Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

147 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 15:12:29

Serio ? Jestem Zalamana i właśnie stracilam wiarę w ludzi... Moja mama mnie i brata wychowała tez samotnie za takie same pieniądze brutto. Nie liczę alimentów bo prawie w całości szły na zadłuzenia sprzed kilku lat.. Moja mama nie robiła z siebie ofiary, nie prosiła się nikogo. To jest dorosłość - ponosi się konsekwencje. Teraz studiuję daleko od domu i jestem wdzięczna mamie ze nauczyła mnie co to znaczy odpowiedzialność. Tez nie miałam kasy na kaucję a w większych miastach wszystko jest drozsze. Ale ja jestem tylko biednym studentem bez pracy z kredytem 1000 zł rozlozonym na 12 miesięcy żeby móc studiować w innym mieście wiec co ja mogę wiedziec o życiu. W sumie tez mogłam iść do gazety że nie stać mnie na studia i opowiedzieć jeszcze bardziej smutną historie:D ale jednak wybrałam opcje "trzeba sobie samemu poradzić" bo chciałam dążyć do celu bez robienia szumu wokół siebie :D a tak na poważnie- zamiast uzalac się nad sobą jak to źle z pensja powyżej najnizszej , pomysl o dziewczynach, które mają gorzej, a uwierz - jest takich dużo i czytając "twoje problemy " (jeżeli wgl mają dostęp do komputera /internetu) płaczą i chcialyby te 2300 brutto dostawać. Chciały by mieć możliwość pracować. Szkoda gadać. Masz tyle możliwości ogarniecia tego swojego problemu, a gazeta powinna być na ostatnim miejscu. Ale wiadomo- najłatwiej po najnizszej linii oporu..

I to jest właśnie sedno sprawy. Pozdrawiam.

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 15:14:41

Wyluzuj Gościu, Sąd wyda wyrok, który ze względu na brak zdolności finansowych tatusia nie bedzie można wyegzekwować - więc alimenty będą tylko na papierze - a papierem dziecko się nie naje! Kobieta, się nie poddaje i to ona potrzebuje wsparcia - to właśnie ona powinna otrzymać mieszkanie komunalne.

Od tego jest tzw. bank alimentacyjny

#43 ~po prostu Człowiek~

~po prostu Człowiek~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 15:24:32

Większość z Was pier**li jak pokręcona, rzuciliście się na dziewczynę, bo sama próbuje coś dla siebie załatwić, a faktycznie mogłaby się udać po zapomogi, do opieki itd, może nawet do małego złośliwego z Żoliborza, w końcu potrzebować za chwilę będą wyborców... ale najlepiej skwitować to że inni mają gorzej, że to innym się należy bardziej, tylko ci inni nie potrafią nic załatwić dla siebie, o nic zawalczyć, i właśnie to jest ta większość która później zalega z czynszami itd. 

Kierujecie się tylko i wyłącznie zawiścią, obserwując to forum to wszystko jest źle, bo komuś się coś udało, bo komuś powininęła się noga, bo są gorsi, zawsze będą tacy....a chodzi po prostu o to aby potrafić komuś podać rękę, czasem wspomóc dobrym słowem.

#44 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 15:31:55

Większość z Was pier**li jak pokręcona, rzuciliście się na dziewczynę, bo sama próbuje coś dla siebie załatwić, a faktycznie mogłaby się udać po zapomogi, do opieki itd, może nawet do małego złośliwego z Żoliborza, w końcu potrzebować za chwilę będą wyborców... ale najlepiej skwitować to że inni mają gorzej, że to innym się należy bardziej, tylko ci inni nie potrafią nic załatwić dla siebie, o nic zawalczyć, i właśnie to jest ta większość która później zalega z czynszami itd.
Kierujecie się tylko i wyłącznie zawiścią, obserwując to forum to wszystko jest źle, bo komuś się coś udało, bo komuś powininęła się noga, bo są gorsi, zawsze będą tacy....a chodzi po prostu o to aby potrafić komuś podać rękę, czasem wspomóc dobrym słowem.

Sama??? Śmiechu warte...Chyba na plecach pismaków próbuje wyłudzić mieszkanie poza kolejką.

#45 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 15:32:27

Sama??? Śmiechu warte...Chyba na plecach pismaków próbuje wyłudzić mieszkanie poza kolejką.

#46 ~alina.~

~alina.~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 15:34:55

Niech idzie do MOPS- u. Po co oni są!

ONI POMAGAJA????HA HA~CHYBA PIJAKOM ZEBY IM NA PICIE NIE ZABRAKLO .A ZAMIAST POMOC TO PATRZA JAK CI DOLOZYC.

#47 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 15:43:04

ONI POMAGAJA????HA HA~CHYBA PIJAKOM ZEBY IM NA PICIE NIE ZABRAKLO .A ZAMIAST POMOC TO PATRZA JAK CI DOLOZYC.

Ta prawda jest od dawna znana a Dyjasy rozmnażają sie stadami po spółkach ratusza

#48 ~zuza~

~zuza~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 16:38:58

Na szczecinskiej dawna przychodnia dla dzieci jest pusta I niszczeje, po niewielkim remoncie mogloby tam zamieszkac kilka rodzin, ale urzednicy maja gdzie mieszkac a los matki z dzieckiem ich nie interesuje.Dlaczego tak sie dzieje ze tyle rodzin czeka w kolejce za mieszkaniem a takie budynki strasza pustka latami?

#49 ~Aga~

~Aga~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 16:42:22

Nasz narod tylko czeka zeby dostac cos za darmo od panstwa albo ludzi ,a samemu zapracowac albo kredyt wziasc i po sprawie ,wielu ludzi bierze kredyt i potem spłaca a nie najlepiej dostac  za darmo 

Nie wszyscy mają zdolność kredytową ,poza tym nie fajnie spłaca się kredyt przez 30 lub 40 lat ,nie daj boże nóżka się powinie ,człowiek skończy na rencie bo do pracy będzie niezdolny więc już życie pozamiatane.Ile właśnie takich osób odebrało sobie życie.Nie cwaniakuj bo nie wiadomo jak tobie ułoży się los.Państwo jest po to by pomagać ludziom.Ja także dostałam mieszkanie do remontu lecz to nie było za darmo ,niestety na małą klitkę musiałam włożyć 35 tysięcy,bo dosłownie wszystko było do remontu.

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 17:05:24

Nie wszyscy mają zdolność kredytową ,poza tym nie fajnie spłaca się kredyt przez 30 lub 40 lat ,nie daj boże nóżka się powinie ,człowiek skończy na rencie bo do pracy będzie niezdolny więc już życie pozamiatane.Ile właśnie takich osób odebrało sobie życie.Nie cwaniakuj bo nie wiadomo jak tobie ułoży się los.Państwo jest po to by pomagać ludziom.Ja także dostałam mieszkanie do remontu lecz to nie było za darmo ,niestety na małą klitkę musiałam włożyć 35 tysięcy,bo dosłownie wszystko było do remontu.

Fakt, nie każdego stać na kredyt. Ja zdolności nie mam , ale jak byłam w potrzebie to nawet na kawalerce z dziećmi mieszkałam. Do 1000 jest pełno ogłoszeń mieszkań jednopokojowych. To ja też mam lecieć do ratusza po mieszkanie, bo z dziećmi mieszkam na wynajętym 2 pokojowym, zostaje nam 600 zł na utrzymanie i przydało by się " za darmo " uważam że więcej osób jest w gorszej sytuacji, więc swoje miejsce na liście , pozostawiam tym , którzy bardziej potrzebują. Naprawdę potrzebujących rodzin z kilkoma dziećmi, którzy ledwo wiążą koniec z końcem.

#51 ~zuza~

~zuza~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 17:09:49

Najlatwiej krytykowac matke I liczyc jakie ma dochody, radzic aby wziela kredyt.Od lat w naszym miescie ludzie wplywowi korzystali z przydzielania im mieszkan z miasta, nawet nikt o tym nie wiedzial.Badzcie ludzmi wyrozumialymi, wrazliwymi, nigdy przeciw sobie.

#52 ~Aga~

~Aga~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 17:47:47

Fakt, nie każdego stać na kredyt. Ja zdolności nie mam , ale jak byłam w potrzebie to nawet na kawalerce z dziećmi mieszkałam. Do 1000 jest pełno ogłoszeń mieszkań jednopokojowych. To ja też mam lecieć do ratusza po mieszkanie, bo z dziećmi mieszkam na wynajętym 2 pokojowym, zostaje nam 600 zł na utrzymanie i przydało by się " za darmo " uważam że więcej osób jest w gorszej sytuacji, więc swoje miejsce na liście , pozostawiam tym , którzy bardziej potrzebują. Naprawdę potrzebujących rodzin z kilkoma dziećmi, którzy ledwo wiążą koniec z końcem.

Zgadzam się z tobą iż nie można pójść sobie do Ratusza i prosić o mieszkanie.Każdy musi przejść komisję po czym znaleźć się na liście mieszkaniowej.Ja obecnie czekałam 10 lat ale naprawdę miałam dosyć ciężką sytuację i bardzo się ucieszyłam jak miasto zaproponowało mi mieszkanie do remontu.Ktoś wcześniej zasugerował że miasto w ogóle nie powinno dawać mieszkania ale ja się z tym nie zgadzam.Ta kobieta najpierw powinna złożyć wniosek o lokum i przejść przez to jak inni oczekujący z listy.Jeśli ona by dostała ot tak mieszkanie to inni byliby poszkodowani ,to oczywiste.

#53 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 18:09:55

Zgadzam się z tobą iż nie można pójść sobie do Ratusza i prosić o mieszkanie.Każdy musi przejść komisję po czym znaleźć się na liście mieszkaniowej.Ja obecnie czekałam 10 lat ale naprawdę miałam dosyć ciężką sytuację i bardzo się ucieszyłam jak miasto zaproponowało mi mieszkanie do remontu.Ktoś wcześniej zasugerował że miasto w ogóle nie powinno dawać mieszkania ale ja się z tym nie zgadzam.Ta kobieta najpierw powinna złożyć wniosek o lokum i przejść przez to jak inni oczekujący z listy.Jeśli ona by dostała ot tak mieszkanie to inni byliby poszkodowani ,to oczywiste.

Moja znajoma z 4 dzieci w tym jedno niepełnosprawne po 10 latach dostała na drewnianej ... taka ruina że uciekła do Norwegii. Druga zaś w ciągu roku gdzie tu sprawiedliwość ?! A wcale potrzebująca za bardzo nie jest . Ale po co chodzić po mediach? Ma pracę to niech się cieszy i szuka czegoś na wynajem ,w międzyczasie niech się wpiszę na listę i czeka tak jak inni. Nie ona pierwsza jest samotna matka. Szlak mnie trafia jak czytam takie coś ... ludzie latami po wynajętych mieszkają, czekają na przydział z miasta, a tu Pani myśli że do gazety pójdzie i prezydent apartament jej da, bo na kawalerkę nie pójdzie.

#54 ~Aga~

~Aga~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 18:41:38

Moja znajoma z 4 dzieci w tym jedno niepełnosprawne po 10 latach dostała na drewnianej ... taka ruina że uciekła do Norwegii. Druga zaś w ciągu roku gdzie tu sprawiedliwość ?! A wcale potrzebująca za bardzo nie jest . Ale po co chodzić po mediach? Ma pracę to niech się cieszy i szuka czegoś na wynajem ,w międzyczasie niech się wpiszę na listę i czeka tak jak inni. Nie ona pierwsza jest samotna matka. Szlak mnie trafia jak czytam takie coś ... ludzie latami po wynajętych mieszkają, czekają na przydział z miasta, a tu Pani myśli że do gazety pójdzie i prezydent apartament jej da, bo na kawalerkę nie pójdzie.

Ja także dostałam ruinę ale lepsze takie coś niż całe życie szlajanie się po stancjach.Po remoncie moje mieszkanie wygląda strasznie imponująco ,aż byłam zdziwiona co można zrobić jeśli posiada się trochę gotówki.Fakt iż niektórzy myślą że jeśli posiadają dziecko to wszystko powinni mieć za darmo.Niestety życie jest ciężki i często niesprawiedliwe.

#55 Grzegorz Kunda

Grzegorz Kunda

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 592 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 19:08:32

Bredzenie. Pańskie sympatie polityczne są znane nie od dziś. Cokolwiek by Biedroń nie zrobił, i tak by go pan krytykował. Nie jest pan osobą bezstronną i obiektywną. Miasto nie ma obowiązku zaspokajania potrzeb mieszkaniowych wszystkich osób roszczących sobie prawo do mieszkania komunalnego.

Fakt, mieszkańcy nie mają prawa na mieszkanie  wg. ciebie, ale islam jest pierwszy, zgadzasz sie na to?... brawo!!!

http://www.gp24.pl/s...jecia,id,t.html

#56 Grzegorz Kunda

Grzegorz Kunda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 592 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 19:15:45

Bez pracy nie ma kołaczy !

Rozumiem, że to do Prezydentów?

#57 Grzegorz Kunda

Grzegorz Kunda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 592 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 19:19:44

Najlatwiej krytykowac matke I liczyc jakie ma dochody, radzic aby wziela kredyt.Od lat w naszym miescie ludzie wplywowi korzystali z przydzielania im mieszkan z miasta, nawet nikt o tym nie wiedzial.Badzcie ludzmi wyrozumialymi, wrazliwymi, nigdy przeciw sobie.

Bo najłatwiej uderzyć najsłabszego, bezbronnego... a atakują przewaznie ci, którzy całe lata korzystali z przywilejów, o których zwykłemu człowiekowi nawet sie nie sniło... Z całego Serca Współczuje tej Pani i każdemu, kto boryka się z takim problemem... Ps. Ostatnie słowa tego posta mówią najwięcej... 

#58 ~Mieszkanka~

~Mieszkanka~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 19:19:45

BIEDROŃ nie chce kobiecie z dzieckiem pomóc a emigrantów chce osiedlać w Słupsku. Czegoś tu nie kumam.?!

Właśnie ja też nie kumam!! Czyli znaczy że dla swoich nie ma ale dla obcych są i pewnie czekają.

#59 ~Mieszkanka~

~Mieszkanka~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 19:21:57

Bo najłatwiej uderzyć najsłabszego, bezbronnego... a atakują przewaznie ci, którzy całe lata korzystali z przywilejów, o których zwykłemu człowiekowi nawet sie nie sniło... Z całego Serca Współczuje tej Pani i każdemu, kto boryka się z takim problemem... Ps. Ostatnie słowa tego posta mówią najwięcej...

Ma Pan rację panie Grzegorzu

#60 Grzegorz Kunda

Grzegorz Kunda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 592 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 19:26:28

Bredzenie. Pańskie sympatie polityczne są znane nie od dziś. Cokolwiek by Biedroń nie zrobił, i tak by go pan krytykował. Nie jest pan osobą bezstronną i obiektywną. Miasto nie ma obowiązku zaspokajania potrzeb mieszkaniowych wszystkich osób roszczących sobie prawo do mieszkania komunalnego.

A co tu mają do rzeczy sympatie polityczne? Piszę o Dziewczynie i ludziach, którzy mają ogromny problem... Miasto (Państwo) ma obowiazek wkroczyć i pomóc, jezeli tego nie realizują, tzn, ze sobie nie radzą, albo nie chca radzić i wtedy trzeba powiedzieć "fora ze dwora" wziąć "rozwód" i poszukac kogoś, kto te oczekiwania rozwiąże...

Art. 75. 1. Władze publiczne prowadzą politykę sprzyjającą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych obywateli, w szczególności przeciwdziałają bezdomności, wspierają rozwój budownictwa socjalnego oraz popierają działania obywateli zmierzające do uzyskania własnego mieszkania.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych