Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Problemy z koncentracją

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maciuszek77

Maciuszek77

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 13 listopad 2019 - 09:24:21

Miewacie problemy z koncentracją? Ostatnimi czasy coraz częściej to u siebie dostrzegam i się zastanawiam co z tym zrobić? Nie wiem czy iść do lekarza, może są na to jakieś suplementy? Jeżeli macie sprawdzone leki na koncentracje to chętnie poznam wasze opinie

#2 Ajakk

Ajakk

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 13 listopad 2019 - 17:44:04

Ciężko tu mówić o sprawdzonych bo każdy organizm jest inny i reaguje inaczej. Proponuję trochę poeksperymentować i w ten sposób dotrzeć do tego najbardziej efektywnego. Oczywiście możesz wspomagać się opiniami :) 

#3 blaszanawdowka

blaszanawdowka

Znajomy

• PipPip
  • 20 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 14:40:31

Tran dobrze wpływa na procesy zachodzące w mózgu, w tym także na koncentracje. Warto spróbować i pić tran norweski (np. GAL) minimum przez pół roku.

#4 KamilK

KamilK

Nowy

• Pip
  • 13 postów

Napisano 19 listopad 2019 - 13:11:52

Moim zdaniem najlepiej badania zrobic czy wszystko jest ok. Bo może się okazać, że masz anemię. I już masz powód braku koncentracji :D

#5 Grażka88

Grażka88

Znajomy

• PipPip
  • 46 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 08:26:25

Czasem wystarczy odpoczynek, a czasami trzeba sięgnąć po lekarstwo. Ja osobiście kupuję leki na koncentrację w tym sklepie https://pewnylek.pl i zawsze działają jak powinny. Jednak trzeba to sprawdzić samodzielnie.

#6 Gustav2

Gustav2

Bywalec

• PipPipPip
  • 50 postów

Napisano 25 listopad 2019 - 09:48:10

Może za mało magnezu/potasu? Warto najpierw je uzupełnić, a dopiero później iść do lekarza ;) To bardzo częsty powód braku koncentracji.

#7 guineaa

guineaa

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 12 styczeń 2020 - 10:38:54

Jako że jestem zeszłoroczną maturzystką i miałam sama problemy z koncentracją przy nauce do egzaminów chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Przede wszystkim swoją walkę z umysłem rozpoczęłam w aptece szukając odpowiedniego suplementu. Stosowałam taki, który w swoim składzie miał miłorząb. Czy suplement mi pomógł? Nie wiem, raz było lepiej raz było gorzej. Wraz ze stosowaniem tabletek skupiłam się także na ciągłym ćwiczeniu koncentracji. Założyłam sobie pewne cele i pracowałam według prostych zasad. Przykład:

"Poniżej przedstawiamy kilka istotnych elementów, które pozwolą Ci skoncentrować się na konkretnej myśli, zadaniu czy przedmiocie.

• Pracuj nad motywacją – jeśli jesteś lepiej zmotywowany/a to zdecydowanie łatwiej będziesz mógł/mogła skoncentrować się na konkretnym zadaniu.
  • Zmień myślenie – nie stawiaj się pod ścianą, gdyż może spowodować to silny stres. Zacznij myśleć w kategoriach „mogę”, a nie „muszę”, a z całą pewnością przyniesie to świetne rezultaty.
  • Konsekwencja – zdyscyplinowane, uparcie dążące do danego celu jednostki zdecydowanie lepiej radzą sobie z motywacją.
  • Stosuj ćwiczenia relaksacyjne – medytacja, joga i wiele innych technik pozwala realnie poprawić kontrolę nad własnym umysłem.
  • Nie pracuj bez przerwy – częstym błędem popełnianym przez ludzi jest bezustanna praca. Niestety, w takim przypadku moment dekoncentracji z całą pewnością prędzej czy później nadejdzie." (źródło https://ewolucja.net/ )

Jak się później okazywało, sposoby przedstawione powyżej były bardziej skuteczne. Koncentracja to stan umysłu i silna wola absolutnie wygrywa. 

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2020 - 17:10:39

15-letni wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dwa dni po finale imprezy pojawił się w szkole ubrany w bluzę z czerwonym serduszkiem. To nie spodobało się katechecie, który groził zdarciem naklejki. - Owsiak to złodziej - mówił nauczyciel. Sprawą zajęła się dyrekcja szkoły.

Zespół Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie-Zdrowiu miał w tym roku 39 wolontariuszy WOŚP. Jeden z nich naraził się katechecie. Widząc serduszko orkiestry, zaczął groził 15-letniemu Mikołajowi. Mówił też uczniom, że pieniądze należy wpłacać na Caritas, bo "Owsiak to złodziej".
Zbulwersowani rodzice ucznia zgłosili sprawę dyrekcji. – Katecheta nadużył swoich kompetencji, poruszając temat nieuwzględniony w treściach programowych przedmiotu. Jego stanowisko nie jest ani oficjalnym stanowiskiem Kościoła katolickiego, ani tym bardziej szkoły – powiedział Jerzy Łukasik, dyrektor ZSP im. Jana Pawła II w Kudowie-Zdroju.

Katecheta w czasie najbliższych zajęć ma przeprosić ucznia w obecności jego rodziców i całej klasy. Nie wiadomo jeszcze, czy zostaną wyciągnięte wobec niego dalsze konsekwencje.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych