Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

ryby wędzone ze sklepu

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~anitka~

~anitka~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2014 - 15:04:15

jakie ryby wędzone , takie kupne w sklepie są najepsze? pomijam łososcia, bo on zawsze jest dobry :) chciałabym spróbowac czegoś nowego...

#2 tytus

tytus

Swojak

• Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 9251 postów

Napisano 01 wrzesień 2014 - 20:49:03

jakie ryby wędzone , takie kupne w sklepie są najepsze? pomijam łososcia, bo on zawsze jest dobry :) chciałabym spróbowac czegoś nowego...

Co do łososia- łosoś rzadko kiedy jest dobry dla organizmu. Oczywiscie mam na myśli łososia norweskiego, który najczęściej "norweski" jest tylko z nazwy.

Otóż największe hodowle nie są w norwegii, ale w ameryce południowej, gdzie nie obowiązują żadne normy i reguły. Łosoś w ciągu 12-14 miesięcy życia dostaje więcej antybiotyków niż przeciętny mieszkaniec ameryki południowej. Są one chore, a mimo to dopóki nie zacznie z takiego łososia schodzić skóra to trafiają one na stoły całego świata.

Co do innych ryb- to z czystym sumieniem można polecić pstrąga, oraz śledzika bałtyckiego, gdyz te ryby w wiekszosci trafiają do wędzarni jako świeże ryby. To samo jest z sumem afrykańskim. Reszta ryb trafiają do wędzarni jako mrożone, co oczywiście nie oznacza ze sa gorsze, jednak co swieża ryba to świeża.

Ale największa różnica jest wśród samych wędzarni- omijaj te przemysłowe-np Rafa czy Laguna- tam nie ma wędzenia niestety, tylko ciśnieniowe obdymianie i gotowanie. Taka ryba po 3-5 dniach traci zapach i staje się śliska.

Szukaj wędzarni tradycyjnych, znam jedną w ustce, na ogrodowej, i jedną w gardnie wielkiej, i mogę je polecić.

Niestety w znacznej większości sklepy mają ryby z wędzarni przemysłowych, które z wędzeniem mają wspólna tylko nazwę...

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2014 - 18:35:57

Bardzo mądrze napisane, pozdrawiam, miło że wróciłeś  :) .

#4 tytus

tytus

Swojak

• Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 9251 postów

Napisano 02 wrzesień 2014 - 19:37:46

Bardzo mądrze napisane, pozdrawiam, miło że wróciłeś  :) .

:blush:

#5 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2014 - 21:19:31

Jesteś złośliwy czarny siersciuchu 

Ale  faktycznie jest to najmądrzejszy i najprawdziwszy post Tytusa od 3 lat,

Nareszcie napisał o tym,  o czym ma chociaż z  30% wiadomości i znajomości tematu.

Brawo małpko  :)

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2014 - 05:29:20

To nie pisał czarny kotowaty, tylko ja. Masz jakąś dziwną manię, szukania wszędzie spisków...

#7 ~rybcia~

~rybcia~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2014 - 09:37:10

kupiłam kiedyś w polo wędzonego halibuta, bardzo dobra ryba!

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2014 - 15:06:59

ja jeżdżę do Lubuczewa po wędzone pstrągi z własnej hodowli. taki fajny dziadek i babcia w lesie mają ekohodowlę. można też garmażerkę z tych pstrągów  zamówić u babci np. na święta. rewelacja. gospodarze maja na nazwisko Ryba :)

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2014 - 21:45:20

No i świetnie! :)

#10 DamianSS

DamianSS

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 kwiecień 2015 - 15:45:39

zdecydowanie polecam bliżej zapoznać się z tematem łososia - nie jest to wcale aż tak zdrowa ryba jakby się mogło wydawac - ten najbardziej popularny atlantycki ma nawet mało Omega 3. Polecam artykuł

http://mozgi.pl/czy-...est-zdrowy-FA46

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 19:56:54

Wędzone ryby są bardzo szkodliwe a lososie szczególnie hodowlane to najgorsze co może być dla naszego organizmu.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 19:57:22

Wędzone ryby są bardzo szkodliwe a lososie szczególnie hodowlane to najgorsze co może być dla naszego organizmu.

#13 wera91

wera91

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 15 lipiec 2019 - 13:49:56

ja tam wole sobie sama ogarniać :)

wiem co jem, mam akurat przepis na szynke ale może znajdziesz też tam cos o rybce :)

Jak wędzić szynkę, żeby była soczysta

#14 kawoszka91

kawoszka91

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 12 sierpień 2019 - 08:14:45

ja też wolę sama sobie przygotować :)

przynajmniej wiem co jem :)

wpis mi się przyda, dowiedziałam się czegoś nowego dzięki :)

też mogę Ci polecić dziś znaleziony, ciekawe sposoby :)

https://kosapopateln...ylko-od-swieta/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych