Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Regeneracja skrzyni biegów

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 paula1777

paula1777

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 luty 2018 - 11:10:05

Witam serdecznie, mam pytanie czy Ktoś regenerował z was skrzynie biegów, czy możecie się podzielić uwagami, czy jest to warte świeczki.... i tak mniej więcej jaka jest cena takiej regeneracji?

#2 ~xxx~

~xxx~
  • Goście

Napisano 20 luty 2018 - 18:45:42

skrzynia manualna czy automatyczna?

#3 Zdrój

Zdrój

Bywalec

• PipPipPip
  • 74 postów

Napisano 25 luty 2018 - 15:19:12

Witam serdecznie, mam pytanie czy Ktoś regenerował z was skrzynie biegów, czy możecie się podzielić uwagami, czy jest to warte świeczki.... i tak mniej więcej jaka jest cena takiej regeneracji?

Orientacyjne koszty naprawy poszczególnych elementów skrzyni biegów:

- zużyte poduszki mocujące skrzynię - wymiana pochłonie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych;

- wymiana popychaczy lub linek - kilkaset złotych;

- wymiana kół zębatych - powyżej tysiąca złotych.

#4 Zdrój

Zdrój

Bywalec

• PipPipPip
  • 74 postów

Napisano 25 luty 2018 - 15:34:50

Najpopularniejsze usterki w skrzyniach biegów to:

* zużycie łożyska,

* awaria uszczelniacza wału, której efektem jest wyciek oleju,

* zużycie synchronizatorów,

* uszkodzenie lub wytarcie kół zębatych,

* zużycie poduszek mocujących skrzynię,

* zużycie dwumasowego koła zamachowego,

* zużycie popychaczy i linek.

#5 Zdrój

Zdrój

Bywalec

• PipPipPip
  • 74 postów

Napisano 25 luty 2018 - 15:57:55

skrzynia manualna czy automatyczna?

Zarówno w przypadku manualnych, jak również sekwencyjnych i automatycznych skrzyń biegów główną przyczyną awarii jest nieprzestrzeganie przez kierowców zasad prawidłowej eksploatacji i serwisowania. Winę za mniejszą żywotność poszczególnych podzespołów ponoszą również obniżające się standardy wykonania mechanizmów i fachowość mechaników.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2018 - 16:04:36

Fachowiec a fachowiec. Jeszcze to naciąganie. O kobietach nie wspomnę.

#7 Zdrój

Zdrój

Bywalec

• PipPipPip
  • 74 postów

Napisano 25 luty 2018 - 16:24:46

Jeśli masz samochód, to pewnie zaliczyłaś już przynajmniej jedno spotkanie z nieuczciwym mechanikiem. Część mechaników próbuje bowiem uszczknąć coś dla siebie przy naprawie auta klienta. A ponieważ większość z nich wychodzi z założenia, że kobieta i tak się nie zna na mechanice, to właśnie ona pada częściej ich ofiarą. Panowie z warsztatów chętnie wykorzystują fakt, że – skąpa i tak – wiedza zdobyta podczas kursu na prawo jazdy już dawno wyleciała z głowy. A wiadomo, że pewnych rzeczy, mimo najszczerszych chęci, nie będziesz w stanie sama zauważyć. 

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2018 - 16:35:22

Bo kobiecie łatwo przecież wmówić szereg wymian czy napraw, których w ogóle się nie dokonało. Według karteczki oprócz tego, co miało być wykonane, wyregulował sprzęgło, zrobił komputerowe badanie silnika, wymienił świece. Miał pecha, że od razu na przegląd jechałyśmy. Na przeglądzie okazało się, że nic z tego, co wypisał, nie zostało wykonane. Auto ledwo przegląd przeszło!

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2018 - 16:47:11

Nie zdziw się też, jak po odebraniu samochodu z warsztatu zauważysz na liczniku o kilkaset kilometrów więcej. Mechanik może tłumaczyć się jazdą testową, no ale 300 km to chyba lekka przesada.

#10 Zdrój

Zdrój

Bywalec

• PipPipPip
  • 74 postów

Napisano 25 luty 2018 - 16:58:08

Często zdarza się, że przyjeżdżasz z jedną częścią do wymiany, a po diagnozie mechanika okazuje się, że niezbędne są też inne naprawy ( warsztat dostaje prowizje od części ), przy czym to, czy rzeczywiście coś wymienił, pozostaje słodką tajemnicą mechanika. Albo mówi, że wymienił a w rzeczywistości tylko zregenerował część lub zastąpił ją inną w miarę sprawną, ale jednak używaną.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2018 - 17:09:52

Ula odbierała auto od lakiernika. Rano patrzy, a zderzak masakra. Dzwoni, to się wydarł, że problem robi, że auto pojechało „na szczotki” za szybko i porysowali lakier, bo za świeży był. 

#12 Zdrój

Zdrój

Bywalec

• PipPipPip
  • 74 postów

Napisano 25 luty 2018 - 17:24:38

Nie zdziw się też, jak po wizycie w warsztacie odkryjesz, że w twoim samochodzie brakuje osłony silnika albo osłony skrzyni biegów, bo i takie cuda się zdarzają. Albo jak wkrótce po przeglądzie tuleje gumowe nie będą się do niczego nadawać, bo mechanik zamiast wymienić uszkodzone, posmarował je klejem do szyb.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2018 - 17:38:19

Nawet na oponach da się oszukać (i to nie tylko kobietę). „Polecili „wspaniałe”, „nie do zdarcia” i „prawie nówki”. Kupiłam. Nie byłam jednak zadowolona, bo to nie był planowany wydatek. Oczywiście kiedy mój chłopak przyjrzał się ogumieniu, zauważył, że te prawie nówki to zużyte opony, w dodatku niezbyt fachowo zamontowane.

#14 serafin88

serafin88

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 13:25:48

Myślę, że to dobra opcja, musisz jednak trafić na uczciwego mechanika, bo oszustów niestety nie brakuje. Ja też ostatnio robiłem parę zmian w mojej furce. Wymieniłem felgi i kupiłem nowe opony Continental https://www.continen...-mobilnosci/ssr

Jak na razie jestem zadowolony z tych zmian, wszystko śmiga elegancko, opony Continental to jednak solidna marka.

#15 ~piotrekmoncik~

~piotrekmoncik~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2019 - 10:35:03

Ja sporo zaoszczędziłem na regeneracji w Autoukład bo nie musiałem wydawać na nowe części. Regeneracja + nowe uszczelnienia i maglownica z powrotem hula jak nowa. A gdzie robiłeś? 

#16 ~Hubert~

~Hubert~
  • Goście

Napisano 27 luty 2019 - 12:55:06

OSTRZEGAM!!! nie kupujcie u tego sprzedawcy!!! Gdy zlecałem regenerację skrzyni biegów  w firmie DEKRAM na allegro login:"Dekram09" sprzedawca gwarantował że jego skrzynie wytrzymują 200 000km po 50 000km moja skrzynia nadaje się na złom. Zadzwoniłem, sprzedawca bronił się tym że gwarancja minęła i może mi ją naprawić ale na mój koszt co jest absurdalne. 1750zł poszło w błoto. Gdy na koniec rozmowy powiedziałem że wystawię negatywa sprzedawca bezczelnie wyśmiał mnie. Nie dajcie się nabrać że jego skrzynie są wytrzymałe!!! Szkoda nerwów, czasu i kasy wywalonej w błoto. Wszędzie tylko nie w DEKRAM !!!

#17 ~Norbi~

~Norbi~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 22:41:44

Dzięki Hubert za opinie :blink: Szukam konkretnej firmy zajmującej się regeneracją skrzyń biegów. Może ktoś coś poleci??? Moja strasznie hałasuje i ciężko wchodzą biegi :(

#18 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 23:34:40

Niu to jest prawdziwa Krowa, ale nic z tego, bo widze ze fujara mi zmiekla i tyle z tego.  :(

#19 idka

idka

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 15:10:44

Zobacz tutaj http://impresja.auto.pl/regeneracja/ - czy to nie jest taka usługa, jakiej szukasz? Mój mąż w tej firmie kupuje używane części akurat i widziałam, że świadczą też usługę regeneracji, choć pewnie nie o wszystkie części chodzi. W każdym razie warto sprawdzić.

#20 Klasyk

Klasyk

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 02 lipiec 2019 - 06:19:50

Moim zdaniem regeneracja, remont skrzyni to najbardziej optymalne rozwiązanie dla aut, którymi chce się trochę dłużej pojeździć. Głownie dlatego, że koszt jest spory ale jeśli robił to prawdziwy fachowiec, to wiesz co masz i to na długie lata. Kupno skrzyni używanej wiąże się z dużym ryzykiem, że część będzie tak samo zużyta, jak ta którą już mamy. Za wyciągnięcie i włożenie skrzyni oraz nowy olej do niej i tak trzeba będzie zapłacić. Trzeba też wiedzieć, że nie każda marka wkłada to swoich produktów skrzynie o odpowiedniej trwałości. Skrzynie w starych Mercedesach są tak trwałe, że rozpowszechnił się mit o braku konieczności wymiany oleju. 

Polecam zakład, który specjalizuje się wyłącznie w skrzyniach automatycznych. To jedyny sposób, żeby uniknąć druciarstwa. Osobiście korzystam z usług tego zakładu: http://erjot.net.pl/

To jest zakład z Torunia ale wiem, że można mu ufać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych