Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Rząd przyjmie ustawę dezubekizacyjną. :: zobacz komentowany artykuł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2040 odpowiedzi w tym temacie

#1861 ~Pszczółka~

~Pszczółka~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2018 - 14:29:21

A ja uważam, że bezzasadne rozdawnictwo 300 złotych na głowę każdego ucznia stanowi krzywdę moralną dla tych którzy naprawdę potrzebują wsparcia.

Komunizm dlatego tak długo utrzymał się na świecie bo w jego hasłach były słowa:  Każdemu według jego potrzeb.  I to były słuszne hasła. 

Ale po cholerę trzy stówy dla dziecka biznesmena który na co dzień obraca milionami?   

Zadałbym pytanie: "Pytam bom ciekaw"  Ale popełniłbym nietakt.  :rolleyes:

#1862 Obecny1

Obecny1

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 17 kwiecień 2018 - 16:47:05

A ja uważam, że bezzasadne rozdawnictwo 300 złotych na głowę każdego ucznia stanowi krzywdę moralną dla tych którzy naprawdę potrzebują wsparcia.

Komunizm dlatego tak długo utrzymał się na świecie bo w jego hasłach były słowa:  Każdemu według jego potrzeb.  I to były słuszne hasła. 

Ale po cholerę trzy stówy dla dziecka biznesmena, który na co dzień obraca milionami?

Zadałbym pytanie: ”Pytam, bom ciekaw” Ale popełniłbym nietakt.  :rolleyes:

Pszczółko, w USA również istnieje pomoc finansowa i rzeczowa skierowana do biednych rodzin, którą oferują władze samorządowe (miejskie, stanowe, federalne), wszelkiego rodzaju organizacje charytatywne oraz Kościoły różnych wyznań. Powtarzam: pomoc jest skierowana do biednych rodzin. 

Masz rację. Polska jest bogatym krajem (czasem mam wrażenie, że bardzo bogatym), jeśli rozdaje pieniądze milionerom (przykładem jest program 500+). Każdy (prawie) bogaty człowiek, jeśli mu dają coś za darmo, to on bierze. To taka ludzka natura, w której Polacy osiągnęli mistrzostwo.  :D

Ps. Nie ma głupich pytań, są tylko niemądre odpowiedzi.  :P   :rolleyes:

#1863 ~Pszczółka~

~Pszczółka~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2018 - 17:40:28

Pszczółko, w USA również istnieje pomoc finansowa i rzeczowa skierowana do biednych rodzin, którą oferują władze samorządowe (miejskie, stanowe, federalne), wszelkiego rodzaju organizacje charytatywne oraz Kościoły różnych wyznań. Powtarzam: pomoc jest skierowana do biednych rodzin. 

Masz rację. Polska jest bogatym krajem (czasem mam wrażenie, że bardzo bogatym), jeśli rozdaje pieniądze milionerom (przykładem jest program 500+). Każdy (prawie) bogaty człowiek, jeśli mu dają coś za darmo, to on bierze. To taka ludzka natura, w której Polacy osiągnęli mistrzostwo.  :D

Ps. Nie ma głupich pytań, są tylko niemądre odpowiedzi.  :P   :rolleyes:

Obecny1  odpowiedziałeś mi mądrze. To ja postawiłem głupie pytanie jakbym nie wiedział. Teraz głupio mi, że odpowiedź  na moje pytanie otrzymałem aż z Ameryki.   :)

#1864 K.A.K.

K.A.K.

Swojak

• PipPipPipPip
  • 351 postów

Napisano 17 kwiecień 2018 - 18:45:53

Wszystko to po to tylko, by sprawić złudzenie że wszyscy ludzie są prawie równi.

#1865 ~Pszczółka~

~Pszczółka~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2018 - 19:11:44

Wszystko to po to tylko, by sprawić złudzenie że wszyscy ludzie są prawie równi.

Według mnie, nie istnieją ludzie prawie równi w stosunku do innych ludzi.  Jeśli jest rasa psa Bernardyn to jest Bernardynem. Innej możliwości nie ma. No chyba że pies jest kundlem. Ale tego o człowieku powiedzieć nie można. 

Rasy psów są tworzone na potrzeby człowieka. To bardzo długi i żmudny proces.  Jednak z ludźmi   tego robić nie wolno. 

Oczywiście nie robi się tego fizycznie. To są procesy psychiczne aby człowiek posiadł uczucie niższości. 

Wystarczy kij i marchewka aby uzyskać ten efekt.  

#1866 K.A.K.

K.A.K.

Swojak

• PipPipPipPip
  • 351 postów

Napisano 17 kwiecień 2018 - 23:57:05

BRAWO PiS !!

Dobrze, że chociaż opozycjonistom podnieśli emerytury za to do 2 tysięcy ... /ponoć/

To wszystko ma drugie dno ! B)

Użytkownik K.A.K. edytował ten post 24 kwiecień 2018 - 10:12:25

#1867 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 03:02:33

Niektórzy równiejsi mają immunitety lub święcenia.  :wacko:

#1868 ~Pszczółka~

~Pszczółka~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2018 - 11:53:14

Dobrze, że chociaż opozycjonistom podnieśli emerytury za to do 2 tysięcy ... /ponoć/

Idealnie tak jak za komuny: " Czy się stoi czy się leży dwa tysiące się należy. "  Bez względu na to co robił i jak długo. Wszyscy mają mieć po równo.  :)

Niektórzy równiejsi mają immunitety lub święcenia.  :wacko:

Kto nie chciał się uczyć na księdza albo na polityka nie powinien narzekać że dostaje mniej. To najcięższa harówka. Nielimitowany czas służby. Pełna dyspozycyjność. Czy to w piątki czy w niedziele.  :huh:

#1869 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 19 kwiecień 2018 - 17:22:17

Idealnie tak jak za komuny: " Czy się stoi czy się leży dwa tysiące się należy. "  Bez względu na to co robił i jak długo. Wszyscy mają mieć po równo.  :)

Kto nie chciał się uczyć na księdza albo na polityka nie powinien narzekać że dostaje mniej. To najcięższa harówka. Nielimitowany czas służby. Pełna dyspozycyjność. Czy to w piątki czy w niedziele.  :huh: 

Pszczółko, niedziele są wolne od pracy i "poświęcone" bliskim. :wacko:

Księża też mają Rodziny.  :o

#1870 K.A.K.

K.A.K.

Swojak

• PipPipPipPip
  • 351 postów

Napisano 19 kwiecień 2018 - 18:04:48

Kto nie chciał się uczyć na księdza albo na polityka nie powinien narzekać że dostaje mniej.

To najcięższa harówka.

Nielimitowany czas służby.

Pełna dyspozycyjność.

Czy to w piątki czy w niedziele.  :huh:

Każdy miał prawo wyboru.

#1871 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 19 kwiecień 2018 - 19:42:25

Każdy miał prawo wyboru.

Niektórzy mieli POwołanie.  :P

#1872 ~Pszczółka~

~Pszczółka~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2018 - 11:20:55

Pszczółko, niedziele są wolne od pracy i "poświęcone" bliskim. :wacko:

Księża też mają Rodziny.  :o

Każdy miał prawo wyboru.

Każdy z nas wybrał sobie to na co zasłużył. Dziś odbyły się rozliczenia. Tych rozliczeń dokonują  ci którzy uzurpują sobie wyłączność do zasług.  A przecież nie chodzi tutaj o zasługi. 

Każdy z nas walczy indywidualnie o byt.

To  bezwzględna walka.  Tak stworzyła nas Natura. Jadło w pierwszej kolejności należy się przewodnikom. 

Pozostali otrzymują pomoc materialną do naturalnego rozrodu.   :)

#1873 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 21 kwiecień 2018 - 17:07:12

Każdy z nas wybrał sobie to na co zasłużył. Dziś odbyły się rozliczenia. Tych rozliczeń dokonują ci, którzy uzurpują sobie wyłączność do zasług. A przecież nie chodzi tutaj o zasługi. 

Każdy z nas walczy indywidualnie o byt.

To  bezwzględna walka.  Tak stworzyła nas Natura. Jadło w pierwszej kolejności należy się przewodnikom. 

Pozostali otrzymują pomoc materialną do naturalnego rozrodu.   :)

Pszczółko, walka polityczna trwa. Silniejsi (według wyborców) słabszym koryta zabrali i teraz sami z nich jedzą. Ludzie zawsze byli głodni, jedni więcej, drudzy mniej, wszystko zależy od wielkości żołądków.  :wacko:

#1874 ~Pszczółka~

~Pszczółka~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2018 - 18:48:45

Pszczółko, walka polityczna trwa. Silniejsi (według wyborców) słabszym koryta zabrali i teraz sami z nich jedzą. Ludzie zawsze byli głodni, jedni więcej, drudzy mniej, wszystko zależy od wielkości żołądków.  :wacko:

Obecny1  ja się z Tobą zgadzam że jeść trzeba.  Ale nawet duże żołądki nie są w stanie pochłonąć tego co podawane jest do stołów. Przepych potraw i trunków.  A po spotkaniu fura, ochrona na kogucie i gaz do dechy.  Aby nie spóźnić się na kolejne biesiadne spotkanie.  :) 

To walka z ubekami. (Taki jest tytuł tematu)  

#1875 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 21 kwiecień 2018 - 20:38:28

Obecny1  ja się z Tobą zgadzam że jeść trzeba.  Ale nawet duże żołądki nie są w stanie pochłonąć tego co podawane jest do stołów. Przepych potraw i trunków.  A po spotkaniu fura, ochrona na kogucie i gaz do dechy.  Aby nie spóźnić się na kolejne biesiadne spotkanie.  :)

To walka z ubekami. (Taki jest tytuł tematu)  

Pszczółko, lubię (niekiedy) w swoim aucie docisnąć gaz "do dechy", robię to na stanowej autostradzie (kiedy nie widzę policji) lub w momencie wyprzedzania. Ochrony z kogutem nie posiadam, uważam to za niepotrzebny zbytek.  :P

Jeśli chodzi o walkę z SB-kami: robiłem to dawno temu, ich nazwiska do dzisiaj pamiętam. W moich starzejących się oczach nie widzę żadnej walki, to zwykła zemsta polityczna, która pewnego dnia obróci się w drugą stronę (wybory) i...historia kołem się toczy.  :wacko:

Lubię historię, ona jest taka...pouczająca.  :rolleyes:

#1876 ~Pszczółka~

~Pszczółka~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2018 - 12:22:22

Pszczółko, lubię (niekiedy) w swoim aucie docisnąć gaz "do dechy", robię to na stanowej autostradzie (kiedy nie widzę policji) lub w momencie wyprzedzania. Ochrony z kogutem nie posiadam, uważam to za niepotrzebny zbytek.  :P

Jeśli chodzi o walkę z SB-kami: robiłem to dawno temu, ich nazwiska do dzisiaj pamiętam. W moich starzejących się oczach nie widzę żadnej walki, to zwykła zemsta polityczna, która pewnego dnia obróci się w drugą stronę (wybory) i...historia kołem się toczy.  :wacko:

Lubię historię, ona jest taka...pouczająca.  :rolleyes:

Obecny1 Ci którzy walczyli, polegli lub zostali zamordowani. Tym którym udało się przeżyć musieli ratować życie emigrując. 

Po wielu latach nagle ni stąd ni zowąd zgłosili się bohaterowie tamtych wydarzeń. Pełni podziwu wyborcy oddali na nich swoje głosy. Został wybrany prezes i prezydent. Oni to stojąc na czele dokonują rozliczeń z komunizmem, który praktycznie już od bardzo dawna nie istnieje.  :)

Nie dociskam dechy bo paliwo gwałtownie drożeje.  :rolleyes:

#1877 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 23 kwiecień 2018 - 19:39:50

Obecny1 Ci którzy walczyli, polegli lub zostali zamordowani. Tym którym udało się przeżyć musieli ratować życie emigrując. 

Po wielu latach nagle ni stąd ni zowąd zgłosili się bohaterowie tamtych wydarzeń. Pełni podziwu wyborcy oddali na nich swoje głosy. Został wybrany prezes i prezydent. Oni to stojąc na czele dokonują rozliczeń z komunizmem, który praktycznie już od bardzo dawna nie istnieje.  :)

Nie dociskam dechy bo paliwo gwałtownie drożeje.  :rolleyes:

Pszczółko, u nas też paliwo drożeje. Za 1 galon benzyny płacę sumę 3 dolarów i 50 centów. O dziwo, nikt nie narzeka. Kierowcy zajeżdżają swoimi wielkimi "furami" na stacje paliw i tankują do pełna. 

Pamiętam niedawne czasy, kiedy płaciłem ok. 5 dolarów za 1 galon benzyny. Uiszczałem należność i jechałem dalej.

Co kraj, to obyczaj.  :rolleyes:

#1878 ~Pszczółka~

~Pszczółka~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2018 - 20:00:36

Pszczółko, u nas też paliwo drożeje. Za 1 galon benzyny płacę sumę 3 dolarów i 50 centów. O dziwo, nikt nie narzeka. Kierowcy zajeżdżają swoimi wielkimi "furami" na stacje paliw i tankują do pełna. 

Pamiętam niedawne czasy, kiedy płaciłem ok. 5 dolarów za 1 galon benzyny. Uiszczałem należność i jechałem dalej.

Co kraj, to obyczaj.  :rolleyes:

Obecny1 paliwo sprzedawane na galony jest dużo tańsze od sprzedawanego na litry.  Jeśli kupujesz hurtem galon masz taniej. Ja gdybym kupił cysternę to miałbym prawie za darmo.   :lol:

#1879 K.A.K.

K.A.K.

Swojak

• PipPipPipPip
  • 351 postów

Napisano 30 kwiecień 2018 - 03:54:40

Ja gdybym kupił cysternę to miałbym prawie za darmo.   :lol:

To załatw mi jedną cysternę za prawie darmo :D

Ktoś musiał mieć! :rolleyes:

1500672497_h33gwj_600.jpg

Użytkownik K.A.K. edytował ten post 30 kwiecień 2018 - 04:10:00

#1880 ~Pszczółka~

~Pszczółka~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2018 - 12:43:28

To załatw mi jedną cysternę za prawie darmo :D

Ktoś musiał mieć! :rolleyes:

K.A.K. jesteśmy krajem który najłagodniej przeszedł do nowego systemu politycznego. Bez rozlewu krwi, bez rozliczeń i bez spraw sądowych wobec zbrodniarzy. Na zasadzie wzajemnego porozumienia. Czyli porozumienia ze sobą.  Ba, zbrodniarze żegnani byli z najwyższymi honorami. Ze Sztandarami. 

A przecież ci sami ludzie przeszli z całym bagażem poprzedniego systemu do nowego. Ci sami ludzie zajmują newralgiczne pozycje w Państwie. Nawyki pozostały. To niechęć do USA i struktur UE 

Ale też niechęć do poszczególnych krajów jak choćby do Izraela który posiada inne wyznanie religijne od naszego. Niechęć do mocarstwa Rosji. W ogóle niechęć do całego świata oprócz Watykanu.  Czy my już jesteśmy już Jego Republiką ? 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych