Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Producenci mleka i przetworów mlecznych pozwą Huberta Czerniaka za „haniebne stwierdzenie, że mleko UHT to trucizna”?

mleko trucizna uht przetwory mleczne

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 polaneis023

polaneis023

    Nowy

  • Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 20:17:47

W internecie sporo jest wypowiedzi lekarzy oraz osób zajmujących się medycyną niekonwencjonalną na temat mleka UHT. Lekarz Hubert Czerniak wprost nazywa mleko UHT trucizną.
 
Mleko z marketu to trucizna która zabija Hubert Czerniak - youtube.com/watch?v=auW15QnACvg
 
 
 
Producentom mleka zadałam następujące pytania:
 
- Czy takie wypowiedzi jak lekarza Czerniaka spotykają się z ich strony z jakąś reakcją - np. sprostowaniem, polemiką, pozwem? A jeśli nie, to dlaczego?
 
- Jak z tym mlekiem UHT jest, można je spokojnie pić czy nie?
 
 
 
 Huberta Czerniaka zapytałam:
 
 - Czy byłby Pan w stanie w sądzie obronić swoje twierdzenia o mleku UHT?
 
 
 
Tutaj jest pierwszy artykuł:
 
Pytania do producentów mleka UHT w sprawie głosów, że produkują „truciznę, produkt mlekopodobny” itp.
 
 
 
 
Grzegorz Grzeszkowiak, prezes zarządu Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu, przesłał takie wyjaśnienie:
 
                 Po otrzymaniu zapytania prasowego wraz z dołączonym linkiem strony POZNAJ POLSKĘ I JEJ SĄSIADÓW Z POLĄ NEIS, pierwszy raz oglądaliśmy i słuchaliśmy wypowiedzi pana Huberta Czerniaka, dotyczącej m.in. polskiej żywności, w tym również mleka UHT.
 
Wypowiedź tą uważamy za bardzo kontrowersyjną i mocno krzywdzącą producentów żywności oraz mogącą mieć fatalne skutki dla zdrowia konsumentów, którzy sugerując się głoszonymi teoriami mogą zaprzestać spożywania mleka. Mleko i jego produkty są źródłem pełnowartościowego białka o wysokiej wartości biologicznej. Zawierają znaczącą ilość dobrze przyswajalnego wapnia oraz witamin z grupy B (głównie B2). Tłuszcz mleka zawiera cenne witaminy A i D, których ilość jest zależna od zawartości tłuszczu w produkcie mleczarskim.
 
Zamieszczona wypowiedź budzi mnóstwo negatywnych emocji. Raczej trudno doszukiwać się wspominanej w wywiadzie korelacji szczupłości dzieci z faktem spożywania „drożdżówek z kakao” popijanych mlekiem. Masa dziecka tak samo jak i osoby dorosłej jest bezpośrednio związana ze spożywaniem prawidłowo zbilansowanej żywności w połączeniu z odpowiednią aktywnością fizyczną. Przyczyny szczupłość dzieci z pokolenia pana redaktora raczej należałoby się doszukiwać w bardzo aktywnym trybie życia ówczesnego pokolenia, przy jednoczesnym nieprzejadaniu się.
 
                Haniebnym stwierdzeniem jest teza, że mleko UHT to trucizna. Chcielibyśmy wiedzieć, na czym oparte są tak poważne zarzuty wobec mleka? Jakie badania potwierdzają powyższą tezę? Pierwszy raz słyszymy o doświadczeniu prowadzonym na dwóch grupach cieląt, w którym jedna grupa karmiona była mlekiem UHT, a druga mlekiem „normalnym” (przy czym brak jest wyjaśnienia, co kryje się pod pojęciem „normalnego mleka”). Dość dziwna wydaje się teoria powiązania spożywania mleka ze zwyrodnieniem serca, wątroby oraz nerek, a także „śmierdzącej, gnijącej substancji” zalegającej w jelitach cieląt.
 
                Słuchając wywodu na temat prawdziwości mleka i pochwały wobec mleka 3,5% tłuszczu zakupionego w Niemczech nasunęło nam się pytanie, czy wypowiadający się zdają sobie sprawę, że im wyższy tłuszcz w produkcie, tym wyżej oceniany jest produkt. Tłuszcz jest nośnikiem smaku.
 
                Kolejne stwierdzenie , że mleko, które „nie zsiada się” zawiera substancje, które zabijają bakterie potrzebne naszemu przewodowi pokarmowemu jest niedorzeczne i mamy wrażenie, że wynika z niewiedzy wypowiadającego się. Mleko UHT nie ulega kwaśnieniu, ponieważ bakterie kwaszące zawarte w mleku, podczas obróbki termicznej zostają zniszczone. Mleko UHT nie jest konserwowane chemiczne a jego trwałość wynika z obróbki termicznej i aseptycznego pakowania. W żadnym wypadku „mleko w kartonie, które może miesiąc postać” nie zawiera bakterii „toksycznych”.
 
                Wypowiedź pana Czerniaka jest niedorzeczna i kłamliwa. Nie wykluczamy, że producenci mleka i przetworów mlecznych złożą pozew do sądu w tej sprawie.
 
                Mleko UHT można spokojnie pić. Nie ma nic wspólnego z produktem, który starał się wykreować wypowiadający się pan Czerniak. Osoby zdrowe bez alergii na składniki mleka w mleku UHT mogą upatrywać doskonałego źródła białka i wapnia.
 
Brak odpowiedzi
 
Na pytanie nie odpowiedział natomiast Hubert Czerniak. Mottem tego lekarza w internecie jest: Włączamy myślenie!
 
Apeluję więc do pana Czerniaka, by włączył myślenie i odpowiedział na zadane pytanie. Sprawa jest bowiem poważna, gdyż o trującym mleku wypowiedział się lekarz. Są tylko dwie możliwości: jest to prawda i wówczas proszę o naukowe dowody, które to potwierdzą albo jest to fałsz - wówczas proszę się z tego wycofać.
 
Sama piję często mleko UHT i nie ukrywam, że  przeraziła mnie zasiana niepewność, że mogę wypijać truciznę.
 
Pola Neis 

 #2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2017 - 06:25:28

Mleko spożywane w tak ogromnych ilościach w jakiejkolwiek formie nie jest człowiekowi potrzebne.

 

Lobby mleczarskie wciskają nam wyroby mleczne kłamiąc że jest nam niezbędnie potrzebne co jest oczywistym kłamstwem.

 

Identycznie jest z cukrem.#3 ~piotr mieczyslaw~

~piotr mieczyslaw~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2017 - 10:01:45

czy to co kupujemy w sklepie mozna nazwac mlekiem?

klazda mucka czy krasula by sie obrazila i wyparła tego płynu!#4 ~sonikk1~

~sonikk1~
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 21:55:25

Staram się nie kupować mleka UHT. Jednak do tego świeżego mam większe przekonanie. Jak ide na zakupy to kupuje mleko (w sumie cały nabiał) produkowane dla danego sklepu. W moim Polomarkecie jest mleko Mleczna polana. Jest ok. i praktycznie w każdym tygodniu w promocji. Zawsze trochę mogę oszczędzić. 

 #5 ~Lucyna~

~Lucyna~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2019 - 22:17:35

Ja,już 15lat temu słyszałam od kobiety, która zachorowała na raka ,żeby wystrzegać się mleka UHT...kobieta ta dostała te rady od niemieckich onkologów.
Dziś to co mówi dr.Czerniak potwierdza tylko spostrzeżenia, które zauważono już tak dawno.Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mleko, trucizna, uht, przetwory mleczne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych