Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Requiem for Piotr Szczęsny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Andy

Andy

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 6888 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 20:32:58

#2 -MISIA

-MISIA

Swojak

• PipPipPipPip
  • 13714 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 08:41:47

#3 yener

yener

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 09:32:16

Mocne, dosadne filmiki. Podoba mi się :) umowa kupna sprzedaży samochodu

Nic dodać nic ująć.

Użytkownik yener edytował ten post 08 listopad 2017 - 08:40:47

#4 zakładka

zakładka

Okruszki serca zbieram rozsypane gdzieś na ...

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 16:40:05

Który skrzywdziłeś

Który skrzywdziłeś człowieka prostego
Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
Gromadę błaznów koło siebie mając
Na pomieszanie dobrego i złego,

Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
Cnotę i mądrość tobie przypisując,
Złote medale na twoją cześć kując,
Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli,

Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
Możesz go zabić - narodzi się nowy.
Spisane będą czyny i rozmowy.

Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.

Czesław Miłosz

Użytkownik zakładka edytował ten post 07 listopad 2017 - 16:41:05

#5 Andy

Andy

Swojak

• PipPipPipPip
  • 6888 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 16:48:19

Posłowie uczcili minutą ciszy pamięć Piotra Szczęsnego, który w ubiegłym miesiącu podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Natomiast pisowska czekistka jak zwykle nie zawiodła.

http://wiadomosci.ga...mpaign=10199882

#6 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 03:19:55

"Rodzina Piotra Szczęsnego potwierdziła, że przez ostatnich osiem lat życia chorował na depresję (sam mężczyzna w swoim ostatnim liście podkreślał, by nie łączyć jego aktu z chorobą)."   :unsure:

https://pl.wikipedia...te_note-biozm-1

Wikipedia  

#7 -MISIA

-MISIA

Swojak

• PipPipPipPip
  • 13714 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 09:09:06

"Rodzina Piotra Szczęsnego potwierdziła, że przez ostatnich osiem lat życia chorował na depresję (sam mężczyzna w swoim ostatnim liście podkreślał, by nie łączyć jego aktu z chorobą)."   :unsure:

https://pl.wikipedia...te_note-biozm-1

Wikipedia  

Hmmmm

To mówisz, że esbecy zawsze jeździli nieoznakowanymi pojazdami ? :unsure: :ph34r: :blink:

#8 ~Ala2~

~Ala2~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2017 - 19:31:51

Totalna opozycja wykorzysta każdą tragedię przeciw legalnie wybranemu rządowi, grając na uczuciach ludzi... ;)

To przykre...ale jeśli kiedyś to opozycja dojdzie do władzy, życzę jej równie upierdliwych przeciwników i donosicieli... :huh:

#9 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 01:36:31

Hmmmm

To mówisz, że esbecy zawsze jeździli nieoznakowanymi pojazdami ? :unsure: :ph34r: :blink:

Nie pamiętam, to było tak dawno.  :P   :huh:   :wacko:

Ps. Uważam, że normalny człowiek w czasie pokoju (nie mówię o samobójstwach w czasach walki z okupantem) nie oblewa się łatwopalną cieczą i podpala. To może zrobić tylko chory człowiek.  :unsure:

#10 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 01:44:38

Totalna opozycja wykorzysta każdą tragedię przeciw legalnie wybranemu rządowi, grając na uczuciach ludzi... ;)

To przykre...ale jeśli kiedyś to opozycja dojdzie do władzy, życzę jej równie upierdliwych przeciwników i donosicieli... :huh:

Bardzo nie lubię tej nazwy (sami ją wybrali): totalna opozycja.  :wacko: 

Opozycja (pominę głupi przymiotnik) robi wszystko co możliwe, żeby przegrać następne wybory.  :wacko:

#11 Andy

Andy

Swojak

• PipPipPipPip
  • 6888 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 08:47:08

Co prawda, to prawda.

Życzenie spełniło się wcześniej niż zostało wypowiedziane. Oto jeden z przykładów, który akurat przytaczam gdyż dotyczy podobnej sprawy.
Andrzej Filipiak jest tylko jedną z wielu ofiar nieludzkiej polityki, która doprowadza do skrajnej nędzy i ubóstwa coraz większe masy polskiego społeczeństwa.

http://www.blogmedia24.pl/node/64878

#12 Andy

Andy

Swojak

• PipPipPipPip
  • 6888 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 09:12:12

Totalna opozycja wykorzysta każdą tragedię przeciw legalnie wybranemu rządowi, grając na uczuciach ludzi...

Zresztą to nie jedyny taki przypadek. Oto np. inna całkiem świeża sprawa.

Była urzędniczką w białostockim magistracie. Wypracowała własną emeryturę w ZUS, ale po śmierci męża, milicjanta, przeszła na jego rentę. Nawet na wiosnę, kiedy było wiadomo, że ustawa dotknie również rodziny zmarłych funkcjonariuszy, powtarzała, że to niemożliwe.

– W lipcu dostała decyzję o obcięciu 3200 zł renty do niespełna 1500. I przestała się łudzić – wspomina syn.
Codziennie dzwoniła do ZUS, żeby zapytać, czy mogłaby z renty MSW wrócić na wypracowaną przez siebie emeryturę w wysokości 2800 zł. Mówiła, że inaczej nie wyżyje. W październiku straciła nadzieję. Powtarzała synowi, że nic nie ma sensu, że ona, 86-letnia, nic już dla nikogo nie znaczy. W połowie października znalazł ją nieprzytomną w fotelu przed telewizorem. Udar. Dzień wcześniej usłyszał od pracownika ZUS, że jednak uda się przenieść świadczenie. Nie zdążył jej o tym powiedzieć.

http://www.newsweek....y,418634,1.html

Całe szczęście, ze istnieją takie jak Ty, pryncypialne osoby, które w każdej sytuacji zachowują właściwą czujność ideologiczną.

#13 ~Ala2~

~Ala2~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2017 - 09:16:11

Bardzo nie lubię tej nazwy (sami ją wybrali): totalna opozycja.  :wacko: 

Opozycja (pominę głupi przymiotnik) robi wszystko co możliwe, żeby przegrać następne wybory.  :wacko:

Czego im z całego serca życzę ! :unsure:

#14 ~Ala2~

~Ala2~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2017 - 09:19:07

Co prawda, to prawda.

Życzenie spełniło się wcześniej niż zostało wypowiedziane. Oto jeden z przykładów, który akurat przytaczam gdyż dotyczy podobnej sprawy.
Andrzej Filipiak jest tylko jedną z wielu ofiar nieludzkiej polityki, która doprowadza do skrajnej nędzy i ubóstwa coraz większe masy polskiego społeczeństwa.

http://www.blogmedia24.pl/node/64878

Andy, każdego dnia ludzie kończą swoje życie w samobójczy sposób z różnych powodów...ale to nie powód, by doszukiwać się w tym akcie polityki - to raczej osobista tragedia... :(

#15 ~Ala2~

~Ala2~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2017 - 09:32:13

Zresztą to nie jedyny taki przypadek. Oto np. inna całkiem świeża sprawa.

Była urzędniczką w białostockim magistracie. Wypracowała własną emeryturę w ZUS, ale po śmierci męża, milicjanta, przeszła na jego rentę. Nawet na wiosnę, kiedy było wiadomo, że ustawa dotknie również rodziny zmarłych funkcjonariuszy, powtarzała, że to niemożliwe.

– W lipcu dostała decyzję o obcięciu 3200 zł renty do niespełna 1500. I przestała się łudzić – wspomina syn.
Codziennie dzwoniła do ZUS, żeby zapytać, czy mogłaby z renty MSW wrócić na wypracowaną przez siebie emeryturę w wysokości 2800 zł. Mówiła, że inaczej nie wyżyje. W październiku straciła nadzieję. Powtarzała synowi, że nic nie ma sensu, że ona, 86-letnia, nic już dla nikogo nie znaczy. W połowie października znalazł ją nieprzytomną w fotelu przed telewizorem. Udar. Dzień wcześniej usłyszał od pracownika ZUS, że jednak uda się przenieść świadczenie. Nie zdążył jej o tym powiedzieć.

http://www.newsweek....y,418634,1.html

Całe szczęście, ze istnieją takie jak Ty, pryncypialne osoby, które w każdej sytuacji zachowują właściwą czujność ideologiczną.

Kobietę zabiła pazerność na kwotę 400 zł...to straszne... :wacko:

Tysiące emerytów w Polsce żyje za kwotę mniejszą niż 2000 zł miesięcznie, więc nie róbmy tragedii... obecny rząd jeszcze tego nie zmienił, ponieważ najpierw musi zadowolić tych co pracują, żeby nie strajkowali i nie odchodzili od łózek umierających pacjentów[ o zgrozo!!!...a gdzie przysięga Hipokratesa, ja się pytam...???], bo czym może zastraszyć taki biedny emeryt...??? tym, że szybciej umrze...???, przecież to by było jakieś dobre rozwiązanie dla rządzących... :wacko:

Gdyby nie złodziejskie afery, trwające przez lata za poprzednich rządów, może znacznie lepiej przedstawiałyby się finanse naszego państwa... ;)

Dlaczego tego nie dostrzegasz Andy...??? :huh:

#16 Andy

Andy

Swojak

• PipPipPipPip
  • 6888 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 15:31:11

Kobietę zabiła pazerność na kwotę 400 zł...to straszne... :wacko:

No i dałem babola. Tak oto kończą się niczym nieuzasadnione domniemania. Czytania ze zrozumieniem uczyli już w "reżimowym" gimnazjum, a ja bezmyślnie założyłem, że masz co najmniej takie wykształcenie. Błąd, więc trochę po fakcie wyjaśniam, ze to nie pazerność na 400 zł ją zabiła, a grabież połowy wypracowanej przez nią zwykłej, żadnej "ubeckiej" emerytury, w wysokości 2800zł. Wprawdzie po blisko 4 miesiącach urząd uznał, że grabież była nieuzasadniona, ale było już za późno.

Tysiące emerytów w Polsce żyje za kwotę mniejszą niż 2000 zł miesięcznie, więc nie róbmy tragedii...

Jak wspomniałem wcześniej, jestem pełen podziwu dla Twojej ideologicznej godnej prawdziwego czekisty czujności. Masz całkowitą rację, 2800 zł emerytury to prawdziwe kułactwo, więc w imię sprawiedliwości ludowej należy połowę z tego zagrabić. zgodnie zresztą z wolą suwerena, którego tu uosabiasz. 

Gdyby nie złodziejskie afery, trwające przez lata za poprzednich rządów, może znacznie lepiej przedstawiałyby się finanse naszego państwa... ;)
Dlaczego tego nie dostrzegasz Andy...??? :huh:

Bo mam takie bielmo na oczach, które powoduje, że owe "złodziejskie afery" mają się trochę nijak do jednej tylko afery ze SKOK-ami wygenerowanej przez narodowo-socjalistyczny PiS.

#17 zakładka

zakładka

Okruszki serca zbieram rozsypane gdzieś na ...

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 15:40:06

:)

#18 ~Ala2~

~Ala2~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2017 - 16:06:37

No i dałem babola. Tak oto kończą się niczym nieuzasadnione domniemania. Czytania ze zrozumieniem uczyli już w "reżimowym" gimnazjum, a ja bezmyślnie założyłem, że masz co najmniej takie wykształcenie. Błąd, więc trochę po fakcie wyjaśniam, ze to nie pazerność na 400 zł ją zabiła, a grabież połowy wypracowanej przez nią zwykłej, żadnej "ubeckiej" emerytury, w wysokości 2800zł. Wprawdzie po blisko 4 miesiącach urząd uznał, że grabież była nieuzasadniona, ale było już za późno.

Jak wspomniałem wcześniej, jestem pełen podziwu dla Twojej ideologicznej godnej prawdziwego czekisty czujności. Masz całkowitą rację, 2800 zł emerytury to prawdziwe kułactwo, więc w imię sprawiedliwości ludowej należy połowę z tego zagrabić. zgodnie zresztą z wolą suwerena, którego tu uosabiasz. 

Bo mam takie bielmo na oczach, które powoduje, że owe "złodziejskie afery" mają się trochę nijak do jednej tylko afery ze SKOK-ami wygenerowanej przez narodowo-socjalistyczny PiS.

Nie zarzucaj mi, że nie umiem czytać ze zrozumieniem... :P

...swoją miała wypracowaną na kwotę 2800, więc czemu przeszła na męża 3200, o 400 zł większą...???

Mało było 2800...??? Zobacz, tak jak pisałam wcześniej, za ile żyją przeciętni emeryci...

Zgubiło ją te 400 zł...Jak się okazało, dostałaby te swoje 2800, gdyby szew z góry pozwolił. ;)

Poza tym , sorry wiem, że każdy chce żyć jak najdłużej, ale 86 lat, to i tak ładnych lat dożyła kobieta, a udar i zawał, poza rakiem, to najczęstsze przyczyny śmierci.

Andy, przeciwnicy obecnych rządów doszukają się we wszystkim złych intencji i obrócą zawsze kota ogonem...więc się Tobie w zasadzie nie dziwię i na tym przerwijmy tą czczą dyskusję dla wspólnego dobra ok.? :D

Tak na koniec - każdą aferę należy rozliczyć...Skoki też, jeśli były, czy są tam nadużycia. :wacko:

#19 Andy

Andy

Swojak

• PipPipPipPip
  • 6888 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 18:26:01

Nie zarzucaj mi, że nie umiem czytać ze zrozumieniem... :P
...swoją miała wypracowaną na kwotę 2800, więc czemu przeszła na męża 3200, o 400 zł większą...???
Mało było 2800...???

Bo była o 400 zł większa, a prawo zezwala w przypadku śmierci małżonka pobierać wyższe świadczenie. Jak masz kaprycho to możesz sobie rezygnować z wyższych świadczeń ale wara od uzurpowania sobie prawa do decydowania o tym jak ma postępować ktoś inny oraz od ich obrażania i wymyślania o pazerności.

Zobacz, tak jak pisałam wcześniej, za ile żyją przeciętni emeryci...
Zgubiło ją te 400 zł...

Emerytury są takie jakie ktoś sobie wypracował. Rozumiem, że Ciebie jako prawdziwą czekistkę to boli jako że przecież "wszyscy mają równe żołądki" i chętnie byś rozkułaczyła każdego kto ma więcej, ale do mnie takie argumenty nie docierają.

A zgubiło ją "prawo i sprawiedliwość" w wykonaniu Prawa i Sprawiedliwości i żadne Twoje figury erystyczne tego nie zmienią

Jak się okazało, dostałaby te swoje 2800, gdyby szew z góry pozwolił. ;)
Poza tym , sorry wiem, że każdy chce żyć jak najdłużej, ale 86 lat, to i tak ładnych lat dożyła kobieta, a udar i zawał, poza rakiem, to najczęstsze przyczyny śmierci.

Ale nie dostała do czego walnie przyczyniło się Prawo i Sprawiedliwość (nie mylić z prawem i sprawiedliwością bo są to dwa przeciwstawne pojęcia.

I nie wiem skąd ta dygresja co do tego, że 86 lat to i tak ładny wiek. O ile mi wiadomo to PiS twardo obstaje przeciw eutanazji. Czyżby stawiał się już w pozycji Boga?

Użytkownik Andy edytował ten post 10 listopad 2017 - 18:27:10

#20 ~Ala2~

~Ala2~
  • Goście

Napisano 10 listopad 2017 - 18:59:53

Bo była o 400 zł większa, a prawo zezwala w przypadku śmierci małżonka pobierać wyższe świadczenie. Jak masz kaprycho to możesz sobie rezygnować z wyższych świadczeń ale wara od uzurpowania sobie prawa do decydowania o tym jak ma postępować ktoś inny oraz od ich obrażania i wymyślania o pazerności.

Emerytury są takie jakie ktoś sobie wypracował. Rozumiem, że Ciebie jako prawdziwą czekistkę to boli jako że przecież "wszyscy mają równe żołądki" i chętnie byś rozkułaczyła każdego kto ma więcej, ale do mnie takie argumenty nie docierają.

A zgubiło ją "prawo i sprawiedliwość" w wykonaniu Prawa i Sprawiedliwości i żadne Twoje figury erystyczne tego nie zmienią

Ale nie dostała do czego walnie przyczyniło się Prawo i Sprawiedliwość (nie mylić z prawem i sprawiedliwością bo są to dwa przeciwstawne pojęcia.

I nie wiem skąd ta dygresja co do tego, że 86 lat to i tak ładny wiek. O ile mi wiadomo to PiS twardo obstaje przeciw eutanazji. Czyżby stawiał się już w pozycji Boga?

Zażyj coś na uspokojenie  :P ...nie mam zamiaru kontynuować z Tobą tej rozmowy, żałuję, że w ogóle ją podjęłam... ;)  <_<

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych