Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

314 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~bonus 1000~

~bonus 1000~
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 07:49:09

a co w Słupsku ?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 08:21:39

a co w Słupsku ?

Trzeba zapytać mieszkańców Słupska np.Ģwóżdż - Sproketowskiego

#3 ~spm~

~spm~
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 09:12:11

wyciaganie kasy z naszych kieszeni - po kiego mi ta ziemla ?

#4 ~Korab~

~Korab~
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 09:13:47

Radny chce monitoringi robic a w spoldzielni z budynkow cieplo uchodzi bo od lat nic nie robi. Smiech na sali.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 10:11:16

Jedyny Radny który ma swoje zdanie i coś sobą reprezentuje na sesjach. Wystarczy posłuchać dotychczasowych sesji.

#6 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 10:48:48

Kilka dni temu roznosili podatek od nieruchomości, ale nie potrafili powiedzieć ile w tym roku będzie wynosiło wieczyste, ani ile będzie wynosiła bonifikata. Rada miasta, to rada nierobow. Mieli tyle czesu na podjęcie decyzji.

#7 ~slupszczanin~

~slupszczanin~
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 12:03:38

Ustawa  podzielila  spoleczenstwo, jak to sie ma do konstytucji RP ,skoro rzad  wprowadzil ja  dla wszystkich obywateli ,to dlaczego o bonifikacie maja decydowac radni ? Jedni obywatele maja to zagwarantowane w ustawie  inni  sa  zalezni  od  radnych, to  jest  niesprawiedliwe. Druga sprawa ,dlaczego  radni  decyzje o podwyzce swojej diety  i oplat za smieci podjeli  tak  szybko ,a  decyzje dotyczace obywateli  przeciagaja ? Teraz zobaczymy ,czy ci  radni  dbaja  tez o dobro  mieszkancow Slupska ,czy tylko o swoja d..e.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 15:08:04

Radnym prezesa ni zależy na bonifikatach bo lepiej mieć niż być...
Ustawa podzielila spoleczenstwo, jak to sie ma do konstytucji RP ,skoro rzad wprowadzil ja dla wszystkich obywateli ,to dlaczego o bonifikacie maja decydowac radni ? Jedni obywatele maja to zagwarantowane w ustawie inni sa zalezni od radnych, to jest niesprawiedliwe. Druga sprawa ,dlaczego radni decyzje o podwyzce swojej diety i oplat za smieci podjeli tak szybko ,a decyzje dotyczace obywateli przeciagaja ? Teraz zobaczymy ,czy ci radni dbaja tez o dobro mieszkancow Slupska ,czy tylko o swoja d..e.[/quote]

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 06:39:48

Myślę że większość mieszkańców chętnie zrezygnuje z tych bonifikaty. Dla dobra realizacji ambitnych projektów rozwoju miasta. Ja jestem za.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 08:12:51

Ustawa podzielila spoleczenstwo, jak to sie ma do konstytucji RP ,skoro rzad wprowadzil ja dla wszystkich obywateli ,to dlaczego o bonifikacie maja decydowac radni ? Jedni obywatele maja to zagwarantowane w ustawie inni sa zalezni od radnych, to jest niesprawiedliwe. Druga sprawa ,dlaczego radni decyzje o podwyzce pensji BURMISTRZA podjęli na I sesji oraz podwyżkę podatków ,a decyzje dotyczace obywateli przeciagaja ? Teraz zobaczymy ,czy ci radni dbaja tez o dobro mieszkancow Ustki ,czy tylko o swoja d..e.

#11 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 09:16:31

Myślę że większość mieszkańców chętnie zrezygnuje z tych bonifikaty. Dla dobra realizacji ambitnych projektów rozwoju miasta. Ja jestem za.

patrioci lokalni płaćcie i płaczcie dla Wielkiej Ustki ...

#12 ~Ustczanka~

~Ustczanka~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 12:12:26

patrioci lokalni płaćcie i płaczcie dla Wielkiej Ustki ...

Zapewne jest pan właścicielem stąd taka wypowiedź!!! Mieszkańcy Ustki zarabiający najniższą krajową mają płacić pana zdaniem 100% a warszawiacy z ulgą 98%...%. Radni są zobligowani do zdania wszystkich mieszkańców posiadający dotychczas użytkowanie wieczyste. To my ich wybraliśmy aby podejmowali decyzje korzystną dla mieszkańców. 

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 16:24:52

Zapewne jest pan właścicielem stąd taka wypowiedź!!! Mieszkańcy Ustki zarabiający najniższą krajową mają płacić pana zdaniem 100% a warszawiacy z ulgą 98%...%. Radni są zobligowani do zdania wszystkich mieszkańców posiadający dotychczas użytkowanie wieczyste. To my ich wybraliśmy aby podejmowali decyzje korzystną dla mieszkańców.

Radni dbający o mieszkańców i budżet miasta podjęli decyzje 6 do 3 przeciwko bonifikatom.

Więcej na stronie  ustka.naszemiasto.pl

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 16:38:30

Ustawa podzielila spoleczenstwo, jak to sie ma do konstytucji RP ,skoro rzad wprowadzil ja dla wszystkich obywateli ,to dlaczego o bonifikacie maja decydowac radni ? Jedni obywatele maja to zagwarantowane w ustawie inni sa zalezni od radnych, to jest niesprawiedliwe. Druga sprawa ,dlaczego radni decyzje o podwyzce pensji BURMISTRZA podjęli na I sesji oraz podwyżkę podatków ,a decyzje dotyczace obywateli przeciagaja ? Teraz zobaczymy ,czy ci radni dbaja tez o dobro mieszkancow Ustki ,czy tylko o swoja d..e.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 16:54:57

Doić i ogłupiać mieszkańców. Socjotechnika policjanta. Mogłem dać 1 tysiąc mandatu. Ktoś musi pracować na nierobów.

#16 ~Smerf Maruda Reaktywacja~

~Smerf Maruda Reaktywacja~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 18:29:47

KOMISJA Budżetowo-Gospodarcza SKRÓT(?) z 21-02-2019
1. Realizacja poboru opłaty uzdrowiskowej za 2018 – ogółem: ok. 1,9mln zł. Pobór opłaty uzdrowiskowej spadł w hotelach, pensjonatach itp.; wzrost od osób fizycznych. Do rozważenia podniesienie opłaty uzdrowiskowej. Będą rozmowy z właścicielami miejsc noclegowych celem zwiększenia efektywności.
Taki pomysł, który padł kiedyś w rozmowie z jednym z kwaterodawców – dlaczego tylko duże hotele mogą dokonywać poboru opłaty klimatycznej systemowo-elektronicznie z rachunkiem (vide Lubicz) i okresowo wysyłać przelewy do Urzędu Miasta, a małe podmioty muszą się bawić w ręcznie wypisywane kwitki, z których musza się wyliczać? Inne pomysły – odnośnie opłaty uzdrowiskowej zawarto na forum ustki.pl – w wątku, który tam „wisi” od 2005 roku (czyt. nie ma woli efektywnego rozwiązania problemu).
2. Pieniądze unijne – 54 projekty w trakcie realizacji i planowane do realizacji. Wymiana źródeł ciepła – 5! budynków z dofinansowaniem. Otwarta Strefa Aktywności (park Chopina) – projekt czeka na dofinansowanie unijne, będzie aplikacja. Powszechna edukacja przedszkolna – przebudowa dod. sprzęt dydaktyczny dla dzieci ; Sporo projektów stoi z powodu niedokończonych przetargów, lub braku ofert... ale Węzeł Przesiadkowy - powtórzenie przetargu; selektywna zbiórka odpadów – przetarg rozstrzygnięty ze wsparciem NFOŚ (fajna nazwa firmy wykonawcy – Kapibara :) );
3. Zasoby komunalne i polityka mieszkaniowa – 706 loali mieszkalnych (w tym TBS) stan techniczny 44% dobry 32% zły przybyło 42 mieszkania socjalne. Oczekujący na mieszkania socjalne 51 os. Oczekiwanie na mieszkania komunalne 78 os. Ok. 30%!!!! najemców ma problemy z płatnością czynszów. Zainteresowanie odpracowaniem długów nie jest duże! Zadłużenie >1,6 mln!!!! Będzie realizowany dalej program wysiedleń do mieszkań socjalnych dla osób notorycznie unikających płacenia.
4. Przetargi za 2018 – Radni dostali materiały. Bezobsługowa obsługa wypożyczalni rowerów – nie było zgody poprz. Rady Miasta na realizacje z budżetu Miasta. Ulica Nad Słupią – brak pozwoleń na budowę. Wiaty rowerowe (6. szt.) – będą w realizacji w innych lalizacjach. W marcu powinny stanąć. Ul. Legionów – pod koniec lata planowane uruchomienie prac. Park Mar. Polskiej – Dokumentacja bliska sfinalizowania. Cmentarz w Zimowiskach – zakończenie – czerwiec. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych (Grunwaldzka) – nabór kadr do wydziału – przyspieszenie prac.
PRZERWA :P
5. Organizacja ruchu i Stref Płatnego Parkowania – Propozycja podwyższenia stawki za parkowanie i rozszerzenia tej strefy. Propozycja wyłączenia z ruchu ulicy Mar. Polskiej od 15.06 do 31.08 (BRAWO!!!!) Będą konsultacje. Jest trend w, według mnie, słusznym kierunku ograniczenia ruchu w starym mieście. Podniesiono temat niedociążonych dużych parkingów na Rybackiej i Słupskiej oraz wykorzystania komunikacji miejskiej. Cieszę się, że padły argumenty, które często pojawiały na Forum ustka. pl.(Dyrektor ZIM-u - prośba na przyszłość lepszego przygotowania prezentacji, bo wyglądało jakby temat był improwizowany)
6. Studium Komunikacyjne 2018-2023 – Studium nie dotarło do Radnych (nieprawidłowe wysłanie mila do radnych) – czyli tylko prezentacja (szkoda, że relacja nie wideo)
PRZERWA :P
Zalecenia – Lokalny węzeł transportowy; nowe wiaty przystankowe; P&R; B&R; K&R (nie cierpię anglicyzmów – jakbyśmy swojego języka nie mieli).
Obwodnica – włączenia od Rzemieślniczej do Darłowska/Koszarowa i dalej do portu – czyli skierowanie ruchu ciężarowego w osiedle Kwiatowe. Tak w ogóle nie rozumiem argumentacji, że wyprowadzi to ruch ciężarowy z centrum i turyści będą mieli spokój. Jakiego centrum?! Przecież TIR-y jadą Słupską w Darłowską! O jakie centrum chodzi, że tam turystom to będzie przeszkadzać? Gdzie tam turyści chodzą? Wydaje mi się, że właśnie wprowadzenie ruchu towarowego w os. Kwiatowe zdecydowanie pogorszy komfort mieszkańców i turystów na obszarach intensywnie zamieszkanych.
Inne pomysły: Połączenie ul. Wyszyńskiego z Pogodną (minironda?! – aż taki ruch tu będzie? No proszę); Pl. Dąbrowskiego Trochę przegadana ta prezentacja i przekombinowana (jakby pisana „na wagę i ze wskazaniem na pewne dyskusyjne trendy”). Studium poprzednie – rekomendacja uchylenia
7. Przejęcie ul. Kopernika – rekomendacja przejęcia na 3 lata
8. Sprawy bieżące - opłaty przekształceniowe. Wskazanie mieszkanki, że inne spółdzielnie dostały bonifikaty na wykupy gruntu wskazanym więc byłoby aby miasto konsekwentnie przyznała bonifikaty podmiotom, które w tej chwili będą się uwłaszczały. Jest trend ku udzieleniu bonifikat (propozycja 60% opłata jednorazowa w I- roku, 30 % w II roku - wniosek Radnego D. Króla poległ 3 przeciw 6).
Jakby Komisja Polityki Społecznej zechciała przyjrzeć się pracy KB-G, to naprawdę oszczędziłoby to sporo czasu i cierpliwości zarówno Radnym, jak i urzędnikom i... nielicznym słuchaczom. Radny D. Król 5+ ...
.... Chociaż dziwna ta odmiana, bo sporo radnych zasiada w kilku komisjach, a w każdej zachowują się inaczej.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 18:53:26

[quote name="Gość" post="2279004" timestamp="1550764497"]
Doić i ogłupiać mieszkańców. Socjotechnika policjanta. Mogłem dać 1 tysiąc mandatu. Ktoś musi pracować na nierobów.[/quote .Pensja prezydenta Warszawy ok 12000 , pensja Burmistrza Ustki ok 12000. Bonifikata przekształceniowa w Warszawie wynosi 98 % .Bonifikata proponowana przez Graczyka dla mieszkanców Ustki to figa czytaj 0 % .Widać gdzie władze mają mieszkanców .Moze Graczyk chociaż zrobi sobie bonifikatę 60 % z tak olbrzymiej pensji.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 19:03:39

Pensja prezydenta Warszawy ok 12000 , pensja Burmistrza Ustki też ok 12000. Bonifikata przekształceniowa w Warszawie wynosi 98 % .Bonifikata proponowana przez Graczyka dla mieszkanców Ustki to figa czytaj 0 % .Widać gdzie władze mają mieszkanców .Może Graczyk zrobi sobie bonifikatę 40 % z tak olbrzymiej pensji.Radni po pierwsze podwyższyli pensje na max dla burmistrza a podnieśli podatki dla mieszkancow .Coś tu nie halo radni .Kogo reprezentujecie ? Obniżcie sobie kasę

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 19:12:52

Przez gardło ci nie przejdzie skąd skopiowałeś ten wpis?

#20 ~Maruda~

~Maruda~
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 19:37:16

Wysoka pensja burmistrza to i kasy w budżecie brakuje.
Bardzo ciekawe ale jak radni na pierwszej sesji pobory ojca miasta podnosili to nikt o budżet miasta się nie martwił.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych