Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Religia na egzaminie (nie)dojrzałości

matura religia egzamin dojrzałości radio maryja nasz dziennik szkoła

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Hokus~

~Hokus~
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 15:43:22

"Maturzyści mogą zdawać WOS, chemię, geografię, biologię, ale religii nie. Na pytanie, dlaczego tak się dzieje, nie otrzymujemy odpowiedzi" - poskarżył się w "Naszym Dzienniku" bp Marek Mendyk, przewodniczący komisji. Gazeta związana z Radiem Maryja twierdzi, że "Komisja Wychowania Katolickiego od kilku tygodni prosi przedstawicieli MEN o wyznaczenie terminu spotkania, aby porozmawiać m.in. o wprowadzeniu możliwości zdawania matury z religii.

Kiedyś, zanim wyleczyłem wpompowane przez lata w umysł urojenia, rozmawiałem z bogiem. W rozmowie prosiłem go piękną willę z basenem w górach. Wysyłałem monity. Pytałem go wytrwale i uparcie dlaczego jeszcze jej mi nie dał. Niestety, nie otrzymałem odpowiedzi ;) To żartem.

A na poważnie, religia nie może być przedmiotem na egzaminie dojrzałości ponieważ religia jest symptomem ewidentnej niedojrzałości. Jak dojrzały może być człowiek, który wybiera odrzucenie racjonalności, ucieczkę w mitologię i odrealnienie, ciągłe sabotowanie wysiłków nauki, ewidentne sabotowanie wysiłków edukacji, odreligijny fanatyzm i fundamentalizm...

Wprawdzie najgorsze, co mogło się stać, stało się już - religia trafiła do szkół publicznych. Ale religia na maturze będzie symboliczną klęską racjonalności i systemu edukacji.

#2 wielbicielka :)

wielbicielka :)

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 4040 postów

Napisano 22 maj 2013 - 16:01:15

Polecam przejrzeć nową podstawę programową w szkołach średnich. Stosunek lekcji religii do języka polskiego jest przerażający. I tu nasuwa mi się pytanie... w jaką stronę my zmierzamy?

#3 ~Hokus~

~Hokus~
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 16:02:48

Polecam przejrzeć nową podstawę programową w szkołach średnich. Stosunek lekcji religii do języka polskiego jest przerażający. I tu nasuwa mi się pytanie... w jaką stronę my zmierzamy?

Skończy się na obowiązkowym aramejskim, a polski wskoczy jako język obcy ;)

#4 wielbicielka :)

Swojak

• PipPipPipPip
  • 4040 postów

Napisano 22 maj 2013 - 16:15:51

Skończy się na obowiązkowym aramejskim, a polski wskoczy jako język obcy ;)

Już dla wielu stał się obcym... ogłupiania społeczeństwa ciąg dalszy. Dzisiejsi nastolatkowie staną się dorosłymi religijnymi analfabetami.

#5 ~Pokus~

~Pokus~
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 16:25:05

Już dla wielu stał się obcym... ogłupiania społeczeństwa ciąg dalszy. Dzisiejsi nastolatkowie staną się dorosłymi religijnymi analfabetami.

Oj, chyba raczej odwrotnie, z religią (jedną, konkretną) pewnie będą sobie radzić. Analfabetyzm dotknie pozostałych dziedzin ;)

#6 wielbicielka :)

Swojak

• PipPipPipPip
  • 4040 postów

Napisano 22 maj 2013 - 16:35:16

Oj, chyba raczej odwrotnie, z religią (jedną, konkretną) pewnie będą sobie radzić. Analfabetyzm dotknie pozostałych dziedzin ;)

Masz całkowitą rację. Dokładnie to miałam na myśli... źle to ujęłam stylistycznie. Od tego nadmiaru religii i ja się zaczynam uwsteczniać ;)

#7 ~mr.myers~

~mr.myers~
  • Goście

Napisano 23 maj 2013 - 14:21:37

Dziwny pomysł.

http://www.bramex-info.home.pl/

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: matura, religia, egzamin dojrzałości, radio maryja, nasz dziennik, szkoła

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych