Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Rozmowy dokończone

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60283 odpowiedzi w tym temacie

#60261 Phoenix_7

Phoenix_7

**

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów

Napisano 09 maj 2019 - 14:21:40

Dobry wieczór stara ekipo :)

Wpadłem sie ze starymi wygami przywitać a młodszym stażem przedstawić :P

Ja to Cię znam i pamiętam !!!

Witaj ! :D

Użytkownik Phoenix_7 edytował ten post 10 maj 2019 - 08:13:11

#60262 Isia

Isia

Swojak

• PipPipPipPip
  • 323 postów

Napisano 10 maj 2019 - 09:10:19

Dzień dobry

Poniżej pokażę Państwu zdjęcie - to Sanktuarium Świętego Jana Pawła II.

Znajduje się w Krakowie, nieopodal Łagiewnik. Kiedyś można było przejść się spacerkiem pomiędzy jednym a drugim, teraz trwa przebudowa dróg i trzeba przejechać od drugiej strony. Sanktuarium jest prześliczne , całe wewnątrz wyłożone mozaiką  - obrazy również.

Jest tam w gablocie szata JPII zakrwawiona, w której Papa został postrzelony  dnia 13 maja  1981 roku. Ale dlaczego o tym wspominam ? - bo tam wydarzył się cud , o który się modliłam. Nikt w to nie musi oczywiście wierzyć- ja wierzę. Czy akurat musiałam tam pojechać aby to się stało? nie wiem ale wiem jedno- mojemu braciszkowi pomogło a zmagał się z tym przeszło rok. Byłam tam w sobotę a brat zadzwonił w poniedziałek z  tą wspaniała wiadomością.

Wnętrze wygląda  tak ale całości piękna i tak zdjęcie nie odda  :

wystarczy kliknąć na obrazek i się powiększy

vh5dm0.jpg

Użytkownik Isia edytował ten post 10 maj 2019 - 09:18:49

#60263 Isia

Isia

Swojak

• PipPipPipPip
  • 323 postów

Napisano 10 maj 2019 - 09:17:16

Ogólnie Kraków jest ogromny, rozbudowuje się na potęgę, widać ma wspaniałego gospodarza . który potrafił przyciągnąć  duże firmy na swój teren .

Robi wrażenie, oczywiście Rynek i wokół niego zabytki, także- o tym zawsze warto wspomnieć . Muzyka i jedzenie na Kazimierzu- wyśmienite . :)

Pod krzyżem w Nowej Hucie także  byłam , to przecież ważne miejsce w historii Narodu Polskiego

wszystkim życzę pogodnego dnia :wub:

Użytkownik Isia edytował ten post 10 maj 2019 - 09:20:28

#60264 Isia

Isia

Swojak

• PipPipPipPip
  • 323 postów

Napisano 12 maj 2019 - 09:51:23

Nie ma to jak lato i wakacje a przy okazjo fajne ciacho, w moim typie ........ :D :wub:  :D 

#60265 100Marek

100Marek

Swojak

• PipPipPipPip
  • 6060 postów

Napisano 12 maj 2019 - 10:09:27

Obejrzeć można, a może należy.

Po premierze filmu oświadczenia z przeprosinami dla ofiar molestowania wystosowali prymas abp Wojciech Polak oraz przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. „Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie. (…) „Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła” - napisał prymas Polak.

Nic nie wiedzieli i nie słyszeli. Widocznie w Polsce zamieszkali tydzień temu.

Miłego dnia. :)

#60266 100Marek

100Marek

Swojak

• PipPipPipPip
  • 6060 postów

Napisano 12 maj 2019 - 10:11:37

Dobry wieczór stara ekipo :)

Wpadłem sie ze starymi wygami przywitać a młodszym stażem przedstawić :P

Hej, miło Cię  widzieć. Zaglądaj tu częściej. :)

#60267 100Marek

100Marek

Swojak

• PipPipPipPip
  • 6060 postów

Napisano 12 maj 2019 - 10:12:59

Nie ma to jak lato i wakacje a przy okazjo fajne ciacho, w moim typie ........ :D :wub:  :D

W moim zdecydowanie nie. :D :D

#60268 Isia

Isia

Swojak

• PipPipPipPip
  • 323 postów

Napisano 12 maj 2019 - 10:31:14

W moim zdecydowanie nie. :D :D

:D :D :D

#60269 Marianek333332

Marianek333332

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 12 maj 2019 - 14:59:04

Moim zdaniem ten wątek jest bardzo długi.To na pewno jest bardzo dobrze w stu procentach nawet.

florystyka sali weselnej

#60270 Isia

Isia

Swojak

• PipPipPipPip
  • 323 postów

Napisano 12 maj 2019 - 17:12:44

Obejrzeć można, a może należy.

Po premierze filmu oświadczenia z przeprosinami dla ofiar molestowania wystosowali prymas abp Wojciech Polak oraz przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. „Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie. (…) „Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła” - napisał prymas Polak.

Nic nie wiedzieli i nie słyszeli. Widocznie w Polsce zamieszkali tydzień temu.

Miłego dnia. :)

Nie ukrywam, że wstrząśnięta byłam tym filmem, nie tylko ja, wspólnie z mężem dyskutowaliśmy do 3 nad ranem prawie.

Dzisiaj w "Loży prasowej" usłyszałam, że podczas przygotowywania dzieci do I Komunii Św w testach zadawane jest pytanie- czy się masturbujesz :ph34r: :ph34r:  :ph34r: 

8-9 letnim dzieciom na lekcjach religii zadaje się takie pytania ?  przecież ta sprawa nadaje się do zgłoszenia do prokuratury :ph34r: Co to księdza obchodzi ?

Kościół sam się nigdy nie oczyści.

Wiara, to nie kościół, wiara to Bóg.

#60271 100Marek

100Marek

Swojak

• PipPipPipPip
  • 6060 postów

Napisano 13 maj 2019 - 09:39:39

Nie ukrywam, że wstrząśnięta byłam tym filmem, nie tylko ja, wspólnie z mężem dyskutowaliśmy do 3 nad ranem prawie.

Dzisiaj w "Loży prasowej" usłyszałam, że podczas przygotowywania dzieci do I Komunii Św w testach zadawane jest pytanie- czy się masturbujesz :ph34r: :ph34r:  :ph34r:

8-9 letnim dzieciom na lekcjach religii zadaje się takie pytania ?  przecież ta sprawa nadaje się do zgłoszenia do prokuratury :ph34r: Co to księdza obchodzi ?

Kościół sam się nigdy nie oczyści.

Wiara, to nie kościół, wiara to Bóg.

Jeżeli w szkołach mają być prowadzone z dziećmi spotkania na temat zagrożeń związanych ze sferą seksualności, jak rozpoznać i reagować na tzw. zły dotyk, to Kaczyński i spółka mówią o seksualizacji dzieci przez opozycję, o deprawacji. Mówi - wara od naszych dzieci. Księżom nie odważył się tego powiedzieć.

Jeszcze odnośnie tego odważnego filmu: – Zarówno ksiądz Jan A., który wykorzystywał jedną z bohaterek naszego filmu, jak ks. Cybula oraz ks. M., kustosz z Lichenia, byli zarejestrowani jako tajni współpracownicy SB – mówił Sekielski.

Ks. Cybula - kapelan Wałęsy i nie tylko.

Dziwi mnie tylko jedno. W PRL-u Kościół był ponoć strasznie gnębiony i zapewne byłoby na rękę ówczesnym władzom pokazywanie złych stron księży. Czyżby księża popsuli się dopiero w RP? Nie, takie przypadki były już wcześniej, a dlaczego nie było o nich wiadomo uzmysławia wyżej przytoczona wypowiedź Sekielskiego.

Mimo wszystko - miłego dnia. :)

#60272 Isia

Isia

Swojak

• PipPipPipPip
  • 323 postów

Napisano 13 maj 2019 - 13:34:35

Jeżeli w szkołach mają być prowadzone z dziećmi spotkania na temat zagrożeń związanych ze sferą seksualności, jak rozpoznać i reagować na tzw. zły dotyk, to Kaczyński i spółka mówią o seksualizacji dzieci przez opozycję, o deprawacji. Mówi - wara od naszych dzieci. Księżom nie odważył się tego powiedzieć.

Jeszcze odnośnie tego odważnego filmu: – Zarówno ksiądz Jan A., który wykorzystywał jedną z bohaterek naszego filmu, jak ks. Cybula oraz ks. M., kustosz z Lichenia, byli zarejestrowani jako tajni współpracownicy SB – mówił Sekielski.

Ks. Cybula - kapelan Wałęsy i nie tylko.

Dziwi mnie tylko jedno. W PRL-u Kościół był ponoć strasznie gnębiony i zapewne byłoby na rękę ówczesnym władzom pokazywanie złych stron księży. Czyżby księża popsuli się dopiero w RP? Nie, takie przypadki były już wcześniej, a dlaczego nie było o nich wiadomo uzmysławia wyżej przytoczona wypowiedź Sekielskiego.

Mimo wszystko - miłego dnia. :)

Tak, widziałam wczoraj rozmowęą z Wałęsą, był podłamany. Stwierdził, że nie miał szczęścia chyba do spowiedników .

Takie się miało wówczas zaufanie do księży a tak mocno je nadszarpnęli :unsure: Jednym uchem wysłuchał,  w drugie szeptał . Cholera jasna a dziwiliśmy się , że w  DDRonach   żona na męża / mąż na żonę - donosili . Podłość ludzka nie zna granic . Jak tacy ludzie mogą żyć z takim piętnem ?

Wiem, że life i brutal and full zasadzkaz  ale kościół  się angażował w taki szajs ?

Na dodatek dzieci nasze wykorzystywał sexualnie ? Słów mi brakuje, nie wiem jak inaczej to określić , podłość ? czy jeszcze coś gorszego ?

Miłego Marku, idę o zakład, że od kilu dni jemy tą samą jarzynkę na obiad ? :) :D  :)

Użytkownik Isia edytował ten post 13 maj 2019 - 13:35:03

#60273 100Marek

100Marek

Swojak

• PipPipPipPip
  • 6060 postów

Napisano 13 maj 2019 - 13:45:45

[....]

Miłego Marku, idę o zakład, że od kilu dni jemy tą samą jarzynkę na obiad ? :) :D  :)

Musi co - białe szparagi. Były w sobotę, po pęczku "na łepek".

Poluję na następne. :)

#60274 Isia

Isia

Swojak

• PipPipPipPip
  • 323 postów

Napisano 13 maj 2019 - 13:56:42

Musi co - białe szparagi. Były w sobotę, po pęczku "na łepek".

Poluję na następne. :)

No ba :D

U mnie dzisiaj także- a jakże ( też wolę białe) :) wnuka mam na obiedzie, też je bardzo lubi.

Pęczek na osobę  musowo :D

Na jutro  i środę gołąbki zrobiłam z młodej już kapusty . Też lubisz młodą kapustę przesmażaną na drobniutko pokrojonym wędzonym  bekonie , z pomidorami i koperkiem ? - uwielbiam :D

Smacznego  i przyjemnego chrapnięcia po sutym obiadku  :D

#60275 Isia

Isia

Swojak

• PipPipPipPip
  • 323 postów

Napisano 13 maj 2019 - 18:14:36

Marku

Czy u Ciebie w domu też był taki śmieszny obyczaj, że podczas jedzenia nowalijki ( owoce, warzywa) w bieżącym roku , rodzinka ciągnęła się nawzajem delikatnie za uszy w dół , aby nie urosły ośle ?  :D :D :D

U mnie było i przeniosłam to do swojego domu. :D :D :D

#60276 Isia

Isia

Swojak

• PipPipPipPip
  • 323 postów

Napisano 13 maj 2019 - 18:33:51

Osiemnaście lat temu...... :wub: :) :wub:

dobranoc

#60277 Steysi

Steysi

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1793 postów

Napisano 14 maj 2019 - 07:58:08

Witaj Tytusie  :wub:

Wróciłeś do nas ?  no i super , nie ma to jak starzy, dobrzy znajomi . Mało nas do pieczenia chleba .Sporo ludzi odeszło jak widzisz, zostały niedobitki. Część zapewne znudziła się forum, część poobrażała  się na  jednych czy drugich ( ot jak to prawdziwi Polacy  )  część,  nie chce ze mną zamienić już słowa bo nie lubi mnie, mam nadzieję, że nie na "wieci-wieciów"  

Ogólnie - jak to w piaskownicy, każdy ma swoją łopatkę i swoje wiaderko ( czytaj - poglądy polityczne) i kopie dołki we własnym narożniku  A ja trwam. niczym tv o podobnej nazwie, choć kompletnie o odmiennych od niej poglądach 

Jak kiedyś dojrzeją-  to może spadną na wątek 

Hejka :) 

Osobiście ani się nie zanudziłam, ani się nie obraziłam,  ani nie mam problemu z Toba Isiu, łopatki i piaskownicy tez niestety nie posiadam  :lol: a o polityce w ogóle nie rozmawiam :)
Czasem Was podczytuję. Ale w moim życiu bardzo dużo się zmieniło. Właściwie wszystko.... zmiany w życiu osobistym dość drastyczne, przeprowadzka, zmiana stanowiska - kompletnie się przebranżowałam i po 20 latach opuściłam stanowiska rozliczeniowe z NFZ ;) Do tego w niedzielę mam Komunię młodszej córki. Także czasu kompletnie brak na pisanie ale pamiętam, zaglądam, podczytuję. 

Siema Tytus ;)
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i na pewno będę nadal do Was zaglądać :)

#60278 Isia

Isia

Swojak

• PipPipPipPip
  • 323 postów

Napisano 14 maj 2019 - 08:26:18

Hejka

Osobiście ani się nie zanudziłam, ani się nie obraziłam,  ani nie mam problemu z Toba Isiu, łopatki i piaskownicy tez niestety nie posiadam   a o polityce w ogóle nie rozmawiam
Czasem Was podczytuję. Ale w moim życiu bardzo dużo się zmieniło. Właściwie wszystko.... zmiany w życiu osobistym dość drastyczne, przeprowadzka, zmiana stanowiska - kompletnie się przebranżowałam i po 20 latach opuściłam stanowiska rozliczeniowe z NFZ Do tego w niedzielę mam Komunię młodszej córki. Także czasu kompletnie brak na pisanie ale pamiętam, zaglądam, podczytuję. 

Siema Tytus ;)
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i na pewno będę nadal do Was zaglądać :)

Witaj , witaj Steys

Cenię ludzi, którzy stawiają na rozwój a zmiany na lepsze pozwolą nam przyjaźniej spojrzeć na świat, najgorszy jest zastój - marazm.

Cieszę, że, że pniesz do przodu, zapewne awansowałaś   :wub: Zmiana zamieszkania też odświeża życie  i pozwala optymistyczniej patrzeć do przodu.

Ja już się nie przeprowadzę, to już moje ( o ile dobrze liczę ) 11-12 miejsce zamieszkania  w czasie trwania małżeństwa i jest mi tutaj jak u Pana Boga za piecem- cicho, spokojnie, ptaszki śpiewają, pod oknami cisza zupełna a zapach jaki dochodzi, to wyłącznie z ogrodu  :) . Za to wymieniłam wyposażenie domu , bo w poprzednim czułam się już staro :D

Wiem, że do obrażalskich nie należysz, podobnie jak i ja. :D  Powiem co mam do powiedzenia, lub nie zwracam uwagi na bzdety i przechodzę dalej. Chowanie urazy to jak dla mnie zbyt duże obciążenie psychiczne

Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych sukcesów i...... cóż też zmykam do pracy. :)

Miło, że zaglądasz, czasem skrobnij co u Ciebie i co u rodziców ????????????

Komunia się szykuje ? - już widzę jak mała to przeżywa . zwłaszcza sukienkę- księżniczkową :D 

A Ty ? - 3masz się za kieszeń ?

Miłego, pogodnego dnia :) i sorki za emotki 

#60279 Isia

Isia

Swojak

• PipPipPipPip
  • 323 postów

Napisano 14 maj 2019 - 10:13:31

Od kilku dni mam o tym przypomnieć Państwu i zawsze zapominam,

Zbliża się NOC MUZEÓW- w najbliższą sobotę/niedzielę

Zapraszam do 3city - warto  :)

Użytkownik Isia edytował ten post 14 maj 2019 - 10:13:39

#60280 Isia

Isia

Swojak

• PipPipPipPip
  • 323 postów

Napisano 16 maj 2019 - 06:45:26

Dzień dobry- ja już dzisiaj ćwir- ćwirek, raniutko :) Przyjemnego dnia i może w końcu się troszkę ociepli ? Wszystkie rzeczy ciepłe już popakowałam   i nie wyciągnę, a co tam, ważne, że   idzie lato :D

No i dzień babski zaczynamy :D

9b49afec951d.jpg

Użytkownik Isia edytował ten post 16 maj 2019 - 12:04:00

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Bing (1)