Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Rozkład jazdy pociągów z "Głosem" :: zobacz komentowany artykuł

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 11:39:06

Ciekawe.  Ze Słupska do Warszawy przez Szczecin.   A nie można by przez Moskwę i Tokio ?.  Przyjemniejsza i ciekawsza trasa.  Może podróż ociupinkę przydługa, ale niech tam.

#2 ~XXI wiek~

~XXI wiek~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 12:20:48

Nowe tory na linii Poznań-Piła gotowe.

Tymczasem IC Szkuner ze Słupska do Poznania w 5 godzin 30 minut,

z Koszalina do Poznania w 4 godziny 50 minut.

Tak nawet w latach sześćdziesiątych XX wieku nie było.

#3 ~warszawiak~

~warszawiak~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 12:46:05

trzeba miec nierowno pod kopułą aby napisac takie porady...przez Stettin to sie jezdzi do Berlina

#4 chrumek

chrumek

Aquaparku nie będzie...

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 3750 postów

Napisano 06 grudzień 2018 - 13:27:14

Nowe tory na linii Poznań-Piła gotowe.
Tymczasem IC Szkuner ze Słupska do Poznania w 5 godzin 30 minut,
z Koszalina do Poznania w 4 godziny 50 minut.
Tak nawet w latach sześćdziesiątych XX wieku nie było.

tory gotowe, ale inwestycja wciąż nie zakończona i dlatego pociągi nie jadą jeszcze z prędkością maksymalną na tym odcinku.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 16:04:58

Ze Słupska do Warszawy jest PENDOLINO  o które tak bardzo zabiegali słupszczanie . Bardzo mało osób wsiada w Słupsku do tego pociągu , może po 9 grudnia dzięki zmianie tzw Ustronia frekwencja będzie większa.

#6 ~XXI wiek~

~XXI wiek~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 17:22:49

tory gotowe, ale inwestycja wciąż nie zakończona i dlatego pociągi nie jadą jeszcze z prędkością maksymalną na tym odcinku.

Nowe tory na odcinku Piła-Poznań nie mają najmniejszego znaczenia.

IC "Szkuner" według nowego rozkładu jazdy, 158 kilometrów z Koszalina

do Piły pojedzie dokładnie 3 godziny i 2 minuty. Oznacza to średnią

prędkość 52,6 km/godz (!!!)

Jak przystało na pociąg niemal ekspresowy, na linii w pełni zelektryfikowanej i w XXI wieku.

#7 chrumek

chrumek

Aquaparku nie będzie...

• PipPipPipPip
  • 3750 postów

Napisano 06 grudzień 2018 - 23:01:42

Nowe tory na odcinku Piła-Poznań nie mają najmniejszego znaczenia.
IC "Szkuner" według nowego rozkładu jazdy, 158 kilometrów z Koszalina
do Piły pojedzie dokładnie 3 godziny i 2 minuty. Oznacza to średnią
prędkość 52,6 km/godz (!!!)
Jak przystało na pociąg niemal ekspresowy, na linii w pełni zelektryfikowanej i w XXI wieku.

z Koszalina do Piły jedzie 2,5 godziny. Reszta to postoje. Ok. 30 min. w Białogardzie - łączenie składu słupskiego z częścią kołobrzeską. To i tak oczywiście zbyt długo.
Zauważ, że Gwarek ten sam odcinek pokona w 2h06'(14:30 - 16:36), czyli średnio 80 km/h.

#8 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2018 - 00:00:48

Interesuje mnie podroz pociagiem na trasie Slupsk - Gdansk - Slupsk...w sierpniu.  :) 
Cel podrozy to sama podroz pociagiem, bo dawno czyms takim nie podrozowalem...a dzieci jeszcze nigdy.  :D 
Ile taki pociag jedzie ze Slupska do Gdanska...ile kosztuja bilety normalne i ulgowe...i czy jest w tym pociagu Wars...te zagadnienia mnie interesuja.  :D 
 Z tego co pamietam z dawnych czasow, to podroz trwa mniej wiecej dwie godziny...i Wars wtedy byl.... :) 
Drugorzednym celem podrozy jest stare miasto w Gdansku...Jarmark Dominikanski...i spotkanie sie ze starym przyjacielem Wojtkiem Cejrowskim, ktory tam handluje w sierpniu.  :D 
....
....
....

P.S.
Uprzedzajac pytanie mojego forumowego kulegi...z gory mu odpowiadam...tak, jestem pedale.  :lol: ...ale co z tego.  :D 

#9 ~Beata~

~Beata~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2018 - 14:31:22

Apropo pytań o bilety do Gdańska itp.- Polecam strone epodróżnik.pl. Warsuw pociągach na tej trasie nie ma.

#10 ~marek~

~marek~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2018 - 19:54:06

Postępuje marginalizacja Słupska. Brak bezpośredniego połączenia wcześnie rano z Poznaniem.

#11 chrumek

chrumek

Aquaparku nie będzie...

• PipPipPipPip
  • 3750 postów

Napisano 07 grudzień 2018 - 22:59:27

Postępuje marginalizacja Słupska. Brak bezpośredniego połączenia wcześnie rano z Poznaniem.

jest.

#12 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2018 - 23:19:53

Apropo pytań o bilety do Gdańska itp.- Polecam strone epodróżnik.pl. Warsuw pociągach na tej trasie nie ma.

...czyli co !?  :)  ...ani od marka, ani od 

Beaty sie niczego nie dowiem...OK...nie martwcie sie...jakos sobie poradze sam.  :)

:D 
-
.
.'

;)

#13 ~Krzysiek~

~Krzysiek~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2018 - 11:50:45

Może GP opublikuje rozkład jazdy autobusów dalekobieznych? Wobec źalosnej oferty IC to może być jakieś rozwiązanie.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2018 - 14:11:04

A ja zupełnie na inny temat drodzy forumowicze.Zmarła Pani Jolanta.Nie istotne czy obstajemy za PIS czy inną frakcją.Bardzo skromna i wyciszona kobieta z niej była.Miałem okazję z nią wielokrotnie rozmawiać.W materiale nie można komentować bo temat zamknięty.Proszę zwrócić uwagę jak Biedroń zamieścił swój wpis oraz zdjęcie (uśmiechnięty od ucha do ucha) brawo ! na "bodajże twiterze".Myślałem,że on trochę myśli.A jeżeli jest to zasługa marnego pisarzyny czyt. pseudo dziennikarza po studiach zaocznych bez przygotowania,który metodą kopij/wklej zamieścił jego zdjęcie pierwsze z brzegu to gratulacje pajacu od siedmiu boleści.Wszak każdy jest tak pięknie uśmiechnięty jak ktoś umiera.Co za farsa.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2018 - 15:02:32

A ja zupełnie na inny temat drodzy forumowicze.Zmarła Pani Jolanta.Nie istotne czy obstajemy za PIS czy inną frakcją.Bardzo skromna i wyciszona kobieta z niej była.Miałem okazję z nią wielokrotnie rozmawiać.W materiale nie można komentować bo temat zamknięty.Proszę zwrócić uwagę jak Biedroń zamieścił swój wpis oraz zdjęcie (uśmiechnięty od ucha do ucha) brawo ! na "bodajże twiterze".Myślałem,że on trochę myśli.A jeżeli jest to zasługa marnego pisarzyny czyt. pseudo dziennikarza po studiach zaocznych bez przygotowania,który metodą kopij/wklej zamieścił jego zdjęcie pierwsze z brzegu to gratulacje pajacu od siedmiu boleści.Wszak każdy jest tak pięknie uśmiechnięty jak ktoś umiera.Co za farsa.

No tak,zażądaj aby ubral się na czarno i płakal

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2018 - 15:07:23

Kto nauczy kultury i kompetencji panie kasjerki na dworcu PKP. Dzisiaj podeszłam do kasy ( 2 niby czynne ale panie kasjerki wyparowalo)  Czekaląm kilka minut, przyszła obrażona Pani z komentarzem " a co ta druga kasa to trędowata?" Pretensje, że ma za dużo klientów, haha,powinna stanowczo zmienić stanowisko, zresztą nie tylko ona jedna

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2018 - 15:40:15

No tak,zażądaj aby ubral się na czarno i płakal

Popadasz w skrajności i nie rozumiesz podstawowych etycznych zasad....gdyby nawet byli Twoimi politycznymi przeciwnikami.Przyjdę na pogrzeb kogoś w Twojej najbliższej rodziny uśmiechnięty od ucha do ucha...

#18 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2018 - 16:23:15

Pani Jolanta to byl dobry czlowiek. Emanowala cieplem i dobrocia...
Niech spoczywa w Bogu...

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2018 - 17:21:16

Pani Jolanta to byl dobry czlowiek. Emanowala cieplem i dobrocia...
Niech spoczywa w Bogu...

Twoje całkowite przeciwieństwo ty ludzki śmieciu.

#20 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2018 - 17:28:04

Twoje całkowite przeciwieństwo ty ludzki śmieciu.

Dziekuje za swiateczne zyczenia, tobie tez zycze wszystkiego najlepszego.  :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych