Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

47 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Agata~

~Agata~
  • Goście

Napisano 12 luty 2014 - 21:14:09

Rowy to nadmorska miejscowość, ale coraz trudniej o niej mówić piękna. Spędzam w niej wakacje od 5 lat i stwierdzam, że z roku na rok jest coraz brudniej, zwłaszcza na plaży. Jestem tu co roku przez trzy - cztery tygodnie i ani razu nie widziałam ekipy sprzątającej plażę.

Bez komentarza pozostawię też kwestię koszy na śmieci, czy toalet.

XXI wiek? - tak ale tylko na kartach kalendarza.

Proszę też spróbować "przeprawy" na plażę przez Słowiński Park Narodowy - najpierw kupcie bilet, a potem już tylko przyjemny spacer.

Do czasu, bo na plażę trzeba się "tobolić" przez odcinek dla najtwardszych zawodników - do góry przez piaszczystą wydmę. To prawdziwe wyzwanie, szczególnie dla rodzin z wózkami, które nie chcą się tłoczyć na plaży "miejskiej". Czy Dyrekcja Parku nie mogłaby zdobyć się na ułożenie kilku betonowych płyt dla ułatwienia życia turystom. Nie mówię już, o drewnianej kładce, na wzór tych kilku zbudowanych po drodze do Jeziora Gardno.

To szczyt marzeń?

Uważam, że turystom, którzy solidnie wnoszą opłaty (także klimatyczne),od Gospodarzy Rowów należy się coś więcej niż szum Bałtyku!

#2 ~Pomorzanin~

~Pomorzanin~
  • Goście

Napisano 12 luty 2014 - 21:45:44

Rowy to jeden temat.Jednak zanim dojedziemy do Rowów a tu po drodze jest Dębina a przy samej drodze jest Dębina nr. 10 .Nieruchomość widmo Upór budowlany.To jest dopiero przykład akceptacji przez Gminę Ustka bałaganu i braku nadzoru budowlanego.Ta nieruchomość z nielegalną dobudówką się rozsypuje i dopiero jak kogoś zabije to wszyscy znajdą sposób na usunięcie tego "pier***nika".Jak na razie to urzędnicy o tym wiedzą i nic nie robią.Ciekawe jak będą się z tego tłumaczyć jak nastąpi katastrofa budowlana?Niech nie liczą że powiedzą że nie mieli o tym wiedzy.Za bałagan  urbanizacyjny w Rowach też odpowiada Gmina Ustka.Przez wiele lat nie potrafiono nic zrobić aby ta miejscowość była wizytówką.Czemu? Bo myślę że w tym Urzędzie czekają tylko na 15.00 i w nogi.Takie mam wrażenie.Dzisiaj trzeba ruszyć porządnie głową i pomyśleć jak zrobić porządek.Porządku nie trzeba wymyślać tylko zobaczyć przykłady u innych.

#3 ~aligator~

~aligator~
  • Goście

Napisano 12 luty 2014 - 22:04:55

Zastanawiam się pod kogo zostało napisany ten miejscowy plan i po co go uchwalają, skoro P. Dagmara w tym artykule sama przyznała, że Gmina może pozwolić zbliżyć się do granicy mimo zapisów w planie. Ktoś się na tym wzbogaci, bo interpretacje prawa miejscowego będą robione pod danego klienta. Niby plan obowiązuje całą  miejscowość a będą z tego co tu widać rozpatrywać każdego indywidualnie :lol:. To prawo jest przeciw ludziom. Pani Wójt co innego mówi ludziom, a co innego uchwala za plecami ludzi. Współczuję mieszkańcom mieć takiego Sołtysa i Wójtową. :ph34r:

#4 ~cześka~

~cześka~
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 10:41:45

Wstyd dla Rowów mieć taką sołtysową , radnego i wójtową , którzy tylko kłody pod nogi potrafią kłaść  !!!

najlepiej to szlaban przy wjeździe do Rowów postawić !!!!!

#5 ~cześka~

~cześka~
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 11:06:47

A co z podatkami sezonowymi z tych paździerzowych punktów , których nie będzie  w  Rowach ,

Gmina ma za dużo kasy...?

A może ktoś robi złowrogą robotę,..?

#6 ~przedsiębiorca~

~przedsiębiorca~
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 11:38:23

Pani sołtys mówi o brzydkich paździerzowych płytach. Zapomniała dodać, że taka budowla stoi u niej na posesji i również straszy turystów. Ludzie postawili ładne, nowe punkty, które teraz muszą rozebrać.

#7 ~Tur Ystyczny~

~Tur Ystyczny~
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 11:39:20

Mieszkańcy Rowów muszą zadać sobie pytanie czy chcą żyć w tandetnej, fetynowo-odustowej, pstrokatej dziurze, czy w ładnej, schludnej i klimatycznej miejscowości nadmorskiej. Jestem turystą i do Rowów również przyjeżdżam. Miejscowość ma potencjał ale potrzebuje zmian, które na pierwszy rzut oka mogą być trudne. To, że jakiś "Pan Janek" się pluje jest normlane - zawsze się znajdzie "ciaśniak". Muszę jednak przyznać, że pomysł z gastronomią w namiotach jest poroniony...

#8 ~turysta~

~turysta~
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 11:54:13

Najlepsze jedzenie było w tych budkach i największe kolejki. najlepiej zamknąć wszystko i turystów kierować do Ustki i Łeby a Rowy zasypać!!!

#9 ~Jaro~

~Jaro~
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 12:54:50

Zapraszam do Leby.

#10 ~mieszkanka~

~mieszkanka~
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 13:52:55

Pani Sołtys Rowów martwi się o estetykę naszej miejscowości ale musimy Jej kupić aparat fotograficzny bo nie widzi swojego bałaganu i dwóch skansenow z pazdziezowej plyty.Nie liczy się z potrzebami mieszkańców a swój interes przekłada przed dobrem mieszkańców.łaskawie zezwalają na postawienie namiotów bo na działce Pani Sołtys stoją dwa namioty.Grunt to dbać o interes!!!

#11 ~Mieszkaniec~

~Mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 14:20:32

ZGADZAM SIĘ W 100% !!! u SOŁTYSA SYF, KIŁA I MOGIŁA!! A jak to w Gminie Ustka ręka rękę myje. Mam tylko nadzieję, że w nadchodzących wyborach zmieni się władza. Nie wiem czy na lepsze, ale nasza pani wójt się czuje zbyt pewnie i wielu wypadkach to mam wątpliwości czy aby na pewno jest świadoma swoich decyzji. To co robi władza to skandal a temu skandalowi przyklaskuje pani sołtys bo prywaty trzeba pilnować. WSTYDU NIE Ma!!

#12 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 14:31:17

Jeżeli 28 lutego podczas rady gminy uczestniczył by w niej były rady Pan Hadryś, na pewno poparł by mieszkańców Rowów i handlowców.

#13 ~przedsiębiorca~

~przedsiębiorca~
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 14:41:04

Pani wójtowa i Pani sołtys niech lepiej zajmą się należytą promocją Rowów (żeby przyjechać trzeba najpierw usłyszeć i zobaczyć coś niecoś). Co się dzieje w Rowach w sezonie.?.. czy ktoś jest w stanie wymienić jedną sztandarową imprezę, o której głośno jest w Polsce? Tym się zajmijcie.

Zostawcie ludzi w spokoju, nie przeszkadzajcie a na pewno zarobicie a ludzie sobie poradzą. Co namiot ma wspólnego z estetyką (najwyżej estetyką komunistyczną). Jeżeli coś jest brzydkie jestem za tym żeby to zmienić ale nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka. Widziałem w Rowach bardzo     ładne sklepiki. Teraz już ich nie ma... a straszaki chociażby u Pani Sołtys ciągle straszą.... Gratuluję obiektywności i estetyki.:)

#14 ~abc~

~abc~
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 14:45:22

Rowy to nadmorska miejscowość, ale coraz trudniej o niej mówić piękna. Spędzam w niej wakacje od 5 lat i stwierdzam, że z roku na rok jest coraz brudniej, zwłaszcza na plaży. Jestem tu co roku przez trzy - cztery tygodnie i ani razu nie widziałam ekipy sprzątającej plażę.

Bez komentarza pozostawię też kwestię koszy na śmieci, czy toalet.

XXI wiek? - tak ale tylko na kartach kalendarza.

Proszę też spróbować "przeprawy" na plażę przez Słowiński Park Narodowy - najpierw kupcie bilet, a potem już tylko przyjemny spacer.

Do czasu, bo na plażę trzeba się "tobolić" przez odcinek dla najtwardszych zawodników - do góry przez piaszczystą wydmę. To prawdziwe wyzwanie, szczególnie dla rodzin z wózkami, które nie chcą się tłoczyć na plaży "miejskiej". Czy Dyrekcja Parku nie mogłaby zdobyć się na ułożenie kilku betonowych płyt dla ułatwienia życia turystom. Nie mówię już, o drewnianej kładce, na wzór tych kilku zbudowanych po drodze do Jeziora Gardno.

To szczyt marzeń?

Uważam, że turystom, którzy solidnie wnoszą opłaty (także klimatyczne),od Gospodarzy Rowów należy się coś więcej niż szum Bałtyku!

Popieram i mam nadzieję, że władzę w końcu coś z tym zrobią.

#15 ~mieszkanka~

~mieszkanka~
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 15:35:11

Przy takich złych  rządach p.wójtowej i p.sołtysowej no i radnego  żaden handlowiec nie będzie zainteresowany Rowami , wybiorą miejscowości w których rządzą mądrze ,  a wiemy  jakie jest bezrobocie w regionie ile młodzieży pracuje w sezonie letnim w takich miejscowościach  , gdzie ci młodzi ludzie mają sobie zarobić trochę grosza ?   no GDZIE ??? Ktoś ma kawałek działki też by chciał wzmocnić budżet domowy  , żeby nie iść do państwa po jałmużnę.

Znikną punkty handlowe , a za nimi turyści , potem pensjonaty....itd

Czy tego chcieliśmy wybierając ludzi którzy dzisiaj rządzą gminą...?

#16 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 15:55:43

My mieszkańcy Rowów  zaufaliśmy  sołtysowej i radnemu  , a oni nas    ZDRADZILI  !!!!

NIE CHCEMY TAKIEJ WŁADZY !!!

#17 ~ROW - 500~

~ROW - 500~
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 16:06:01

My mieszkańcy Rowów  zaufaliśmy  sołtysowej i radnemu  , a oni nas    ZDRADZILI  !!!!

NIE CHCEMY TAKIEJ WŁADZY !!!

Jak by co, posiadam taczkę 3 osobową. Sołtyska, wójtka i radny zmieszczą się metodą "na śledzia". Wywieźć poza granice gminy i wybrać właściwych reprezentantów większości w najbliższych wyborach samorządowych.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 17:57:14

w pierwszej kolejnosci to pani soltys powinna rozebrac swoje budki szpecące a pozniej czepiac sie innych

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 19:55:48

Niech Pani sołtys zajmie się Swoim bałaganem. Tyle ludziom obiecała, a teraz dba tylko o własny interes. Na szczęście niedługo są wybory i to się zmieni.

#20 ~werba~

~werba~
  • Goście

Napisano 14 luty 2014 - 11:41:41

Bałagan jaki Pani sołtys ma swojej posesji świadczy o jej estetyce. ,Jak można decydować niekorzystnie dla mieszkańców tylko po to ,aby przypodobac się władzy. Pażdzieżowe domki z tego co widać pozostały głownie na jej dzałce .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych