Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Przypomnienie Ludzi Zaginionych z Pomorza


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 serce-czytelnik

serce-czytelnik

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 14292 postów

Napisano 20 lipiec 2017 - 15:52:20

Szanowni Internauci.

Uprzejmie informuję o kolejnej inicjatywie Centrum Poszukiwania Ludzi Zaginionych Fundację ITAKA i Grupiy  Internautów Forum GP24pl  na rzecz Ludzi Zaginionych.

Szczegóły poniżej w artykule redakcyjnym :

 

Fundacja ITAKA przypomina o zaginionych na Pomorzu

 

Jak co roku, w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego, w okresie majowo-czerwcowym Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych przypomina, że wielu zaginięć dzieci można uniknąć.

 

W ramach działań profilaktycznych oraz pamięci o zaginionych dzieciach Fundacja, po raz kolejny, organizuje wydarzenia przypominające wizerunki zaginionych dzieci. W tym roku będzie można nas spotkać na placu Przyjaciół Sopotu. W dniu 22 lipca 2017 r. (sobota) między godziną 13:00 a 16:00, na placu Przyjaciół Sopotu przy ul. Bohaterów Monte Cassino odbędzie się wydarzenie zorganizowane przez Fundację ITAKA oraz wolontariusza ITAKI – p. Stanisława Dworaka. Organizatorzy odpowiedzą na pytania mieszkańców Sopotu, zarówno te dotyczące zapobiegania zaginięciom, jak i zachowania się w sytuacji samego zaginięcia. Będzie można porozmawiać o programach profilaktycznych Fundacji dotyczących dzieci i nastolatków.

 

Przedstawiciele Fundacji rozdawać będą zainteresowanym mieszkańcom Sopotu ulotki dotyczące zaginięć dzieci na Pomorzu oraz materiały zawierające przydatne informacje: jak zgłosić zaginięcie, jak Fundacja ITAKA poszukuje zaginionych, jaką pomoc oferuje. Rozdawane będą także specjalne opaski na rękę dla dzieci z numerem 116 000 – Telefonem w Sprawie Zaginionego Dziecka i Nastolatka, pod którym to numerem można otrzymać poradę oraz pomoc już w sytuacji zaginięcia. Na numer ten mogą dzwonić rodzice zaginionych dzieci, nastolatki, które uciekły z domu oraz wszystkie inne osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu zaginionych. Na opaskach znajduje się także miejsce do wpisania numeru telefonu rodzica bądź opiekuna. Opaski mają wyrazisty pomarańczowy kolor i zrobione są z wodoodpornego plastiku, a zapięcie jest zaprojektowane w taki sposób, aby dziecko nie mogło zdjąć opaski samodzielnie. W razie zagubienia pozwala ona na szybki kontakt z opiekunem.

 

Czytaj więcej: http://www.gp24.pl/w...morzu,12286966/

 

Serdecznie w Imieniu organizatorów zapraszam.

 #2 serce-czytelnik

serce-czytelnik

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 14292 postów

Napisano 20 lipiec 2017 - 15:53:22

2qs6ypj.png


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych