Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

192 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 08:49:44

Tak to prawda młodzież chodzi do Kościoła tylko po podpisy a Sakramentów Świętych nie przyjmują.To pytam się:Po co Ci to bierzmowanie skoro wogóle nie przyjmujesz Sakramentów Świętych? A po bierzmowaniu jak zapewniasz więcej do Kościoła nie pójdziesz?! Człowiek przez odizolowanie się od religii staje się zdemoralizowanym człowiekiem.Patologia rodzi patologie! ;)

Masz rację. Ale ktoś tą radną wybrał. I to jest, niestety, straszne

#42 ~ZZ~

~ZZ~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 08:50:05

Tak to prawda młodzież chodzi do Kościoła tylko po podpisy a Sakramentów Świętych nie przyjmują.To pytam się:Po co Ci to bierzmowanie skoro wogóle nie przyjmujesz Sakramentów Świętych? A po bierzmowaniu jak zapewniasz więcej do Kościoła nie pójdziesz?! Człowiek przez odizolowanie się od religii staje się zdemoralizowanym człowiekiem.Patologia rodzi patologie! ;)

Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru. A pedofile w Kościele katolickim to ateiści ?

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 08:51:25

A ja też mam "ale" do tego oto księdza...jakiś czas temu zginął mój kolega w wypadku...chłopak miał lat 16, jeszcze nie zdążył przyjąc sakramentu bierzmowania i ten mądry klecha nie przyjął go do kościoła...i co dalej mu wolno? nie mieszkacie w tej parafii i nie wiecie jak jest, nie wiecie jakie on manewry odprawia!!? jakies kartki na spowiedź trzeba mieć- niegdzie nie ma takiego czegoś...jakieć cenniki...i inne głupoty, nie daj Bóg nie posprzątasz kościoła w wyznaczonym czasie, to cię na ambonie wypomni...

#44 ~golda meir~

~golda meir~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 08:53:55

Towarzysz Feliks Dzierżyński mawiał: "Kontrola najwyższą formą zaufania". Widać proboszczunio ze Smołdzina czytywał klasykow i teraz wprowadza w życie te praktyczną zasadę...

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 08:55:13

Blondi to że Ty do Kościoła chodzisz absolutnie o niczym nie świadczy.Ja też chodze do Kościoła i też wierze a Ty piszesz że "mniej Fałszywych Ludzi będzie".Wiara bez uczynków jest martwa.Dobrze że to trafiło do gazety.Absolutnie nie popieram księdza.Niech złoży skarge do biskupa.I niech gdzie indziej pójdzie z tym bierzmowaniem. Co teraz wyprawiają księża woła o pomste do nieba.Czy zawsze blondynki muszą być tak puste? :D :D :D

#46 ~golda meir~

~golda meir~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 08:59:19

Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru. A pedofile w Kościele katolickim to ateiści ?

:D :D 10/10!

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 09:00:58

A ja też mam "ale" do tego oto księdza...jakiś czas temu zginął mój kolega w wypadku...chłopak miał lat 16, jeszcze nie zdążył przyjąc sakramentu bierzmowania i ten mądry klecha nie przyjął go do kościoła...i co dalej mu wolno? nie mieszkacie w tej parafii i nie wiecie jak jest, nie wiecie jakie on manewry odprawia!!? jakies kartki na spowiedź trzeba mieć- niegdzie nie ma takiego czegoś...jakieć cenniki...i inne głupoty, nie daj Bóg nie posprzątasz kościoła w wyznaczonym czasie, to cię na ambonie wypomni...

To są wasze problemy, a nie wszystkich mieszkanców, nawet gminy.
A tak na marginesie, to naiwniak jesteś jak piszesz, że nie ma cenników. Na wszystko i wszędzie są cenniki, tylko tobie się wydaje, że należy się cokolwiek darmo. Nie wszystko kosztuje. Poza tym dziwisz się, że trzeba swój dom sprzątać? Skąd jesteś i kto cię nie wychował

#48 ~Skandal !~

~Skandal !~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 09:03:36

Również tak uważam albowiem według Pisma Świętego Jezus wyraźnie naucza:"Nie przysięgajcie ani na niebo ani na ziemię itd."Ksiądz nie ma prawa czegoś takiego wymuszać.Od razu niech jedzie na skarge do biskupa i w innej parafii niech załatwi bierzmowanie.A wierze że załatwi bo są normalniejsi księża. Także powodzenia! :)

#49 ~blondi~

~blondi~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 09:04:49

Blondi to że Ty do Kościoła chodzisz absolutnie o niczym nie świadczy.Ja też chodze do Kościoła i też wierze a Ty piszesz że "mniej Fałszywych Ludzi będzie".Wiara bez uczynków jest martwa.Dobrze że to trafiło do gazety.Absolutnie nie popieram księdza.Niech złoży skarge do biskupa.I niech gdzie indziej pójdzie z tym bierzmowaniem. Co teraz wyprawiają księża woła o pomste do nieba.Czy zawsze blondynki muszą być tak puste? :D :D :D

Blondi to tylko nick nie świadczy o tym czy ktoś jest pusty a ze mniej fałszywych bedzie to bede tego zdania bronic! szlak mnie trafia gdy widze w pierwszych ławkach ludzi którzy pozniej idą obgadują itp. a po co bierzmowanie komus kto nie chce pozniej chodzic do kosciola?? no pytam po co??!!skoro ktos chodzi do kosciola to taka przysiega nie powinna byc problemem ;)

#50 ~Smerda jajeczny~

~Smerda jajeczny~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 09:07:34

Katolicyzm to religia dopasowana do potrzeb i w interesie niewielkiego grona ludzi od prawie 1000 lat. Wie o tym każdy kto choćby trochę interesuje się tym zagadnieniem. Niektórzy próbują posługiwać się tu dekalogiem choć tak naprawde nigdy o prawdziwym nie słyszeli.Chodzenie do kościoła i słuchanie kazań niczego w umysłach ludzi nie zmieni,Większość nawet nie wie o czym ksiądz mówi a juz o wyciąganiu wniosków z kazania nie wspomnę. Ten fanatyzm kwitnie w Polsce i rozwija się , przypominać zaczyna nieco fundamentalizm islamski . Pytanie zasadnicze> czy Chrystus chciał takiego kościoła.? Czy ktokolwiek zmuszał ludzi by za nim szli i słuchali go ? Powiedział "zburzcie swiątynię a ja w trzy dni odbuduję mój kościół" Czy miał na myśli mury?

#51 100Marek

100Marek

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 6200 postów

Napisano 14 maj 2013 - 09:09:00

Bardzo trafne porównanie. Pozdrawiam.

#52 ~Wierzący~

~Wierzący~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 09:10:33

Papież Franciszek powiedział, " jesteście duszpasterzami, a nie funkcjonariuszami". Jesteście mediotorami a nie pośrednikami. Miejcie zawsze przed oczami przykład dobrego Pasterza, który nie przyszedł po toby mu służono, lecz by służyć i starać ocalić to, co stracone. Owieczki tłumnie za nim podążały, bez przymusu, szły za jego głosem.

#53 ~czubi36~

~czubi36~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 09:11:16

Kiedyś nawracali ogniem,mieczem i torturami.Teraz tylko wymuszonymi przysięgami - o co tyle rabanu?przecież nikt w SMOŁDZINIE nie zginął na stosie (jeszcze)

#54 ~Okey~

~Okey~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 09:17:22

Ja Ci wierze że tak jest bo w innych parafiach też wymyślili te podpisy.To jest chore.Bo dzieciaki chodzą tylko po te podpisy a nie biorą udziału w przyjęciu Komunii Św.Jeśli chodzi o to że ktoś Kościoła nie posprzątał bo nie mógł nie ma prawa ksiądz ogłosić tego z ambony.Jeśli tak zrobił można oskarżyć go o zniesławienie i pójść z tym do sądu! ;) Nie dajmy się księżom wejść na głowe!

#55 ~Nevada~

~Nevada~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 09:29:26

Blondi ale co za głupoty Ty piszesz? Według Pisma Św.
Nie wolno składać przysięgi chyba że ktoś ślub bierze!!
A księża teraz to jak diabły więc nie dziwie się że Ludzi mniej w Kościołach!

#56 ~ona~

~ona~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 09:40:58

a mi mama mowila od malego ze przysieganie na cos to grzech hehehe ;p;p

#57 ~anima vilis~

~anima vilis~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 09:42:27

kosciol to wspolnota,ktorej wierni zobowiazuja sie do przestrzegania norm moralnych
minimum zawarte jest w przykazaniach koscielnych i bozych i koniec w temacie jesli
chcesz byc CZLONKIEM KOSCIOLA musisz uczestniczyc w tych praktykach - jesli nie,mozna wstapic do PO albo innego towarzystwa wzajemnej adoracji
a ksiadz znalazl zloty srodek dla tych ktorzy o kosciele i jego sakramrntach przypominaja sobie dopiero w potrzebie
Blogoslawiony,ktory idzie w imie Panskie...

#58 ~jb~

~jb~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 09:43:04

Ta sa tzw. niedzwiedzie przyslugi swiadczone Kosciolowi. Proboszcz powinien byc szybko wziety
na dywanik lub na leczenie.

#59 ~i Polak i Obywatel~

~i Polak i Obywatel~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 10:04:46

Papież Franciszek powiedział, " jesteście duszpasterzami, a nie funkcjonariuszami". Jesteście mediotorami a nie pośrednikami. Miejcie zawsze przed oczami przykład dobrego Pasterza, który nie przyszedł po toby mu służono, lecz by służyć i starać ocalić to, co stracone. Owieczki tłumnie za nim podążały, bez przymusu, szły za jego głosem.

:)
wszystko sie zgadza i o Franciszku również..
przypomnę że Franciszek ten asyżski był wpierw uczestnikiem wyprawy krzyżowej...
czy ksiadz miał prawo oczekiwać tego od dawnych uczniów ...
przysiega na krzyż jest najwyższą formą deklaracji sumienia ...
i nie należy tu mylić tej przysiegi jako przysiegi wojskowej lub pawnej PZPRowskiej :))
czy lojalki UBeckiej czy SB ckiej :))
bo ta przysięga to w zasadzie
DEKLARACJA wyboru wartości krzyża.... i jest praktyką kościoła misyjnego...
a w takim momencie jest własnie i Europa i Polska....
Europa przed islamem...
Polska przed "tęczowymi"...
kandydat do bierzmowania czyli sakramentu dojrzałosci chrzescijańskiej
powinien był podjąć taką DEKLARACJĘ wyboru Krzyża
bo to kwintesencja chrzescijaństwa....
oburzanie się na ten fakt rodziców świadczy tylko o tym...
że dają sie POdpuszczać
i ze nie warto bronić i wiary i ojczyzny ...
a cóż dopiero przelewać za te wartosci krew...
Polska na być bez tożsamości...
a Polak ma być tułaczem... najemnym robolem...

#60 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 10:14:34

Wreszcie ktos zrobi pożądek z tym księdzem bo on juz dawno zadużo sobie pozwalał zmiencie go bo niedłuo do koscioła tam nikt ni pojdzie no może jedynie te miejscowe plotkary które donoszą mu o wszystkim co sie dzieje a co do bierzmowania to można to z naszym ksiedzem inaczej zalatwić kasy mu dajcie wiecej to wszystkich douści do bierzmowania

Szkoda, że z tobą porządku nnikt ne zrobi

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: indoktrynacja, fanatyzm

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych