Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Radni 2018 ruszyli do boju

402 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2018 - 19:05:28

Ta rada jest śmieszna, uśmiałem się do rozpuku.

Radni się przedstawiają, a jedna z nich  mówi... ile lat jest żonata i ile lat ma jej dziecko... przecież to jest jakaś parodia.

Uczepiłem się tej pani (to nic osobistego) tylko dlatego, że była już wcześniej radną z tego co mówiła, nowym "zielonym" radnym daję taryfę ulgową  (mogą takich oczywistych rzeczy nie wiedzieć), ale to co się na tym posiedzeniu działo to istna parodia jak z Monthy Pythona, bo ci ludzie nie mieli specjalnie pojęcia co robić na obradach rady :D

Radni przy przedstawianiu się mają mówić,

1. gdzie pracują,

2.jakie mają wykształcenie,

3. jakie mają doświadczenie zawodowe,

4. co zrobili do tej pory dla miasta,

5. jakie inicjatywy rozpoczęli, w poprzednich 4 latach 

6. co dzięki nim zostało w mieście zrobione,

7. co chcą zrobić dla miasta w tej kadencji,

8. krótko jaki jest ich plan na tę kadencję w krótkich kilku punktach

A nie ile lat są  żonaci, albo ile mają dzieci i w jakim wieku, to są dane wrażliwe, a mamy teraz RODO.

Jeden z pierwszych uchwał to podwyżka dla burmistrza, komu służy ta rada burmistrzowi czy wyborcom? Czy 2 tysiące złotych mniej przy pensji 12 500 złotych i majątku na jakiś milion złotych jakim dysponuje burmistrz to dużo mniej i tak strasznie by burmistrz zbiedniał?

*Przy pensji 12 500 brutto pracodawca musi zapłacić 15 060,00 PLN

* Przy pensji 10 500 brutto pracodawca musi zapłacić 12 650,400 PLN

To pomnożone przez 5 lat daję 144 tyś złotych!!!

Za te pieniądze można dużo dobrego dla miasta zrobić!!!

RADNI ZACZNIJCIE MYŚLEĆ!!! Burmistrz nie jest na dorobku, bardzo mnie mierzi taka ignorancja władzy!

#22 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2018 - 19:36:56

CD 2.

Zgodnie z art. 37 ust. 3 ustawy, maksymalne wynagrodzenie nie może przekroczyć miesięcznie siedmiokrotności kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej dla osób zajmujących kierownicze stanowisko państwowe. Kwota ta, zgodnie z ustawą budżetową w 2018 roku wynosi 1789,42 zł. Oznacza to, że maksymalna pensja, jaką może otrzymywać włodarz, wynosi 12 500 zł.

Radni i panie burmistrzu opamiętajcie się, daliście burmistrzowi maksymalnie wysoką pensję jaką mógł mieć, to nie przystoi przy 14 tyś. zadłużonym miasteczku i niskim stanie majątkowym mieszkańców (na tle wielkich polskich miast)!!! 

Dla porównania PREZYDENT MIASTA WARSZAWA - najbogatszego i największego miasta w Polsce (ponad 1,7 mln mieszkańców) Rafał Trzaskowski będzie zarabiał mniej (o kilkadziesiąt złotych według wyliczeń p.  red. Kingi Molendy)... niż burmistrz... MIASTA USTKA Jacek Graczyk.

Gdzie biedna Ustka z dużo mniejszym budżetem, niższą zamożnością mieszkańców, mniejszym budżetem na mieszkańca niż Warszawa (dane 2016 rok) do Warszawa? 

4 jeźdźcy Apokalipsy dla administracji rządzącej:

1. Gigantomania
2. Luksusomania ( jest patologicznym we współczesnej rzeczywistości nawiązaniem do tradycji zewnętrznej manifestacji władzy, z bogactwem królewskich rezydencji, strojów, pojazdów i dzieł sztuki, MAKSYMALNIE WYSOKICH WYPŁAT, WYSOKICH PREMII, OPŁACANIA URZĘDNIKÓW JAK PAŁACOWYCH REGENTÓW...) 
3. Korupcja
4. Arogancja Władzy

Na Dzień Dobry nowa rada zaczęła z jednym z pierwszych jeźdźców apokalipsy administracji. 12 500 zł czyli maksymalna możliwa pensja to GRUBA PRZESADA.

Rozumiem pensję na poziomi 10 000 - 10 500 zł i na taką bym się zgodził, ale od razu taka wysoka pensja przy tak biednej Ustce przy JEDNOGŁOSOWOŚCI radnych to nieporozumienie.

DODATKOWO NIE PADŁO ŻADNE LOGICZNE UZASADNIENIE DLA TAK WYSOKIEJ PENSJI, ŻADNA ARGUMENTACJA.

DOMYŚLAM SIĘ, ŻE CHODZI PEWNIE O ZREKOMPENSOWANIE BARDZO DROGIEJ KAMPANII WYBORCZEJ BURMISTRZA - ALE JEST TO TYLKO MOJE GDYBANIE, nie potrafię tego udowodnić, ale tak mi tym pachnie.

#23 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2018 - 19:39:24

*jednomyślności (wdarł się chochlik)

#24 ~Bolek~

~Bolek~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2018 - 19:58:15

CD 2.

Radni i panie burmistrzu opamiętajcie się, daliście burmistrzowi maksymalnie wysoką pensję jaką mógł mieć, to nie przystoi przy 14 tyś. zadłużonym miasteczku i niskim stanie majątkowym mieszkańców (na tle wielkich polskich miast)!!! 

Dla porównania PREZYDENT MIASTA WARSZAWA - najbogatszego i największego miasta w Polsce (ponad 1,7 mln mieszkańców) Rafał Trzaskowski będzie zarabiał mniej (o kilkadziesiąt złotych według wyliczeń p.  red. Kingi Molendy)... niż burmistrz... MIASTA USTKA Jacek Graczyk.

Gdzie biedna Ustka z dużo mniejszym budżetem, niższą zamożnością mieszkańców, mniejszym budżetem na mieszkańca niż Warszawa (dane 2016 rok) do Warszawa? 

4 jeźdźcy Apokalipsy dla administracji rządzącej:

1. Gigantomania
2. Luksusomania ( jest patologicznym we współczesnej rzeczywistości nawiązaniem do tradycji zewnętrznej manifestacji władzy, z bogactwem królewskich rezydencji, strojów, pojazdów i dzieł sztuki, MAKSYMALNIE WYSOKICH WYPŁAT, WYSOKICH PREMII, OPŁACANIA URZĘDNIKÓW JAK PAŁACOWYCH REGENTÓW...) 
3. Korupcja
4. Arogancja Władzy

Na Dzień Dobry nowa rada zaczęła z jednym z pierwszych jeźdźców apokalipsy administracji. 12 500 zł czyli maksymalna możliwa pensja to GRUBA PRZESADA.

Rozumiem pensję na poziomi 10 000 - 10 500 zł i na taką bym się zgodził, ale od razu taka wysoka pensja przy tak biednej Ustce przy JEDNOGŁOSOWOŚCI radnych to nieporozumienie.

DODATKOWO NIE PADŁO ŻADNE LOGICZNE UZASADNIENIE DLA TAK WYSOKIEJ PENSJI, ŻADNA ARGUMENTACJA.

DOMYŚLAM SIĘ, ŻE CHODZI PEWNIE O ZREKOMPENSOWANIE BARDZO DROGIEJ KAMPANII WYBORCZEJ BURMISTRZA - ALE JEST TO TYLKO MOJE GDYBANIE, nie potrafię tego udowodnić, ale tak mi tym pachnie.

Same bzdury !!!

#25 ~Cyklista~

~Cyklista~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2018 - 20:25:55

A jak radny rowerek czuję się po głosowaniach na których nawet nie został żadnym kondydatem. I cały misterny plan w piz.......

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2018 - 21:20:00

A jak radny rowerek czuję się po głosowaniach na których nawet nie został żadnym kondydatem. I cały misterny plan w piz.......

A jak się może czuć mierny bierny i niewierny.A radni jak radni sprawdziło się odwieczne powiedzenie jak się daje to się kraje.

Jeszcze nieraz będziemy boki zrywać.Oby nie zakończyli swoich karier przed wczesnymi wyborami.

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2018 - 21:43:56

Istna parodia. Uśmiałbym się do rozpuku gdyby nie to, że niestety ci ludzie będą rządzili miastem przez najbliższe 5 lat. A raczej będą przyklepywali wszystko co wymyśli burmistrz z urzędnikami. A ci, którzy się interesują trochę sprawami miasta wiedzą ile głupich wymysłów było przez lata. Od kilku kadencji mieliśmy rady miasta, które były jednym wielkim pasmem nieszczęścia dla Ustki ze względu na ich mizerny poziom, ale ta rada przebija na niekorzyść wszystko co było do tej pory.

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2018 - 22:03:12

Istna parodia. Uśmiałbym się do rozpuku gdyby nie to, że niestety ci ludzie będą rządzili miastem przez najbliższe 5 lat. A raczej będą przyklepywali wszystko co wymyśli burmistrz z urzędnikami. A ci, którzy się interesują trochę sprawami miasta wiedzą ile głupich wymysłów było przez lata. Od kilku kadencji mieliśmy rady miasta, które były jednym wielkim pasmem nieszczęścia dla Ustki ze względu na ich mizerny poziom, ale ta rada przebija na niekorzyść wszystko co było do tej pory.

Rozmawiałem z kilkoma kandydatami na radnych z komitetu Graczyka zero wiedzy o samorządzie nie widywałem kandydatów

na sesjach lub komisjach na niewygodne pytania odpowiadali nauczę się oby szybko.

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2018 - 23:07:27

Nie ma żadnej opozycji wobec burmistrza w radzie.

Żadnego krytycznego spojrzenia.

Abstra***ąc już nawet od konkretnej usteckiej sytuacji- to jest to w każdym przypadku tragedia i zagrożenie. Grozi patologiami i faktycznym jednowładztwem. Tymczasem rada powinna też pełnić funkcję kontrolną, a nie być bezwolnym notariuszem. A takie ryzyko istnieje.

Bardzo żałuję, że do rady nie weszli radni Podruczna ani Koski. I nie chodzi tutaj w ogóle o osobiste sympatie- po prostu ich obecność powodowałaby, że ratusz bardziej by się pilnował, bo różne nieprawidłowości od razu byłyby wywlekane. Obecnie tak nie będzie. Chyba nie trzeba być geniuszem, by wiedzieć do czego to może doprowadzić.

Ja się takiej sytuacji po prostu obawiam.

Teraz nadzieja w dociekliwości poszczególnych mieszkańców i w mediach.

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2018 - 00:11:34

Nie ma żadnej opozycji wobec burmistrza w radzie.

Żadnego krytycznego spojrzenia.

Abstra***ąc już nawet od konkretnej usteckiej sytuacji- to jest to w każdym przypadku tragedia i zagrożenie. Grozi patologiami i faktycznym jednowładztwem. Tymczasem rada powinna też pełnić funkcję kontrolną, a nie być bezwolnym notariuszem. A takie ryzyko istnieje.

Bardzo żałuję, że do rady nie weszli radni Podruczna ani Koski. I nie chodzi tutaj w ogóle o osobiste sympatie- po prostu ich obecność powodowałaby, że ratusz bardziej by się pilnował, bo różne nieprawidłowości od razu byłyby wywlekane. Obecnie tak nie będzie. Chyba nie trzeba być geniuszem, by wiedzieć do czego to może doprowadzić.

Ja się takiej sytuacji po prostu obawiam.

Teraz nadzieja w dociekliwości poszczególnych mieszkańców i w mediach.

Fakt wprowadzenia na sesji inauguracyjnej  dodatkowego punktu obrad z podwyżką dla burmistrza już świadczy bardzo źle o asertywności radnych. Wódz zarządził i stało się . Co teraz przepchną zamianę terenów?

#31 ~bodek~

~bodek~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2018 - 08:01:47

Dopóki Ustka będzie pobierała Janosikowe, dopóty burmistrz i radni powinni pobierać minimalne stawki swoich uposażeń.

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2018 - 08:23:22

Rozmawiałem z kilkoma kandydatami na radnych z komitetu Graczyka zero wiedzy o samorządzie nie widywałem kandydatów

na sesjach lub komisjach na niewygodne pytania odpowiadali nauczę się oby szybko.

Zanim się nauczą to klepną parę  istotnych rzeczy bez przemyślenia. Burmistrz musi się spieszyć zanim radni zaczną się w czymkolwiek orientować.  Ustka część po stronie zachodniej nie ma swoich przedstawicieli w radzie.

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2018 - 08:33:11

Podruczna też była w komitecie Graczyka, ale jak sie zorientowala w intencjach przeszła do opozycji i burmistrz przyczepił jej łatkę upierdliwej. Ludzie uwielbiają, jak cała złość kogoś skupia się na jednej ofierze, wtedy oni mają spokój. A ja chciałbym doczekać rady, która będzie się składać w większości z takich Podrucznych i była faktycznie radą nadzorującą działania brmistrza, a nie na odwrót.

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2018 - 08:37:33

Zanim się nauczą to klepną parę istotnych rzeczy bez przemyślenia. Burmistrz musi się spieszyć zanim radni zaczną się w czymkolwiek orientować. Ustka część po stronie zachodniej nie ma swoich przedstawicieli w radzie.

To i tak optymistyczna wersja, bo zakłada że gdy się zaczną orientować - to przestaną automatycznie sygnować wszystko co im "myśl przewodnia" podsunie.
A ja obserwując zachowanie niektórych radnych w czasie kampanii - myślę że dalej będą przyklepywać jak leci.

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2018 - 09:29:49

To i tak optymistyczna wersja, bo zakłada że gdy się zaczną orientować - to przestaną automatycznie sygnować wszystko co im "myśl przewodnia" podsunie.
A ja obserwując zachowanie niektórych radnych w czasie kampanii - myślę że dalej będą przyklepywać jak leci.

Przecież to są ludzie którzy nie będą bronić  spraw mieszkańców Nie mają wiedzy dla większości liczy się tylko fakt aby co miesiąc odebrać marne parę  stówek.Jeszcze nie raz będziemy światkam

tzw. błazenady .

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2018 - 09:42:16

Przewodniczącym został ten z tego sklepiku koło stacji benzynowej .dajcie spokój robicie chyba kpiny z ludzi

Nie czepiajcie się człowieka, przecież całe życie kasety wypożyczał i ksera robił to co może wiedzieć na temat pracy radnego. 

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2018 - 09:56:41

Ale o co chodzi? Przecież to mieszkańcy wybrali takich ludzi. Do nich miejcie pretensje. Chcieli marionetkowej rady i mają.

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2018 - 10:53:11

Idąc do rady byli przygotowani na hejt. A nawet na podgryzanie łydek. Ale merytoryczne. Nie at persona. Jestem jednak pewna, że nie oslabi to animuszu tego teamu. Są razem, razem działają dla dobra miasta.

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2018 - 11:00:44

Idąc do rady byli przygotowani na hejt. A nawet na podgryzanie łydek. Ale merytoryczne. Nie at persona. Jestem jednak pewna, że nie oslabi to animuszu tego teamu. Są razem, razem działają dla dobra miasta.

a to sie usmialam. w kampanii hejtowali wszystkie merytoryczne pytania, a teraz licza na merytoryczna krytyke?

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2018 - 11:12:48

"animusz tego teamu" - piękne, nobel z literatury :D

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych