Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Referendum lokalne

4263 odpowiedzi w tym temacie

#261 ~gabi~

~gabi~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 15:39

Gdzie można oddać swój podpis za referednum? Kiedy wkońcu rusza ta akcja?

#262 ~Wojtek~

~Wojtek~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 15:43

Gdzie można oddać swój podpis za referednum? Kiedy wkońcu rusza ta akcja?

Macie mój głos i mojej rodziny podpisze się za referendum!

#263 ~rozic sp7~

~rozic sp7~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 15:48

Odpowiedz
~SLD~
Grupa:Goście
Odrąbać ryj od koryta należy także jego przydupasowi pasożytującym na lewym etacie w PGM ,bohaterowi tego postu !

Ocho cho!!! co ja widzę , co ja słyszę ?? skoro taki pętak jak pan Szewczyk jest w stosunku do Pana Prezydenta nielojalny to szef powinien mu zaordynować kopa w zad i to w terminie natychmiastowym !! Takich cwaniaków szukających popularności kosztem spójności zdania organizacji politycznej rządzącej teraz w Słupsku nie potrzeba Prezydentowi , gówniarz szuka popularności i upodabnia się do Ziobry który w podobny sposób się zachował do Pana Kaczyńskiego no i otrzymał to co trzeba , czego ja życzę temu wypromowanemu przez Prezydenta chłystkowi Szewczykowi.
0

Proszę pana byłam na spotkaniu ,kiedy przyszedł pan Szewczyk i pokazał klasę swojego ugrupowania .Mam nadzieje że jego stanowisko nie ulegnie zmianie . Pozdrawiam rodzic sp 7

#264 ~Wiedźma:-)~

~Wiedźma:-)~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 16:01

Do Jantara!

Brakuje mi Pańskich przemyśleń,komentarzy i rad...
Proszę się zmobilizować:-)

#265 ~doldi~

~doldi~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 16:07

jak pokazalo glosowanie na komisji los szkół jest przesądzony, klub prezydencki będzie głosował Za likwidacją szkół

#266 ~Gosia~

~Gosia~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 16:11

Pozwolę sobie zatem sobie dopowiedzieć.
Otóż te cechy posiadają niestety ludzie którzy inicjują ideę referendum. Pokażcie co macie i kim jesteście. Co osiągnęliście?

Jeśli bowiem autorzy idei referendum rzeczywiście zamierzają niszczyć liderów, prawdziwych liderów to jak widzimy, wypada na Kobylińskiego.
Przykro. Ale tak jest.

Internet nie zbliża ludzi i nie czyni ich bardziej wolnymi. Internet wiąże jedynie ich myśli i zajmuje im czas. Stąd właśnie należy wychodzić poza Internet.
Nie macie wiarygodności.
Wiarygodność to bezpośredni kontakt z ludźmi, brak lęku przed tym kontaktem i jasna deklaracja dotycząca swoich przekonań i zamiarów. Obecnie nikt niczego takiego na tym forum nie praktykuje. Formą właściwą jest zaś spotkanie grupki mędrców na tym forum, którzy wygłaszają na gwizdek jakieś oklepane banały przekonując sami siebie, że miejsce które grzeją tyłkiem zajęte jest przez nich dlatego, że sam Pan Bóg ich do tego przeznaczył.
Nie jest to prawda, ale takie wrażenie odnoszę za każdym razem kiedy czytam posty zwolenników idei referendum.

Ale ściemniasz chłopie. Daj sobie na wstrzymanie.
Twój wódz, Twój cyrk, Twoje stadko małpek.

#267 ~herman~

~herman~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 16:12

Nie wierzcie w Szewczyka, zagłosuje tak jak szef każe!!

#268 ~sas~

~sas~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 16:17

jak pokazalo glosowanie na komisji los szkół jest przesądzony, klub prezydencki będzie głosował Za likwidacją szkół

To na co jeszcze czekacie w SP7. Macie tyle do gadania co nic.
Oni wiedzą lepiej co wam potrzeba.
Jeśli 25 nie będzie na placu list referendalnych to znaczy, że samorządność w Słupsku wymaga intensywnej terapii.

#269 ~rodzic SP7~

~rodzic SP7~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 16:19

Nie wierzcie w Szewczyka, zagłosuje tak jak szef każe!!

Szewczyk nie zdeklarował na spotkaniu jak bedzie glosował, w klubie lewicy bedzie zapewne dyscyplina i to bedzie najważniejsze jak postanowi klub, podobnie jak w PO, jak wprowadzą dyscyplinę to głosowanie przesądzone

#270 ~Wiedźma:-)~

~Wiedźma:-)~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 16:26

To na co jeszcze czekacie w SP7. Macie tyle do gadania co nic.
Oni wiedzą lepiej co wam potrzeba.
Jeśli 25 nie będzie na placu list referendalnych to znaczy, że samorządność w Słupsku wymaga intensywnej terapii.

Słusznie, nie ma na co czekać!
25 stycznia na placu pod ratuszem powinny już być zbierane podpisy za referendum.
Czasu zostało mało.

#271 ~tadek~

~tadek~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 16:34

Słusznie, nie ma na co czekać!
25 stycznia na placu pod ratuszem powinny już być zbierane podpisy za referendum.
Czasu zostało mało.

ale trzeba wcześniej zgłosić komitet, druki do podpisów można ściągnąć ze strony www. referendu-starogard.pl !!!!! Zacznijmy wkońcu !!!!

#272 ~nauczyciel~

~nauczyciel~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 17:02

Ja to jestem ciekawy jak zagłosuje pan radny Gajewski. Przecież to nauczyciel!!! Będzie "swoich" wywalał na bruk za dobre słowo ojca miasta czy też stanie na wysokości zadania.
Dodatkowo widzę, że radny Kido to nic nie robi tylko wychwala prezydenta i jego pomysły...
No ale jak ktoś ma przyobiecane stanowisko szefa Aquaparku w zamian za pomoc w pozbyciu się SP7....

#273 ~Jantar~

~Jantar~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 18:17

Do Jantara!

Brakuje mi Pańskich przemyśleń,komentarzy i rad...
Proszę się zmobilizować:-)

Miła Pani,

Dzień miałem i mam bardzo pracowity,więc siłą rzeczy nie byłem "aktywny",ale proszę o wyrozumiałość jak i usprawiedliwienie.
Wspomniałem wcześniej o pewnych tendencjach,kierunku zmian w mieście czy wreszcie w Polsce.Kolejne przykłady podaje prasa...
Zadałem pytanie...co to jest Nierzeczywistość?
Może to pytanie nie zostało zauważone lub potraktowanie lekceważąco.
Co miałem więc na myśli?
Wyjaśniam.
Otóż proszę całość czytać jako odniesienie do Słupska,ale i kraju...do kraju jak i samego Słupska.Skróty myślowe wypaczą sens mojej wypowiedzi.Piszę o tym dlatego ,gdyż jeśli nawet będę używał słowa Polska,Władza to na równi dotyczy miasta jak i kraju...

Nierzeczywistość jest pokazywana Nam przez wielkie Media..wielkie telewizje,wielkie gazety.
Wystarczy nacisnąć przycisk pilota i oto ukazuje się nam NIERZECZYWISTOŚĆ,
czyli Polska świadomie... zmyślona:
nierzeczywiste państwo,
nierzeczywista jego gospodarka,
nierzeczywiste jego problemy,
nierzeczywista armia,
nierzeczywiste finanse,
nierzeczywiści (to bardzo ważne) Polacy i
nad tym wszystkim nierzeczywisty rząd. W tle jest jeszcze nierzeczywista Europa.
Słupsk? Wiele tych problemów dotyczy Słupska również tylko w skali lokalnej...

Nawet mniej ważne szczegóły tego fikcyjnego obrazu są (prawdopodobnie to też jest konieczne) wyprodukowane w głowach jego twórców:
mamy więc nierzeczywistych mędrców oraz nierzeczywistych dziennikarzy i nierzeczywistych ekspertów,
pouczających nas, że nierzeczywistość jest rzeczywistością.....

Kto tworzy nierzeczywistość?
Ktoś może zadać pytanie....
To nie jest ważne – producenci kupowani są za pieniądze i nie warto się nimi zajmować.
Ważne pytanie brzmi tak:

PO CO TWORZONA JEST NIERZECZYWISTOŚĆ?

Po co i komu jest potrzebna ta fikcyjna Polska,fikcyjna troska o Społeczeństwo...w tym lokalne..?
Otóż tworzona jest ona po to, żeby zasłonić Polskę RZECZYWISTOŚĆ.Rzeczywistość Słupska również.

Ci, którzy wyszukują właściwy przycisk pilota albo otwierają właściwą gazetę, dowiadują się, że żyją w bardzo miłym kraju, w którym żyje im się bardzo przyjemnie, a jeśli nawet w tym życiu pojawiają się jakieś nieprzyjemne problemy, to wiadomo, że nasz rząd jakoś sobie z nimi poradzi, bo jest bardzo miły.
Władze Słupska też są miłe też jeśli pojawi się nieprzyjemny problem,to przekaz jest czytelny dla lokalnej Społeczności....My sobie i z tym poradzimy(chociaż fakty wskazują kto jest sprawcą tej sytuacji).

Nie chcecie w to uwierzyć? – pyta telewizor,czy też Władza..
– No to nie będziecie żyli miło i przyjemnie.....
A któż nie chciałby żyć miło i przyjemnie, a nade wszystko – spokojnie?
W imię świętego spokoju (w imię spokojnego wychowywania dzieci i spokojnego dorabiania się) miliony Polaków uwierzyły już więc w tę nierzeczywistość.
Władza w Słupsku zadaje podobne pytanie jak Nasz telewizorek.
Nie chcecie w to uwierzyć?
– No to nie będziecie żyli miło i przyjemnie.....
A któż nie chciałby żyć miło i przyjemnie, a nade wszystko – spokojnie?

Tysiące specjalistów od produkcji Nierzeczywistości ŚCIEMNIA, żeby nie było widać RZECZYWISTOŚCI,
czyli prawdy o Polsce,o mieście..
A prawda jest taka, że RZECZYWISTA Polska jest pełna niepokoju,
pełna złych przeczuć,
nawet pełna grozy – nie zna swojej przyszłości, nie wie, co się z nią stanie, pyta o to i nie znajduje odpowiedzi.
Rzeczywiste Społeczeństwo Słupska jest pełne niepokoju,
złych przeczuć,
nawet pełne grozy-nie zna swojej przyszłości,nie wie co się z Nim stanie,dlaczego młodzież ucieka z tego miasta,pyta a...odpowiedzi brak.

Po to jest przedstawianie Nierzeczywistości – żeby to pytanie nie było stawiane, żeby Polacy o tym nie myśleli.
Bo gdyby pomyśleli, to doszliby do wniosku, że kiedy Nierzeczywistość pryśnie,
to zniknie też nierzeczywisty rząd ,
a wtedy oni, Polacy, staną twarzą w twarz z nieznaną i groźną rzeczywistością – i trzeba będzie coś z nią zrobić, trzeba się będzie jakoś uratować, trzeba będzie uratować miasto, Polskę – ale nie wiadomo, jak.....

Rzeczywistością jest potworne zadłużenie Władz miasta.Rzeczywistością,że Władza sobie z tym nie radzi.
Rzeczywistością jest podnoszenie wszelakich podatków,akcyz,opłat....Rzeczywistością,że należy scedować to Społeczeństwo,Ono ma ponosić tego koszty.
Rzeczywistością jest,że do tego doprowadzano od wielu lat.Rzeczywistością jest jawienie się Ich jako wybawców sytuacji do której doprowadzili...
Rzeczywistością jest,że miasto Słupsk nie posiada Aquaparku,którego Władze nie wybudowały dawno temu(nawet Redzikowo posiada). Rzeczywistością jest przedstawianie tego projektu przy tak dużym zadłużeniu miasta.
Rzeczywistością jest,że nikt rozsądny,zdrowo myślący nie zaciągnie kolejnego kredytu,kredyciku,pożyczki,skoro na to nie stać.
Czy zakup TV,lodówki jest życiem ponad stan?
To zależy...jeśli zakup pochodzi z kredytu na którego spłatę Nas nie stać....
Rzeczywistością jest więc promowanie inwestycji i wmawianie Społeczności,ze to dobra inwestycja,która..... pogrąży przecież(jak i wiele poprzednich decyzji) budżet Słupska.
Rzeczywistością jest że osoby na kluczowych stanowiskach Władz wypłacają sobie coroczne nagrody.Ci sami którzy zadłużają miasto,podejmują niewłaściwe decyzje kluczowe dla finansów miasta,są propagowane przez Nich opinie,że zasłużyli na nie,swoją ciężką pracą.
Rzeczywistością jest,że firma źle zarządzana,przynosząca niewielki zysk nie ma podstaw aby wypłacać nagrody.Rzeczywistością jest obraz doskonałości Władzy.
Rzeczywistością jest fatalny kierunek zmian w Edukacji.
Rzeczywistością jest likwidacja szkół.Nierzeczywiste są powody tych decyzji.Skoro zaczyna brakować pieniędzy to oszczędności zaczynam od siebie.
Rzeczywistością jest sprzedaże,prywatyzacje majątku narodowego.Nierzeczywistością jest INWESTOR Z KATARU.Proszę podać nazwisko lub firmę z Kataru która kupiła stocznie...?
Wyliczana bez końca.
Powtarzam informacje należy czytać łącznie,gdyż wtedy mamy obraz kierunków z jakimi mamy do czynienia.
Za pewne zawiłości przepraszam,ale mam spotkanie i już muszę wychodzić.

Pozdrawiam

#274 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 18:40

Manifestacja w obronie szkoły
Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 7 w Słupsku organizuje pokojową manifestację na Placu Zwycięstwa w Słupsku w dniu 25 stycznia 2012 r. (środa) w godzinach 9:30 – 18:00 (w zależności od sytuacji) pod hasłem „Obrona Szkoły Podstawowej nr 7 przed likwidacją”.

Program:
• 8:30 – spotkanie przy szkole SP7
• 9:00 – wymarsz pod Ratusz Miejski
• 9:30 – przywitanie zgromadzonych
• 9:50 – przedstawienie problemu szkoły SP7
• 10:50 – „trybuna mówców”
• 12:00 – słuchanie fragmentów audycji radiowych i telewizyjnych dotyczących SP7
• 15:00 – muzyka dla wszystkich
• 18:00 – zakończenie zgromadzenia

Poinformujcie Rodziny, Przyjaciół i Znajomych!!!
Zabierzcie ze sobą gwizdki, trąbki itp…

#275 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 21:35

Ja to jestem ciekawy jak zagłosuje pan radny Gajewski. Przecież to nauczyciel!!! Będzie "swoich" wywalał na bruk za dobre słowo ojca miasta czy też stanie na wysokości zadania.
Dodatkowo widzę, że radny Kido to nic nie robi tylko wychwala prezydenta i jego pomysły...
No ale jak ktoś ma przyobiecane stanowisko szefa Aquaparku w zamian za pomoc w pozbyciu się SP7....

A posłuchaj na sesjach jak Szewczyk liże d**pę preziowi mało nos w nią nie wsadzi !!1 a jak myślisz za co otrzymał
w PGM zbędne dla tej spółki stanowisko ?? za klakierstwo i bezwarunkową dyspozycyjność bo JAKO RADNY??? NIE DOTRZYMAŁ ŻADNYCH ZOBOWIĄZAŃ głosowanie wykaże jego dwulicowość i parcie wyłącznie na szmal .

#276 ~nauczyciel~

~nauczyciel~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 21:47

No ale jak ktoś ma przyobiecane stanowisko szefa Aquaparku w zamian za pomoc w pozbyciu się SP7....I już skończcie z tym Szewczykiem!!! Kido- ten to dopiero w tył wchodzi i bredzi o jakiejś kolei morskiej- co to w ogóle za bzdura w czasach kryzysu!!! Nie przyjdę do tego Aquaparku jak tenże pan po z pewnością "uczciwym" konkursie będzie nim kierował!!!

#277 ~Brygada_RR~

~Brygada_RR~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 21:48

Manifestacja w obronie szkoły
Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 7 w Słupsku organizuje pokojową manifestację na Placu Zwycięstwa w Słupsku w dniu 25 stycznia 2012 r. (środa) w godzinach 9:30 – 18:00 (w zależności od sytuacji) pod hasłem „Obrona Szkoły Podstawowej nr 7 przed likwidacją”.

Program:
• 8:30 – spotkanie przy szkole SP7
• 9:00 – wymarsz pod Ratusz Miejski
• 9:30 – przywitanie zgromadzonych
• 9:50 – przedstawienie problemu szkoły SP7
• 10:50 – „trybuna mówców”
• 12:00 – słuchanie fragmentów audycji radiowych i telewizyjnych dotyczących SP7
• 15:00 – muzyka dla wszystkich
• 18:00 – zakończenie zgromadzenia

Poinformujcie Rodziny, Przyjaciół i Znajomych!!!
Zabierzcie ze sobą gwizdki, trąbki itp…

Nom i modlitwa ;-) Babcie bedom :D
Od znajomych wiem, że wiec organizuje LPR :P

#278 ~Jarosław~

~Jarosław~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2012 - 04:40

Na początek przeproszę wszystkich, za niedokończenie strony, ale trafiło to to w takim okresie, kiedy nie mam tego czasu za wiele, ale obiecuję że w ciągu kilku dni stworzę stronę, na którym znajdzie się przede wszystkim forum, gdzie zwolennicy, i oczywiście przeciwnicy, będą mogli w szczegółach dopracować ideę referendum.

Dopiero wróciłem z delegacji.
Traktujemy się poważnie, prawda? Musimy, bo inaczej wypadałoby jedynie splunąć na te forum i nawet tam nie zaglądać.
Tekst powyższy został uznany przez wielu krytyków Prezydenta za wybitny, a przeze mnie za ważny na tyle, żeby poświęcić mu odpowiedź.
Chętnie podejmę temat, gdyż mam inne zdanie na ten temat.

Oczekiwał Pan ujawnienia. Zrobiłem to na Pańską prośbę, a teraz oczekuję tego od Pana. Czyżby wstydził się Pan swoich poglądów? Jeżeli tak, to należało by je uzanć za niewiarygodne, bo być może są jedynie propagandą zauszników Kobylińskiego. Jeżeli chce Pan być wiarygodny, to czekam na imię i nazwisko.

Więc demagogią można nazwać jedynie wypowiedzi które polegają na tym że krytykuje się dla samej krytyki. Że odpowiada za niby złe gospodarowanie wydatkami, za swoje niby złe pomysły, a właściwie za wszystko...
Nie jest to chyba jednak grzech a może nawet wręcz przeciwnie skoro tego, który właśnie rzekomo odpowiada za to w największym stopniu, ludzie(wyborcy) nagrodzili(który raz z rzędu?) miejscem w Ratuszu.
Jak czytam te posty ludzi którzy tylko ślepo i zaciekle krytykują, to całym sobą dowodzą oni, że ich predyspozycje kwalifikują zdecydowanie do innych czynności niż te, które własnie piętnują.

Nie zgodzę się. To nie jest krytyka dla samej krytyki. Po prostu wszyscy zawsze zauważają głownie błędy, a nie dobre uczynki. Taka jest ludzka natura. W przypadku Kobylińskiego, tych pozytywnych działań od kilku lat nie widzę żadnych. Owszem przyznam, że jego pierwsza kadencja była udana. Natomiast ostatnie 5 lat to pasmo porażek. Osobiście jestem gorącym zwolennikiem kadencyjności. Z osobistego doświadczenia wiem, że ludzie na początku piastowania funkcji są pełni zapału i wdrażają nowe pomysły, czasami dobre, czasami gorsze. Z czasem się wypalają i niekiedy na siłe próbują wdrożyć absurdalne pomysły. Niech wspomnę Słupską Kolej Morską.
Jeżeli nie podoba się Panu krytyka to proszę przytoczyć pozytywne przykłady prezydentury Kobylińskiego w tej i poprzedniej kadencji. Ja nie widzę niczego, czego nie potrafiłby zrobić zwykły nomen omen urzędnik.

Powiem wprost.
Jeżeli miasto nie inwestuje w promocję, kulturę i ogólny rozwój - to miasto ginie. Dosłownie.
Proszę zauważyć że jest pewien szczególny rodzaj inwestycji. Te nakłady zainwestowanych środków się nie zwracają. Nigdy.
Jeżeli zniknie atrakcyjność Doliny, jeżeli upadną Czarni, jeżeli pozostanie jedynie siermiężne połączenie autobusowe z Ustką a promocja będzie tylko pustym sloganem i aquapark będzie jedynie w Redzikowie, to co pozostanie?

O ile popatrzę na budżet miasta, to w tym roku wydatki na te cele zostały obcięte na poziomie ok. 30%. Więc tu całkowicie się zgadzamy. MIASTO GINIE. Absolutnie nie rozumiem, co ma atrakcyjność Doliny Charlotty do atrakcyjności Słupska. Czy ludzie, którzy przyjeżdżają do Charloty przyjeżdżają zwiedzać Słupsk? Czy zostawiają tutaj pieniądze? Nie! Charlotta reklamując się w ogólnopolskich mediach, reklamuje się, że leży nad morzem koło Ustki, a nie koło Słupska. Nie widzę żadnego związku z dobrobytem firmy prowadzącej Dolinę Charlotty, a mieszkańców Słupska.
Nie zgodzę, się też z tym, że nie mają szansy się zwrócić. Gdybyśmy pieniądze, które przez ostatnich kilka lat wydali na stworzenie oferty dla inwestorów i turystów, to dzisiaj, mielibyśmy z tego przychody. Proszę mi odpowiedzieć na pytanie. Po co dzisiaj turysta ma przyjechać do Słupska? Co miasto mu oferuje za atrakcje? Proszę tylko nie pisać, że będzie Aquapark, bo Aquaparki w regionie są przeciętnie co kilkadziesiąt kilometrów. I nikt tu nie przyjedzie do Aquaparku. Nawet turysta, który przyjedzie do Ustki, bo dla niego atrakcją jest morze, a nie Aquapark, który ma w swoim mieście, a jak nie to kilkadziesiąt kilometrów od domu.

Rozumiem wasze tęsknoty do uporządkowanego, silnego i całkowicie fikcyjnego miasta polskiego opartego na piramidzie szlachetnych i prawych urzędników.
Skąd te marzenia się biorą? Otóż z wiary, że możliwe jest stworzenie takiego organizmu państwowego rządzącego przez mieszkańców, który z samego tylko faktu swego istnienia czerpać będzie siłę. W dodatku organizm ten oparty będzie na znanej strukturze piramidalnej, z Prezydentem na górze oraz urzędnikami różnych szczebli na wszystkich poziomach.
Koncepcja taka – jakże uwodzicielska – jest nierealna. Lansowanie zaś jej uważam za szkodliwe i stąd moje wątpliwości co do czystości intencji zwolenników referendum.

To sią jakieś dyrdymały sflustrowanego urzędnika.

Niezrozumienie idei SSSE jest widoczne, to aż w oczy szczypie.
Autor krytyki nawet nie wie że powstaje właśnie Inkubator Technologiczny, który umożliwia początkującym przedsiębiorcom z sektora MSP pomoc w uruchomieniu i prowadzeniu firmy oferującej produkt lub usługę powstałą w wyniku wdrożenia nowej technologii.
Autor mało wie, ale dużo pisze, nie wie ilu przedsiębiorców skorzystało z pomocy SSSE - w 2011 sześć podmiotów gospodarczych. One nie są ze Słupska.

Sześć podmiotów! A ile miasto Słupsk straciło z tytułu wyniesienia się firm, które płaciły wcześniej podatki CIT i podatek od nieruchomości , które wpływały do budżetu, a przenosząc się z jednej ulicy na drugą przestały płacić i w ten sposób od lat np. Bajcar lub M&S nie płacą żadnych podatków na rzecz Słupska?
A propos Inkubatora. To kolejna porażka. Za kilkadziesiąt milionów publicznych pieniędzy, w którym koszt dzierżawy, będzie jednym z najwyższych w Słupsku. Proszę przejrzeć oferty biur nieruchomości, a zobaczy Pan ile jest w Słupsku wolnych lokali. Chociażby wieżowiec na Jana Pawła, w którym połowa lokali stopi pusta. Czy jego lokalizacja nie jest zdecydowanie lepsza niż na peryferiach miasta? Na czym ma niby polegać ta pomoc? Moim zdaniem na zatrudnieniu kolejnych urzędników, darmozjadów, tak jak w strefie ekonomicznej, ponoć do zarządzania strefom. Po co przedsiębiorcom w strefie ci urzędnicy?

Porównywanie okresu socjalistycznego z jego zakładami pracy do dzisiejszej rzeczywistości zakrawa na żart.
Te karkołomne porównanie mające na celu uwiarygodnienie jego tezy o celowości lokalizacji fabryk w mieście stawia autora w świetle co najmniej....niekorzystnym.

Co ma piernik do wiatraka? Dla mnie jest oczywiste, że lepiej jest mieć przedsiębiorstwa na terenie miasta, tak, aby płaciły podatki do budżetu Słupska, a nie sąsiednich gmin. Proszę odpowiedzieć, co komu przeszkadzała Alka, Fabryka Mebli w Słupsku? Płaciłyby podatek w mieście z którego można pokrywać bieżące koszty, chociażby utrzymania szkół, na co miasto przez swoją politykę już nie stać. Nie dziwię się, że mamy tragiczną sytuację finansową miasta, skoro słupscy urzędnicy uważają, że przedsiębiorstwa powinny powstawać w sąsiednich gminach, a nie w Słupsku i tam płacić podatki, a nie do naszego budżetu. Skąd miasto Słupsk w związku z tym ma brać pieniądze na finansowanie swoich wydatków? Są one finansowane przede wszystkim z tych podatków i z subwencji na zadania zlecone z Budżetu Państwa.

Jak Pan widzi wsparcie finansowe rodzimych przedsiębiorców? Bo płacą CIT i zatrudniają ludzi to dajmy im prezent od miasta? Kpi Pan?
Takie rzeczy dają sobie wmówić frajerzy i jest to pokusa z gatunku łatwych.

To proszę się dowiedzieć jak gminy ściągają do siebie inwestycje. Laikowi może się wydawać, że firmy losowo wybierają miejsca na swoje inwestycje. Nie szukają takich, które mają najlepiej rozwiniętą infrastrukturę dla potrzeb inwestycji, oraz takich, w których lokalne władze zaoferują najlepsze warunki. Jednymi z nich jest wsparcie finansowe na rozbudowę tej infrastuktury. Może należałoby spytać mieszkańców, czy chcą wydać 20 mln zł na Aquapark, do którego trzeba każdego roku dołożyć kolejne 3-4 mln, czy wydać te same pieniądze na wsparcie dla inwestora, który stworzy kilkaset miejsc pracy w Słupsku, który będzie płacił podatki, a podatek od dochodów pracowników, również będzie wpływał do budżetu. Do czasu kiedy w Słupsku będą urzędować urzędnicy, którzy uważają, że lepiej dopłacać 3-4 mln zł, niż mieć dochody z tytułu podatków w zbliżonej wysokości, to miasto będzie dalej umierać. Bo to jest właśnie komunistyczne myślenie. Nie dać ‘prywatnemu’ po to wróg nr 1.

Powiem na koniec coś jeszcze. Otóż hołubię w duszy wielkie przywiązanie do skuteczności. Jeśli zaś coś lub ktoś posiada cechy chronicznej nieskuteczności od razu wydaje mi się podejrzane.
Zwolennicy referendum stawiają bowiem na profesjonalizm w zarządzaniu miastem, ale widzę że to jest taki sam profesjonalizm jak za Gierka, tak samo rozumiany. Ludzie mogą sobie kupować najnowocześniejsze urządzenia do dojenia krów, nie ma to znaczenia, bo we wsi jest tylko jeden transformator i on akurat obsługuje remizę oraz dom kultury. Do obsługi nowoczesnej obory jest za mały, a nowego nie wstawią, bo mają "obiektywne trudności finansowe".

O ile dobrze zrozumiałem, to te Słowa dotyczą jakości zarządzania w naszym mieście. I tutaj po raz drugi muszę się z Panem zgodzić. Te słowa dokładnie oddają ideę budowy Aquaparku, zegara kwiatowego, kolei morskiej do Ustki, a przy okazji zaniechania inwestycji w budowę ringu miejskiego, bo na to już nie starczyło pieniędzy.
Taka to właśnie polityka Kobylińskiego i jego urzędników.

#279 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2012 - 05:52

odrąbać ryj z korytem

Władza nie pozwoli na uszczuplenie własnych kieszeni.
Raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy - słowa Gomułki z lat 40-tych ważne w Słupsku do dziś.
Z tym jest jak z ryjem świni przy korycie. Trzeba go odrąbać razem z korytem.
Nie licz na logiczne myslenie OBECNEJ władzy w samorzadach bo oni tylko potrafią liczyć własne pieniądze.
Autorami sukcesów są zawsze oni a porażka będzie dla nas.

Przemówił dosadny język? Miękkie słowa nie docierały?

Przemówił i tak dalej trzymaj !!

#280 ~Urzędnik~

~Urzędnik~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2012 - 09:57

Oczekiwał Pan ujawnienia. Zrobiłem to na Pańską prośbę, a teraz oczekuję tego od Pana. Czyżby wstydził się Pan swoich poglądów? Jeżeli tak, to należało by je uzanć za niewiarygodne, bo być może są jedynie propagandą zauszników Kobylińskiego. Jeżeli chce Pan być wiarygodny, to czekam na imię i nazwisko.

Nie zgodzę się. To nie jest krytyka dla samej krytyki. Po prostu wszyscy zawsze zauważają głownie błędy, a nie dobre uczynki. Taka jest ludzka natura. W przypadku Kobylińskiego, tych pozytywnych działań od kilku lat nie widzę żadnych. Owszem przyznam, że jego pierwsza kadencja była udana. Natomiast ostatnie 5 lat to pasmo porażek. Osobiście jestem gorącym zwolennikiem kadencyjności. Z osobistego doświadczenia wiem, że ludzie na początku piastowania funkcji są pełni zapału i wdrażają nowe pomysły, czasami dobre, czasami gorsze. Z czasem się wypalają i niekiedy na siłe próbują wdrożyć absurdalne pomysły. Niech wspomnę Słupską Kolej Morską.
Jeżeli nie podoba się Panu krytyka to proszę przytoczyć pozytywne przykłady prezydentury Kobylińskiego w tej i poprzedniej kadencji. Ja nie widzę niczego, czego nie potrafiłby zrobić zwykły nomen omen urzędnik.

O ile popatrzę na budżet miasta, to w tym roku wydatki na te cele zostały obcięte na poziomie ok. 30%. Więc tu całkowicie się zgadzamy. MIASTO GINIE. Absolutnie nie rozumiem, co ma atrakcyjność Doliny Charlotty do atrakcyjności Słupska. Czy ludzie, którzy przyjeżdżają do Charloty przyjeżdżają zwiedzać Słupsk? Czy zostawiają tutaj pieniądze? Nie! Charlotta reklamując się w ogólnopolskich mediach, reklamuje się, że leży nad morzem koło Ustki, a nie koło Słupska. Nie widzę żadnego związku z dobrobytem firmy prowadzącej Dolinę Charlotty, a mieszkańców Słupska.
Nie zgodzę, się też z tym, że nie mają szansy się zwrócić. Gdybyśmy pieniądze, które przez ostatnich kilka lat wydali na stworzenie oferty dla inwestorów i turystów, to dzisiaj, mielibyśmy z tego przychody. Proszę mi odpowiedzieć na pytanie. Po co dzisiaj turysta ma przyjechać do Słupska? Co miasto mu oferuje za atrakcje? Proszę tylko nie pisać, że będzie Aquapark, bo Aquaparki w regionie są przeciętnie co kilkadziesiąt kilometrów. I nikt tu nie przyjedzie do Aquaparku. Nawet turysta, który przyjedzie do Ustki, bo dla niego atrakcją jest morze, a nie Aquapark, który ma w swoim mieście, a jak nie to kilkadziesiąt kilometrów od domu.

Sześć podmiotów! A ile miasto Słupsk straciło z tytułu wyniesienia się firm, które płaciły wcześniej podatki CIT i podatek od nieruchomości , które wpływały do budżetu, a przenosząc się z jednej ulicy na drugą przestały płacić i w ten sposób od lat np. Bajcar lub M&S nie płacą żadnych podatków na rzecz Słupska?
A propos Inkubatora. To kolejna porażka. Za kilkadziesiąt milionów publicznych pieniędzy, w którym koszt dzierżawy, będzie jednym z najwyższych w Słupsku. Proszę przejrzeć oferty biur nieruchomości, a zobaczy Pan ile jest w Słupsku wolnych lokali. Chociażby wieżowiec na Jana Pawła, w którym połowa lokali stopi pusta. Czy jego lokalizacja nie jest zdecydowanie lepsza niż na peryferiach miasta? Na czym ma niby polegać ta pomoc? Moim zdaniem na zatrudnieniu kolejnych urzędników, darmozjadów, tak jak w strefie ekonomicznej, ponoć do zarządzania strefom. Po co przedsiębiorcom w strefie ci urzędnicy?

Co ma piernik do wiatraka? Dla mnie jest oczywiste, że lepiej jest mieć przedsiębiorstwa na terenie miasta, tak, aby płaciły podatki do budżetu Słupska, a nie sąsiednich gmin. Proszę odpowiedzieć, co komu przeszkadzała Alka, Fabryka Mebli w Słupsku? Płaciłyby podatek w mieście z którego można pokrywać bieżące koszty, chociażby utrzymania szkół, na co miasto przez swoją politykę już nie stać. Nie dziwię się, że mamy tragiczną sytuację finansową miasta, skoro słupscy urzędnicy uważają, że przedsiębiorstwa powinny powstawać w sąsiednich gminach, a nie w Słupsku i tam płacić podatki, a nie do naszego budżetu. Skąd miasto Słupsk w związku z tym ma brać pieniądze na finansowanie swoich wydatków? Są one finansowane przede wszystkim z tych podatków i z subwencji na zadania zlecone z Budżetu Państwa.

To proszę się dowiedzieć jak gminy ściągają do siebie inwestycje. Laikowi może się wydawać, że firmy losowo wybierają miejsca na swoje inwestycje. Nie szukają takich, które mają najlepiej rozwiniętą infrastrukturę dla potrzeb inwestycji, oraz takich, w których lokalne władze zaoferują najlepsze warunki. Jednymi z nich jest wsparcie finansowe na rozbudowę tej infrastuktury. Może należałoby spytać mieszkańców, czy chcą wydać 20 mln zł na Aquapark, do którego trzeba każdego roku dołożyć kolejne 3-4 mln, czy wydać te same pieniądze na wsparcie dla inwestora, który stworzy kilkaset miejsc pracy w Słupsku, który będzie płacił podatki, a podatek od dochodów pracowników, również będzie wpływał do budżetu. Do czasu kiedy w Słupsku będą urzędować urzędnicy, którzy uważają, że lepiej dopłacać 3-4 mln zł, niż mieć dochody z tytułu podatków w zbliżonej wysokości, to miasto będzie dalej umierać. Bo to jest właśnie komunistyczne myślenie. Nie dać ‘prywatnemu’ po to wróg nr 1.

O ile dobrze zrozumiałem, to te Słowa dotyczą jakości zarządzania w naszym mieście. I tutaj po raz drugi muszę się z Panem zgodzić. Te słowa dokładnie oddają ideę budowy Aquaparku, zegara kwiatowego, kolei morskiej do Ustki, a przy okazji zaniechania inwestycji w budowę ringu miejskiego, bo na to już nie starczyło pieniędzy.
Taka to właśnie polityka Kobylińskiego i jego urzędników.

Szanowny Panie
podwyższony poziom adrenaliny przesłonił Panu możliwość racjonalnego myślenia.
Nie ukrywam że jest to sytuacja dla mnie dobra, ale niestety, niekorzystna dla zwolenników referendum.
Ale teraz, do rzeczy.

Niech Pan nie oczekuje ode mnie nazwiska.
Na tym forum jest 99,9% osób anonimowych. I niech tak pozostanie.
Proszę mi wierzyć, Pańskie nazwisko nic mi nie mówi i nic dla mnie nie znaczy.
Ktoś inny powiedziałby-nie robi na mnie ono żadnego wrażenia.
Tę kwestię mamy wyjaśnioną.

Nie podoba mi się krytyka dla samej krytyki, na potrzebę chwili i nie dostrzeganie rzeczy pozytywnych.
Prosi mnie Pan o pozytywne przykłady prezydentury Kobylińskiego...proszę zatem osobiście wybrać się do Miasta, przypomnieć sobie jak to wszystko wyglądało kilka, kilkanaście lat temu.
Jeżeli nie widzi Pan żadnej różnicy, to współczuję.

Panie, jeżeli nie widzi Pan żadnego związku pomiędzy atrakcyjnością Słupska a posiadaniem aqaparku, bazy hotelowej i restauracyjnej, galerii handlowych i innych "przybytków" to po prostu ręce opadają.
Przykładowo, zobacz Pan, ilu turystów się kręci po Słupsku gdy w Ustce nie ma pogody?

Widzę także że w temacie produkcji przemysłowej jest Pan słabo zorientowany.
Proszę sobie przemyśleć, czy my mamy czasy rewolucji przemysłowej XIX wieku i okres rozwóju przemysłu w miastach?
Wie Pan coś może o normach ochrony środowiska?
Czy znany jest Panu termin, plan zagospodarowania przestrzennego?
Ja się nie podejmuje wpisać tu jakiegoś dodatkowego komentarza, bo czuję się po prostu zbyt słaby i wewnętrznie rozbity, po przeczytaniu tego pańskiego "dzieła" idei fabryk w mieście.
Uważam, że tego rodzaju pomysły są szkodliwe, a program fałszywy i obliczony na klęskę. Przypuszczam także, że u podstaw takich i podobnych deklaracji leży rażąca nieznajomość tematu.

Jeżeli naprawdę myśli Pan że inwestorzy czekają w kolejce aby inwestować w Słupsku to się Pan jeszcze raz grubo myli.
Nawet tanie klitki do wynajęcia w wieżowcu na JPII, które pan tak zachwala nie są przynętą dla żadnego inwestora. Taka pakamera może być dobra tylko dla działalności którą Pan prowadzi.
Ja nie chcę się tu doprawdy zastanawiać nad waszą skutecznością, nad waszymi wynikami, bo to jest sprawa drugorzędna.
Ciekawi mnie jedynie wasza bezradność i ślepota oraz brak zrozumienia dla systemu, w którym przyszło nam żyć i do powstania którego sami się chyba przyczyniliście.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych