Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

147 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Monika~

~Monika~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 13:54:41

Współczuję, ale są ludzie w gorszych sytuacjach i po gazetach nie biegają. Gratuluję, że panią stać na wynajem, bo mnie jakoś nie. Z dwójką dzieci mam do dyspozycji zaledwie 12 m2. Też mam do redakcji się przejść? Sama sobie jestem winna, bo zaufałam niewłaściwemu facetowi. 2300 + 600 + zapewne 500+ to o wiele więcej niż ja mam na 3 osoby.
Pani może sobie wziąć pożyczkę na kaucję, nie widzę problemu.
Inne jakoś sobie radzą bez GP.

jak ma 2300 brutto, czyli +/- 1650zł na rękę, czyli na 500+ się nie łapie, jak alimentów nie dostanie to po opłaceniu wynajmu zostaje kobiecie ok. 650zł, i za co kobieta ma żyć? a opłaty za przedszkole czy tam żłobek?
bądźmy ludźmi....
też nie jestem fanką chodzenia - biadolenia i publicznego żalenia się, ale ta Pani rzeczywiście jest w kiepskiej sytuacji....

#22 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 13:56:15

Na Partyzantów na przeciw krus-u jest mieszkanie  od lat nie opłacane . Co jakiś czas PGM przychodzi plombuje a "lokatorzy" zrywają zabezpieczenia i mieszkają. Chodź nie ma podłączonego prądu światła się świecą , woda też leci. Czy nie można z takimi mieszkaniami zrobić porządku.

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 13:59:50

To do sadu i gonic ojca a nie do gazety. Ona jedna jedyna ma problemy i nikt wiecej. Sa ludzie co maja jeszcze gorzej i tez czekaja na mieszkania czy rozne pomoce. Ma uraz do mezczyzn? Jej sprawa ale mogla by sobie chlopa znalezc i sie ulozy. Placzka, kolejna placzka...

#24 ~wkurzona~

~wkurzona~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 14:00:13

jak ma 2300 brutto, czyli +/- 1650zł na rękę, czyli na 500+ się nie łapie, jak alimentów nie dostanie to po opłaceniu wynajmu zostaje kobiecie ok. 650zł, i za co kobieta ma żyć? a opłaty za przedszkole czy tam żłobek?
bądźmy ludźmi....
też nie jestem fanką chodzenia - biadolenia i publicznego żalenia się, ale ta Pani rzeczywiście jest w kiepskiej sytuacji....

czyli nawet jak faceta zgłosi do komornika to i tak nie dostanie kasy z funduszy, ani rodzinnego ani 500+, bo zarabia o jakieś 100zł za dużo na osobę - litości co za chory system, to już by jej lepiej było pracować za najniższą krajową to by dostała świadczenia
w tym kraju najlepiej machnąć sobie 5 dzieci i żyć z pomocy państwa - niestety nie opłaca sie być uczciwym.....

jak to jest, że samotna pracująca matka martwi się co do ust włożyć a alkoholik dostanie mieszkanko, opłacą mu je, dadzą obiadki i rentę, aby miał za co pić - to jest chore.....

#25 ~Jegomość~

~Jegomość~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 14:04:26

BIEDROŃ nie chce kobiecie z dzieckiem pomóc a emigrantów chce osiedlać w Słupsku. Czegoś tu nie kumam.?!

#26 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 14:17:11

bądźmy ludźmi....

A ja to opłat niby nie mam? Samotnie wychowuję 2 dzieci. Nie twierdzę, że kobieta nie ma ciężko, ale nie jest jedyna.
Gdyby do redakcji zeszły się wszystkie matki "w ciężkiej sytuacji", to Biedroń dopiero by zobaczył ogrom problemu. Słupsk powinien przystąpić do programu mieszkanie+. Wstyd, żeby w XXI wieku, ludzie musieli się błaźnić w gazecie, by mieć to, co się każdej rodzinie należy.
Każdemu (szczególnie facetom) łatwo przychodzi pieprzyć o kredytach, sredytach. Ale i o to w tym kraju ciężko.

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 14:20:34

Po przeczytaniu tego artykułu nie moglam się powstrzymać żeby się nie wypowiedzieć Pani mamo mieszkań w Słupsku jest od groma do wynajęcia tylko trzeba trochę poszukać i popytać dostęp do internetu zapewne Pani również posiada. Nie rozumiem tylko tego że do tej pory było Panią stać na wynajęcie mieszkania a nagle teraz Pani potrzebuje pomocy. Jestem samotną mamą 2 dzieci mam kredyt mieszkaniowy na 20 lat moja rata to 980 zl miesięcznie mój dochód to 2,5 tys netto i daję sobie rade bo muszę i chcę nie biegam po Prezydentach i gazetach. Wstyd jest wiele osób w gorszej sytuacji jednakże nikt o nich nie pisze Pozdrawiam

#28 ~Damianek~

~Damianek~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 14:22:19

Moim zdaniem na mieszkania powinny zostać przerobione apartamenty w których ma siedzibę PiS.

Jolka mogłaby się przeprowadzić wreszcie do Jarka a reszta nawiedzonych przeniosłaby się na plebanię.

I byłoby kilka dobrych mieszkań dla ubogich

#29 ~Co się dzieje z tymi ludźm~

~Co się dzieje z tymi ludźm~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 14:25:24

Serio ? Jestem Zalamana i właśnie stracilam wiarę w ludzi... Moja mama mnie i brata wychowała tez samotnie za takie same pieniądze brutto. Nie liczę alimentów bo prawie w całości szły na zadłuzenia sprzed kilku lat.. Moja mama nie robiła z siebie ofiary, nie prosiła się nikogo. To jest dorosłość - ponosi się konsekwencje. Teraz studiuję daleko od domu i jestem wdzięczna mamie ze nauczyła mnie co to znaczy odpowiedzialność. Tez nie miałam kasy na kaucję a w większych miastach wszystko jest drozsze. Ale ja jestem tylko biednym studentem bez pracy z kredytem 1000 zł rozlozonym na 12 miesięcy żeby móc studiować w innym mieście wiec co ja mogę wiedziec o życiu. W sumie tez mogłam iść do gazety że nie stać mnie na studia i opowiedzieć jeszcze bardziej smutną historie:D ale jednak wybrałam opcje "trzeba sobie samemu poradzić" bo chciałam dążyć do celu bez robienia szumu wokół siebie :D a tak na poważnie- zamiast uzalac się nad sobą jak to źle z pensja powyżej najnizszej , pomysl o dziewczynach, które mają gorzej, a uwierz - jest takich dużo i czytając "twoje problemy " (jeżeli wgl mają dostęp do komputera /internetu) płaczą i chcialyby te 2300 brutto dostawać. Chciały by mieć możliwość pracować. Szkoda gadać. Masz tyle możliwości ogarniecia tego swojego problemu, a gazeta powinna być na ostatnim miejscu. Ale wiadomo- najłatwiej po najnizszej linii oporu..

#30 ~matka~

~matka~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 14:30:59

To do sadu i gonic ojca a nie do gazety. Ona jedna jedyna ma problemy i nikt wiecej. Sa ludzie co maja jeszcze gorzej i tez czekaja na mieszkania czy rozne pomoce. Ma uraz do mezczyzn? Jej sprawa ale mogla by sobie chlopa znalezc i sie ulozy. Placzka, kolejna placzka...

Wyluzuj Gościu, Sąd wyda wyrok, który ze względu na brak zdolności finansowych tatusia nie bedzie można wyegzekwować - więc alimenty będą tylko na papierze - a papierem dziecko się nie naje! Kobieta, się nie poddaje i to ona potrzebuje wsparcia - to właśnie ona powinna otrzymać mieszkanie komunalne.

#31 Grzegorz Kunda

Grzegorz Kunda

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 592 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 14:34:12

Nasz narod tylko czeka zeby dostac cos za darmo od panstwa albo ludzi ,a samemu zapracowac albo kredyt wziasc i po sprawie ,wielu ludzi bierze kredyt i potem spłaca a nie najlepiej dostac  za darmo 

No ładnie... zamiast się jednoczyć w walce o swoje prawa, stajecie przeciwko sobie, a winni zacierają ręce. Nie wszystkim się w życiu powiodło, nie wszyscy maja wpływowe rodziny, dobrze płatną pracę  czy ogromne spadki. A prowadzenie działalności gospodarczej to w Polsce jest jednoznaczne z samobójstwem, więc są odpowiednie (powołane do tego) Instytucje, aby nieść pomoc tym, którym się nie udało, albo ktoś przeszkodził i maja oni pełne prawo aby oczekiwać pomocy, a mieszkanie to podstawa. Poczytajcie tak bronionej dzisiaj Konstytucji, a nie walczycie ze sobą, walczcie wspólnymi siłami z tymi, którzy za tą "działkę" są odpowiedzialni... Ps. Warto przeczytać całą Konstytucję i znać swoje prawa, mimo, że ta 1997r. nie jest doskonale opracowana to i tak powie Wam wiele o Waszych prawach, że włos się Wam zjeży na głowie... Choćby

Art. 32. 1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. 2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Art. 71. 1. Państwo w swojej polityce społecznej i gospodarczej uwzględnia dobro rodziny. Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej i społecznej, zwłaszcza wielodzietne i niepełne, mają prawo do szczególnej pomocy ze strony władz publicznych.

Art. 75. 1. Władze publiczne prowadzą politykę sprzyjającą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych obywateli, w szczególności przeciwdziałają bezdomności, wspierają rozwój budownictwa socjalnego oraz popierają działania obywateli zmierzające do uzyskania własnego mieszkania.

Art. 77. 1. Każdy ma prawo do wynagrodzenia szkody, jaka została mu wyrządzona przez niezgodne z prawem działanie organu władzy publicznej.

... I wiele, wiele innych Praw, które mamy, a nie są przestrzegane, zwłaszcza przez tych co tak mordy drą o obronę praw zawartych w Konstytucji...  Ale nade wszystko nie walczcie ze sobą...

Użytkownik Grzegorz Kunda edytował ten post 06 kwiecień 2017 - 14:44:35

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 14:42:11

W takim razie panie Grzegorzu niech pan wskaże, gdzie są pustostany? Więc się pytam gdzie są?

Wystarczy przejść się przez miasto.Najlepiej orientują się administratorzy.Urzędnicy myślą tylko o sobie,a mieszkańcy mają szukać rozwiązań swoich problemów sami.Ja się tylko pytam-TE DODATKI qrwa,za co biorą?Biedny człowiek nie ma szans.Czy to Biedroń,czy Wojewódzka zbywają ludzi.Na ch... j nam tacy prezydenci.

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 14:52:23

Moim zdaniem na mieszkania powinny zostać przerobione apartamenty w których ma siedzibę PiS.

Jolka mogłaby się przeprowadzić wreszcie do Jarka a reszta nawiedzonych przeniosłaby się na plebanię.

I byłoby kilka dobrych mieszkań dla ubogich

Damianek już się obudził i wyzwolił z ramion swego użytkownika.No jak ci było dzisiaj pieszczochu?Wszystko było by dobrze tylko ten PIS-on jest twoim zmartwieniem.Już było tak blisko,i ślub,i adopcja i wspólny majątek,a te wredoty nie pozwoliły.Biedny dupczok!

#34 Grzegorz Kunda

Grzegorz Kunda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 592 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 14:52:33

Wystarczy przejść się przez miasto.Najlepiej orientują się administratorzy.Urzędnicy myślą tylko o sobie,a mieszkańcy mają szukać rozwiązań swoich problemów sami.Ja się tylko pytam-TE DODATKI qrwa,za co biorą?Biedny człowiek nie ma szans.Czy to Biedroń,czy Wojewódzka zbywają ludzi.Na ch... j nam tacy prezydenci.

... I to jest głos rozsądny... nie szukajmy winy u siebie, bo wszyscy jesteśmy ofiarami, a kaci są spokojni i bogaci, a bogacą się naszym kosztem, nie pomagając ale walcząc z nami... "Aby mi było dobrze, w du*** mamy Społeczeństwo, niech się żrą" Biedroń przed wyborami... : "Moja partią będą Słupszczanie"... i gdzie ta partia??? rzygać się chce, najważniejsze to wycieczki, murale, śmietnik w Ratuszu, pod Ratuszem, walące się domy (w tym wspomniany już Ratusz) likwidowane szkoły i przejażdżka rowerem 30 m z Ratusza do domu... Lans, lans, lans... TVN wytnie wszystko co jest be...

#35 Cocodrilo

Cocodrilo

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1098 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 14:54:29

Sytuacja z mieszkaniami jest co najmniej dziwna, miasto nie panuje nad tym co posiada i nie potrafi tym gospodarować, i nie jest to wina Prezydenta, tylko ludzi odpowiedzialnych za gospodarkę zasobami komunalnymi, dla przykładu, przy ul.Paderewskiego 32 od lat stoi puste mieszkanie, fakt, nie jest to apartament, bo znajduje się w przyziemiu (nie wiem jaki jest jego stan) ale ktoś kto nie ma gdzie mieszkać... mogłoby to być chociażby coś przejściowego. Gdyby nie trzeba było płacić za to jakiś dużych pieniędzy z pewnością chętny by się znalazł, kto by potrafił przeprowadzić prace remontowe

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 14:59:58

Nie wiem na jakich zasadach przyznawane są mieszkania. Ja i dzieci nie mam szans, mimo że metraż obecnego mieszkania które wynajmuje ma 31 metrów.
Znam osobę która z 3 dzieci w ciągu roku dostała piękne mieszkanie w centrum miasta ! 85 metrów, 4 pokoje ... gdzie tu sprawiedliwość ? Ona nie pracuje -tylko mops, jej chłop ,dwie lewe ręce do roboty ... takim to mieszkanie dają. Niemniej jednak są osoby w gorszej sytuacji niż Pani, Pani Agato, są samotne matki z 2-3 dzieci, a o pomoc nie proszą w postaci mieszkania. Ma Pani pracę... alimenty... 2900 to jest mało ?

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 15:00:01

Z premią 2000pln na rękę, to ma całkiem niezłą wypłatę jak na pracę w sklepie. Ludzie są w gorszej sytuacji. A byłego, jak ma zasądzone alimenty niech poda do komornika. Na Gdyńskiej właściciele domków wynajmują pokoje, nie musi mieć niezależnego mieszkania. Miasto też nie jest w stanie zaspokoić wszystkich chętnych. Znam ludzi którzy też mają rodziny i po kilkanaście lat czekają na mieszkanie komunalne, dlaczego to pani miałaby otrzymać je bez kolejki?

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 15:06:09

... I to jest głos rozsądny... nie szukajmy winy u siebie, bo wszyscy jesteśmy ofiarami, a kaci są spokojni i bogaci, a bogacą się naszym kosztem, nie pomagając ale walcząc z nami... "Aby mi było dobrze, w du*** mamy Społeczeństwo, niech się żrą" Biedroń przed wyborami... : "Moja partią będą Słupszczanie"... i gdzie ta partia??? rzygać się chce, najważniejsze to wycieczki, murale, śmietnik w Ratuszu, pod Ratuszem, walące się domy (w tym wspomniany już Ratusz) likwidowane szkoły i przejażdżka rowerem 30 m z Ratusza do domu... Lans, lans, lans... TVN wytnie wszystko co jest be...

Bredzenie. Pańskie sympatie polityczne są znane nie od dziś. Cokolwiek by Biedroń nie zrobił, i tak by go pan krytykował. Nie jest pan osobą bezstronną i obiektywną. Miasto nie ma obowiązku zaspokajania potrzeb mieszkaniowych wszystkich osób roszczących sobie prawo do mieszkania komunalnego.

#39 ~cartagenacalle~

~cartagenacalle~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 15:09:02

To wyprowadź się z tego miasta, po co się męczysz? Im mniej takich ludzi jak ty w tym mieście, tym lepiej.

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 15:10:05

Ja wynajmuje pokoj studenctce z ukrainy za seks 2x w tygodniu. Podpisalismy umowe, one sie zgodzila i jest git!

to cie wydymała mała suka, musisz płacić za sex - przykre

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych