Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

257 odpowiedzi w tym temacie

#241 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2014 - 19:54:44

szerokiej drogi, ROMEK wygraj i pokaz im ze to nie tylko sciema

Wygra.... talon na k... i balon :lol:

#242 ~wyborca~

~wyborca~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2014 - 20:41:35

Ramion olewal przez lata ludzi a teraz blaga o glosy ,ten facet nie ma honoru niech spada a przy okazji niech wezmie siejacego ferment gajo ,remelskiego i reszte CWANIAKOW!

#243 ~xyz~

~xyz~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2014 - 23:19:58

Dobrze wciąż słyszę o zmianach tylko takie małe pytanie JAKICH??? cała ta dyskusja na forum to w większości wzajemne obrzucanie sie błotem przez zwolenników rywalizujących kandydatów. Zupełnie nie dostrzegam dyskusji na argumenty programowe. Nie trafił w moje ręce program Pani Danuty, nie liczę ulotki na której było kilka haseł wyborczych wspólnych dla wszystkich kandydatów PO. Dlatego gdy słyszę magiczne słowo kampani wyborczej tej pani ZMIANY chciałbym sie dowiedzieć na czym konkretnie mają one polegać chcę miec możliwość oceny czy naprawde są one najistotniejsze dla naszego miasta. Jak mam sobie wyrobić na ten temat zdanie jeżeli nie wiem co kandydatka chce zmienić? Może są one niekorzystne lub wręcz szkodliwe? Jak za kilka lat mamy ją rozliczyć z tego co zrobi lub nie zrobi jeżeli tak naprawdę nie wiemy co konkretnie chce zrobić? I aby sprawa była jasna ja nie czepiam się kandydatki tylko chcę w odpowiedzialny sposób wyrobić sobie zdanie na temat jej programu bo niestety na debacie miała najmniej do powiedzenia na ten temat. Dlatego jeszcze raz pytam  jakie konkretne zmiany ma na myśli Pani Danuta???

Jeżeli ktoś ma program Pani Danuty to proszę o informację, chciałbym się zapoznać z zapowiadanymi zmianami przed podjęciem ostatecznej decyzji o głosowaniu.

#244 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2014 - 02:07:17

ale tu jaja są :D

#245 ~Tofik~

~Tofik~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2014 - 13:05:33

Myślę,że młodzi postawią na Panią Danutę Karaśkiewicz!!!! Pan Burmistrz już się popisał tym co zrobił!!! kto jest kumaty więc wie o co Chodzi!!!! Dość ustawek!!! i wspierania bogatych przedsiębiorstw!!!! a o małych się nie pamięta!!!! Trzeba odważnej osoby dla Miastka, która nie będzie pod wpływem większych Przedsiębiorców!!! Miasteckich!!! Młodzi chcą nowych miejsc Pracy  zniszczyć układy!!! a jest ich bardzo dużo!!!! Dlaczego nie powstało Drutex w Miastku? Dlaczego Skańska poszła do Węglewa? Dlaczego fabryka maszyn częsci rolniczych nie powstała w Miastku!!!! i dużo by można było by wymieniać!!!

Myślę,że młodzi postawią na Panią Danutę Karaśkiewicz!!!! Pan Burmistrz już się popisał tym co zrobił!!! kto jest kumaty więc wie o co Chodzi!!!! Dość ustawek!!! i wspierania bogatych przedsiębiorstw!!!! a o małych się nie pamięta!!!! Trzeba odważnej osoby dla Miastka, która nie będzie pod wpływem większych Przedsiębiorców!!! Miasteckich!!! Młodzi chcą nowych miejsc Pracy  zniszczyć układy!!! a jest ich bardzo dużo!!!! Dlaczego nie powstało Drutex w Miastku? Dlaczego Skańska poszła do Węglewa? Dlaczego fabryka maszyn częsci rolniczych nie powstała w Miastku!!!! i dużo by można było by wymieniać!!!

Z kąd bierzecie takie bzdury?! Szef Drutexu miał podobno kiedyś powiedzieć, że nawet gdyby dostał ziemię za darmo w Miastku to by i tak się tam nie pobudował. Skanska została wywalona z Łodzieży do Węglewa(nasza gmina) dzięki protestom mieszkańców Łodzieży. Fabryka części do maszyn rolniczych również będzie na terenie gminy. Nic nie wspomniałeś o budowie biogazowni w Piaszczynie- również nasza gmina. Swoje powyższe oskarżenia motywój innymi, prawdziwymi przykładami :)

#246 ~rudy~

~rudy~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2014 - 16:33:25

Z tym Drutexem to ciekawa sprawa.
Dlaczego ciapaty nie chciał budować w Miastku??

#247 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2014 - 17:56:43

Czemu Roman na filmie przypisuje nie swoje zasługi?

Bajer to on ma :)

#248 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2014 - 18:06:06

Jaki tłok w sali kinowej -_-

#249 ~vft~

~vft~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2014 - 20:50:30

Z kąd bierzecie takie bzdury?! Szef Drutexu miał podobno kiedyś powiedzieć, że nawet gdyby dostał ziemię za darmo w Miastku to by i tak się tam nie pobudował. Skanska została wywalona z Łodzieży do Węglewa(nasza gmina) dzięki protestom mieszkańców Łodzieży. Fabryka części do maszyn rolniczych również będzie na terenie gminy. Nic nie wspomniałeś o budowie biogazowni w Piaszczynie- również nasza gmina. Swoje powyższe oskarżenia motywój innymi, prawdziwymi przykładami :)

bo Danka walczyła o ekologię w Łodzierzy

#250 ~Yogi~

~Yogi~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2014 - 20:55:00

W drugiej turze tak naprawdę nie ma nikogo kogo można by polecić. lecz jeśli już wybrać mniejsze zło to jednak Romana niż panią Danutę. Cytujac chcesz zmian zaglosuj- owszem podczas każdych wyborów oczekuję zmian ale nie na gorsze. niestety ale pani Danuta nie ma jeszcze doświadczenia w byciu szefem. Nie jestem pewien ale czy była chociaż przewodniczącym swojego klubu PO(członek klubu to jednak za mało), albo nawet kierownikiem swojego banku? W swoim programie porusza ważne rzeczy ale czy ma tak naprawdę pomysł jak je wykonać? Martwi mnie że przez cztery lata nie opracowała pomysłu na ich realizacje a teksty typu zobacze jak zostane burmistrzem są nie poważne- jak zostanie burmistrzem to trzeba od razu działać a nie się zastanawiać, bo 4 lata miną szybko. Romek przez te 12 lat tak naprawdę za dużo nie zdziałał- nie ma tu zakładu pracy pokroju Drutexu a ludzie spadają za granicę albo do dużych miast gdyż tu nie widzą perspektyw- w znacznej części też jest to zasługa starostwa powiatowego dla którego Miastko jest kolonią! Raczej zasługa Romana że szpital nadal istnieje, gdyż z tego co wiem, to klub PO był za jego likwidacją. Osobiście szanuję panią Danutę jako dobrego doradcę w banku (w dziedzinie bankowości jest niezastąpiona ) ale bycie burmistrzem to nie są żarty i wbrew pozorom Miastko może stracić jeszcze więcej.

#251 ~x~

~x~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2014 - 22:44:48

W drugiej turze tak naprawdę nie ma nikogo kogo można by polecić. lecz jeśli już wybrać mniejsze zło to jednak Romana niż panią Danutę. Cytujac chcesz zmian zaglosuj- owszem podczas każdych wyborów oczekuję zmian ale nie na gorsze. niestety ale pani Danuta nie ma jeszcze doświadczenia w byciu szefem. Nie jestem pewien ale czy była chociaż przewodniczącym swojego klubu PO(członek klubu to jednak za mało), albo nawet kierownikiem swojego banku? W swoim programie porusza ważne rzeczy ale czy ma tak naprawdę pomysł jak je wykonać? Martwi mnie że przez cztery lata nie opracowała pomysłu na ich realizacje a teksty typu zobacze jak zostane burmistrzem są nie poważne- jak zostanie burmistrzem to trzeba od razu działać a nie się zastanawiać, bo 4 lata miną szybko. Romek przez te 12 lat tak naprawdę za dużo nie zdziałał- nie ma tu zakładu pracy pokroju Drutexu a ludzie spadają za granicę albo do dużych miast gdyż tu nie widzą perspektyw- w znacznej części też jest to zasługa starostwa powiatowego dla którego Miastko jest kolonią! Raczej zasługa Romana że szpital nadal istnieje, gdyż z tego co wiem, to klub PO był za jego likwidacją. Osobiście szanuję panią Danutę jako dobrego doradcę w banku (w dziedzinie bankowości jest niezastąpiona ) ale bycie burmistrzem to nie są żarty i wbrew pozorom Miastko może stracić jeszcze więcej.

Widziałeś program zmian które zamierza wprowadzić Pani Danuta? Bo ja od kilkunastu dni nie mogę się doprosić na tym forum aby ktoś je zamieścił. Już zaczynam się zastanawiac czy to hasło "chcesz zmiany głosuj na Danutę" nie jest czasem zwykłym, pustym hasłem wyborczym. Chciałbym poznać zmiany, które zamierza wprowadzić ponieważ nie każda zmiana musi oznaczać coś pozytywnego, np. zlikwiduję szkoły wiejskie, podniosę podatki, obsadzę stanowiska w urzędzie politykami PO którzy nie dostali się do rady gminy czy powiatu, itd. Są zmiany? Są! Obitnica zmian spełniona? Spełniona! Aby sprawa była jasna nie piszę tego złośliwie tylko pokazałem, że zmiany mogą przybrać taki charakter jak przytoczyłem a chyba nie o to chodzi mieszkańcom naszej gminy. Dlatego przed wyborami chciałbym poznać program konkretnych zmian, które chce wprowadzić Pani Danuta.

#252 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 07:06:43

Powiem jeszcze raz. Zwolennicy Romana Ramiona próbują wszelkimi sposobami zniechęcić do głosowania na Danutę Karaśkiewicz, wymyślając niestworzone historie, ciągle mówią, że sobie nie poradzi (bzdury), że nie ma programu (bzdury), że to, czy tamto.

Roman Ramion jest burmistrzem Miastka od 12 lat. I myśli, że to dożywotnia posada. Nie ma wizji, pomysłu na rozwój gminy Miastko. Że tak jest, widać gołym okiem. Teraz nagle chce zmieniać, przed wyborami. Niech każdy spojrzy w jego program sprzed czterech lat. Tam też obiecywał zmiany. I żadnych zmian nie dokonał. Tak samo będzie teraz, jak ponownie zostanie burmistrzem.

#253 ~ryj~

~ryj~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 08:07:09

Powiem jeszcze raz. Zwolennicy Romana Ramiona próbują wszelkimi sposobami zniechęcić do głosowania na Danutę Karaśkiewicz, wymyślając niestworzone historie, ciągle mówią, że sobie nie poradzi (bzdury), że nie ma programu (bzdury), że to, czy tamto.

Roman Ramion jest burmistrzem Miastka od 12 lat. I myśli, że to dożywotnia posada. Nie ma wizji, pomysłu na rozwój gminy Miastko. Że tak jest, widać gołym okiem. Teraz nagle chce zmieniać, przed wyborami. Niech każdy spojrzy w jego program sprzed czterech lat. Tam też obiecywał zmiany. I żadnych zmian nie dokonał. Tak samo będzie teraz, jak ponownie zostanie burmistrzem.

RR nie jest burmistrzem doskonałym, ale ma szeroką wiedze na tematy samorządowe, jest w stanie jeszcze coś robić...

w tej kampanii tak jest, że zwolennicy jednego chcą zniechęcić do drugiego i odwrwotnie, to chyba normalne..

przeciwnicy pani DK nie mają do niej nic osobistego, ale tu chodzi o gminę...

cokolwiek by nie powiedzieć o pani DK  - NIESTETY NIE MA PRZYGOTOWANIA na takie stanowisko, jeszcze raz podkreślam Miastka NIE STAĆ NA JAKĄKOLWIEK IDNOLECJĘ CZY NIEPORADNOŚĆ w działaniach, nie stać nas na burmistrza-słupa, zza którego będą rządzić inni.

#254 ~satuk~

~satuk~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 10:14:53

Widziałeś program zmian które zamierza wprowadzić Pani Danuta? Bo ja od kilkunastu dni nie mogę się doprosić na tym forum aby ktoś je zamieścił. Już zaczynam się zastanawiac czy to hasło "chcesz zmiany głosuj na Danutę" nie jest czasem zwykłym, pustym hasłem wyborczym. Chciałbym poznać zmiany, które zamierza wprowadzić ponieważ nie każda zmiana musi oznaczać coś pozytywnego, np. zlikwiduję szkoły wiejskie, podniosę podatki, obsadzę stanowiska w urzędzie politykami PO którzy nie dostali się do rady gminy czy powiatu, itd. Są zmiany? Są! Obitnica zmian spełniona? Spełniona! Aby sprawa była jasna nie piszę tego złośliwie tylko pokazałem, że zmiany mogą przybrać taki charakter jak przytoczyłem a chyba nie o to chodzi mieszkańcom naszej gminy. Dlatego przed wyborami chciałbym poznać program konkretnych zmian, które chce wprowadzić Pani Danuta.

Dziwisz się pewnie forumowiczu/ forumowiczko dlaczego nikt na Twoje pytania do tej pory nie odpowiedział? Zadaj to pytanie lepiej jej przełożonym, np. przewodniczącemu PO, gdyż zapewne ona sama nie wie do końca jak je zrealizować. Na stronie internetowej jej partii, połowę zawartości zajmuje jej zdjęcie( OK. ładnie wyszła, uśmiechnięta jak zawsze) i raptem garść informacji oraz kilka artykułów chwalących miłościwe nam panującą PO – niestety, nic więcej- to są chyba jakieś żarty albo źle szukam(mam nadzieję że to drugie).

Dopiero na fejsie( założonym 3 listopada zapewne w celach wyborczych) znalazły się cele: sztuk 11.

Pozwolę sobie wkleić cytat z fejsa pewnego użytkownika, gdyż mam podobne wątpliwości:

NASZE WSPÓLNE CELE:
1. Wzmocnijmy udział mieszkańców w podejmowaniu decyzji - budżet obywatelski, ( jak Pani to sobie wyobraża?)
2. Maksymalnie wykorzystajmy środki unijne,( to znaczy ? )

3. Wykorzystajmy potencjał miejscowych przedsiębiorców, ( w jaki sposób?)
4. Stwórzmy warunki dla inwestycji skierowanych na rozwój Gminy,( jakie warunki?)
5. Turystyka i czysta przyroda - wykorzystajmy szansę,( czyli co Pani zamierza zrobić?)
6. Promujmy produkty naszych gospodarstw rolnych,( których gospodarstw? Jak promować? Co nasze gospodarstwa produkują ?)
7. Stwórzmy warunki dla budownictwa mieszkaniowego,( Jakie warunki?)
8. Zlikwidujmy bariery komunikacyjne w Gminie,( a mamy jakieś bariery?)
9. Wspierajmy rozwój miejscowej kultury i sportu,( Do tej pory były wspierane i promowane, co Pani zamierza zmienic?)
10. Stwórzmy warunki do optymalnego funkcjonowania sieci szkół i przedszkoli,( A konkretnie jakie warunki ? Czego w tym momencie brakuje ?)
11. Zadbajmy o dobrą kondycję służby zdrowia.( W jaki sposób zamierza Pani zadbać? Nie chorować? )
Są to cele jak najbardziej do zrealizowania ! Mam nadzieje ze wspólnymi siłami zdołamy wygrać wybory oraz poczynić wszystkie czynności aby zrealizować przedstawione cele !

PS. Poczynić czynności to tzw. idem per idem. Błąd.

Na fejsie Romka nie znalazłem- pod tym względem wypada gorzej ale za to ma stronę internetową.

W google wystarczy wpisać roman ramion i znaleźć jego stronę internetową

W przeciwieństwie do oponenta zamierzenia są konkretne.

Również realizacje planu czteroletniego są wymienione( plan czteroletni- trochę zalatuje komuną, he he)- wszystko jest przejrzyście wymienione.

A u pani Danuty niestety nie znalazłem takich rzeczy- nawet będąc radną tylko 4 lata można dokonać wielu rzeczy Jeśli są, dlaczego ich nie przypomni swoim wyborcom?

#255 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 19:13:09

satuk (Jawor)? daj sobie spokój. Ramion teraz budzi się ze snu?! Za późno! Teraz walczy tylko o swój stołek, a nie o gminę. Głosuję na panią Karaśkiewicz, która ma pomysły, chęć do pracy i nie mówi "na okrągło" jak Ramion - z jego gadania nic nie wynika. To zwykłe lanie wody.

#256 ~x~

~x~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 19:58:21

Cieszę się, że jest osoba, która zna program Pani Danuty. Proszę o umieszczenie go na tym forum aby wszyscy zainteresowani mogli się z nim zapoznać. Chciałbym zapoznać się z tak mocno reklamowanym na plakatach programem zmian, które czekają naszą gminę jeżeli zwycięży Pani Danuta. tylko prosze nie przepisywać tych jedenastu haseł z ulotki bo sa one bardzo ogólne.

#257 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 20:14:02

A ja chce miec gwarancje i poznac stanowisko pani DK  na temat szkol wiejskich  i szpitala, wiem ze sie powtarzam ale jak narazie nikt mi nie dal tej gwarancji  czy tez odpowiedzi .No madrale z fan clubu pani DK odpowiecie mi na to i dacie swoja glowe jako gwarancje ze szkoly i szpital nadal pozostana ?CZEKAM.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych