Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Radni chcą odwołania Prezesa Portu Jachtowego

1574 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Równie zatroskany~

~Równie zatroskany~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2008 - 16:27:10

Do zatroskanego Łebianina !!!!
Nie znasz faktów lub udajesz naiwnego !!!!. Inwestycja pod nazwą Hotel Bakista ( hangar miejski ) - już w czasie realizacji inwestycji był przygotowywany pod Bakistę - czytaj Abakus - ( i żaden przetarg się nie odbył - z góry wskazany został dzierżawca) . Nie było by w tym nic dziwnego - tylko inwestorem i płatnikiem byli mieszkańcy Łeby - należy to rozumieć w ten sposób ,iż to mieszkańcy złożyli się na finansowanie tego przedsięwzięcia ( miasto zaciągnęło kredyt , który mieszkańcy spłacają . i długo jeszcze będą spłacać - mówiąc krótko wybudowaliśmy firmie abakus - hotel !!!!!! . Czynsz dzierżawny nie pokrywa rat kredytu - tacy jesteśmy mądrzy ( frajerzy ) - zostaliśmy przekonani dla dobra portu jachtowego zostanie pobudowany nowy obiekt , który poprawi sytuację finansową spółki . Pytanie tylko której ???? . Na pewno nie Portu !!!!
Mieszkańcy składają się na dofinansowanie -rok w rok ok. 250 000 zł . Tylko po to by płacię pensję dola marnego prezesa .

Postanowiłem kontynuować ten wątek . Czynsz z dzierżaw oraz dofinansowanie z kasy miejskiej nie zaspakaja potrzeb finansowych spółki portowej a dzierżawcy opłaca się płacić czynsz i chyba na tym wszystkim zarabia ???? . A spółka portowa w plecy ma !!! brakuje na wszystko . Należy zadać pytanie co jest powodem tej sytuacji . Czy właściciel spółki, czyli ( miasto Łeba ) reprezentowane przez Burmistrza nie wie czego oczekuje i jakie zadania powinna realizować spółka by osiągnąć cel finansowy ??? . Czy właściciel ma to głęboko w nosie - bo mieszkańcy i tak dopłacą i tak ???
Który wariant wybieramy - ale każdy jest zły - dla spółki i dla mieszkańca - pieniądze marnotrawione w spółce można przeznaczyć na inne cele ( chodniki, place zabaw lub na kolejny bankiet uświetniający kolejne osiągnięcie władzy ). Już dwa razy pieniądze jakie przeznaczyła rada miasta z budżetu na pogłębienie portu - zostały zmarnowane . Poprzednio -87 000 zl ( odkurzaczem przepompowywano wodę z mariny do kanału portowego ) efekt zerowy jak było płytko tak było . Ale pieniądze zostały wydane ( wyrzucone z błotem ) !!!!! .. Rada nadzorcza spółki i właściciel zaakceptowali ten wydatek nie mając włącznie z prezesem zielonego pojęcia o prowadzeniu takich prac oraz sposobu ich rozliczania .
W tym roku kolejne 200 000 zł - wydano prawie 90 000 zł efekt - podobny do poprzedniego . A nawet jeszcze gorszy - bo przy parkingu zalega cuchnąca breja i usychają drzewa . Ale zdaniem co niektórych wszystko jest OK ! Jak będą kary to i tak mieszkańcy zapłacą bo nie prezes - wykonywał polecenia . A czy mądre ??? - czy głupie to i tak za nierobienie otrzymuje dobre wynagrodzenie .
Pytanie do Łebianina - Jeżeli jest dzierżawca wszystkiego to po co spółka i prezes ?????? . Czekam na odpowiedz!!!

#22 ~Olo~

~Olo~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2008 - 17:21:15

żEBY NIE ZAINTERESOWANIE TEJ FIRMY O NAZWIE aBAKUS pORT DALEJ BY STAŁ I MARNIAŁ SAM MIESZKAM W ŁEBIE I MOGE Z CZYSTYM SUMIENIEM POWIEDZIEC ZE PORT W TYM MOMENCIE ŻYJE,ODSYKUJE SWOJE UTRACONE IMIE,A CO DO PARKINGU TO KAZDY Z NAS MOZE PRZYSTAPIC DO PRZETARGU I GO WYGRAC,ZARABIAJAC CZY NIE MUSI OODAC URZEDOWI MORSKIEMU 20PARE TYS ZŁ,KAZDY UMIE DUZO GADAC A DO ROBOTY NIE MA CHETNYCH ZA TO DO KRYTYKI MY POLACY JESTESMY PIERWSI.LEPIEJ JAK DBAJA JEDNI O TO WSZYSTKO NIZ MIAL BY BYC TO CALKIEM INNY CZLOWIEK WTEDY NIE BYLO BY TARYF ULGOWYCH CO DLA NIE KTORYCH!!!PATRZMY NA SIEBIE A WTEDY DOPIERO KRYTYKUJMY INNYCH!!!

Czy właściciel firmy Abakus zarabia na dzierżawieniu portu jachtowego czy nie , a może dokłada i robi to z innych pobudek ????
Wszyscy robią , pracują by zarabiać pieniądze - i myślę ,iż taki cel realizuje abakus !!!b . Nikt im nie ma za złe to co robią ,problem dotyczy spółki miejskiej oraz sposobu jej zarządzania - Rodzą się pytania Czy spółka jest potrzebna i czy taka forma funkcjonowania jest w dalszym ciągu zasadna ???? .

Marina została wybudowana dla realizacji określonego programu ze wsparciem funduszy unijnych - ma realizować cele wspólne
czyli być otwarta i przyjazna żeglarzom i środowisku - oraz wszystkim w tym mieszkańcom . Postawienie szlabanu i zamykanie drogi ( pobieranie opłat z parkingu mariny ( nie chodzi o parking dzierżawiony od Urzędu Morskiego )- było moim zdaniem nieporozumieniem .

#23 ~Łebianin~

~Łebianin~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2008 - 17:40:34

Postanowiłem kontynuować ten wątek . Czynsz z dzierżaw oraz dofinansowanie z kasy miejskiej nie zaspakaja potrzeb finansowych spółki portowej a dzierżawcy opłaca się płacić czynsz i chyba na tym wszystkim zarabia ???? . A spółka portowa w plecy ma !!! brakuje na wszystko . Należy zadać pytanie co jest powodem tej sytuacji . Czy właściciel spółki, czyli ( miasto Łeba ) reprezentowane przez Burmistrza nie wie czego oczekuje i jakie zadania powinna realizować spółka by osiągnąć cel finansowy ??? . Czy właściciel ma to głęboko w nosie - bo mieszkańcy i tak dopłacą i tak ???
Który wariant wybieramy - ale każdy jest zły - dla spółki i dla mieszkańca - pieniądze marnotrawione w spółce można przeznaczyć na inne cele ( chodniki, place zabaw lub na kolejny bankiet uświetniający kolejne osiągnięcie władzy ). Już dwa razy pieniądze jakie przeznaczyła rada miasta z budżetu na pogłębienie portu - zostały zmarnowane . Poprzednio -87 000 zl ( odkurzaczem przepompowywano wodę z mariny do kanału portowego ) efekt zerowy jak było płytko tak było . Ale pieniądze zostały wydane ( wyrzucone z błotem ) !!!!! .. Rada nadzorcza spółki i właściciel zaakceptowali ten wydatek nie mając włącznie z prezesem zielonego pojęcia o prowadzeniu takich prac oraz sposobu ich rozliczania .
W tym roku kolejne 200 000 zł - wydano prawie 90 000 zł efekt - podobny do poprzedniego . A nawet jeszcze gorszy - bo przy parkingu zalega cuchnąca breja i usychają drzewa . Ale zdaniem co niektórych wszystko jest OK ! Jak będą kary to i tak mieszkańcy zapłacą bo nie prezes - wykonywał polecenia . A czy mądre ??? - czy głupie to i tak za nierobienie otrzymuje dobre wynagrodzenie .
Pytanie do Łebianina - Jeżeli jest dzierżawca wszystkiego to po co spółka i prezes ?????? . Czekam na odpowiedz!!!

#24 ~Łebianin~

~Łebianin~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2008 - 17:46:51

pO PIERWSZE HANGAR NIGDY NIE BYŁ I NIE JEST WŁASNOSCIA bAKISTY-MASZ ZŁE INFORMACJE-TO JEST WŁASNOSC POTRU,
SKORO BYŁO BUDOWANE POD bAKISTE DLACZEGO INNY DZIERZAWCA NIE OPLACALO SIE TEGO UTRZYMAC TYLKO ZROBILI Z TEGO RUINE-JESTEM cIEKAW CZY WLOZYL BYS TAK OGROMNY KAPITAŁ WIEDZAC ZE TO I TAK NIE JEST TTWOJA WLASNOSCIA!!!A JEDNAK ZNALAZŁ SIE KTOS CO Z TEGO MIEJSCA COS ZROBIL I REKLAMUJE GO PO CAŁEJ eUROPIE!!!MAM ZNAJOMYCH Z HOTELU I MOZESZ MI WIEZYC CZY NIE ALE 3 ROK NIE WYSZLI JESZCZE NA TYM hOTELARSTWIE I SIE DOBRZE TRZYMAJ BO MYSLA Z GŁOWA!!!P-POROWNAJ SOBIE LATA GDY MIAL TO PORT I INNI DZIERZAWCY I WTEDY WYDAJ KOMENTARZ-MAM NADZIEJE ZE BEDZIE ON MADRY,BO JAK NARAZIE WIDZE ZE BOLI CIEBIE ZE bAKISTA SIE TAK DOBRZE TRZYMA!!!tRZEBA BYŁO BRAC ISIE SPRÓBOWAC SIE UTRZYMAC-NAPEWNO BYM cI POGRATULOWAŁ SUKCESU!!!

#25 ~wiktoria~

~wiktoria~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2008 - 17:57:57

A co na to KK- głowa w piasku a może po cichu spiskuje kk to dobrze potrafi

#26 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2008 - 19:45:31

A co na to KK- głowa w piasku a może po cichu spiskuje kk to dobrze potrafi

Chyba HK?????

#27 ~Olo~

~Olo~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2008 - 20:12:25

pO PIERWSZE HANGAR NIGDY NIE BYŁ I NIE JEST WŁASNOSCIA bAKISTY-MASZ ZŁE INFORMACJE-TO JEST WŁASNOSC POTRU,
SKORO BYŁO BUDOWANE POD bAKISTE DLACZEGO INNY DZIERZAWCA NIE OPLACALO SIE TEGO UTRZYMAC TYLKO ZROBILI Z TEGO RUINE-JESTEM cIEKAW CZY WLOZYL BYS TAK OGROMNY KAPITAŁ WIEDZAC ZE TO I TAK NIE JEST TTWOJA WLASNOSCIA!!!A JEDNAK ZNALAZŁ SIE KTOS CO Z TEGO MIEJSCA COS ZROBIL I REKLAMUJE GO PO CAŁEJ eUROPIE!!!MAM ZNAJOMYCH Z HOTELU I MOZESZ MI WIEZYC CZY NIE ALE 3 ROK NIE WYSZLI JESZCZE NA TYM hOTELARSTWIE I SIE DOBRZE TRZYMAJ BO MYSLA Z GŁOWA!!!P-POROWNAJ SOBIE LATA GDY MIAL TO PORT I INNI DZIERZAWCY I WTEDY WYDAJ KOMENTARZ-MAM NADZIEJE ZE BEDZIE ON MADRY,BO JAK NARAZIE WIDZE ZE BOLI CIEBIE ZE bAKISTA SIE TAK DOBRZE TRZYMA!!!tRZEBA BYŁO BRAC ISIE SPRÓBOWAC SIE UTRZYMAC-NAPEWNO BYM cI POGRATULOWAŁ SUKCESU!!!

Jeszcze raz powtarzam nie chodzi o Bakistę i niech ta się trzyma jak najlepiej !!!!. To ty masz złe informacje. Budynek zwany hangarem jest własnością miasta - przekazanym w użytkowanie spółce portowej .Nie stanowi majątku spółki Port Jachtowy !!!!
Chodzi o coś co wydaje się oczywiste a ty ciągle wracasz do Bakisty . NIe mieszaj w to tę Firmę . Chwała ,że wzięła marinę . Cały czas powtarzam - chodzi spółkę port jachtowy . Nie masz zielonego pojęcia - o budynek hangaru - w miesiącu lipcu został przekazany przez miasto spółce portowej a od maja trwały prace przy przerabianiu tego na hotel dla Bakisty . Sprawdz dokumenty są w UM - dostęp do informacji publicznej . I wtedy się wymądrzaj !

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2008 - 08:56:50

Czy wiesz co to jest marina z duszą ???? . Przyjazną atmosferą - tylko nie mieszaj Bakisty !!!!! .
Nie chodzi tylko o zadbane trawniki !!!! . Tam nie ma życia żeglarskiego i nie poprawią tego organizowane od czasu do czasu imprezy .
Za chwilę marina będzie funkcjonowała jako kolejny hotel czy zespół hotelowy z restauracja i akwenem do Łapania ryb i to jest największa obawa ????

#29 ~Gość - zatroskanego łebian~

~Gość - zatroskanego łebian~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2008 - 09:57:20

Do mieszkańca Łeby ( tego zatroskanego o marinę )
Dlaczego właściciel mariny zdecydował się prawie wszystko wydzierżawić ????
Czy nie miał i nie ma pomysłu na funkcjonowanie mariny ??? . Czy nie wie po co ją chciał - tylko po to by mieć , jak kolejną zabawkę ,którą jak się znudzi to odkładamy lub wyrzucamy ???? .
Wpompowywane środki budżetowe ( rok w rok ) i dzierżawy - nie pokrywają kosztów funkcjonowania spółki a gdzie odtwarzanie środków trwałych. Za chwilę marina może zostać zamknięta z uwagi na brak przeglądów technicznych budowli ( nie tych na brzegu ) . Sypiące się nabrzeża , spróchniałe i zniszczone drewniane odbojnice !!!!! . Głębokości na wejściu i w marinie ???? . Gdzie do tej pory troska WŁAŚCICIELA i prezesa o to wszystko .
Czy dzierżawca zgodzi się ponieść to olbrzymie koszty naprawy i poprawy wizerunku mariny ???? . Są to kwoty idące w miliony ??? .
Przykład zmarnowania INTERCAMPU !!!! . Właściciel nie miał na niego pomysłu ( miasto reprezentowane przez burmistrza) - ale na swój camping pomysły się znajdują . Dwie różne metody zarządzania podobnym majątkiem - jeden przynosi dochód inny straty ?????? Czy tak samo z portem ???

#30 ~Salonowiec~

~Salonowiec~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2008 - 20:32:55

Okazuje się ,iż sprawcą złej atmosfery i całego zamieszania wokół portu jachtowego są łebscy żeglarze , których Pani Burmistrz przegoniła z mariny .
Przegoniła bo byli jej nieprzychylni . Do dnia dzisiejszego nie wiadomo co to znaczy ???? . Podobne posunięcie uczyniła z klubem windserfingu !!!
Działający prężnie i uznawany za jeden z najlepszy w Polsce został dzięki wyraznej pomocy obecnej i wtedy działającej Pani zdegradowany do podrzędnej roli - I nie tylko z tym klubem tak postąpiła !!!! . Ostatnio dotarła do mnie taka oto informacja , która padła z ust Pani Burmistrz .... co te osoby robią w moim porcie ..... i tu wymienia z imienia i nazwiska - A prezes ma zrobić wszystko by więcej się nie pojawiali - czyli umilić im życie w przyjazniej dla żeglarzy marinie . O jakiej głupocie to świadczy i nienawiści w stosunku do ludzi .., a taką praktykującą chrześcijanką ponoć jest . ... kochaj bliżniego swego jak siebie samego . Jeżeli Generał Jaruzelski został oskarżony o kierowanie Organizacją o charakterze zbrodniczym - WRON-a w stanie wojennym --- TO jak należy określić i do jakiej kategorii zaliczyć działania TEJ Pani ,która w stanie wojennym kierowała PRON w Łebie - szefowała dobrowolnie -- mogła odmówić !!!!!!! . Chyba podobnie . A może wyższą emeryturę dostanie - bo przecież zwalczała budzącą się demokrację a reprezentowała komunę . !!!!! .

Na salonach aż huczy od plotek - ponoć będzie kandydowała ponownie - nie może zostawić Łeby byle łachudrze !!!!!

#31 ~encency~

~encency~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2008 - 23:31:56

Sprawa jest jasna i prawie przesądzona.

1. Już od kwietnia mrówki nosiły wiedze że port się zbywa
2. Wyznaczony radny wcześniej sie dopytywał na sesji, że skoro są straty i problemy przy zlecaniu robót na zewnątrz, to może spółkę komunalną zrobic?
3. jeszcze była z podpuszczenia szanownej Burmistrz jazda z sesją gdzie społeczeństwo zostało wyproszone ;-)

i teraz mamy: port działa, wpływu na spółkę nie ma, P. Burmistrz będzie na jesień wielką dobroczyniąca damą bo uratuje port grożący zawaleniem od zamknięcia.
Uratuje przez ogłoszenie o przetargu... albo negocjacje.

Do końca roku sprzeda i już. Plan wykonany w przychodach będzie? Będzie.
Swoje pieniądze sprzedajemy? Nie Unia dała a my sprytnie odzyskujemy dla budż.
Jak na razie plan sprzedazy mienia leży na łopatkach (dochody budżetu), dziura się powiększa a Łeba ma największe w RP zadłuzenie na osobę.

I już ;-) Teraz można typowac kto kupi, z krótkiej listy.

encency

PS. Wodociągi / ścieki też polecą do prywatnego (im się akurat może należeć). I kilka innych źródeł kasy jeszcze w Łebie jest...

Ciekawe co zrobił biedny Cisowski jak burmistrzowa wielokrotnie zdejmowała z planu sesji projekt uchwały o zmianie terenu portu na mieszkaniówkę? Aluzję pojmował czy nie?
I jakie są losy przeznaczenia terenu.
A co zrobią ci z okolic radaru... załapią jak załatwić czy nie?

#32 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2008 - 07:05:00

Kochani, prosta sprawa, roznieście ją w wyborach i ślad po niej zaginie!!!!

#33 ~Badziewiak~

~Badziewiak~
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2008 - 21:30:27

Myślę ,że ta awantura o Prezesa zakończy się wyłącznie na złożeniu wniosku !!! .Inicjator i pomysłodawca tego wniosku powinien zainicjować dalsze działani a polegające na przygotowaniu stosownej uchwały zobowiązującą Panią Burmistrz do podjęcia odpowiednich kroków .
Ale to nie ja jestem autorem tego wniosku tylko Radni - i im oddaję pole do popisu a raczej działania .

#34 ~muody żeglarz~

~muody żeglarz~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2008 - 16:44:18

Mam pytanie... Mianowicie, czy nie orientuje sie ktos od ktorego roku prywatna firma (Bakista?) dzierzawi obiekty (wybudowane za publiczne pieniadze?) w Marinie i na jakich zasadach?
Jako zeglarz z Łeby interesuje sie sprawa naszej Mariny i uwierzcie, chcialbym dla niej jak najlepiej, a obecna sytuacja raczej do tego nie prowadzi... Dlatego chcialbym zglebic ta sprawe...

Ahoj! (sami wiecie komu...)

#35 ~badziewiak~

~badziewiak~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2008 - 18:50:12

Mam pytanie... Mianowicie, czy nie orientuje sie ktos od ktorego roku prywatna firma (Bakista?) dzierzawi obiekty (wybudowane za publiczne pieniadze?) w Marinie i na jakich zasadach?
Jako zeglarz z Łeby interesuje sie sprawa naszej Mariny i uwierzcie, chcialbym dla niej jak najlepiej, a obecna sytuacja raczej do tego nie prowadzi... Dlatego chcialbym zglebic ta sprawe...

Ahoj! (sami wiecie komu...)

Mam dla ciebie propozycję . Funkcjonuje taka instytucja jak dostęp do informacji publicznej !!!! . Pani Burmistrz miasta Łeby jako właściciel spólki port jachtowy i jako urzędnik ma obowiązek udzielic takiej odpowiedzi - gdy zwróci się po taki informacje do UM w Łebie na specjalnym druku .
Jednak znając sposób funkcjonowanie Pani Burmistrz - otrzymasz Młody żeglarzu odpowiedz nie związaną z zadanymi pytaniami - sam to przerabiałem !!!!!!! . Stek bzdur nie związanych z zadanymi pytaniami !!!!
Dzięki uprzejmości Byłego prezesa mariny Pana P. K w jakiś dziwny sposób obiekt ten zwany centrum obsługi morskiego ruchu turystycznego stał się hotelem ????? . Resztę powinieneś sprawdzić w UM - poznasz prawdę , a nie plotki . Ważna jest analiza - terminów zakończenia budowy , przekazannia budynku przez miasto marinie a póżniej jak poszło dalej ????? . Głowa mała by to pojąć ???? . Nic się nie zgadza . Włącznie z kwotą za jaką został zbudowany ????? . Ale to nikogo nie interesuje zwłaszcza Łebian . A powinno - przynajmniej będą wiedzieli jacy są rozrzutni - nie oni - lecz ci ,ktorych wybrali by ich reprezentowani - uczciwie !!! . Droga przed tobą otwarta - tylko jedna uwaga !!! . Włóż kask !!!! .

#36 ~Olo~

~Olo~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2008 - 21:22:50

Zastanawiałem się !!! jakimi kryteriami lub czym się kierowała Pani Burmistrz - w wyborze TEGO kandydata na prezesa???? . Wykształceniem- nie , ponieważ bosmani zatrudnieni w do obsługi mariny mają wyższe niż ON ! . Powiązań -zawodowych brak !!! , Zamiłowania i zainteresowania - całkiem inne nie żeglarstwo . Doświadczenia w kierowaniu spółką - brak . Więc - czym ? - co można było brać jako kryterium predysponujące tego człowieka na stanowisko . Deklarowane posłuszeństwo ? ?? Czy jest jakaś inna ciemna strona takiego wyboru ???? .

#37 ~colon~

~colon~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2008 - 23:10:24

Zastanawiałem się !!! jakimi kryteriami lub czym się kierowała Pani Burmistrz - w wyborze TEGO kandydata na prezesa???? . Wykształceniem- nie , ponieważ bosmani zatrudnieni w do obsługi mariny mają wyższe niż ON ! . Powiązań -zawodowych brak !!! , Zamiłowania i zainteresowania - całkiem inne nie żeglarstwo . Doświadczenia w kierowaniu spółką - brak . Więc - czym ? - co można było brać jako kryterium predysponujące tego człowieka na stanowisko . Deklarowane posłuszeństwo ? ?? Czy jest jakaś inna ciemna strona takiego wyboru ???? .

A moze madroscia??Czesto jakos wyksztalcenie nie idzie w parze!I jak go znam,a znam osobiscie,to czlowiek wolnej mysli,nie sugerujacy sie sugestiami nawet tych ,ktorzy dla wielu sa autorytetem!!Jesli walczy ,to po to ,by Port stanal na nogi i zebysmy my Łebianie mogli sie nim szczycic!!Czasem ma zwiazane rece,bo nie jest wlascicielem!!!Gowno wiecie!!

#38 ~noloc~

~noloc~
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2008 - 08:16:01

A moze madroscia??Czesto jakos wyksztalcenie nie idzie w parze!I jak go znam,a znam osobiscie,to czlowiek wolnej mysli,nie sugerujacy sie sugestiami nawet tych ,ktorzy dla wielu sa autorytetem!!Jesli walczy ,to po to ,by Port stanal na nogi i zebysmy my Łebianie mogli sie nim szczycic!!Czasem ma zwiazane rece,bo nie jest wlascicielem!!!Gowno wiecie!!

I w tym momencie -różnica zdań jest olbrzymia . Czy to kryptoreklama ???? .Jak napisałeś ... Gówno wiecie - tak ja piszę .. gówno zrobił ....
A w zasadzie nic !!!! . Port jeszcze idzie z rozpędu i to nie jego zasługa ---- tylko jego poprzedników ( wszystkich ) oraz dzierżawcy Bakisty -
Mam nadzieję iż ogrom zaniedbań nie przestraszy Bakisty w wydzierżawieniu całości - A prezes jak się chce wykazać i jest dobrym menadzerem - to znajdzie tam zatrudnienie ?

#39 ~Olo - mały żeglarz~

~Olo - mały żeglarz~
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2008 - 11:49:26

[quote name='colon' date='17.09.2008, 00:10' post='57152']
[/quo

I całe szczęście ,że nie jest właścicielem - dopiero pokazał by nam jazdę !!!! . A z tym rozumem nasz rację - w tym wypadku - rozumu oraz logicznego myślenia nie ma . Jest zasada - ja prezio mam rację nawet w przypadku gdy jej nie mam .
Na stronie mariny jest regulamin, nowy opracowany przez prezia - obowiązuje od 1 września br. - wystarczy się z nim zapoznać - jest naprawdę przyjazny żeglarzom ( bosmani będą musieli wiedzieć jak często kapitan jachtu zmienia gacie ) ???? . A ten będzie musial udzielic informacji jak często sika on i jego załoga !!!1 i nie tylko ????

#40 ~Młody żeglarz~

~Młody żeglarz~
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2008 - 21:40:39

Jako młody żeglarz niepokoi mnie brak bezpiecznego dostępu do mariny. Mimo zapewnień - jest płytko . Prześledziłem - przetarg ogłoszony przez Prezesa na pogłębianie mariny i zdębiałem . Zostały złamane warunki przetargu - a mianowicie - warunkiem przystąpienia do przetargu było wywiezienie wydobytego urobku na klapowisko wyznaczone przez Urząd Morski w Słupsku . Do przetargu nie przystąpiła żadna firma . W związku z tym powinie być ogłoszony nowy przetarg zmieniający warunki zamówienia z klapowania na odkładanie na lądzie . Ale się nie odbył - nie został ogłoszony - Prezio miał wizję zarobienia biznesu . Zlecił pogłębianie bez przetargu w drodze negocjacji firmie, która z wydobycie ok.300m3 wzięła 80 000 zł Jeżeli Firma Holenderska pogłębiająca dla Urzędu Morskiego w tym samym czasie bierze 17. 5 zl/m3 - to przezio wymyślił ,że zapłaci nowej . Holendrzy wzięli by ok. 7000 zl przebitka jest 10 - krotna i na tym polega biznes !!!!! . Ma rację prezio myśli kreatywnie jak w w wielu firmach - których koniec polegał na upadku -a zapłacili udziałowcy , czyli mieszkańcy w tym wypadku Łeby . Ale prezio warszawiak i cwaniak . W razie czego powie ,że z dupkami miał do czynienia . Tak jak powiedzial,że jego poczynania dla osiągnięcia sukcesu blokuje własciciel 1

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych