Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

192 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Hokus~

~Hokus~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 05:49:51

Ja proponuję dorzucić do przysięgi - oprócz krzyża - także majątek swój i rodziców ;)

#2 ~Pokus~

~Pokus~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 05:56:58

Szukacie sensacji. Dlatego mieszacie się w wewnętrzne sprawy Kościoła – powiedział proboszcz Jakubowski, gdy poprosiliśmy go o wyjaśnienia. Potem dodał, że nie będzie się tłumaczył w gazecie. Może to najwyżej zrobić przed wiernymi, gdy tak postanowią władze kościelne.

To prawda. To są wewnętrzne sprawy kościoła. Wewnętrznymi sprawami kościoła nie byłyby przepisy anty indoktrynacyjne, likwidacja lekcji religii finansowanej przez budżet państwa, ograniczenia wieszania symboliki religijnej gdzie popadnie, pełne opodatkowanie kościoła... Ale nasze społeczeństwo jeszcze nie jest na tyle dojrzałe, aby na to wszystko wpaść.

#3 ~john~

~john~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 06:06:21

Bolszewia niech przysięga na stalina i lenina i niech sie nie lansuje po gazetach.

#4 ~Hokus~

~Hokus~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 06:08:06

Bolszewia niech przysięga na stalina i lenina i niech sie nie lansuje po gazetach.

Myślisz, że dlatego kazał chłopakowi przysięgać?

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 06:27:33

Proponuję Pani aby wypisała siebie i syna z tego cyrku składając akt apostazji.XXI wiek a tu czary,cuda,gusła,zabobony,mgła,hel i Macierewicz...

#6 Użytkownik usunięty

Użytkownik usunięty

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów

Napisano 14 maj 2013 - 06:31:17

Niedługo odstrasza ludzi tak ze będą omijali kościoły szerokim łukiem
Niektórzy chyba nadal sądzą ze jesteśmy w średniowieczu
Niech do wiary nie zmuszają bo zapominają ze są jeszcze inne....
(nie mające tyle krwi na rękach i wyzysku ) ale to moje osobiste przemyślenia :D
Miłego dnia ;)

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 06:36:43

Pani radna traktuje Kościół jako instytucję świadczącą usługi, do których należy również bierzmowanie. Tymczasem według nauki Kościoła bierzmowanie to sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. A tej ostatniej i synowi i pani radnej wydaje się brakować.

#8 ~redskin~

~redskin~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 06:46:11

bezczelny katabas , na kopach gnać czarnego na księżyc bo tam jest miejsce dla takich jak on ! XXI wiek a w Smołdzinie - średniowiecze i katolicki terror !

#9 ~Andy~

~Andy~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 06:58:26

Między innymi z takich powodów, przymuszeń i chorych nakazów nie chodzę do kościoła. I jest mi z tym dobrze. Mam dość słuchania nakazów politycznych (np.głosowanie), czy chorych przemyśleń różnych księży (np.hellokity) w kazaniach. Tym ludziom poprzewracało się w głowach. Zrobili jakieś chore zbieranie podpisów, doprowadzają wiarę do załatwiania wpisów w skiążeczkach. Dzieciaki biegają za podpisami i nie jest ważna juz masza, ważny jest podpis, karteczka, zaświadczenie,... Kościół to nie budynek i chorzy ludzie uważający się za autorytety.

#10 ~ZZ~

~ZZ~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 06:59:11

Ciekawostka. Do kogo należy Wawel i 60% Krakowa? Do Polski?

Odpowiedź:
Niestety do Kościoła Katolickiego czyli do Watykanu.

#11 Return of the Kat

Return of the Kat

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 873 postów

Napisano 14 maj 2013 - 06:59:58

A gdzie indziej jest miejsce na tego typu dyskusje, skoro w kościele o tym również się nie mówi? Dlaczego o takich sprawach słyszy się praktycznie tylko w mniejszych miejscowościach, gdzie "czarni" widzą , że jest mniejsze wykształcenie i pozwalają sobie na takie zachowania? Dlaczego kuria nie da możliwości podejścia do bierzmowania temu chłopakowi w innej parafii w tym roku? Dlaczego musi czekać teraz następny rok? Pytań można by zadać z setkę, ale i tak nikt na nie nie odpowie. Dlatego tłuku trzeba "lansować" się po gazetach, żeby większość społeczeństwa przejrzała wreszcie na oczy do czego co niektórzy zmierzają.

Pani radna traktuje Kościół jako instytucję świadczącą usługi, do których należy również bierzmowanie. Tymczasem według nauki Kościoła bierzmowanie to sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. A tej ostatniej i synowi i pani radnej wydaje się brakować.

Pani radna nie traktuje kościoła jako instytucji świadczącej usługi. W ten sposób jak czytać z artykułu potraktował ich ten ksiądz. Jaką wartość dla ciebie kretynie (kretynko) ma taka przysięga wymuszona szantażem niedopuszczenia do sakramentu? O jakiej dojrzałości piszesz i kogo? Tego chłopaka, którego matka broni przez szantażem czy tego "czarnucha", który w imię źle pojętej wiary wymusza na innych tego typu deklaracje czy przysięgę? Kościół to nie kapłan i budynek tylko wierni przy nim zgromadzeni. Kościół to nie stado rozpasanych tuczników widzących w nim maszynkę do robienia kasy, a właśnie taki widok od wieków rysuje nam ta religia. To właśnie oni sprowadzili kościół do rangi instytucji. Dziwisz się kretynie, że są tak postrzegani? Mało było publikowanych cenników za usługi pochówku, ślubu itp.? To tak samo jak w urzędzie. Idąc tam i chcą np. wypis z rejestru meldunku muszę zapłacić opłatę za wykonanie dla mnie wydruku (i to nie małą). W kościele jest podobnie. To jak widać instytucja pełną gębą. Sayonara 23.

Użytkownik Return of the Kat edytował ten post 14 maj 2013 - 07:12:15

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 07:05:13

kochana paniusiu 1 przykazanie koscielne mowi iz w niedziele i swieta nakazane
uczestniczyc we mszy sw i powstrzymac sie od prac niekoniecznych natomiast trzecie
przykazanie boze powiada :pamietaj abys dzien swiety swiecil.
Zaszczyt pociąga za sobą obowiązki - Honos habet onus

#13 ~miła~

~miła~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 07:08:45

z tego co mi wiadomo ,,wielka,,pani radna jest daleka od kosciola zawsze zle mowila na kosciol to ja pytam sie ....po co jej i jej synowi bierzmowanie no po co?dla ludzi?na pokaz?jestem za ksiedzem dobrze robi bo w innym przypadku nie chodzili by do kosciola wcale pozdrawiam ksiedza i zycze wytrwalosci

#14 ~ZZ~

~ZZ~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 07:15:20

Ludzie rodza się ATEISTAMI. Dopiero katolicka indoktrynacja od dziecka czyni ich katolikami.

#15 ~Dana~

~Dana~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 07:20:52

z tego co mi wiadomo ,,wielka,,pani radna jest daleka od kosciola zawsze zle mowila na kosciol to ja pytam sie ....po co jej i jej synowi bierzmowanie no po co?dla ludzi?na pokaz?jestem za ksiedzem dobrze robi bo w innym przypadku nie chodzili by do kosciola wcale pozdrawiam ksiedza i zycze wytrwalosci

Zawsze Ci co do kościłą nie chodza to by chcieli kościól naprawiać Ksiądz to i tak ma abnielską cierpliwość do takci8h "wiernych"

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 07:22:43

(...)

#17 ~Nikodem~

~Nikodem~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 07:25:19

http://forum.gp24.pl...rodowym-t55805/
A co ze sprzedawaniem mieszkań SPN?

#18 ~Ekspert~

~Ekspert~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 07:31:49

(...)

Użytkownik wodzu edytował ten post 14 maj 2013 - 09:15:58
nie na temat

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 07:40:36

(...)

#20 ~Relogio~

~Relogio~
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 07:43:24

Czy ten kto to pisał chodzi do kościoła? Widocznie nie, bo ją akurat widać :)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: indoktrynacja, fanatyzm

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych