Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Rząd przyjmie ustawę dezubekizacyjną. :: zobacz komentowany artykuł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2011 odpowiedzi w tym temacie

#1901 Phoenix_7

Phoenix_7

**

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 2806 postów

Napisano 09 czerwiec 2019 - 14:18:52

No proszę ...  :o

#1902 Phoenix_7

Phoenix_7

**

• PipPipPipPip
  • 2806 postów

Napisano 13 czerwiec 2019 - 20:15:03

To teraz trzeba uważać, z łapanek będą wsadzać, coby nie stały puste więzienia !!!
Bardzo wymowne zdanie - "We wtorek losy Janusza i Jerzego znów się połączyły. „Krakowiak” po 20 latach wychodzi na wolność. Jerzy, któremu w ramach ustawy dezubekizacyjnej obniżono emeryturę, rozważa, jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości." - (...) Może emigracja ???
Powinna być instytucja prawna chroniąca, zabezpieczająca emerytowanych policjantów, przed negatywnym oddziaływaniem środowisk gangsterskich opuszczających po latach mury więzienne !

https://wiadomosci.d...alIAgFs5QICdaas

#1903 Phoenix_7

Phoenix_7

**

• PipPipPipPip
  • 2806 postów

Napisano 17 czerwiec 2019 - 23:20:18

niech mi ktoś wytłumaczy - jaka jest różnica między wywiadem, kontrwywiadem  w PRL-u ,a obecnie- wtedy działali przeciwko NARODOWI , PAŃSTWU ??
Obecnie to takie same służby - tylko inna nazwa !! no i  WYBRAŃCY NARODU; PRZY; WŁADZY !!!  

Karać można tego co popełnił przestępstwo i mu to udowodniono !!- a teraz ... odpowiedzialność zbiorowa..

Ale ludowi odpowiada taki stan rzeczy i wybiera lepsze zło ...

z24912512V.jpg

Użytkownik Phoenix_7 edytował ten post 21 czerwiec 2019 - 22:26:42

#1904 Phoenix_7

Phoenix_7

**

• PipPipPipPip
  • 2806 postów

Napisano 21 czerwiec 2019 - 22:28:24

rok w paszportach robił !

http://rzeszow.wybor...eRedirects=true

No ale PRL-owski ORMO-wiec, jak obecny, pisowski Sygnalista, to nie zawód, a charakter człowieka tylko !!!

Użytkownik Phoenix_7 edytował ten post 22 czerwiec 2019 - 07:52:13

#1905 Wisia Wiśniewska

Wisia Wiśniewska

- nie lękam się korzystać z własnego mózgu -

• PipPipPipPip
  • 489 postów

Napisano 22 czerwiec 2019 - 08:29:01

Uważam, że emerytura powinna być adekwatna do włożonego wysiłku i efektów. Oczywiście istnieją zawody w których trzeba włożyć więcej pracy ale one są uprzywilejowane.  Mundurowy pracuje 20 lat, dobrze zarabia i przechodzi na emeryturę. 

Jest jeszcze młodym człowiekiem i może dalej pracować. Bo ja tego nie rozumiem. Jeśli jest emerytem to powinien odpoczywać a nie nadal pracować w podobnej branży jako ochroniarz. 

Czyli jego dotychczasowa praca nie była aż tak ciężka a wniesiony wysiłek nie był aż tak duży aby po 20 latach pobierał pięciokrotnie wyższą emeryturę od robotnika który pracował 45 lat. Takiego styranego do ochrony nikt nie przyjmie i nie dorobi sobie do cieniutkiej emerytury. 

Na tym polegała korekta emerytur. Aby nie było przepaści między ciemiężycielami a ciemiężonymi.  :)

#1906 Phoenix_7

Phoenix_7

**

• PipPipPipPip
  • 2806 postów

Napisano 22 czerwiec 2019 - 09:15:29

Na tym polegała korekta emerytur. Aby nie było przepaści między ciemiężycielami a ciemiężonymi.  :)

No ale i to w niedzielę policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie uroczyście odbierali nowy sztandar.

W uroczystości wzięli udział komendanci policji: wojewódzki – Henryk Moskwa – i miejski – Bogusław Kania.

Byli wojewoda podkarpacka Ewą Leniart, prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Zarząd województwa reprezentował Stanisław Kruczek.

Było podniośle, jak zwykle na takich uroczystościach. I nagle jeden z obserwujących to wydarzenie widzów rozwinął transparent z napisemMinistrze, oddaj mi policyjną emeryturę. Nie byłem SB-kiem” z jednej strony i „PiS ukradł mi policyjną emeryturę. 20 lat służby w Policji w wolnej Polsce 1990-2010” z drugiej strony.

policjaprotest1.jpg

#1907 Wisia Wiśniewska

Wisia Wiśniewska

• PipPipPipPip
  • 489 postów

Napisano 22 czerwiec 2019 - 11:08:10

No ale i to w niedzielę policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie uroczyście odbierali nowy sztandar.

W uroczystości wzięli udział komendanci policji: wojewódzki – Henryk Moskwa – i miejski – Bogusław Kania.

Byli wojewoda podkarpacka Ewą Leniart, prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Zarząd województwa reprezentował Stanisław Kruczek.

Było podniośle, jak zwykle na takich uroczystościach. I nagle jeden z obserwujących to wydarzenie widzów rozwinął transparent z napisemMinistrze, oddaj mi policyjną emeryturę. Nie byłem SB-kiem” z jednej strony i „PiS ukradł mi policyjną emeryturę. 20 lat służby w Policji w wolnej Polsce 1990-2010” z drugiej strony.

Jak widać ze zdjęć protestujący są młodymi jeszcze ludźmi.

Nikt protestującemu emerytury nie odebrał.  Jeśli nie pracował w SB może  w sądzie odwołać się od krzywdzącej decyzji.

Uliczny transparent nie stanowi dla ZUS podstawy do zmiany świadczenia. 

Być może uczęszczał tylko do niewłaściwej szkoły a przysięgę składał na stary sztandar. 

To dobrze że policjanci teraz będą posiadali nowy sztandar. 

#1908 Phoenix_7

Phoenix_7

**

• PipPipPipPip
  • 2806 postów

Napisano 22 czerwiec 2019 - 11:28:51

Nikt protestującemu emerytury nie odebrał.  Jeśli nie pracował w SB może  w sądzie odwołać się od krzywdzącej decyzji.

Uliczny transparent nie stanowi dla ZUS podstawy do zmiany świadczenia.

Też nie czytasz z należytą uwagą  tego co tu zamieszczam !

Człowiek rok pracował w wydziale paszportowym i pisiory ukradli mu  część emerytury,  zus nic z tym nie ma wspólnego to ZER płaci !

Użytkownik Phoenix_7 edytował ten post 22 czerwiec 2019 - 11:29:27

#1909 Wisia Wiśniewska

Wisia Wiśniewska

• PipPipPipPip
  • 489 postów

Napisano 22 czerwiec 2019 - 13:34:52

Też nie czytasz z należytą uwagą  tego co tu zamieszczam !

Człowiek rok pracował w wydziale paszportowym i pisiory ukradli mu  część emerytury,  zus nic z tym nie ma wspólnego to ZER płaci !

Równie dobrze mógł pracować rok w wydziale komunikacji wydając prawa jazdy albo je wstrzymując.  

ZER  podobnie jak  WBE  zabezpiecza dokumentację i pośredniczy w wypłacaniu a nie płaci. Pieniądze posiada ZUS 

Dlatego kto jakie pełnił funkcje nie są jawne i ZUS ich nie posiada.  Rozstrzygnąć może tylko Sąd czy nie nastąpiła pomyłka. 

IPN również posiada dokumentację.  Myślę, że dobrego człowieka IPN by nie skrzywdził.   :huh:

#1910 Phoenix_7

Phoenix_7

**

• PipPipPipPip
  • 2806 postów

Napisano 22 czerwiec 2019 - 13:56:57

ZER  podobnie jak  WBE  zabezpiecza dokumentację i pośredniczy w wypłacaniu a nie płaci. Pieniądze posiada ZUS

A skąd zus wziąłby na to środki ? :o

ZER

Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA jest państwową jednostką budżetową, odrębną od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, która została utworzona w celu zapewnienia obsługi realizacji zadań organu emerytalnego,

Użytkownik Phoenix_7 edytował ten post 22 czerwiec 2019 - 13:58:22

#1911 Phoenix_7

Phoenix_7

**

• PipPipPipPip
  • 2806 postów

Napisano 22 czerwiec 2019 - 14:47:25

Równie dobrze mógł pracować rok w wydziale komunikacji wydając prawa jazdy albo je wstrzymując.

A co to ma do rzeczy, ustawa o tym nic nie mówi, a za służbę w wydziale paszportów tak samo jak w SB traktuje !

/ trochę się dziwię, bo sam dużo podróżowałem, kilka paszportów do demoludów zapisanych  i do KK też,  ale nigdy problemów nie było mi dane dostrzec /

Użytkownik Phoenix_7 edytował ten post 22 czerwiec 2019 - 14:52:47

#1912 Wisia Wiśniewska

Wisia Wiśniewska

• PipPipPipPip
  • 489 postów

Napisano 22 czerwiec 2019 - 15:21:32

A skąd zus wziąłby na to środki ? :o

ZER

Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA jest państwową jednostką budżetową, odrębną od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, która została utworzona w celu zapewnienia obsługi realizacji zadań organu emerytalnego,

A co to ma do rzeczy, ustawa o tym nic nie mówi, a za służbę w wydziale paszportów tak samo jak w SB traktuje !

/ trochę się dziwię, bo sam dużo podróżowałem, kilka paszportów do demoludów zapisanych  i do KK też,  ale nigdy problemów nie było mi dane dostrzec /

Zwykły pracownik wydziału paszportów nie miał podstaw do tego aby odmówić obywatelowi wydanie dokumentu.  Wiedzę komu można wydać albo nie wydać posiadali SB-ecy

Jeśli funkcjonariusz pracował w wydziale paszportów musiał posiadać wiedzę komu paszportu nie wydać. 

Tobie wydał. To też może być podejrzane...

#1913 Phoenix_7

Phoenix_7

**

• PipPipPipPip
  • 2806 postów

Napisano 22 czerwiec 2019 - 15:53:01

Zwykły pracownik wydziału paszportów nie miał podstaw do tego aby odmówić obywatelowi wydanie dokumentu.  Wiedzę komu można wydać albo nie wydać posiadali SB-ecy

Jeśli funkcjonariusz pracował w wydziale paszportów musiał posiadać wiedzę komu paszportu nie wydać.

Tobie wydał. To też może być podejrzane...

A co już zaplemniłeś, że za komuny nasze  paszporty leżały na milicji ???

Wtedy  nie były  jak  teraz grube  łapówki popularne , tylko drobne suweniry z grzeczności, wielce opłacalne ! :)

Użytkownik Phoenix_7 edytował ten post 22 czerwiec 2019 - 15:58:19

#1914 Wisia Wiśniewska

Wisia Wiśniewska

• PipPipPipPip
  • 489 postów

Napisano 22 czerwiec 2019 - 16:41:24

A co już zaplemniłeś, że za komuny nasze  paszporty leżały na milicji ???

Wtedy  nie były  jak  teraz grube  łapówki popularne , tylko drobne suweniry z grzeczności, wielce opłacalne ! :)

Moja mama opowiadała mi, że za paczkę kawy można było wszystko załatwić.  Ale za załatwienie sprawy trzeba było kupić w peweksie zagraniczny koniak za bony bo dolarów nie wolno było posiadać. 

Teraz łapówki są zabronione i trudno coś załatwić. 

#1915 Phoenix_7

Phoenix_7

**

• PipPipPipPip
  • 2806 postów

Napisano 22 czerwiec 2019 - 19:42:57

Moja mama opowiadała mi, że za paczkę kawy można było wszystko załatwić.  Ale za załatwienie sprawy trzeba było kupić w peweksie zagraniczny koniak za bony bo dolarów nie wolno było posiadać.

Teraz łapówki są zabronione i trudno coś załatwić. 

Fakt, dolarów nie było wolno posiadać  ale w okresie stalinizmu ! 

Za PRL też jak teraz były "dwa światy" -  jeden za złotówki, drugi za dolary, były taż "niebieskie ptaki" ! :P

Użytkownik Phoenix_7 edytował ten post 22 czerwiec 2019 - 19:50:32

#1916 Wisia Wiśniewska

Wisia Wiśniewska

• PipPipPipPip
  • 489 postów

Napisano 23 czerwiec 2019 - 14:19:37

Fakt, dolarów nie było wolno posiadać  ale w okresie stalinizmu ! 

Za PRL też jak teraz były "dwa światy" -  jeden za złotówki, drugi za dolary, były taż "niebieskie ptaki" ! :P

Wypowiedź z 25 maja  1984 roku.  Z czasów reżimu kiedy to młodego sprawnego człowieka zmuszano do pracy. Zmuszano do zarabiania własną pracą na swoje utrzymanie. 

Dziś odeszliśmy od tego.  Wówczas wysokorozwinięty był socjal dla ludzi pracujących. 

Rowy melioracyjne potrzebne były do produkcji żywności. Do uprawy pól i hodowli bydła.

Teraz mamy supermarkety z gotowymi produktami.  Ale brakuje rąk do pracy przy transporcie palet z żywnością.  :)  

#1917 Phoenix_7

Phoenix_7

**

• PipPipPipPip
  • 2806 postów

Napisano 23 czerwiec 2019 - 15:29:40

Wypowiedź z 25 maja  1984 roku.  Z czasów reżimu kiedy to młodego sprawnego człowieka zmuszano do pracy.

To były głupie czasy, a my za równowartość flaszki taniej gorzały kupowaliśmy lewą pieczątkę w dowód o niezatrudnieniu i był czas zarabiać godną kasę, coby bawić  na wesoło :P

#1918 Wisia Wiśniewska

Wisia Wiśniewska

• PipPipPipPip
  • 489 postów

Napisano 23 czerwiec 2019 - 17:16:49

To były głupie czasy, a my za równowartość flaszki taniej gorzały kupowaliśmy lewą pieczątkę w dowód o niezatrudnieniu i był czas zarabiać godną kasę, coby bawić  na wesoło :P

Ale zrezygnowaliśmy z wbijania pieczątek w dowodach osobistych. Chociaż są pewne analogie. 

Formalnie niezatrudniony z powodu bezrobocia w najlepsze pracuje sobie jako obrotny biznesmen. Ma kasiorę i żyje pełną gębą. Ale korzysta dla formalności z programów pomocowych bo posiada dwójkę ślicznie ubranych pociech które do szkół odwozi wynajęty kierowca luksusową limuzyną. 

Ja nikomu nie zazdroszczę a nawet podziwiam ludzi z inicjatywą. Zresztą modne było hasło: Bierz sprawy w swoje ręce.

Albo dajcie nam wędkę a ryb sami sobie nałowimy. Tyle tylko że do wędkowania trzeba posiadać kartę wędkarską z pieczątką. 

#1919 Phoenix_7

Phoenix_7

**

• PipPipPipPip
  • 2806 postów

Napisano 23 czerwiec 2019 - 17:21:56

Bardzo możliwe, za kilka lat pisory zostaną potraktowani też jak żołnierze wyklęci i teraz SB-cy ??? :o

Użytkownik Phoenix_7 edytował ten post 23 czerwiec 2019 - 22:06:58

#1920 Wisia Wiśniewska

Wisia Wiśniewska

• PipPipPipPip
  • 489 postów

Napisano 23 czerwiec 2019 - 19:40:39

A może za killa lat pisory zostaną potraktowani też jak żołnierze wyklęci i teraz SB-cy ??? :o

Historia kołem się toczy od kiedy ludzka myśl techniczna wymyśliła toczące się koło. A zanim co nastąpi zapowiadany od tysiącleci Koniec Świata żyjmy wszyscy zgodnie jak Pan Bóg przykazał.  

My tego nie wiemy co jutro się wydarzy.  Wszyscy zostaniemy rozliczeni.  Ja dużo nie nagrzeszyłam to nie lękam się jak powiedział Jan Paweł II   Nie lękajcie się .  Słowa święte. 

Być może  znowu dojdzie do porozumienia przy Stole Apostołów.  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych