Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

52 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2010 - 19:21:42

Ciekawe na co ta pani jest chora. Znam tych chorych co w życiu nie zasmakowali pracy. Uważają, że można żyć na koszt podatników i wszystko im się należy. W wielu przypadkach pomoc państwa dla tych ludzi jest większa niż by te osoby zarobiły. Dziwić się, że nie chcą podjąć pracy. Niedawno mieliśmy przykład mieszkańców bloku socjalnego w Strzelinie. Zdrowi niech odpracują otrzymaną pomoc. Jako podatnik tego żądam.

#2 ~Pracownik~

~Pracownik~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2010 - 19:28:59

Nie chcę nikogo urazić, ale takie skargi na Pracowników Socjalnych są bezpodstawne, robią to co maja w przepisach z góry nałożone. Oni zarabiają tyle co zwykły oszust wyciąga z zapomóg! Becikowe? Fikcyjny rozwód dla alimentów? Udawanie chorego i bezrobotnego bo pracuje w szarej strefie? To norma. Wożą się mercedesami, maja plazmy w domu a gadają, że na chleb nie maja. Rozumiem starych ludzi, którzy nie mają oparcia w rodzinie i muszą radzić sobie sami. Ale nigdy nie zrozumiem "społecznych pasożytów", którzy mają po 25 - 35 lat i siedzą na garnuszku Państwa, bo po kiego mają iść do roboty. Alkoholicy - choroba? Nie to picie z wyboru. Jakby chciał przestać pić to by nie brał zasiłków tylk poszedł na cholerne leczenie odwykowe i zaczął normalne życie. Ale po co bo Państwo da, a normalni ludzi muszą zapiepszać jak dzikie mrówki po 8, 10, 12, 14 godzin za marne pieniądze i jeszcze inni na nich narzekają. Nie mam pretensji do tej staruszki z artykułu, ale czasem TRZEBA BYĆ NA BIEŻĄCO Z USTAWAMI I ROZPORZĄDZENIAMI a nie tylko tym co w tv gadaja Ci poprzestawiani politycy. Ale czas najwyższy się grubo zastanowić nad trybem życia i możliwością jego zmiany - na lepsze. Bo teraz jest modne "pokoleniowe życie na pasożyta". <br />
Wiem, że ma to mało wspólnego z artykułem, ale musiałam to napisać bo każdy ma wąty do MOP-sów, GOP-sów a nie widzi winie w społeczeństwie ani w sobie.

#3 ~felek z fabryki kredek~

~felek z fabryki kredek~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2010 - 20:11:12

W dzień wypłat zasiłków na ul. Słonecznej w Słupsku bryka przy bryce i zamówione taksówki. Dziwna ta polska bieda.

#4 ~Tez pracownik~

~Tez pracownik~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2010 - 20:15:25

Również jestem pracownikiem MOPS-u nie w Miastku ale w większym mieście i wiem jak na co dzień wygląda praca pracownika socjalnego. Brak szacunku ze strony klienta jest na porządku dziennym, nie mówiąc już o ich roszczeniach! Zapominają tylko o tym, że my jesteśmy od pomocy doraźnej a nie od ich utrzymywania! Przepisy są jasne i konkretne a rachunek za zakup opału bądź wycena powinna być przedstawiona pracownikowi socjalnemu i nie jest to żadne widzi misie ale dokument potwierdzający zasadność udzielenie takiej właśnie pomocy. To samo tyczy się pomocy celowej na kupno leków nie wydajemy pomocy na podstawie paragonu lecz na podstawie faktury ewentualnie na podstawie wyceny leków zrobionej przez aptekarkę bądź aptekarza. Takich roszczeniowych klientów mam na pęczki każdego dnia w dodatku przychodzą z podaniami co 2 tygodnie są bezczelni, my na nasze marne wynagrodzenie musimy zasuwać cały miesiąc i wypłatę mamy tylko raz. Poza tym pracujemy z różnymi osobami, uzależnionymi, chorymi psychicznie, leserami migającymi się od pracy, większość z nich pracuje zasilając szarą strefę i wyłudzając zasiłki z MOPS. I jak tu takiemu klientowi pomagać? Owszem jest sporo ludzi uczciwych znajdujących się w trudnej sytuacji i takim jak najbardziej pomogę ale oni potrafią dać coś od siebie a nie tylko brać i brać.

Pozdrawiam pracowników socjalnych z Miastka.

#5 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2010 - 23:02:34

niech przyjedzie do słupska, tu przyznają opał bezdomnym :)
chyba żeby sobie palili pod mostem w koksownikach (bo tylko po to żrby opchnęli to nie wierzę aby pracownicy opieki byli tacy nieuczciwi :P )

#6 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2010 - 23:12:08

W dzień wypłat zasiłków na ul. Słonecznej w Słupsku bryka przy bryce i zamówione taksówki. Dziwna ta polska bieda.

hmm sam niedawno pomoglem dwójce biednych podwożąc ich na słoneczną - bo chciałbym zobaczyć ciebie jak targasz kilkanaście i więcej kilo barachła, przyklad kobieta z 4 dzieci kilka kartonow mleka = kilka kilo do tego kilka kilo mąki i kaszy plus jeszcze inne barachlo, jej sąsiad drugie tyle, nie twierdzę że nie było tam i takich ktorzy tę pomoc tylko wyłudzają, ale stojąc dłuugi czas i czekając na nich moglem popatrzeć i pomysleć, że niektorzy muszą wydać parę zetów na taryfę albo od razu wyrzucić tę pomoc, bo nie donieśliby. więc tobie również życzę żebyś czasem pomyślał. Bo takich jak ja z furami co pomogą innym jest wielu, ty pewnie byleś tam tylko żeby wyciągać łapska po pomoc.

#7 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2010 - 23:18:49

ach sorry doczytałem, że tobie chodzi o wypłaty :) zasugerowałem się pomocą materialną też przy słonecznej, ale w tym przypadku też bym się nie rozpędzał w oskarżeniach, bo ja np podwożę czasem koleżankę która sama co prawda z opieki nie korzysta, ale odpiera rentę pijacką ojca, tylko dlatego, że ta lachmyta by ją przepil, a ona mu jednak zrobi jakieś opłaty (inną bajką jest celowość przyznawania takich rent pijakom), po za podobnymi przypadkami podwózki weź jeszcze pod uwagę, że te kasy mops-u są przy jednej z najbardziej złodziejskich firm w słupsku i to fury ich pracowników zapełniają ten parking :P
ale to o czym piszesz też zaobserwowałem :) Polska to dziwny kraj ;)

#8 ~maryjka~

~maryjka~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2010 - 06:54:00

A od kiedy to zasiłek się przyznaje jako refundację? Jak ktoś nie ma na opał to i nie dostanie z opieki bo nie przedstawi rachunku że kupił. Co to za logika? Zasiłek się daje na zakup opału. Jak by kobieta odwołała się od tej decyzji to by kolegium odwoławcze uchyliło taką decyzję.
Pan kierownik też dobry : " nie mam powodu żeby nie ufać pracownikowi..." Ale żeby nie ufać biednej kobiecie to już ma powody?
Te puste wywiady do podpisania to już jest standard, nikomu się nie chce wypełniać ich u podopiecznego, bierze podpis in blanco a potem w biurze rzeźbi cuda. Wiem, bo kiedyś mi taki jeden wyjechał z pustym drukiem to go dopytałam dlaczego mam się podpisywać na niewypełnionym formularzu i co on tam potem wpisze.
Mam niepełnosprawne dziecko i zęby zjadłam na tych z opieki, tak się trzeba o wszystko z nimi użerać że czasem człowiek ma ochotę pieprznąć to wszystko i się powiesić.
Myślą ze jak dadzą 100 zł zasiłku to wychowam 3 dzieci z pensji męża i mojej emerytury na niepełnosprawne dziecko. Oddam każdemu te trzy tysiące dochodu na pięć osób i niech wykarmi, ubierze i zajmie się dzieckiem z porażeniem mózgowym. Jak podjeżdżam pod Konopnickiej zdezelowanym autem, którym wożę syna na rehabilitację to czuję te spojrzenia... Zgroza, jak można tak nie lubić swojej pracy i ludzi na rzecz których powinno się pracować.

#9 ~woytek~

~woytek~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2010 - 07:03:16

Zdecydowanie zasiłek celowy na zakup opału to zasiłek z przeznaczeniem na zakupienie opału a nie na pokrycie kosztów zakupionego już opału, więc bezzasadne jest żądanie przedstawienia dowodu zakupu przed uzyskaniem zasiłku. Pracownik socjalny może skontrolować czy za dany zasiłek został zakupiony tenże opał, na przykład przy okazji następnego wywiadu środowiskowego.

#10 ~kasia~

~kasia~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2010 - 08:01:36

Na opal to powinni dac a nie jak kupi to dopiero dadza to mu po co potrzebne pieniazki bo jak czlowiek kupi to znaczy ze ma pieniadze a w takiej sytuacji to ja bylam tesz ze dali mi jalomuzne 30 zl na miesiac piecio osobowa rodzine i kazali zyc a pijakom to przyznaja renty bo mowia ze chory a takie malzenistwo ktore stara sie utrzymac rodzine to mu nie dadza zeby dzieci mialy jedzenie czy ubranie a w opiekach tak robia dlatego jak mialam tam isc to tylko jak niedalam rady ale szlakt mnie trafial jak stalam w kolejce a smierdzialo woda i jeszcze widzialam ze taki dostaje wiecej nisz normalna rodzina ktora nie chciala by sie stoczyc na dno dlatego teraz mam prace i ciesze sie ze nie musze chodzic istac potych dziadowskich kolejkach

#11 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2010 - 08:43:19

Nie rozumiem jak można dawać komuś coś za darmo. Drażni mnie to i aż mnie nerwy ponoszą. Zasiłki, odzież, żywność, obiadki. Bo im ciężko. Mi też jest ciężko. Choć pracuję. Wstaje na rano o 5:30 i do roboty. Muszę za swoje kupić książki dzieciom, zeszyty, itd. A pani obok mnie w księgarni bierze na rachunek książki i się cieszy bo jej zwrócą pieniądze. Z tą różnicą, że ona siedzi cały dzień w domu a ja cały dzień opracuję. Ja za harówkę płacę za wszystko, bo rzekomo mnie stać. Tylko nikt nie zastanowi się, że jak kupię książki to później muszę myśleć za co kupić jedzenie. Bo mnie stać. A pani siedząca w domu, tu sąsiadka, tam sąsiadka. Ma wszystko na tacy. Chcesz coś dostać zarób. Chcesz książki dla dzieci - posprzątaj plac chociażby przed ratuszem. Chcesz opał - naklej 1000 zł na MOPSU społecznie. Zarobisz dostaniesz. Ja znam takich na rencie, a szyją 300 toreb dziennie, bo im przywożą, bez podatku, umowy. A ja za wszystko podatek, bo ja uczciwie pracuję. Znam takich co godziny nie przepracowali, bo chorzy, młode baby. A koło domu drzewo noszą, a po pieniążki do Państwa. Znam takich co samotnie dzieci wychowują, o pomoc do Państwa, a kochanek za granicą robi. Coraz bardziej mnie to drażni, jak piszecie o tym, że komuś się coś należy za darmo. A mi co się należy? Harówka każdego dnia, zastanawianie się czy jutro będę miała za co włożyć do garnka. Bo mi się od państwa nic nie należy, nawet rodzinne, bo na przykład przekraczam 50 zł. A tej co nie pracuje, bo jej się nie chce wszystko się należy. Ona zamiast do pracy, biega od jednego okienka, do drugiego okienka i wszystko ma za darmo, a Caritas dzieci wychowa. Przepraszam, ale akurat ja znam takich ludzi. Ubogich dla pieniędzy, którzy jeżdżą samochodami a ja autobusem, a często zasuwam nawet na piechotę, bo szkoda mi 2,20 na autobus.

#12 ~mieszkanka~

~mieszkanka~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2010 - 09:31:40

Niestety,wszystko co tu piszecie to prawda.przykro mi to czytac.to chyba tylko u nas są takie postrane przepisy.niestety :(
ci co najbardziej potrzebuja nie dostają nic.nie pozosteaje nam nic jak tylko uczyc sie kłamac i kombinowac...

#13 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2010 - 09:41:34

Nie chcę nikogo urazić, ale takie skargi na Pracowników Socjalnych są bezpodstawne, robią to co maja w przepisach z góry nałożone. Oni zarabiają tyle co zwykły oszust wyciąga z zapomóg! Becikowe? Fikcyjny rozwód dla alimentów? Udawanie chorego i bezrobotnego bo pracuje w szarej strefie? To norma. Wożą się mercedesami, maja plazmy w domu a gadają, że na chleb nie maja. Rozumiem starych ludzi, którzy nie mają oparcia w rodzinie i muszą radzić sobie sami. Ale nigdy nie zrozumiem "społecznych pasożytów", którzy mają po 25 - 35 lat i siedzą na garnuszku Państwa, bo po kiego mają iść do roboty. Alkoholicy - choroba? Nie to picie z wyboru. Jakby chciał przestać pić to by nie brał zasiłków tylk poszedł na cholerne leczenie odwykowe i zaczął normalne życie. Ale po co bo Państwo da, a normalni ludzi muszą zapiepszać jak dzikie mrówki po 8, 10, 12, 14 godzin za marne pieniądze i jeszcze inni na nich narzekają. Nie mam pretensji do tej staruszki z artykułu, ale czasem TRZEBA BYĆ NA BIEŻĄCO Z USTAWAMI I ROZPORZĄDZENIAMI a nie tylko tym co w tv gadaja Ci poprzestawiani politycy. Ale czas najwyższy się grubo zastanowić nad trybem życia i możliwością jego zmiany - na lepsze. Bo teraz jest modne "pokoleniowe życie na pasożyta". <br />
Wiem, że ma to mało wspólnego z artykułem, ale musiałam to napisać bo każdy ma wąty do MOP-sów, GOP-sów a nie widzi winie w społeczeństwie ani w sobie.

DLACZEGO oceniasz wszystkich jedna miara,sama stekasz ,ze zal na bilet,ze ciezko,ze znasz wszystkich takich co lesery ,pijacy, udawacze.powiem tak,moi dziadkowie mieli 4 dzieci ,pracowal tylko dziadek i jakos juz latem kupowali 3 tony wegla,stac bylo ,by dzieci mialy ksiazki ,ubrania, podstawy i nie bylo eksmisji bo komorne nie zaplacone, jakos panstwo pozwolilo utrzymac rodzine i mimo cholernej komuny czasy nie byly tak ciezkie,moj maz pracuje ,wyplaty przyniesie 1300 do 1500,3 dzieci ,oplaty 700 ja mam dochodow ok1200, razem 2500, a wiesz ile kosztuje tona wegla i na ile takiego opalu starczy by ogrzac mieszkanie 60 m2,ksiazki wyprawka do szkoly a gdzie zywnosc ,odziez obuwie, czy nie widzisz jak cichaczem wszystko drozeje ile chleb kosztuje, a co maja zrobic rodziny gdzie tylko jedna os. pracuje.znam pania ktora ma 35 lat pracy ,nie zalapala sie na emeryture bo cos tam o wiek chodzilo ,ze lat nie ma(wieku) obecnie pracy nie moze znalezdz troche choruje i co chodzi do mopr upokarza sie zebra by miec na chleb i oplaty,uwazasz ze to fajnie,dlaczego w naszym kraju za wyplate nie mozna godnie przezyc tylko zyc na skraju nedzy ,dlaczego Ty musisz oszczedzac na wszystkim,zeby na podstawy starczylo ,spojrz na ceny na wynagrodzenia czep sie rzadu a nie ludzi ,ktorzy maja trudna sytuacje i z upokorzeniem prosza o pomoc , takich madrych jest wielu sami narzekaja jak ciezko, ale na innych, ktorzy korzystaja z pomocy patrzy sie z pogarda i opluwa sie ich godnosc , bo ubogi to nikt to dla wielu juz nie czlowiek

#14 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2010 - 09:42:37

DLACZEGO oceniasz wszystkich jedna miara,sama stekasz ,ze zal na bilet,ze ciezko,ze znasz wszystkich takich co lesery ,pijacy, udawacze.powiem tak,moi dziadkowie mieli 4 dzieci ,pracowal tylko dziadek i jakos juz latem kupowali 3 tony wegla,stac bylo ,by dzieci mialy ksiazki ,ubrania, podstawy i nie bylo eksmisji bo komorne nie zaplacone, jakos panstwo pozwolilo utrzymac rodzine i mimo cholernej komuny czasy nie byly tak ciezkie,moj maz pracuje ,wyplaty przyniesie 1300 do 1500,3 dzieci ,oplaty 700 ja mam dochodow ok1200, razem 2500, a wiesz ile kosztuje tona wegla i na ile takiego opalu starczy by ogrzac mieszkanie 60 m2,ksiazki wyprawka do szkoly a gdzie zywnosc ,odziez obuwie, czy nie widzisz jak cichaczem wszystko drozeje ile chleb kosztuje, a co maja zrobic rodziny gdzie tylko jedna os. pracuje.znam pania ktora ma 35 lat pracy ,nie zalapala sie na emeryture bo cos tam o wiek chodzilo ,ze lat nie ma(wieku) obecnie pracy nie moze znalezdz troche choruje i co chodzi do mopr upokarza sie zebra by miec na chleb i oplaty,uwazasz ze to fajnie,dlaczego w naszym kraju za wyplate nie mozna godnie przezyc tylko zyc na skraju nedzy ,dlaczego Ty musisz oszczedzac na wszystkim,zeby na podstawy starczylo ,spojrz na ceny na wynagrodzenia czep sie rzadu a nie ludzi ,ktorzy maja trudna sytuacje i z upokorzeniem prosza o pomoc , takich madrych jest wielu sami narzekaja jak ciezko, ale na innych, ktorzy korzystaja z pomocy patrzy sie z pogarda i opluwa sie ich godnosc , bo ubogi to nikt to dla wielu juz nie czlowiek

#15 ~gienia~

~gienia~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2010 - 10:39:11

To co się dzieje w Miastku to jest prawda.Powinny być kontrole socjalni każą podpisywać puste kartki nie wiemy co podpisujemy.Jak nie podpiszemy to nic nie dostaniemy .Tak samo dzieje się w Słupsku,uważam że kontrola powinna być od czasu do czasy.Powinni jednocześnie pytać ludzi czy tali co napisała socjalna.Kto przychodzi o pomoc wszyscy podpisują puste kartki.Dla dziennikarzy byłby dobry temat. Co się dzieje w u nas w Słupskim w Ośrodku Rodziny.

#16 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2010 - 11:02:24

Ta pani lub pan z OPR co pisała i krytykowała, uważam że nie wie co to jest ciężka sytuacja materialna. Jak jest duże bezrobocie w Słupsku ,czy winnych miejscowościach.Dostała się po znajomości do pracy w OPR bo ma pracę. Do OPR -u, aby się dostać trzeba mieć znajomości.Są osoby że wykorzystują jak pijacy i ci co nigdy nie podjęli pracy.Większość ludzi nie ma pracy.Co mogą wiedzieć i rozumieć innych ludzi, którzy są przy `` korycie``

#17 ~czarodziejka~

~czarodziejka~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2010 - 12:28:09

Na opal to powinni dac a nie jak kupi to dopiero dadza to mu po co potrzebne pieniazki bo jak czlowiek kupi to znaczy ze ma pieniadze a w takiej sytuacji to ja bylam tesz ze dali mi jalomuzne 30 zl na miesiac piecio osobowa rodzine i kazali zyc a pijakom to przyznaja renty bo mowia ze chory a takie malzenistwo ktore stara sie utrzymac rodzine to mu nie dadza zeby dzieci mialy jedzenie czy ubranie a w opiekach tak robia dlatego jak mialam tam isc to tylko jak niedalam rady ale szlakt mnie trafial jak stalam w kolejce a smierdzialo woda i jeszcze widzialam ze taki dostaje wiecej nisz normalna rodzina ktora nie chciala by sie stoczyc na dno dlatego teraz mam prace i ciesze sie ze nie musze chodzic istac potych dziadowskich kolejkach

Ludzie mają żal do OPS i tym podobnych instytucji i jest to żal (złość , gniew itd.)całkowicie uzasadniony ! Jestem w OPS raz w miesiącu i odbieram "rodzinne " . Oto co można zaobserwować :
Nad okienkiem "kasowym" gdzie wydają pieniądze ,widnieje napis : dużymi , czerwonymi literami -" OSÓB NIETRZEŹWYCH NIE OBSŁUGUJEMY !!! "
-W miesiącu sierpniu , stoję w kolejce (ok. 25 osób ), matki z dziećmi , osoby starsze itd. Do kasy podchodzi zachwiany jegomość , który defakto mógłby powalić oddechem kilka osób . Ma na "oko" 30 lat , 2 ręce , 2 nogi . Jest brudny i cuchnie , ale czy jest chory ? Na pewno NIE !!! . Dziarsko pokazuje dowód osobisty Pani z "okienka", a niewiasta (mając chyba zapalenie spojówek i nie czując smrodu alkoholu) wypłaca ów jegomościowi ponad 300 zł (trzysta polskich nowych złotych )????
-Następna w kolejce była kobieta z dwójką malców (na oko 3 i 8 lat ) Kobieta była biednie ale CZYSTO ! ubrana , dzieciaczki też . Odebrała z kasy ok. 120 zł (sto dwadzieścia zł )
POlSKA to bardzo dziwny kraj :( w negatywnym tego słowa znaczeniu !
Podsumowanie :
Nie Wszyscy ludzie mają powołanie aby pomagać innym ! a takim powołaniem i dobrą intuicją powinien się wykazać pracownik OPS . Duży procent ludzi pracujących w urzędach różnej maści nie nadaje się do tej pracy i jedynie "trzymają" swój stołek co jest całkowicie zrozumiałe !
Pozdrawiam wszystkich pracowników OPS , MOPR itp. którzy witają petenta życzliwie :)

#18 ~mieszkanka~

~mieszkanka~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2010 - 13:45:14

Pracownicy OPS powinni dokładnij sprawdzac tych którzy przychodza po pieniądze.chodzi mi o lewe dochody,poprzez wywiady z np. sąsiadami można sie wiele dowiedziec.a nie że baba w domu z dziecmi siedzi a mąż niby na bezrobociu a tysiące za granicą zarabia na czarno.i jeszcze ciągna od panstwa ,a ci co potrzebują naprawde ,nie dostaną bo im o złotówke kryterium dochodowe przekracza :mellow:

#19 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2010 - 21:23:25

Ja tu widzę kto jest winien w tej sprawie :"Dodajmy, że w decyzji wystawionej przez ośrodek jest tylko informacja o odmowie przedłożenia przez mieszkankę rachunku na zakup opału. O odmowie złożenia oświadczenia nic nie ma" - i wszystko jasne kto winien.Tak to się robi żeby nie przyznać zasiłku!!!.

#20 ~magda~

~magda~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2010 - 23:00:16

Przyjdz pod Real -Słupsk ile tych żuli siedzi na ławce jak żebżą ,jak wymyślaja historie jacy są biedni.Weż policz 1o wózków dziennie po 2zł ile to da w miesiącu.Stoi i mówi że mu ciężko.Ja zapier***am pracuję ,słucham wyzwisk chamskich klienów,i mam lekko zarabiając 95o zł mając na utrzymaniu 4 osoby.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych