Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Rozmowy dokończone

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58336 odpowiedzi w tym temacie

#58261 Hemera

Hemera

Bywalec

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 51 postów

Napisano 24 marzec 2020 - 18:30:59

Głowa do góry, będzie dobrze, bo musi być dobrze :D

Staram się pracować, nie siedzieć bezczynnie i nie rozmyślać. Wczoraj pracowałam do późna w biurze i powiem Tobie , że naładowało mi to bardzo energię. Dzisiaj  śniadanko, kawa, powyższy film i spacer. Potem praca, obiad i praca. Wieczorem poczytam jakąś książkę w internecie .

Jutro od rana sporo pracy biurowej a potem spacer i porządki domowe 

Nie rozmyślaj, nie poddawaj się zwątpieniu , walnij sobie lampkę koniaku na rozluźnienie albo zjedz kawałek czekolady .Wysypiaj się regularnie i narzucaj sobie obowiązki, codziennie zaplanuj dzień jutrzejszy i to realizuj .

IIiiiiii uśmiechnij się :D- jesteśmy razem :D  :)  :D  

Gdybyś mnie  widziała wczoraj, w jakim zabezpieczeniu  pojechałam do biura , umarłabyś ze smiechu :D

dziękuję Misiulka  :) porozmawiałam dziś sobie z panem z Centrum Wsparcia Dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego (tylko w to miejsce udało mi sie zatelefonować) i powiem szczerze, że nie mają za wiele do powiedzenia. To wszystkim o czym Pan mówił i co proponował, wiedziałam od dawna i od początku starałam się tak postępować, ale to wcale nie jest proste. 40 minut rozmawialiśmy. Zapraszał mnie za 2 dni na następne pogaduchy. Zatelefonuje, oczywiście, tyle, że pewnie nie trafię na niego, a on z kolei nie mógł mi podać na siebie namiarów, bo robić im tego nie wolno. Są anonimowi niestety. A mi nie będzie się chciało nowej osobie przedstawiać moich problemów od początku. I tak to wygląda  :)

Ja też się zabezpieczam kiedy muszę wyjść z domu i równie śmiesznie wyglądam  :D

Hej Hemero, nic się nie martw, jesteśmy z Tobą  

dziękuję PlateO'Shrimp za te słowa  :rolleyes:

#58262 Hemera

Hemera

Bywalec

• PipPipPip
  • 51 postów

Napisano 24 marzec 2020 - 18:34:03

POMYSŁ GENIUSZA

Jest pomysł, co się zdaje durny
by emerytów gnać do urny
i ani trochę się nie zrażać
tym,że panuje w krąg zaraza.
Lecz ,gdy się trochę zastanowić,
wtedy w rozumie człowiekowi
myśl świta - prezes jest geniuszem
co problem chce rozwiązać z ZUSem.
Emeryt pójdzie - krzyżyk "walnie",
złapie wirusa - skończy marnie.
Tą drogą siostry i braciszki
ZUS się uwolni od zadyszki.
Ruszaj do urny emerycie
ABY ZA PAŃSTWO ODDAĆ ŻYCIE.

#58263 Steysi

Steysi

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1856 postów

Napisano 24 marzec 2020 - 21:13:29

dziękuję Misiulka za dobre słowo , lżej robi się na serduchu :blush: ale nie radzę sobie z obecną sytuacją w kraju :( szukam pomocy "duchowo-psychologicznej" jakiegoś specjalisty (tylko ta mi jest potrzebna) niestety, wszędzie głucha cisza :ph34r: pomimo, że bębnią wszędzie iż można taką znaleźć to tuuu, to taammm. I co? Nic, głucho :unsure: Tobie również życzę dużo zdrowia i każdemu z tutaj obecnych. I ufam, że jakoś "TO" wszystko przetrwamy :)

Hemera,
Sama korzystam z pomocy specjalistów bo nie radziłam sobie z tym co ostatnio przeszłam. I pomoc jest. Tylko w formie rozmów video. Jeśli czujesz że potrzebujesz to szukaj. Nie poddawaj się :) trzymaj się!

#58264 Misiulka

Misiulka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 436 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 11:55:20

Hemera,
Sama korzystam z pomocy specjalistów bo nie radziłam sobie z tym co ostatnio przeszłam. I pomoc jest. Tylko w formie rozmów video. Jeśli czujesz że potrzebujesz to szukaj. Nie poddawaj się :) trzymaj się!

To prawda, co pisze Steys, psycholodzy  pracują zdalnie i mają sesje. tak pracują moi znajomi i w taki sposób przyjmują pacjentów. Podobnie pracują niektórzy lekarze. Wypisują e-recepty, przesyłają smsem kod do recepty ( czterocyfrowy) , w aptece podaje się ten kod oraz nr PESEL osoby, na którą ta recepta została wystawiona.

.

A tak abstra- w czym lezy problem aby posłów na sejm zwołać np w jakiejś hali sportowej lub na stadionie narodowym,gdzie każdy z nich zachowałby super bezpieczną  odległość.?

Hala jest nagłośniona, pełna aparatury wzmacniającej, z kamerami video.

Przecież nie może tak być, że ktoś u wodza na herbatce ustala zasady funkcjonowania całego naszego państwa, do cholery :ph34r: :ph34r: :ph34r:

.

Niemcy jak zwykle solidarne z potrzebującymi, przyjmą do swoich szpitali chorych z państw, które mają przepełnione szpitale. Chciałabym mieć tak zorganizowane państwo jak mają oni.

Nie pitolą od dwóch tygodni bez przerwy, tylko siadają, ustalają i działają . A nasz premier mówi, że wszyscy powinnyśmy się teraz trzymać  za ręce ( i się modlić ) .

Widziałam jak z boku patrzył się na te jego śmieszne  wywody min. Szumowski. Mogę sobie tylko wyobrazić co tliło mu się w tym momencie w głowie. ;)

Weź się premierze do solidnej pracy a banialuki pozostaw Wodzowi. Wszyscy czekamy na tą tarczę o której pieprzycie od 2 tygodni a efektów do tej pory żadnych. :ph34r:, powtarzam - ŻADNYCH

.

Za kilka dni wypłaty albo wypowiedzenia - rząd się zawsze wyżywi ? :wacko:

#58265 100Marek

100Marek

Swojak

• PipPipPipPip
  • 6206 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 20:14:13

5dc9008fb8897511gen.jpg

Panowie Duda, Morawiecki i główny wódz Kaczyński twierdzą, że to normalka, że to nic nadzwyczajnego. Ciekawe ile musi być zakażonych osób i ile śmiertelnych przypadków by uznali, że sytuacja przestaje być zwyczajna.

Na marginesie - sytuacja obecna jest dramatyczna, ale to nie upoważnia naszych rządzących do łamania Konstytucji. Mało kto o tym mówi, ale to Konstytucja zapewnia wolność zgromadzeń i tylko wprowadzenie jednego z trzech stanów nadzwyczajnych doje możliwość wprowadzania tak drastycznych ograniczeń. Zarządzenie Ministra Zdrowia w sprawie stanu epidemii nie może wprowadzać ograniczeń zgromadzeń. Minister Zdrowia może kierować służbą zdrowia, dawać społeczeństwu zalecenia, ale nie ma prawa grozić karami.

Miłego wieczoru.  :)

#58266 Misiulka

Misiulka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 436 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 21:10:25

5dc9008fb8897511gen.jpg

Panowie Duda, Morawiecki i główny wódz Kaczyński twierdzą, że to normalka, że to nic nadzwyczajnego. Ciekawe ile musi być zakażonych osób i ile śmiertelnych przypadków by uznali, że sytuacja przestaje być zwyczajna.

Na marginesie - sytuacja obecna jest dramatyczna, ale to nie upoważnia naszych rządzących do łamania Konstytucji. Mało kto o tym mówi, ale to Konstytucja zapewnia wolność zgromadzeń i tylko wprowadzenie jednego z trzech stanów nadzwyczajnych doje możliwość wprowadzania tak drastycznych ograniczeń. Zarządzenie Ministra Zdrowia w sprawie stanu epidemii nie może wprowadzać ograniczeń zgromadzeń. Minister Zdrowia może kierować służbą zdrowia, dawać społeczeństwu zalecenia, ale nie ma prawa grozić karami.

Miłego wieczoru.  :)

Ty wiesz o tym, ja wiem o tym i każdy w miarę inteligentny  człowiek  zdaje sobie z tego w pełni sprawę.Zadam jedno pytanie- czy PiS po raz pierwszy łamie naszą Konstytucję ? Czy normalne jest też to, że obecny Prezydent, który na naszą Konstytucję przysięgał  nie jest Jej  żadnym strażnikiem, podpisuje ustawy, które są niezgodne z Konstytucją RP ?

Nie, to wszystko nie jest normalne ale jest coś gorszego, my, Polacy godzimy się na tą nienormalność a dlaczego ?  bo kasa przemawia i przemawia RM  a to  do tych ludzi trafia, a do których ma trafiać- do tych PiS  celuje punktowo. Co możemy zrobić  my ? , cóż da nasze zdenerwowanie ?  są momenty, że płakać się nawet chce z bezsilności ( nie ze złości lecz z żalu nad niszczeniem praworządności, krok, po kroku )  ale to przecież powoduje, że z takich jak my ludzie mają radochę, nie widzisz tego, śmieją się nam prosto w twarz ? Przecież najlepszym przykładem tego jest Lichocka . Naprawdę nie widzisz, co robi propaganda PiS ? Rozejrzyj się wokół, sądzisz, że ludzie, słuchając PiSowskiej propagandy która przelewa się strumieniami w środkach masowego przekazu wszech obecnie dostępnych nie lasuje wielu ludziom umysły a niektórym nawet lasować nie musi . :(

Ty naprawdę wierzysz, że wszyscy posłowie PiS zgadzają się z tym wszystkim ? - ja nie sądzę, ale dla kasy zrobią wszystko, zabrakło im tylko zwykłej ludzkiej przyzwoitości , sprzedali tą przyzwoitość ale to ich sumienie.

Marku, Naród musi to zrozumieć ale aby do tego doszło musi albo sięgnąć głębiej do mądrych książek albo poczuć coś na własnej skórze. W naszym przypadku- Polski, raczej stawiam na to drugie, niestety.

Przyszłość należy do ludzi młodych, mam tylko nadzieję, że będą to ludzie światli ,chociaż zapewne mniej doświadczeni. 

Czasem wydaje mi się, że Polacy chcą  powrotu do zamordyzmu , czytając niektóre wpisy na forach, coraz częściej odnoszę takie wrażenie. Może nie tyle chcą powrotu ale nie przeżyli tego okresu, więc zwyczajnie nie wiedzą  czym to pachnie. Zastali w jakimś sensie już wolność i wydaje im się, że to jest normalka, że inaczej być przecież nie może. :unsure:

Dla nas, to była istotna sprawa, dla młodych zwyczajna- bo przecież wystarczy tylko wyciągnąć rękę,  a co najgorsze, często po cudze- ale dla nich należne :unsure:

Zapewne nie przekazałam do końca swoich myśli ale trafią do ludzi myślących, sądzę.  :(

Pozdrawiam i dobranoc.

Głowa mnie boli już od myślenia, jak to wszystko teraz ogarnąć aby nikt na niczym nie ucierpiał . :wacko:

#58267 Misiulka

Misiulka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 436 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 22:52:56

I może jeszcze to. które przelało już czarę goryczy :

"Trudno w to uwierzyć, ale w grupie 25 państw Unii Europejskiej, do których trafią środki ochrony osobistej i wyposażenia medycznego, nie ma Polski. Zostały zamówione w ramach wspólnego przetargu, ale nasz kraj spóźnił się w tej sprawie ze zgłoszeniem do odpowiedniego unijnego mechanizmu. :ph34r:  Z apelem do Komisji Europejskiej zwrócił się w tej kwestii Donald Tusk."

Apeluję do KE o znalezienie sposobu na umożliwienie zakupu odzieży ochronnej i sprzętu medycznego również krajom UE, które później przystąpiły do Europejskiej Inicjatywy Zamówień. Obywatele nie są za to odpowiedzialni" – napisał przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej.

I

https://natemat.pl/3...k-apeluje-do-ke

#58268 100Marek

100Marek

Swojak

• PipPipPipPip
  • 6206 postów

Napisano 26 marzec 2020 - 09:21:13

bba6deb392718d87gen.jpg

U nas też pustawe ulice, ale tu Rzym - aktualny widok z kamer na żywo. 

Na górze Piazza Navona, na dole Via del Corso.

Strach się bać.

Sympatycznego dnia.  :)

edit

Odnośnie mojego poprzedniego wpisu. Absolutnie nie mam nic przeciwko ograniczeniom wolności w obecnej naszej sytuacji.

Rzecz w tym, że wprowadzając ograniczenia, należy czynić to zgodnie z Konstytucją. Potencjalne wybory prezydenckie nie są okolicznością usprawiedliwiającą łamanie prawa.

Użytkownik 100Marek edytował ten post 26 marzec 2020 - 09:30:56

#58269 Ala2

Ala2

Swojak

• PipPipPipPip
  • 231 postów

Napisano 26 marzec 2020 - 11:17:40

Informacji nigdy dość...posłuchamy i tej wypowiedzi na temat, który dziś nurtuje wszystkich. :)

#58270 Misiulka

Misiulka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 436 postów

Napisano 26 marzec 2020 - 20:32:56

Dziękuję Alu, warto  odsłuchać tych wypowiedzi, sporo racji ale jak dla mnie to na dzień dzisiejszy troszkę utopista :wacko:.

Natomiast  dokładnie podzielam zdanie prof.Marcina Króla, który przed chwilą wypowiedział się w stacji TVN24.Nie  będę się nad tym rozwodzić na forum, osoby zainteresowane zawsze to znajdą w sieci .Dzisiaj, po tej pandemii potrzebni będą u steru wysokiej klasy fachowcy aby dźwignąć gospodarkę a nie takie miernoty polityczne jakie mamy dzisiaj u władzy. I nie dotyczy to wyłącznie Polski ale wielu krajów, nie tylko Europy. Jedynego przywódcę europejskiego dzisiaj ocenił pozytywnie - panią Angelę Merkel ( i tutaj również się z Panem profesorem zgadzam ) Może nadejdzie w końcu taki czas, że  liczyć się będzie ogromna, wiedza naukowa i doświadczenie zawodowe  a nie  d...powłazy. 

To na tyle

A wracając do szpitali we Włoszech, niestety państwowe są  ( a na pewno do niedawna były ) w stanie opłakanym. Miałam przykrą okazję zahaczyć o ten przybytek kiedyś w Sorrento po powrocie z Capri a to co tam zobaczyłam przyprawiło mnie o czarny zawrót głowy.  :(

.

Bądźmy razem, wspierajmy się nawzajem w tym trudnym dla nas wszystkich momencie. oby ten "moment"  trwał jak najkrócej  tego Państwu oraz sobie baaaaaardzo życzę. :wub:

.

Dobranoc

#58271 Misiulka

Misiulka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 436 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 11:11:25

POMYSŁ GENIUSZA

Jest pomysł, co się zdaje durny
by emerytów gnać do urny
i ani trochę się nie zrażać
tym,że panuje w krąg zaraza.
Lecz ,gdy się trochę zastanowić,
wtedy w rozumie człowiekowi
myśl świta - prezes jest geniuszem
co problem chce rozwiązać z ZUSem.
Emeryt pójdzie - krzyżyk "walnie",
złapie wirusa - skończy marnie.
Tą drogą siostry i braciszki
ZUS się uwolni od zadyszki.
Ruszaj do urny emerycie
ABY ZA PAŃSTWO ODDAĆ ŻYCIE.

„Ten wirus jest głównie niebezpieczny dla osób powyżej lat 60, więc gdyby rzeczywiście nastąpił ten bardzo czarny scenariusz, no to cóż: nasze społeczeństwa się trochę odmłodzą, prawda? – tak o pandemii koronawirusa mówił w Polskim Radiu europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski.

https://koduj24.pl/e...roche-odmlodza/

I to właśnie jest ta elita PiSowskiej władzy  osadzona także w Europarlamencie :ph34r:.

.

A może jego dziadek również zginął w Oświęcimiu -  spadł z wieży wartowniczej, prawda  ? :blink:  

#58272 Ala2

Ala2

Swojak

• PipPipPipPip
  • 231 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 11:35:19

„Ten wirus jest głównie niebezpieczny dla osób powyżej lat 60, więc gdyby rzeczywiście nastąpił ten bardzo czarny scenariusz, no to cóż: nasze społeczeństwa się trochę odmłodzą, prawda? – tak o pandemii koronawirusa mówił w Polskim Radiu europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski.

I to właśnie jest ta elita PiSowskiej władzy  osadzona także w Europarlamencie :ph34r:.

.

A może jego dziadek również zginął w Oświęcimiu -  spadł z wieży wartowniczej, prawda  ? :blink:  

Może warto odrzucić manipulację wypowiedzią zamieszczoną przez Ciebie Misiu i podać faktyczną wypowiedź pana profesora Krasnodębskiego...oto ona... :P  :D

https://wpolityce.pl...krasnodebskiego

Jak można twierdzić, że się kocha ludzi, a jednocześnie tak nienawidzić przeciwników politycznych...??? Nigdy tego nie zrozumiem.... ;)

#58273 Misiulka

Misiulka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 436 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 11:49:16

Może warto odrzucić manipulację wypowiedzią zamieszczoną przez Ciebie Misiu i podać faktyczną wypowiedź pana profesora Krasnodębskiego...oto ona... :P  :D

https://wpolityce.pl...krasnodebskiego

Jak można twierdzić, że się kocha ludzi, a jednocześnie tak nienawidzić przeciwników politycznych...??? Nigdy tego nie zrozumiem.... ;)

A może wystarczyłoby tylko zrozumieć, że krytykuję jego idiotyczną wypowiedź - przecież to takie proste ? - wypowiedź nie przystoi do człowieka noszącego tytuł profesora ?

Czy gdziekolwiek napisałam , że nienawidzę tego człowieka ?

Kiedy nauczymy się w końcu  rozumieć słowo pisane ?

Użytkownik Misiulka edytował ten post 27 marzec 2020 - 11:49:52

#58274 Ala2

Ala2

Swojak

• PipPipPipPip
  • 231 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 11:54:09

A może wystarczyłoby tylko zrozumieć, że krytykuję jego idiotyczną wypowiedź - przecież to takie proste ? - wypowiedź nie przystoi do człowieka noszącego tytuł profesora ?

Czy gdziekolwiek napisałam , że nienawidzę tego człowieka ?

Kiedy nauczymy się w końcu  rozumieć słowo pisane ?

Misiu, ta wypowiedź jest manipulacją, nie dociera do Ciebie ten fakt...???Jak można krytykować zmanipulowaną wypowiedź...??? :o  :(  :angry:

Kiedy Ty sama zrozumiesz słowo pisane i przyznasz się choć raz do błędu...??? :wacko:

Edit. Wszystkie Twoje wypowiedzi na tematy polityczne, pełne są nienawiści i ośmieszania kogo się tylko da. Nie zaprzeczaj faktom, wystarczy poczytać.

Użytkownik Ala2 edytował ten post 27 marzec 2020 - 11:56:53

#58275 Misiulka

Misiulka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 436 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 12:03:21

Kiedy Ty sama zrozumiesz słowo pisane i przyznasz się choć raz do błędu...??? :wacko:

Edit. Wszystkie Twoje wypowiedzi na tematy polityczne, pełne są nienawiści i ośmieszania kogo się tylko da. Nie zaprzeczaj faktom, wystarczy poczytać.

Nie mam ochoty na jałową dyskusję o niczym i walkę w budyniu. .

.

#58276 Ala2

Ala2

Swojak

• PipPipPipPip
  • 231 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 12:20:41

Mądra bajka z przesłaniem...Dobrego dnia i udanego weekendu. :)

https://www.facebook...DYwMTI2OTE4MDM/

#58277 Misiulka

Misiulka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 436 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 15:20:45

Do ZUSu trzeba iść osobiście :( . Pracownik składa Z-15A  do pracodawcy i osobiście go popisuje.

Nie ma możliwości aby ten druk pracodawca złożył przez PUE bo nie ma jak dołączyć podpisu i wszelkich oświadczeń pracownika . To pracodawca ma podpis elektroniczny a nie pracownik.

Pracownik owszem, może sam wrzucić Z-15A do skrzynki w w ZUSie, tylko,że pracodawca i tak musi mieć taką kopię w ręku potem aby prawidłowo zrobić LP i  DRA za każdy miesiąc .

Nie każdy pracownik ma w domu skan przecież aby moc przesłać go mailem do pracodawcy.

Jakby się nie obrócić i tak coś tam zawsze z tyłu zostaje. :(

Z-3 mogę wysłać ale Z-15A bez podpisu i oświadczeń pracownika- już nie .

Jeśli ktoś mądry w temacie - to każda rada się przyda :blush:

i miłego- do następnego :)

#58278 Misiulka

Misiulka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 436 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 15:46:31

Jeśli jeszcze coś mogę Państwu doradzić, tym, którzy lubią kawę oraz owoce cytrusowe to może teraz warto pomyśleć ?  Dostawy mogą być wstrzymane , oczywiście nie muszą ale przezorny- zawsze ubezpieczony :)

smacznego obiadku :)

#58279 Hemera

Hemera

Bywalec

• PipPipPip
  • 51 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 16:04:19

Hemera,

dziękuję Steysi za dobre słowa  :) tak , wiem , że są video-rozmowy z psychologami, jednak w obecnej sytuacji zawieszone od 3 tygodni, a czym spowodowane? Nie mam pojęcia. A ja nadal sobie nie radzę  :blush:

To prawda, co pisze Steys, psycholodzy  pracują zdalnie i mają sesje. tak pracują moi znajomi i w taki sposób przyjmują pacjentów. Podobnie pracują niektórzy lekarze. Wypisują e-recepty, przesyłają smsem kod do recepty ( czterocyfrowy) , w aptece podaje się ten kod oraz nr PESEL osoby, na którą ta recepta została wystawiona.

z takiej formy sama korzystam, umawiam się na telewizytę i przez kom. omawiam co mi dolega (oczywiście w obecnej sytuacji w kraju) i dostaję kod na e-receptę. telefonuję do pobliskiej apteki, pani magister przygotowuje mi leki a potem ja albo ktoś z moich bliskich je odbieramy. Dobry pomysł w tej aptece, wszystko po to, aby nie stać długo w środku (wpuszczane są tylko 2 osoby, stoją w odpowiedniej odległości), czy na zewnątrz  :) dziękuję Misiulka  :)

#58280 Hemera

Hemera

Bywalec

• PipPipPip
  • 51 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 16:10:56

I jeszcze zastanawiam się, czy nasz "ukochany Rząd" podejdzie pozytywnie (bo na to, aby z sercem nie ma co liczyć) do rozsądnego apelu Polskich Lekarzy  :( Niesamowite  :(

https://www.medonet....l,03897459.html

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych