Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

przemoc w przedszkolu w Chojnicach ?

chojnice przedszkole misiowa akademia przemoc dziecko bicie wychowanie

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 moniawa

moniawa

    Nowy

  • Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 wrzesień 2017 - 11:40:10

Jako rodzice 3-letniego dziecka chcemy przestrzec innych rodziców przed Misiową Akademią. 
Nasze dziecko wielokrotnie wspominało o biciu przez konkretną wychowawczynię (Pani A.) i krzykach, ale po nieudanej próbie wyjaśnienia problemu z nuczycielką, ostatecznie zmuszeni byliśmy skierować sprawę do dyrekcji. Ku naszemu zdziwieniu dyrektorka zlekceważyła problem i zamiotła sprawę pod dywan, nie mówiąc już o braku zainteresowania stanem emocjonalnym naszego dziecka – tym nikt się nie zainteresował, ani wychowawczynie ani dyrektor placówki. 
Wydaje się, że w tym przedszkolu chołduje maksyma rodem z PRL 'u: „dzieci i ryby głosu nie mają”.
W efekcie dziecko z traumą trafiło pod opiekę psychologa, który tylko potwierdził lęk u dziecka i brak zaufania do przedszkola.
Ponieważ dyrektorka nie dostrzegła powodów do interwencji, sprawa została skierowana do kuratorium oświaty. Tym bardziej, że lista nieprawidłowości bardzo się wydłużyła po otrzymaniu od dyrekcji statutu i rzekomo realizowanych w przedszkolu programów wychowawczych. 
Dla zaintersowanych lista rażących zaniedbań, które zauważyliśmy w placówce:
-dziecko poinformowało nas o biciu, ale Pani się tłumaczyła, że dziecko mogło pomylić przemoc z myciem pod prysznicem zimną wodą (przy czym mycie pod zimną wodą nie było dla tej Pani niczym niewłaściwym !)
-krzyczenie na dzieci (pani uznała, że taka forma wychowawcza jest konieczna i uzasadniona, ponieważ „dzieci czasami nie słuchają”, szczególnie, że w grupie jest dużo dzieci – jednak przeczy to deklarowanym założeniom placówki),
-przepełniona grupa (29 osóB) to właśnie kolejny z problemów, którym zajęło się kuratorium,
-izolowanie dziecka od grupy podczas posiłków lub podczas leżakowania jako forma kary, co w opczywisty sposób narusza założenia programów wychowawczych, 
-sporadyczne spacery (zimą Pani dyrektor tłumaczyła się niechęcią rodziców z powodu wirusów, ale zima się skończyła, wirusy zniknęły, a spacerów nie przybyło).
Ogólnie:
Na pozór działalność przedszkola razem ze stroną internetową i sloganami o indywidualnym podejściu do dziecka wydaje się wychodzić naprzeciw potrzebom dzieci i oczekiwaniom rodziców. Niestety to tylko fasada, bo wydaje się, że mentalnie dyrekcja razem z personelem utknęła gdzieś w PRL’u.
Jeśli rolą przedszkola jest pełnienie zadań opiekuńczych, wychowawczych i współpraca z rodzicami, to placówka do której uczęszczało nasze dziecko, wg nas nie jest przedszkolem, a jedynie przedsiębiorstwem, żeby nie powiedzieć „przechowalnią”. 
Dlatego drodzy rodzice, jeśli sądzicie, że w dzisiejszych czasach nikt nie może sobie pozwolić na bicie lub krzyki w przedszkolu, to się mylicie....
Nasze doświadczenie pokazuje, że większość takich osób czuje się bezkarna, a pracownicy działają za przyzwoleniem dyrektora (jak mówi przysłowie: „ryba psuje się od głowy”).
Nie dajcie się też zwieść miłej atmosferze podczas dni otwartych, bo w pozostałe dni nierzadko było słychać na korytarzu krzyki, a czasami nawet upokarzające odzywki do wychowanków. 
Zanim zdecydowaliśmy się na upublicznienie tej sprawy, przez kilka m-cy zachowywaliśmy pełną dyskrecję, dając szansę na wyjaśnienia, przeprosiny... rehabilitację.... Pani dyrektor jednak z szansy tej nie skorzystała, a milczącą postawą wobec merytorycznych zarzutów, potwierdziła jedynie ich słuszność....
W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem było wypisanie dziecka z tej placówki, a naszym moralnym obowiązkiem - poinformowanie opini publicznej o całym tym zdarzeniu.
Wnioski wyciągnijcie sami....

 

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: chojnice, przedszkole, misiowa akademia, przemoc, dziecko, bicie, wychowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych