Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Problem z dłużnikiem alimentacyjnym

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 faiting

faiting

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 10:43:09

Dzień dobry wszystkim. W mojej gminie nasila się problem z dłużnikami alimentacyjnymi uchylającymi się od zobowiązań. W poprzednich latach takie sytuacje były sporadyczne, w tym roku problem się nasilił, a jako pracownica chciałabym wiedzieć czy istnieje jakaś możliwość, żeby szybciej dyscyplinować takie osoby do spłat? Chodzi mi głównie o przypadki, w których dłużnik odmawia złożenia zeznania majątkowego albo nie chce zarejestrować się w urzędzie pracy jako bezrobotny - z takimi sytuacjami mam do czynienia stosunkowo od niedawna.

#2 wiktoriaes

wiktoriaes

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 11:25:42

nigdy nie byłam w takiej sytuacji, mam nadzieję że szybko uda ci się rozwiążać problem

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2017 - 15:34:46

Dzień dobry wszystkim. W mojej gminie nasila się problem z dłużnikami alimentacyjnymi uchylającymi się od zobowiązań. W poprzednich latach takie sytuacje były sporadyczne, w tym roku problem się nasilił, a jako pracownica chciałabym wiedzieć czy istnieje jakaś możliwość, żeby szybciej dyscyplinować takie osoby do spłat? Chodzi mi głównie o przypadki, w których dłużnik odmawia złożenia zeznania majątkowego albo nie chce zarejestrować się w urzędzie pracy jako bezrobotny - z takimi sytuacjami mam do czynienia stosunkowo od niedawna.

pisz na Toruń- papcio  wspomoże, ma z czego  <_<

#4 ~gogi~

~gogi~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2017 - 16:25:40

dala dupę,tera problem

#5 ~+ + +~

~+ + +~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2017 - 01:19:03

pisz na Toruń- papcio  wspomoże, ma z czego  <_<

To nadal jest poważny problem!!!

Ale też oczywistym jest, że bez różnicy zdań nie ma dyskusji, jedyne co szwankuje często, to brak umiejętności żeby tą różnicę zdań wyrazić odpowiednio zrozumiale i co tu dużo mówić - kulturalnie.
No ale kultury z internetu nauczyć się nie da. :(
Są tez oczywiście przypadki ewidentnego trollingu, jak tu, ale wielu ludzi zwyczajnie karmi trolle i potem się dziwią, ze trolle są tak żywotne. Jedyny skuteczny sposób zwalczania trollingu to totalne ignorowanie wypowiedzi. 
Troll nie istnieje w pustce. Zdycha z głodu jak odpowiada mu tylko echo.
O tym pamiętać zawsze warto ! :rolleyes:
 Może jestem dziwny ale nie podoba mi się to co dzisiaj uważa się za normalne, m.in. ta wolność słowa przekraczająca nie raz granice dobrego smaku, prowadząca do bezkarnego obrażania innych. :ph34r:
Czy doszłoby do tego, gdyby ludzie nie zaczęli uważać takich rzeczy za normalne?
A co  moderatorzy na to ? :o

#6 ~PiS da~

~PiS da~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2017 - 18:04:21

W takim przypadku nie ma możliwości wyegzekwowania należnych alimentów, głodujące dzieci muszą poczekać na lepsze czasy ! :angry:

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2017 - 00:29:27

czy w normalnych krajach ten problem też masowo  występuje ?

#8 ~Jałmużna Gąsiorowska~

~Jałmużna Gąsiorowska~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2017 - 03:22:04

500 plus nie załatwi wszystkiego  :(

#9 folows

folows

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 11:21:53

Wydaje mi się, że do każdej z takich spraw trzeba podchodzić indywidualnie, bo po prostu na każdego dłużnika inaczej “zadziała” dana metoda. Ja często, gdy mma wątpliwości korzystam z poradników, np. na stronie Erif. Znalazłam taki artykuł: https://erif.pl/baza...skac-pieniadze/ . Z tego co widzę, to istnieją dodatkowe możliwości współpracy z BIG, żeby podnieść skuteczność windykacji w takich przypadkach.

#10 Malwa2

Malwa2

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 20 czerwiec 2019 - 23:12:18

Mnie się z kolei wydaje, że to dość powszechny problem. Jednak warto skontaktować się z prawnikiem. W Opolu jest dobra KDkancelaria (www). Ostatnio było trochę zmian w kodeksie, kolejne wejdą niebawem... warto skonsultować ten problem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych