Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#41 Dreistadt

Dreistadt

  Ten użytkownik jest aktywny w Bieszczadach

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 19430 postów

Napisano 25 styczeń 2017 - 15:23:56

 Forma zeznawania sama w sobie dobra i ta doskonała pamięć ...


Użytkownik Dreistadt edytował ten post 26 styczeń 2017 - 13:53:26


#42 Dreistadt

Dreistadt

  Ten użytkownik jest aktywny w Bieszczadach

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 19430 postów

Napisano 04 luty 2017 - 22:09:33

Niby nic, a jednak ! B)


Użytkownik Dreistadt edytował ten post 20 luty 2017 - 22:12:02


#43 Obecny1

Obecny1

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 25851 postów

Napisano 04 luty 2017 - 22:19:06

 

 

 

 Brak jest dowodu na to, że to była "wpadka", a może to było celowe...?  :o   :wacko:#44 Dreistadt

Dreistadt

  Ten użytkownik jest aktywny w Bieszczadach

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 19430 postów

Napisano 04 luty 2017 - 22:28:37

 Brak jest dowodu na to, że to była "wpadka", a może to było celowe...?  :o   :wacko:

Nie! To wszystko działo się w patologicznym gnieździe szerszeni! :ph34r:#45 NICO

NICO

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 205 postów

Napisano 09 luty 2017 - 01:40:55

TROLLE I HEJTERZY JUMANJI=DREISTADT I OBECNY-SANDIEGO ORAZ PUCHATY Z PSZCZOŁĄ ZNOWU ZASMIECAJA FORUM. A LEKI TOWARZYSZE?#46 Obecny1

Obecny1

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 25851 postów

Napisano 09 luty 2017 - 02:23:15

SANDIEGO 

 

 Nie wymawiaj trollu imienia Pana swego nadaremno.  :wacko:#47 Dreistadt

Dreistadt

  Ten użytkownik jest aktywny w Bieszczadach

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 19430 postów

Napisano 12 luty 2017 - 18:23:01

 A LEKI TOWARZYSZE?

 

Polskie sądownictwo, to jest jeden gigantyczny skandal i z tym skandalem trzeba skończyć – powiedział w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński był pytany w Programie I Polskiego Radia o pojawiające się opinie mówiące, że reforma sądownictwa jest „krokiem w kierunku upolitycznienia sądów”.

„To ja przypomnę sprawę sędziego Milewskiego i tę sytuację, kiedy z ukaraniem sędziego były bardzo poważne kłopoty i w gruncie rzeczy tak naprawdę go nie ukarano. Natomiast dziennikarz, który dokonał tej prowokacji dziennikarskiej – bardzo dobrego, prospołecznego czynu – został ukarany. Tak to w Polsce wygląda” – odpowiedział prezes PiS.

Ryszard Milewski, jako prezes gdańskiego sądu, miał w ujawnionej w mediach w 2012 r. rozmowie telefonicznej wyrazić gotowość ustalenia dogodnego dla ówczesnego premiera Donalda Tuska terminu posiedzenia aresztowego ws. prezesa Amber Gold Marcina P. i gotowość wydelegowania sędziów gdańskich na spotkanie z premierem, by zapoznać go ze sprawami dot. szefa firmy. Po ujawnieniu tej rozmowy Milewski został odwołany z funkcji prezesa i ukarany dyscyplinarnie przeniesieniem do białostockiego sądu.

Kaczyński zaznaczył, że „jest tak, że 10 miesięcy więzienia dostaje ktoś, kto rzucił tortem w panią sędzię, która złamała wszelkie zasady prawne i moralne wydając pewien wyrok w stosunku do Kiszczaka, a ktoś, kto był zaangażowany w bardzo poważną działalność przestępczą, łącznie z napadami i pobiciami, dostaje 10 miesięcy więzienia z zawieszeniem”. „Dlaczego? Bo ma plecy” – dodał. - źródło pozyskanej i rozpowszechnianej informacji

"Musimy oczyścić Polskę z bagna, które narosło w naszym państwie. I tu zgadzam się z prezesem Kaczyńskim"

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


Użytkownik Dreistadt edytował ten post 12 luty 2017 - 22:48:06


#48 Dreistadt

Dreistadt

  Ten użytkownik jest aktywny w Bieszczadach

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 19430 postów

Napisano 12 luty 2017 - 22:58:50

W nowym numerze „wSieci” – Tusk, jego syn i Amber Gold. Dziennikarze tygodnika ujawniają m.in. rażące zaniedbania w śledztwie ... :ph34r: :ph34r: :ph34r:
"Był moment, gdy Marcin P. chciał zostać świadkiem koronnym i dzielić się wiedzą na temat piramidy finansowej, którą stworzył. Być może już dziś wiedzielibyśmy, kto go osłaniał i pomógł mu stworzyć Amber Gold. I dokąd wyprowadzono setki milionów należących do Polaków"
"Jak wynika z informacji, do których dotarliśmy, nadzorowane przez ówczesnego premiera Donalda Tuska służby specjalne działały tak nieudolnie, że można się zastanawiać, czy nie był to sabotaż. Czy szefowi rządu mogło zależeć na tym, by osłaniać przestępczy proceder i człowieka, który zatrudnił także jego syna?"

Wyjaśnienie tego patologicznego zjawiska nie jest bez znaczenia i wpływy na inne jak dotąd niejasne! B)


Użytkownik Dreistadt edytował ten post 13 luty 2017 - 11:07:51


#49 Dreistadt

Dreistadt

  Ten użytkownik jest aktywny w Bieszczadach

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 19430 postów

Napisano 13 luty 2017 - 11:24:49

Nie zaszkodzi sobie przypomnieć

5 groszy dla ofiar Amber Gold. A w USA ofiary oszusta Madoffa odzyskały już 6 mld dolarów

Dwa lata po aferze Bernard Madoff był już po pierwszym roku z łącznej kary 150 lat więzienia, zlicytowano też jego majątek włączając skarpetki i jedwabne majtki od Armaniego. Z wyrwanych oszustom pieniędzy wypłacono wypłacano oszukanym 6 mld dolarów. A w Polsce?
Śledztwa w sprawie Amber Gold jeszcze nie ukończono, Marcin P., twórca piramidy finansowej „tylko” schudł w areszcie. Z majątku upadłej firmy odzyskano 32 mln. To zaledwie 5 groszy z każdej sprzeniewierzonej złotówki. Nawet i to nie trafi do oszukanych. W pierwszej kolejności swoją działkę otrzymają syndyk, pracownicy oszukańczej firmy, Urząd Skarbowy i ZUS.
– Jesteście współwinni, bo uwiarygadnialiście transakcje Madoffa. Bez was nie mógłby osiągnąć takiego sukcesu – to słowa Irvinga Pickarda, prawnika i zarządcy upadłego funduszu Madoffa, który oskarżył amerykańskich bankierów o współpracę z oszustem. Niewiarygodne, ale przyniosło skutek. Oto JPMorgan Chase, jeden z największych banków inwestycyjnych świata, pokornie wpłaca na konto funduszu ofiar oszusta 1,7 mld dolarów.
dzięki sprawnej i drobiazgowej robocie bezwzględnych śledczych, ofiary Bernarda Madoffa mają szansę odzyskać około połowy utraconych pieniędzy. Fundusz Ofiar Madoffa zdołał gromadził przeszło 9,5 mld dolarów, z czego 6 mld już wypłacono. Wartość roszczeń byłych klientów sięga 40 mld - mniej niż przewidywano na początku afery. Jednak trwają dalsze poszukiwania majątku oraz dochodzenie odszkodowań od instytucji finansowych pośredniczących w sprzedaży usług finansowych
Urzędy przed ofiarami
Tymczasem w Polsce Józef Dębiński, syndyk masy upadłościowej Amber Gold nie ma takich sukcesów. Ze sprzedaży majątku Amber Gold (samochody, nieruchomości i sprzęt biurowy) udało mu się uzyskać ledwie 32 mln zł. Ta kwota to niecałe 5 procent wartości strat, jakie ponieśli klienci oszukani przez Marcina P. - utracone lokaty i odsetki wyceniono na 660 mln zł. Dębiński szacuje, że wartość całego majątku Amber Gold jaki można odzyskać przekracza 110 mln. To m.in. 50 mln pożyczek, których udzieliła spółka i które wciąż są spłacane.
Szeryfowie od piramid
Gapowaty polski syndyk, kilkunastu policjantów i prokuratorów z zespołu prowadzącego śledztwo to dokładne przeciwieństwo dwóch głównych sprzątaczy po aferze Madoffa: Irvinga Picarda i Richarda Breeden’a. Polacy, aby zrozumieć sens i mechanizmy afery, musieli zamówić raport w firmie EY. Teraz mnożą wątki śledztwa, dokumentują drobiazgowo zarzuty, tonąc w papierach i potoku relacji 14 tys. klientów przesłuchanych z osobna.
Amerykanie mają płacone za efekt. Richard Breeden, szef Madoff Victim Fund wsławił się ściganiem szefów i lewego majątku z kilku innych piramid finansowych. Po upadku Bennett Funding Group odzyskał 60 centów z każdego ukradzionego dolara. Ten były pracownik nadzoru finansowego ujawnił osobiście 1200 naruszeń prawa. Dokumentował fałszerstwa danych firmy WorldCom, która oszukała tysiące amerykańskich inwestorów. Finansowe machlojki to dla niego chleb powszedni.
Prawnik Irving Picard, zarządca upadłego funduszu Madoffa dowodził specjalnym śledztwem, które miało ujawnić i zabezpieczyć majątek oszusta. W pół roku miał już na koncie ponad kilkaset milionów dolarów. Wytropił nawet 75 mln dol ukryte w banku na Gibraltarze. O lokacie na czarną godzinę wiedziała tylko matka oszusta. Picard to "szczególarz". Nawet małżonka syna Madoffa musiała zwrócić 165 tys. dolarów wynagrodzenia, kiedy okazało się, że pieniądze te pochodziły z lokat ofiar oszusta.
Puszczeni w skarpetkach
Prywatny majątek twórców Amber Gold jest wart 14 mln zł. To między innymi dwa mieszkania w Gdańsku, mieszkanie w Pruszczu Gdańskim oraz dworek w Rusocinie - na nieruchomościach ustanowiono hipotekę. Ewentualna licytacja nastąpi dopiero po prawomocnym wyroku sądu. Najpierw ukończone musi zostać śledztwo, co planuje się na koniec tego roku. Potem sąd zaznajamiać się będzie z ponad 15 tysiącami tomów ( tak, tomów, a nie stron akt) zgromadzonej dotąd dokumentacji, relacji, przesłuchań itd. Lekko licząc za kilka lat na rynek trafią podupadłe już nieruchomości państwa P.
Dla porównania Ruth Madoff, żona amerykańskiego oszusta, musiała opuścić luksusowy dom już kilka dni po skazującym wyroku sądu. A trzy miesiące później nowojorska nieruchomość została sprzedana. Podobnie jak apartament na Manhattanie, kilkanaście jachtów oraz kolekcja dzieł sztuki. Rok po aferze śledczy zajmowali się już drobniakami, jak licytacja skarpetek oraz 250 par luksusowych butów Madoffa. Hitem licytacji były jedwabne bokserki od Armaniego. Dwa lata po zamknięciu piramidy Madoff nie miał już nic poza zielonym więziennym drelichem ... - Google

 #50 Dreistadt

Dreistadt

  Ten użytkownik jest aktywny w Bieszczadach

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 19430 postów

Napisano 17 luty 2017 - 22:34:51

Jawne złodziejstwo w majestacie prawa! :ph34r:

 

 

Trochę długie te pogaduszki, ale bardzo interesujące - PRAWDA? :rolleyes:


Użytkownik Dreistadt edytował ten post 18 luty 2017 - 00:53:27


#51 Dreistadt

Dreistadt

  Ten użytkownik jest aktywny w Bieszczadach

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 19430 postów

Napisano 18 luty 2017 - 00:42:05#52 NICO

NICO

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 205 postów

Napisano 18 luty 2017 - 00:50:09

Jumuś dreistati czubku nie zauważyłeś że sam ze soba nawijasz i węszysz dodatkowo na forum lubuskim i gazety pomorskiej?#53 Dreistadt

Dreistadt

  Ten użytkownik jest aktywny w Bieszczadach

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 19430 postów

Napisano 18 luty 2017 - 03:23:08

węszysz 

Nie patrz na to co nieistotne i bez żadnego znaczenia, zapoznaj się lepiej z pozyskanym i rozpowszechnianym materiałem w sprawie wielkiego przekrętu w majestacie prawa! B)#54 Dreistadt

Dreistadt

  Ten użytkownik jest aktywny w Bieszczadach

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 19430 postów

Napisano 18 luty 2017 - 16:37:14

Patologiczne gniazdo szerszeni cd ...#55 Dreistadt

Dreistadt

  Ten użytkownik jest aktywny w Bieszczadach

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 19430 postów

Napisano 19 luty 2017 - 04:52:29

"obiektywna niemożność"

 

 

 
Komisja śledcza ds. Amber Gold we wtorek po godz. 10 rozpoczęła przesłuchanie Marka Lipskiego, b. kuratora szefa Amber Gold Marcina P. Po zadaniu jednego z pytań doradca Marka Lipskiego doradził mu, aby się od odpowiedzi uchylił, ale zamiast zwrócić się do niego, powiedział "uchyl się" do mikrofonu. Komisja śledcza zareagowała na to salwą śmiechu.

Użytkownik Dreistadt edytował ten post 21 luty 2017 - 01:51:12


#56 Dreistadt

Dreistadt

  Ten użytkownik jest aktywny w Bieszczadach

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 19430 postów

Napisano 20 luty 2017 - 09:54:33

Jednak mocne jest  to wszystko, ciekawe czy będą jakieś wnioski? :o


Użytkownik Dreistadt edytował ten post 20 luty 2017 - 20:52:19


#57 NICO

NICO

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 205 postów

Napisano 21 luty 2017 - 01:03:57

idiota jumanji=dreistadt=culmsee tu wkleja swoje obrazki i filmiki zasmiecając forum. jeszcze troche a tu porzadek bedzie wzorem forum pomorskiej#58 Dreistadt

Dreistadt

  Ten użytkownik jest aktywny w Bieszczadach

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 19430 postów

Napisano 21 luty 2017 - 01:11:33

culmsee tu wkleja swoje obrazki i filmiki 

Nie żadne swoje, tylko dokumenty z  jawnych posiedzeń Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold :ph34r:

 

 

"Przesłuchania szefów Amber Gold Marcina i Katarzyny P. miałyby się odbyć 28 i 29 marca br. - wynika z harmonogramu przesłuchań kolejnych świadków przez sejmową komisję śledczą. (http://www.tvn24.pl)
 
W tym tygodniu komisja śledcza zakończy etap przesłuchań świadków związanych z Komisją Nadzoru Finansowego. We wtorek przesłuchany zostanie były przewodniczący tej instytucji Andrzej Jakubiak. Tego samego dnia zeznawać będzie jeszcze były prezes NBP Marek Belka. Z kolei w środę przesłuchana ma zostać prokurator Barbara Kijanko, która jako pierwsza zajmowała się sprawą Amber Gold w Prokuraturze Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz. Jej przesłuchanie miało się odbyć jeszcze w listopadzie ub.r., ale wówczas przebywała ona na zwolnieniu lekarskim. Z harmonogramu kolejnych przesłuchań wynika, że następne ma odbyć się 7 marca. Wówczas przed komisją śledczą stanąć ma były dyrektor Departamentu Administrowania Obrotem Ministerstwa Gospodarki Jarosław Mąka. Tego samego dnia po południu zeznawać ma były szef resortu gospodarki Waldemar Pawlak. Z kolei 8 marca rano na przesłuchanie stawić ma się naczelnik w Departamencie Ochrony Interesu Konsumentów UOKiK Małgorzata Orzeł-Kołodziejczyk. Kolejnym świadkiem, który ma zostać przesłuchany tego dnia ma być była dyrektor Departamentu Polityki Konsumenckiej UOKiK Monika Stec. Kolejne posiedzenie komisji śledczej zaplanowano na 21 marca i zeznawać ma wtedy były wiceprezes UOKiK Jarosław Król. Tego samego dnia przed komisją stanąć ma była dyrektor Departamentu Prawnego UOKiK Dorota Podsiedzik–Malec. Dzień później - 21 marca - przed komisja stanąć ma była prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel. Przesłuchanie szefów Amber Gold w sądzie? Komisja śledcza wstępnie zaplanowała też, że 28 marca o godz. 10 miałoby się odbyć przesłuchanie byłego prezesa Amber Gold Marcina P. Dzień później zeznawać miałaby jego żona Katarzyna P. Marcin P. został zatrzymany i trafił do aresztu w sierpniu 2012 r., a jego żona została aresztowana w kwietniu 2013 r. Od marca 2016 roku przed Sądem Okręgowym w Gdańsku toczy się ich proces. Przed dwoma tygodniami przewodnicząca komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS) mówiła, że chciałaby, aby małżeństwo P. zostało przetransportowane do sądu w Warszawie, gdzie miałoby się odbyć ich przesłuchanie przed komisją śledczą. Piramida finansowa Firma Amber Gold powstała na początku 2009 r. i miała inwestować w złoto i inne kruszce. Klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji - od 6 do nawet 16,5 proc. w skali roku - które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych. KNF 15 grudnia 2009 r. złożyła doniesienie do prokuratury, podejrzewając, że firma prowadzi działalność bankową, ale nie ma wymaganych zezwoleń. Sprawą zajęła się wówczas Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Wrzeszcz, która po miesiącu odmówiła wszczęcia śledztwa, nie dopatrując się w działalności firmy znamion przestępstwa. UKNF złożył w lutym 2010 r. zażalenie na to postanowienie, które zostało przez Sąd Rejonowy Gdańsk–Południe uznane za uzasadnione, a w konsekwencji prokuratura we Wrzeszczu ponownie wszczęła dochodzenie. Pod koniec sierpnia 2010 r. do Komisji wpłynęło jednak postanowienie o umorzeniu dochodzenia przez Prokuraturę Rejonową Gdańsk–Wrzeszcz. Na to postanowienie ówczesny przewodniczący KNF złożył na początku września 2010 r. zażalenie, które zostało uwzględnione decyzją Sądu Rejonowego Gdańsk–Południe 16 grudnia 2010 r. Amber Gold ogłosiła likwidację 13 sierpnia 2012 r., nie wypłacając tysiącom swoich klientów powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich. Pierwszy zarzut oszustwa znacznej wartości wraz z wnioskiem o areszt wobec szefa Amber Gold Marcina P. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku postawiła pod koniec sierpnia 2012 r. Jesienią 2012 r. śledztwo przeniesiono do Prokuratury Okręgowej w Łodzi, która w czerwcu 2015 r. sporządziła akt oskarżenia w sprawie Amber Gold. W śledztwie, prowadzonym przez prokuraturę wspólnie z ABW, przesłuchano prawie 20 tys. świadków, a akta sprawy liczą ponad 16 tys. tomów. Według łódzkich śledczych Marcin P. i jego żona oszukali w latach 2009-2012 w ramach tzw. piramidy finansowej w sumie niemal 19 tys. klientów spółki, doprowadzając ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości prawie 851 mln zł. Marcin P. został oskarżony o cztery przestępstwa, a Katarzyna P. o 10. Grożą im kary do 15 lat więzienia. Proces Marcina P. i jego żony trwa od 21 marca 2016 r. przed gdańskim Sądem Okręgowym."

Użytkownik Dreistadt edytował ten post 21 luty 2017 - 01:27:27


#59 Dreistadt

Dreistadt

  Ten użytkownik jest aktywny w Bieszczadach

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 19430 postów

Napisano 21 luty 2017 - 01:59:49

ciogno.jpg#60 Obecny1

Obecny1

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 25851 postów

Napisano 21 luty 2017 - 04:05:27

1487597710_lp1ia0_600.jpg


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych