Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~jakubek~

~jakubek~
  • Goście

Napisano 02 październik 2009 - 21:29

Wcale tak nie jest jak opisałes bo dziś bedąc w Wydziałe Komunikacji cvhciałem zarejestrować auto sprowadzone z Niemiec z ważnym TIV do 01-2010r.,urzedniczka kazała mi zrobić przegląd techniczny ,pojechałem do stacji diagnostycznej i diagnosta stwierdził że przegladu nie muszę zrobić, po ponownym udaniu sie do Wydziału Komunikacji pracownica pokazała mi Dziennik Ustaw z dnia 23.06 2009 r. poz 807 iz z którego wynika że muszę zrobić badanie okresowe ,tak więc nie wiele się zmieniło chyba że urzedniczka źle to rozumie.
pozdrawiam.
jakubek

#2 ~mario~

~mario~
  • Goście

Napisano 02 październik 2009 - 23:04

Wez pod uwage ze w urzedach panstwowych mało kto jest dobrze poinformowany, zazwyczaj wysylaja od jednego okienka do drugiego lub po pietrach kaza ganiac. U US np przedkladajac pisemko podatkowe po zakupie auta na ktorym jest wyraznie wpisana cena zakupu, Uprzejma Pani lub Pan po drugiej stronie okienka siega po gazete auto-moto gielda i sprawdza po ile takie autko jestna gieldzie.... nie bardzo to rozumiem. bo skoro cos od kogos kupuje to place ile on chce i "ile jest na umowie" ;) co nie zoancza ze ow ww "uprzejmy" Pan badz "uprzejma" Pani podwaza podpisana umowe zakupu..... Wydaje mi sie ze w Twoim przypadku urzedniczka po prostu nie zapoznala sie z nowymi przepisami tylko jak wol walkuje stary kodeks....

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 październik 2009 - 08:45

Ja sprowadziłem samochód po 22.09.09. Niemieckie badania techniczne były ważne do kwietnia 2010. W urzędzie komunikacji dowiedziałem się, że przegląd muszę zrobić, bo od niemieckiego minął ponad rok (był ważny dwa lata), plus identyfikację pojazdu. Koszt około 170 zł. Dowiedziałem się również, że na identyfikację pojazdu (porównanie numeru VIN z samochodu z tym w papierach) trzeba jechać zawsze bez względu na to czy obcy przegląd będzie uznany w Polsce czy nie (około 70 zł).

#4 ~fcuk~

~fcuk~
  • Goście

Napisano 03 październik 2009 - 09:31

Ja sprowadziłem samochód po 22.09.09. Niemieckie badania techniczne były ważne do kwietnia 2010. W urzędzie komunikacji dowiedziałem się, że przegląd muszę zrobić, bo od niemieckiego minął ponad rok (był ważny dwa lata), plus identyfikację pojazdu. Koszt około 170 zł. Dowiedziałem się również, że na identyfikację pojazdu (porównanie numeru VIN z samochodu z tym w papierach) trzeba jechać zawsze bez względu na to czy obcy przegląd będzie uznany w Polsce czy nie (około 70 zł).

Wogole ten polski przeglad to tylko formalna sciema: tu postuka, tu latarka poswieci, klakson dziala, lusterka cale -moze jechac. Identyfikacja pojazdu tez niezla- ja czytam numery wybite a pan te w dokumentach! jak sie zgadza to jest oka! Ze niemiecki lub np angielski przeglad sie liczy w Polsce moge sobie wyobrazic; sa duzo bardziej dokladne. Za to nijak nie moge sobie wyobrazic, zeby polskie BT bylo uznane w Niemczech.

#5 ~andriu~

~andriu~
  • Goście

Napisano 22 październik 2009 - 20:02

ja sprowadziłem auto 11.10.2009, niemiecki przegląd ma ważny do końca roku 2010, w wydziale komunikacji panie mi powiedziały że w Polsce przegląd może być tylko na 1 rok, tak więc uznały mi ale tylko do końca 2009 roku. Czy jest jakiś przepis mówiący o tym? Że, na przykład nie może być ważny do 15.10.2010 roku (15.10.2009 pierwsza rejestracja w Polsce), rok od pierwszej rejestracji? Jak dla mnie, to parodia...!!!

#6 ~luki2107~

~luki2107~
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2009 - 22:37

witam miałem taką samą sytuację dzis auto kupiłem z rocznika 2003 przegląd w niemczech wazny na dwa lata do 2011 ale polskie prawo nie uznaje tych przeglądów wiec skrócono go do 2010 jakie to prawo jest chore w polsce a nalezymy do uni europejskiej to jest naciąganie nas na koszty przecierz ktos sie w niemczech podpisał pod tym przeglądem i dał gwarancje na dwa lata brawo urzednicy za głupotę ale szkoda gadac nalezy to zmienic

#7 ~Juszalday~

~Juszalday~
  • Goście

Napisano 22 luty 2010 - 18:07

Witam Wszystkich.
Otóż ja mam trochę inny problem,niedawno kupiłem auto w Włoszech, a dokładnie miesiąc temu .
Auto posiada ważny przegląd, który został zrobiony 14/04/2009
niestety urzędnik z mojego miasta -Radom twierdzi że owy przegląd nie jest ważny ponieważ we Włoszech przeglądy wykonuje się co dwa lata ,a nie jak w Polsce co rok
ale patrząc na to z innego punktu, mój przegląd jest nadal ważny bynajmniej do 14/04/2010
Jeżeli ktoś z forumowiczów ma na ten temat jakieś informacje to proszę o odpowiedż.
Z góry dziękuje

#8 ~fcuk~

~fcuk~
  • Goście

Napisano 22 luty 2010 - 20:05

Witam Wszystkich.
Otóż ja mam trochę inny problem,niedawno kupiłem auto w Włoszech, a dokładnie miesiąc temu .
Auto posiada ważny przegląd, który został zrobiony 14/04/2009
niestety urzędnik z mojego miasta -Radom twierdzi że owy przegląd nie jest ważny ponieważ we Włoszech przeglądy wykonuje się co dwa lata ,a nie jak w Polsce co rok
ale patrząc na to z innego punktu, mój przegląd jest nadal ważny bynajmniej do 14/04/2010
Jeżeli ktoś z forumowiczów ma na ten temat jakieś informacje to proszę o odpowiedż.
Z góry dziękuje

Nie obraz sie, ale jak kupiles auto z Wloch, to nie zaluj tych 160 zl na BT, malo tego, jedz z nim na kompa i zobacz co tam siedzi.... A odnosnie pierwszej rejestracji w danym kraju-mieszkam na pograniczu trzech krajow- mase znajomych kupuje auta np z Francji i rejestruje w Niemczech, albo z Niemiec do Luksemburga itd...Faktem jest , ze pierwsza rejestracja samochodu w nowym kraju wymaga nowego badania technicznego z danego kraju, nawet jesli stare jest wazne.

#9 ~~maniek~~

~~maniek~~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2010 - 09:44

Ja sie spotkałem z innym problemem auto sprowadzone z Niemiec ma wazny przeglad, a wydziale komunikacji powiedzieli ze auto zostało wyrejstrowane w Niemczech a zeby go ponownie zarejstrowac to trzeba zrobic przeglad zerowy. Co urzad to inne przepisy.

#10 ~holy~

~holy~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2010 - 17:58

NIE WIERZCIE W TE BAJKI!!!!!Właśnie byliśmy w wydziale komunikacji i straciliśmy 3 godziny i odesłano nas z kwitkiem. Auto sprowadzone z niemiec 2002 rocznik. Ten przepis panowie i posłanki z PO wprowadzili żeby pokazać, że coś robią. Nie pomyśleli, że np. tak jak unas w dowodzie rej. nie ma wszystkich i niektóre jednostki są inne niż w polsce więc czy tak czy siak trzeba na stację diagnostyczną jechać... to po pierwsze. Po drugie jeszcze bardziej śmieszne jest to, że geniusze urzędnicze i te które te wspaniałomyślne ustawu wprowadziły ...obcinają cały rok przeglądu( tak jak nam) Wyjaśnię... auto z Niemiec 2002 . Nasi sąsiedzi nowym autom dają 1 przegląd na 3 lata. Drugi przegląd i chyba póżniejsze też dają na dwa lata. W chwili obecnej nasze auto ma przegląd niemiecki do 2011 roku... no ale w polsce auto 8 letnie musi co roku mieć przegląd więc sobie rok obcinają Sku.... Powinni te PO balonem wysadzić bo mydlą ludziom oczy a ludzie im tempo wierzą bo oni tak ładnie mówią. zamiast prosić o danie im spokoju do wyborów Niech pomyślą zanim coś wprowadzą bo póki co to ich ustawy g... dają.
A co do osoby która pisała powyżej żeby ktoś tam nie żałował pieniędzy na przegląd to jak chce zarządzać czyimiś pieniędzmi albo doradzać to niech zasponsoruje taki przegląd. Przecież to tylko 160 zł. Po to to wprowadzili żeby człowiek nie musiał płacić a skoro badanie jest ważne to znaczy, że jest o.k. Jak ma być coś nie tak to i tak wyjdzie wszystko w praniu. Jest ważny przegląd i koniec . Tak powinno być.

#11 ~Janek~

~Janek~
  • Goście

Napisano 05 październik 2010 - 13:27

NIE WIERZCIE W TE BAJKI!!!!!Właśnie byliśmy w wydziale komunikacji i straciliśmy 3 godziny i odesłano nas z kwitkiem. Auto sprowadzone z niemiec 2002 rocznik. Ten przepis panowie i posłanki z PO wprowadzili żeby pokazać, że coś robią. Nie pomyśleli, że np. tak jak unas w dowodzie rej. nie ma wszystkich i niektóre jednostki są inne niż w polsce więc czy tak czy siak trzeba na stację diagnostyczną jechać... to po pierwsze. Po drugie jeszcze bardziej śmieszne jest to, że geniusze urzędnicze i te które te wspaniałomyślne ustawu wprowadziły ...obcinają cały rok przeglądu( tak jak nam) Wyjaśnię... auto z Niemiec 2002 . Nasi sąsiedzi nowym autom dają 1 przegląd na 3 lata. Drugi przegląd i chyba póżniejsze też dają na dwa lata. W chwili obecnej nasze auto ma przegląd niemiecki do 2011 roku... no ale w polsce auto 8 letnie musi co roku mieć przegląd więc sobie rok obcinają Sku.... Powinni te PO balonem wysadzić bo mydlą ludziom oczy a ludzie im tempo wierzą bo oni tak ładnie mówią. zamiast prosić o danie im spokoju do wyborów Niech pomyślą zanim coś wprowadzą bo póki co to ich ustawy g... dają.
A co do osoby która pisała powyżej żeby ktoś tam nie żałował pieniędzy na przegląd to jak chce zarządzać czyimiś pieniędzmi albo doradzać to niech zasponsoruje taki przegląd. Przecież to tylko 160 zł. Po to to wprowadzili żeby człowiek nie musiał płacić a skoro badanie jest ważne to znaczy, że jest o.k. Jak ma być coś nie tak to i tak wyjdzie wszystko w praniu. Jest ważny przegląd i koniec . Tak powinno być.

#12 ~macko~

~macko~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2010 - 00:35

witam

mam pewne pytanie co do waznosci przegladu tüv z niemiec.

auto jakie sprowadzilem ma wazny niemiecki przeglad do maja 2012 roku.
podczas rejstracji stargardzki wydzial komunikacji cofnal waznosc przegladu o rok czasu.
czyli po zarejstrowaniu auta mam przeglad wazny na okolo 6 miesiecy czyli do maja 2011 roku.

jakim prawem zostal zredukowany wazny przeglad niemiecki jesli jest niby od 22 wrzesniac w naszym kraju honorowany..

moge zrozumiec ze redukuje sie przeglady do roku a nie o rok czyli majac wazny przeglad na rok i 6 miesiecy zostaje on zredukowany do roku czasu czyli na 12 miesiecy,
a nie na 6 miesiecy ,,,, z wzgledow ze u nas nie wydaje sie przegladow na wiecej niz rok czasu na autach uzywanych.

do kogo mam sie teraz zwrocic z owym problemem ????

z powazaniem maciej n.

#13 ~Artur~

~Artur~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2010 - 12:28

witam

mam pewne pytanie co do waznosci przegladu tüv z niemiec.

auto jakie sprowadzilem ma wazny niemiecki przeglad do maja 2012 roku.
podczas rejstracji stargardzki wydzial komunikacji cofnal waznosc przegladu o rok czasu.
czyli po zarejstrowaniu auta mam przeglad wazny na okolo 6 miesiecy czyli do maja 2011 roku.

jakim prawem zostal zredukowany wazny przeglad niemiecki jesli jest niby od 22 wrzesniac w naszym kraju honorowany..

moge zrozumiec ze redukuje sie przeglady do roku a nie o rok czyli majac wazny przeglad na rok i 6 miesiecy zostaje on zredukowany do roku czasu czyli na 12 miesiecy,
a nie na 6 miesiecy ,,,, z wzgledow ze u nas nie wydaje sie przegladow na wiecej niz rok czasu na autach uzywanych.

do kogo mam sie teraz zwrocic z owym problemem ????

z powazaniem maciej n.

#14 ~mateusz~

~mateusz~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2012 - 23:05

Jedź na Wiejską i nasraj im w kapelusz! To Ci radzę!

#15 ~arek~

~arek~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2012 - 14:32

Mam drobne pytanie , podobne do tematu , mam auto z hiszpani i konczy mi sie przeglad ale nie chce mi sie jechac do hiszpani tylko po to zeby zrobic przeglad , czy moge zrobic przeglad w polsce i on bedzie wazny w uni europejskiej?

#16 ~Ed~

~Ed~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 14:23

Jedź na Wiejską i nasraj im w kapelusz! To Ci radzę!

Jasia już tam nie ma!TO był kapelusz!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych