że nie powinno się leczyć zębów pod wpływem znieczulenia bo lekarz powinien widzeć "reakcję" pacjenta.A wszystkim bardzo cierpiącym polecam olejek gożdzikowy.Myślę,że w naszych aptekach też można go kupić.Jest to środek znieczulający do dorażnego stosowania przy silnych bólach zębów. :D

Ten olejek gozdzikowy,jak to nazywasz jest lekiem stomatologicznym i watpie zeby byl dostepny w wolnej sprzedazy.Bardzo dawno temu dostalam od znajomego stomatologa,pomaga super,ale ponoc jest trucizna.Stosowalo sie to przy zatruwaniu zeba(nerwu).

#12 ~nemezis~

~nemezis~
  • Goście

Napisano 21 maj 2009 - 08:49:53

Ten olejek gozdzikowy,jak to nazywasz jest lekiem stomatologicznym i watpie zeby byl dostepny w wolnej sprzedazy.Bardzo dawno temu dostalam od znajomego stomatologa,pomaga super,ale ponoc jest trucizna.Stosowalo sie to przy zatruwaniu zeba(nerwu).

Ja mam z wysp,tam sprzedają bez recepty.Przeczytałam ulotkę i nie jest napisane ,że jest jakoś specjalnie trujący.Jak wszystkie leki, jak przedawkujesz to masz problem.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 maj 2009 - 12:56:18

Ja mam z wysp,tam sprzedają bez recepty.Przeczytałam ulotkę i nie jest napisane ,że jest jakoś specjalnie trujący.Jak wszystkie leki, jak przedawkujesz to masz problem.

Nie twierdze,ze tak jest.Lekarz dajac mi buteleczke z tym preparatem zaznaczyl zeby uwazac,bo jest trujacy.Cos musi byc na rzeczy,skoro uzywany jest/byl do zatruwania pod plombe.

Juz pozbylam sie problemow pt ,,bolacy zab",kiedys to byla tragedia.Ni z gruszki,ni z pietruszki niesamowity bol,dlatego lekarz dal mi buteleczke super pomocnego preparatu.Znieczulal migiem.

#14 ~Boli ;(~

~Boli ;(~
  • Goście

Napisano 23 maj 2009 - 01:27:52

witam!. więc tak wybrałem się dziś do lekarza ze strasznie napuchnietym polikiem. oczywiście przez ząb który już praktycznie nie boli, lecz pozostawił po sobie "zapalenie" zostały Mi przepisane antybiotyki ,wziełem jedna tabletke zbliża się wieczór i mam zamiar kłaść się spać i nagle zaczeło mnie tak strasznie rwać oczywiście chodzi o zapalenie na policzku od dziąsła strasznie pali rwie i boli.. pastanowiłem się wybrać znów ,zadne tabletki przeciwbólowe nie działały,dopiero co wróciłem. co Mi na to lekarz ? nic na to nie poradze w Słupsku jest opogotowie stomatologiczne,prosze się tam wybrac... hmmm jeżeli bolał bym mnie ząb to rozumiem ale to już zapalenie i to wydaje Mi się całkiem powazne... Nie wiem co teraz robic.. Może ktoś nie spi i Mi odpowie na moje pytanie.. o godz. 4,.30 mam pociąg do Słupska tylko nie wiem czy czasem nie pojade na marne..??? Prosze o odp.....

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 maj 2009 - 11:46:41

witam!. więc tak wybrałem się dziś do lekarza ze strasznie napuchnietym polikiem. oczywiście przez ząb który już praktycznie nie boli, lecz pozostawił po sobie "zapalenie" zostały Mi przepisane antybiotyki ,wziełem jedna tabletke zbliża się wieczór i mam zamiar kłaść się spać i nagle zaczeło mnie tak strasznie rwać oczywiście chodzi o zapalenie na policzku od dziąsła strasznie pali rwie i boli.. pastanowiłem się wybrać znów ,zadne tabletki przeciwbólowe nie działały,dopiero co wróciłem. co Mi na to lekarz ? nic na to nie poradze w Słupsku jest opogotowie stomatologiczne,prosze się tam wybrac... hmmm jeżeli bolał bym mnie ząb to rozumiem ale to już zapalenie i to wydaje Mi się całkiem powazne... Nie wiem co teraz robic.. Może ktoś nie spi i Mi odpowie na moje pytanie.. o godz. 4,.30 mam pociąg do Słupska tylko nie wiem czy czasem nie pojade na marne..??? Prosze o odp.....

Dobrze miec w domu Septosan lub szalwie,zaparzyc,plukac dos cieplym naparem.Z zasady bol i opuchlizna przechodzi,ale nie na dlugo.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 maj 2009 - 17:31:49

Dobrze miec w domu Septosan lub szalwie,zaparzyc,plukac dos cieplym naparem.Z zasady bol i opuchlizna przechodzi,ale nie na dlugo.

Na stany zapalne szałwia za słaba, lepszy SACHOL żel w tubce, trochę ostry ale skuteczny, nacierać żelem bolące dziąsło, skuteczny jest też na afty/po intubacji w czasie operacji chrurgicznej/

#17 ~lalunia~

~lalunia~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2009 - 19:43:05

Na stany zapalne szałwia za słaba, lepszy SACHOL żel w tubce, trochę ostry ale skuteczny, nacierać żelem bolące dziąsło, skuteczny jest też na afty/po intubacji w czasie operacji chrurgicznej/

Ludzie,bo padne!!!!
Nie piszcie za duzo negatywnie bo zamkna pogotowie i jak kto bez kasiorki to o 2 w nocy bedzie blagal sasiada,zeby do Gdanska podrzucil...co i tak drozej wyjdzie:)
Nawet jak owi dentysci nie pomoga to zawsze jest szansa ze moze przzez przypadek nie zaszkodza i jakos do rana zleci,a wtedy juz do wyboru i do koloru gabinetow w Slupsku i okolicach.
Co do ,,trucia,, zebow z zapaleniem miazgi to na pewno stosuje sie to jeszcze w Polsce Rumunii i byc moze Chinskiej Republice ludowej.Jest to blad lekarski popelniany w swietle lamp stomatologicznych na szeroka skale w Polsce.Przypuszczam,ze takze ucza jeszcze tego uczelnie.Gratuluje wszechwladnej niereformowalnosci.....

#18 ~Kamil~

~Kamil~
  • Goście

Napisano 14 październik 2011 - 21:54:50

Witam odświeżę temat wczoraj 13.10.2011r byłem zmuszony skorzystać z pogotowia stomatologicznego i więcej nie skorzystam bo to co tam się dzieje to masakra jest. Pani doktor starsza pani chyba tak na oko 80 lat choć pogotowie jest czynne od 19:30 Pani Dr.przychodzi dopiero godzinę po czasie ale to jeszcze potrafię zrozumieć bo może coś się stało po drodze albo w domu tak czasem bywa.Czas przejść do rzeczy Pani Dr.z wielkim zdziwieniem mówi co pan robi z taką małą dziurką na pogotowiu od tego jest przychodnia :blink: bo mnie boli czy to takie dziwne ? Jak usiadłem na fotelu Pani DR. rozwierciła tylko zęba i zostawiła go otwartego nie dając tam żadnego wypełnienia dodam że w zębie nie było stanu zapalnego ani żadnej ropy czyli nie było podstaw do tego żeby zostawić zęba otwartego tak przynajmniej twierdził dzisiaj mój dentysta dodam ze była to najgorsza noc w moim życiu jeszcze nigdy nie bolał mnie tak ząb jak po wizycie na pogotowiu cała noc nie przespana jeszcze większy ból niż był przed rozwierceniem zęba dopiero dzisiaj w przychodzi pani DR.zatruła zęba i od razu poprawa jest chociaż jest jeszcze mały ból ale to normalne. A z tego co wiem to pogotowie powinno pomóc pacjentowi w jego bólu a nie na odwrót dla tego nie polecam.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 październik 2011 - 22:30:33

Po wpisach na forum Słupska widać, że w tym mieście zamieszkują sami zgorzkniali ludzie.
Wejdźcie i poczytajcie, wszystko u was zle i tylko zle. Wspólczuję serdecznie. Dobrze ze mam do was daleko. Takim sposobem zepchniecie swoje miasto na koniec alfabetu polskiego.
Pies z kulawą nogą do was nie zawita, bye ;)

#20 ~karol~

~karol~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2012 - 16:08:45

jest w Słupsku nowe pogotowie stomatologiczne prywatne na ul chłopickiego facet ma złote ręce i co ważne nigdy nie odmawiaja pomocy wiem bo skorzystałem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych