Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

"Przebudż się Ustko" - program wyborczy

wybory Burmistrz reaktywacja

288 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2014 - 23:51:37

A co.Przebudzeni z tym Janczewskim myślą że napisali rewolucyjny program to już wszystko?Gdzie plakaty, gdzie doświadczenie w samorządzie.Przecież nawet kasy na reklamy nie mają.Co z motyką na księżyc? Program jeszcze trzeba zrealizować.Nie tak jak Olech, który ani jednego punktu programu nie zrealizował.

spokojnie, ten komitecik to tylko taki wyborczy żart :)

szkoda tylko niektórych ludzi, firmujących tą żenadę swoim nazwiskiem :huh:

#22 Marek Janczewski

Marek Janczewski

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1148 postów

Napisano 03 listopad 2014 - 08:19:46

spokojnie, ten komitecik to tylko taki wyborczy żart :)

szkoda tylko niektórych ludzi, firmujących tą żenadę swoim nazwiskiem :huh:

W tym ;komiteciku; znalazły się całkiem fajne osoby.Mądre i uczciwe.Osoby,które z pełnym zaangażowaniem i otwartym sercem będą pracować na rzecz Miasta i pomyślności mieszkańców.Jest to prawdziwy Komitet Obywatelski, czyli prawdziwie demokratyczny.Nie lubisz Demokracji? Gdzie tu widzisz żenadę? W tym że grupa ludzi potrafiła się zjednoczyć i działać dla dobra mieszkańców? A czy Wybory muszą być ponure? Czy musimy wybierać tylko pomiędzy DŻUMĄ a CHOLERĄ. Nie może się włączyć Prawdziwy USTCZANIN wraz ze swoją ekipą także Ustczanami ?. :) :wub:

#23 ~Gościu~

~Gościu~
  • Goście

Napisano 03 listopad 2014 - 08:48:59

ile chciałby Pan zarabiąć jako burmistrz ?

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 listopad 2014 - 14:27:46

Przepraszam, a gdzie 'prawdziwy Ustczanin' się urodzil? Czyżby nie w ZSRR? Prawdziwy Ustczanin, koń by się uśmiał, nawet w Polsce się nie urodził, a to że Ustce się znalazł w wieku kilku lat wraz z rodziną się tu znalazł, to tylko kwestia przypadku.

#25 ~Forsberg~

~Forsberg~
  • Goście

Napisano 03 listopad 2014 - 15:37:00

nie czepiajmy się drobiazgów - (chyba) żaden z kandydatów nie urodził się w Ustce. Martwi mnie to, że jako ruch obywatelski z motywacją i organizacją słabo u nich. Chwilami mam wrażenie, że ten cały ruch to tylko jakaś zasłona dymna by rozproszyć uwagę pomiędzy prężnie działającym kandydatem, a nimi z pominięciem w tym zamieszaniu reszty.

#26 Marek Janczewski

Marek Janczewski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1148 postów

Napisano 03 listopad 2014 - 16:41:32

Bardzo mi przykro, że taki z ciebie obywatel a nie znasz historii ani geografii.

Druskienniki leżą nad samiutkim Niemnem .To tam gdzie żyli,pracowali i tworzyli tacy ludzie jak: ADAM MICKIEWICZ, ELIZA ORZESZKOWA,HENRYK SIENKIEWICZ a z Caratem walczył mój przodek w prostej linii CYPRIAN JANCZEWSKI.Druskienniki to ukochane miejsce na ziemi znakomitego wodza JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO.Druskienniki to najwspanialszy kurort w Europie Środkowej! My możemy tylko pozazdrościć i dążyć do tego,co ONI osiągnęli.Znakomity przykład dla nas!Mają największy i najpiękniejszy Aqva park w Europie środkowej podobny do tego w BERLINIE ,oraz przeogromną i przepiękną SNOW ARENĘ z której korzystają turyści z całego Świata, przez okrągły rok.Przez takich mędrców jak ty, już jako dziecko musiałem cierpieć przez tę niesłuszną dyskryminację,gdzie wyzywano mnie i znieważano.Oznajmiam ci,że jestem po stokroć lepszym Polakiem od ciebie,większym patriotą i mam w sobie więcej tolerancji do wszystkich.

Użytkownik Marek Janczewski edytował ten post 03 listopad 2014 - 16:59:13

#27 ~Wolny Poeta~

~Wolny Poeta~
  • Goście

Napisano 03 listopad 2014 - 16:52:41

Bardzo mi przykro, że taki z ciebie obywatel a zupełnie nie znasz ani historii ani geografii.

Druskienniki leżą nad samiutkim Niemnem .To tam gdzie żyli,pracowali i tworzyli tacy ludzie jak: ADAM MICKIEWICZ, ELIZA ORZESZKOWA,HENRYK SIENKIEWICZ a z Caratem walczył mój przodek w prostej linii CYPRIAN JANCZEWSKI.Druskienniki to ukochane miejsce na ziemi znakomitego wodza JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO.Druskienniki to najwspanialszy kurort w Europie Środkowej! My możemy tylko pozazdrościć i dążyć do tego,co ONI osiągnęli.Znakomity przykład dla nas!

No to stawaj do wyborów w Druskiennikach, przecież to proste. Nie możesz kandydować w mieście tylko dlatego że w nim czasowo mieszkasz. Skoro drogie twemu sercu są kresy i Druskienniki, skoro całą duszą swoją wychwalasz tamtejsze ziemie, to co robisz tutaj? Istnieje obawa że będąc tutaj nie przykładasz się, nie dajesz z siebie wszystkiego bo twoje serce jest tam naprawdę na wschodzie. Dobrze że o tym piszesz, że starasz się być szczery. My wolimy ludzi stąd, ludzi którzy sercem i rozumem są na tej ziemi, którzy potrafią oddać to co najlepsze dla służby temu społeczeństwu, tej ziemi. Takim znakomitym przykładem jest obecna Pani Wójt, która broni naszej ziemi przed handlarzami i spekulantami. Która stoi na straży porządku i dba o finanse naszej Gminy. To jest prawdziwy przykład na osobę która jest na swoim miejscu, która rzetelnie wypełnia swoje obowiązki w zgodzie ze swoim sumieniem i w zgodzie z dobrem wspólnym. Jakże inna osobowość od tych którzy wściekłymi atakami usiłują zniweczyć demokratyczne wybory większości mieszkańców, którzy z zakładania spraw sądowych zrobili sobie sposób na życie. 

Ta ziemia i ci ludzie, którzy są tutaj od dawien dawna, będą decydować co jest dla nich najlepsze w tych nadchodzących demokratycznych wyborach. Biada wam, wichrzyciele porządku publicznego, biada wam źli ludzie którzy demokrację mają za nic. Historia o was zapomni, natomiast złotymi zgłoskami wpiszę się w nią obecna(i przyszła, mamy nadzieję) Pani Wójt.

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 listopad 2014 - 18:48:25

Bardzo mi przykro, że taki z ciebie obywatel a nie znasz historii ani geografii.

Bardzo mi przykro, że taki z ciebie kandydat na burmistrza, który nie zna kompletnie historii Europy po 1945 roku i na geografii to się kompletnie nie zna. 

Marek Janczewski ma 62 lata, to  znaczy, że urodził się w 1952 roku. Teraz bierzemy mapę Europy obrazującą rok 1952 i co widzimy? Druskienniki LEŻĄ W ZSRR.

Oznajmiam ci,że jestem po stokroć lepszym Polakiem od ciebie,większym patriotą i mam w sobie więcej tolerancji do wszystkich.

A czy mnie znasz, że wygłaszasz takie opinie? 

No to stawaj do wyborów w Druskiennikach, przecież to proste. Nie możesz kandydować w mieście tylko dlatego że w nim czasowo mieszkasz. Skoro drogie twemu sercu są kresy i Druskienniki, skoro całą duszą swoją wychwalasz tamtejsze ziemie, to co robisz tutaj?

Sam sobie strzelił w kolano, weź pod uwagę Wolny Poeto, że to prosty, niezbyt inteligentny kowal, więc nie spodziewaj się jakiś mądrości z jego strony:

Zacytuje ci jego poziom znajomości historii Polski:

Ty podajesz przyklad Polskiego wojska, polskiej kadry, ale ten,ktoremu odpowiadasz na jego komentarz nie ma pojecia o przedwojennym i wojennym wojsku polskim, bo jego przodkowie nie byli wtedy Polakami, a obywatelami CCCP i mieszkali w kolchozie, ubierali sie w walonki, kufajki i nie znali mebli, ich cywilizacja to samogon i spanie na piecu, na ktory wchodzili po drabinie.Jego przodkowie w zamieszaniu wojny z ruska dzicza gwalcicieli pedzacej na zachod znalezli sie w Polsce i teraz zyja jak bonzowie, tylko jak widzisz, nie potrafia tego docenic, do nauki sa za tepi, zeby cos madrego powiedziec.Komunistyczny motloch i sluzalczy plebs. Tak samo jak oni ten facet nie ma pojecia o wojsku polskim, zapewne bimber bardziej wchodzi do glowy niz nauka i wiedza.Nie masz z kim dyskutowac. Takich YNYLYGYNTOW nam wyprodukowano.

I teraz jak słuszne są słowa belfra jak uzmysłowimy sobie, skąd ten prosty kowal pochodzi. 

tutaj przykład jego kultury:

ty śmierdzący lumpie ,wstydzisz się samego siebie? Co ty uważasz ,ktoś jest głupszy od zwykłego bezimiennego menela? Znam człowieka ,który hoduje świnie.Tam każda świnka jakoś się nazywa .ty jakoś nie.

#29 Monika Wysokińska

Monika Wysokińska

Swojak

• PipPipPipPip
  • 787 postów

Napisano 03 listopad 2014 - 21:18:55

Bardzo byłabym rada aby autor/rzy dwóch ostatnich postów zdradził/li nam uprzejmie z czego słynie miejscowość, w jakiej narodziła się ich cudaczna osobowość.

I jeszcze poproszę tych "dwóch" przecudacznych cudaków o ustosunkowanie się do stanowiska Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego o obszarze oddziaływania obiektu ( najnowszego usteckiego radaru ) na sąsiednie działki pod rządami ustawy Prawo budowlane i dyrektywami UE.

Władze Ustki twierdzą, że postawienie radaru jest samowolą budowlaną. Złożyło skargę w tej sprawie u wojewódzkiego inspektora budowlanego. Urzędnicy napisali także do głównego inspektora, ponieważ w postępowaniu o wydanie pozwolenia na budowę Ustka nie została uznana za stronę, mimo że działki miejskie sąsiadują z radarem.

Pomorski Urząd Wojewódzki, wydający pozwolenie, po analizie parametrów radaru i określonych dla niego uwarunkowań środowiskowych, ustalił, że działki miejskie nie znajdują się w obszarze oddziaływania obiektu. Dlatego nie uznał Ustki jako strony.

Apel.

Nie pozwólcie proszę aby wasza "erudycja" aż tak się marnowała a wasze "mega oczytanie" niech posłuży wreszcie dobru całej lokalnej społeczności !

Użytkownik Monika Wysokińska edytował ten post 03 listopad 2014 - 21:27:16

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 listopad 2014 - 22:53:12

W tym ;komiteciku; znalazły się całkiem fajne osoby.Mądre i uczciwe.Osoby,które z pełnym zaangażowaniem i otwartym sercem będą pracować na rzecz Miasta i pomyślności mieszkańców.Jest to prawdziwy Komitet Obywatelski, czyli prawdziwie demokratyczny.Nie lubisz Demokracji? Gdzie tu widzisz żenadę? W tym że grupa ludzi potrafiła się zjednoczyć i działać dla dobra mieszkańców? A czy Wybory muszą być ponure? Czy musimy wybierać tylko pomiędzy DŻUMĄ a CHOLERĄ. Nie może się włączyć Prawdziwy USTCZANIN wraz ze swoją ekipą także Ustczanami ?. :) :wub:

ok, to może powiedz, kto znalazł się w tym "demokratycznym" komitecie? Czy przypadkiem nie jest to sama rodzina pana A.?? Plus ty ze smerfem?

czy to nie jest przypadkiem typowy przykład przedwyborczego klasycznego nepotyzmu? Hasło wasze: Rodzina na barykady, może komuś się uda! ;)

Szkoda Ciebie Marku, bo ze złymi ludźmi się zadałeś!

#31 Monika Wysokińska

Monika Wysokińska

Swojak

• PipPipPipPip
  • 787 postów

Napisano 03 listopad 2014 - 23:39:07

-    gruntowane zmiany personalne w Urzędzie Miasta - stanowiska pracy dla ludzi kompetentnych ( fachowcy wysokiej klasy)

: gmina pójdzie z torbami wypłacając odszkodowania, aby wypowiedzieć umowę o pracę trzeba podać przycznę - Sąd przywróci wszystkich do pracy z powrotem

-   wprowadzenie odpowiedzialności personalnej i majątkowej

za błędne decyzje urzędników i zaniechanie

: odpowiedzialnośćurzędników już jest, jeśli chcesz coś zmodyfikować musisz zmienić to ustawą. Burmistrz Miasta Ustka jeszcze nie stoi wyżej od sejmu, senatu i prezydenta

-    anulowanie niekorzystnych, wcześniej zawartych umów,

szkodliwych dla Budżetu Miasta

: umów należy dotrzymywać, wypowiedzenie umowy przez Miasto - horrendalne odszkodowania

-     uchylenie/unieważnienie niekorzystnych uchwał, które

zostały wprowadzone do obiegu prawnego w ostatnim

okresie zarządzania miastem

:uchwałę może unieważnić tylko Sąd lub Wojewoda, a zmienić tylko Rada Miasta, a nie burmistrz

-     obsługa prawna - sprawdzona i skuteczna.

: czekam na propozycje :)

Uwaga, uwaga, uwaga !!!

Po szczególnie starannym przeanalizowaniu powyższego stanowiska gościa śpiącego

WZYWAM kandydata na Burmistrza Ustki, Pana Marka Janczewskiego, członków Komitetu Wyborczego Wyborców "Przebudż się" Ustko oraz kandydatów na radnych do ......

ODDANIA SALWY HONOROWEJ  śpiącemu 

bowiem uratował Komitet przed skutkami nieuchronnej katastrofy !!! th_0girl_impossible.gif

Wszyscy BACZNOŚĆ przed tak wszechstronną wiedzą ..... "prawniczą" !!!

Ps.    a propos uchwał, które może unieważnić tylko Sąd lub Wojewoda, a zmienić tylko Rada Miasta, a nie burmistrz.

Naprawdę o tym nie wiedziałam ......

Komitet o tym nie wiedział ......

Naprawdę, nikt w Ustce nie posiadał takiej wiedzy ......

Chwała bohaterowi śpiącemu, który nas oświecił !!! scenic.gif

Użytkownik Monika Wysokińska edytował ten post 03 listopad 2014 - 23:40:20

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2014 - 06:30:58

Bardzo byłabym rada aby autor/rzy dwóch ostatnich postów zdradził/li nam uprzejmie z czego słynie miejscowość, w jakiej narodziła się ich cudaczna osobowość.

To ty nie wiesz ile z czego Ustka słynie? Tyle lat mieszkasz i nie wiesz? Chociażby z pięknych plaż, promenady, sanatoriów, pięknej kładki itd. Ustka to miasto, które zapoczątkowało po 1945 roku modę na wypoczynek w wakacje nad morzem. Mogę być dumny z Ustki, jestem dumnym Ustczaninem urodzonym w Ustce, a nie kimś kogo na siłę tu przesiedlili i nie czuje się tutaj dobrze,.

#33 ~Gościu~

~Gościu~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2014 - 08:15:51

Zadam jeszcze raz pytanie, na które nie uzyskałem odpowiedzi.

Ile Pan chciałby zarabiać jako burmistrz.

Czekam na odpowiedź

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2014 - 09:28:38

I jeszcze poproszę tych "dwóch" przecudacznych cudaków o ustosunkowanie się do stanowiska Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego o obszarze oddziaływania obiektu ( najnowszego usteckiego radaru ) na sąsiednie działki pod rządami ustawy Prawo budowlane i dyrektywami UE.

Apel.

Nie pozwólcie proszę aby wasza "erudycja" aż tak się marnowała a wasze "mega oczytanie" niech posłuży wreszcie dobru całej lokalnej społeczności !

Na pewno miejscowość Ustka nie słynie z seansów nienawiści, jak to próbowano robić w Grabnie. Festiwal inwektyw rani ucho Wolnego Poety, podwórkowa polityka na zasadzie obmowy nie sprzyja naturze. Ze wstrętem więc byłem zmuszony zapoznać się z tą antyreklamą cywilizowanej rzeczywistości. Ars poetica każe mi jednak nie być obojętnym w tej sytuacji.

Co do radarów w Ustce, jest to symbol naszych czasów. Symbol nowoczesności, symbol zwycięstwa rozumu nad materią. Tylko ciemny lud protestuje, bojąc się klątwy lub kultywując zabbony. Jakie argumenty macie? Że kury przestaną się nieść? Że zaczniecie świecić w nocy światłem upiornym? 

Staliście się materiałem dla manipulantów, którzy chcą zbić swój polityczny kapitał na waszym prehistorycznym lęku. Dobro lokalnej społeczności wymaga aby kurort był nowoczesny i dobrze zarządzany. Nowoczesne rozwiązania służące wspólnemu bezpieczeństwu są przez politycznych rozrabiaków i ludzi nawiedzonych wykorzystywane w brudnych kampaniach. 

Radary NIE. Homeopatia TAK. Władza ZŁA. Dobrzy MY. Chcemy WŁADZY.

Oto clou tego stanu rzeczy. 

#35 ~Brawooooo~

~Brawooooo~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2014 - 10:17:51

(......) Mogę być dumny z Ustki, jestem dumnym Ustczaninem urodzonym w Ustce, a nie kimś kogo na siłę tu przesiedlili i nie czuje się tutaj dobrze,.

Brawoooooooo..... Po raz kolejny - "Ustka dla Ustków" - genialne !

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2014 - 10:54:34

.............

Oto clou tego stanu rzeczy. 

Kocham Pana Panie Sułku :)

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2014 - 11:04:32

Zadam jeszcze raz pytanie, na które nie uzyskałem odpowiedzi.

Ile Pan chciałby zarabiać jako burmistrz.

Czekam na odpowiedź

CZEKAM 

#38 ~M~

~M~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2014 - 12:42:41

Program Pana Janczewskiego i jego Komitetu to czysta kpina z mieszkancow.....przeciez wprowadzenie tych wszystkich zmian wymaga pieniedzy...chyba ze Pan Janczewski sam z wlasnej kasy zaplaci za np. nowe logo( bo stare jest niechciane i trzeba je zmienic i wydac znow kupe kasy), , Przywrócenie usteckiej syrence należnego jej miejsca - co to oznacza..czy to miejsce jest złe??znowu kupe kasy na przygotowanie nowego miejsca i przeniesienie tej nieszczesnej syrenki.....Wssystko to bedzie szlo z kasy miejskiej bo przeciez nie z prywatnej kasy Pana Janczewskiego

Rewitalizacja

przebudowa rewitalizowanych ulic ze szczególnym uwzględnieniem kanalizacji deszczowej i naprawienie szkód. - tylko ze do tej pory Urzad wierdzil ze przebudowa nie jest mozliwa ze wzgledu na to ze Unia sie nie zgadza i trzebabedzie zwrocic pieniadze z dotacji.....Przedewszystkim trzeba sie zajac tu Wodociagami w Ustce ktore zamykaja przepusty zeby woda nie splywala do nich i nie wybijalo u nich tylko na miescie....trzeba zmienic prezesa wodociagow ktory jest nie kompetentny i tyle, i zadna przebudowa kolejna ani dodatkowe kolejktory nie beda potrzebne
-   pociągnięcie do odpowiedzialności poprzednich projektantów, wykonawców i inspektorów nadzoru. - sady sady sady i kasa kasa kasa z miasta....
-   dalsza przemyślana rewitalizacja Ustki.
-   naprawa i wymiana nawierzchni Promenady Górnej. -to naprawa czy wymiana...
-   Ustka bez dziurawych chodników i jezdni.

Radar - ale co z radarem...stoi i nikt z miasta nie ma na niego wplywu bo nalezy do Urzedu Morskiego...Jest potrzebny i tyle, trzeba sie z tym pogodzic a nawet wykorzystac ze tam jest moim zdaniem.

Pan Janczewski nie ma pojecia o funkcjonowaniu jakiegokolwik urzedu...nie ma dosciadczenia i nie jest kompetentny...bylby kolejnym naiwnym burmistrzem jak Olech ktorym dyryguja...Według mnie na tym stanowisku powienien stac gosc z jajami a Pan Janczewski tych jaj nie ma!!! niech sie zajmie robiemiem bram, albo niech idzie na zasluzona emeryture bo i te bramy mu juz ostatnio nawet nie wychodzily!!!

#39 ~gośc~

~gośc~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2014 - 15:58:24

"Przebudż się kowalu" - Ustka czeka.

#40 Monika Wysokińska

Monika Wysokińska

Swojak

• PipPipPipPip
  • 787 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 22:30:27

Program Pana Janczewskiego i jego Komitetu to czysta kpina z mieszkancow.....przeciez wprowadzenie tych wszystkich zmian wymaga pieniedzy...chyba ze Pan Janczewski sam z wlasnej kasy zaplaci za (... )

No to klops ...... :unsure:

Realizacja programów wyborczych wszystkich komitetów legła w gruzach. :(

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wybory, Burmistrz, reaktywacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych