Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Problem w Dębnicy Kaszubskiej

• Zamknięty Temat jest zamknięty
741 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~mecenas~

~mecenas~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 09:26:23

naska !
Nie bądź takim pesymistą !Nie można pozostawić niektórych spraw bez reakcji społecznej. Powinniśmy przekazywać sobie informacje które są przez osoby publiczne wpychane pod dywan. Jeżeli ktoś popełnił błąd, uchybienie, przestępstwo zaniechania to powinien być ,,wynagradzany " zgodnie z ciężarem udowodnionego przestępstwa. W przeciwnym wypadku sami dajemy przyzwolenie na brak skuteczności prawa.
Przy tego rodzaju sprawach uwidacznia się nepotyzm, klakierstwo, mafijność dzialań i inne tego typu choroby.
Na to przyzwolenia być nie może.
mecenas

#22 ~ania~

~ania~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 09:57:50

Zgadzam się z przedmówcą. Należy napiętnować warcholstwo i chamstwo. Zawiodłam się.
Ania

#23 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 12:17:26

Nie chodzi o zmianę władzy już przed wyborami, tylko o to dlaczego Dańczak wiedział i nie powiedział. Jak się wspólnie 1 maja 2007 r. jadło ,,strusia" to się o tym zapomniało?
Śmiechu warte!
obserwator

#24 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 12:21:36

To skandal.Pozostali radni milczą.

#25 ~mieszkanka~

~mieszkanka~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 12:26:08

Dlaczego milczy przewodnicząci i wice? Adamowicz i Olech to mistrzowie we wstrzymywaniu się od głosu.Czy lepiej jest wiedzieć i udawać? A moze Pan dańczak jest szantażowany? Moze skarbnik wie coś, czego wójt sie boi.Nie wierzę, by ryzykował stanowiskiem.Prawo jest prawem,a sprawa zaczyna śmierdzieć.Kolejny hak do kolekcji sekretarzowej

#26 ~NNN~

~NNN~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 12:34:56

A czy pan Marek nie powinien posiadać poświadczenia bezpieczeństwa.
Ciekawe czy przeszedł postępowanie sprawdzające- ciekawa sprawa.

#27 ~Basia~

~Basia~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 14:32:29

Pozostaje nam wierzyć,że jeszcze istnieje słupska prasa i sie tym zajmie.To trzeba koniecznie wyjaśnić jeszcze przed wyborami.Gdyby sie okazało,że skarbnik pracuje nielegalnie, to czy ważna jest budowa stadionu i amfiteatru? Oby tylko wszystko nie poszło w długi.Czy ktoś tutaj wie, ile gmina miała długu na początku kadencji Pana Dańczaka,a ile ma teraz?

#28 ~szukający pracy~

~szukający pracy~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 18:36:30

Wieść gminna niesie że gmina ledwo dycha. Generalnie klapa.
Stąd te wszystkie wyprzedaże. Nie słyszałam aby obecnie gmina powiększała swoj majątek.
Co poprzednicy pościągali to teraz Dańczak wszystko opędzluje.
Gmina nie ma ale władza nasza ma! A co ma ?
Nowe bryki, działki, ziemię się kupuje, domeczki sobie stawiamy i miodziku trochę mamy..
A co ty na to bezrobotny przyjacielu ? Jak może Ci być lepiej ?

szukający pracy

#29 ~Runo~

~Runo~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 18:41:59

Dlaczego milczy przewodnicząci i wice? Adamowicz i Olech to mistrzowie we wstrzymywaniu się od głosu.Czy lepiej jest wiedzieć i udawać?
A moze Pan dańczak jest szantażowany? Moze skarbnik wie coś, czego wójt sie boi.Nie wierzę, by ryzykował stanowiskiem.
Prawo jest prawem,a sprawa zaczyna śmierdzieć.Kolejny hak do kolekcji sekretarzowej - weteranki.

runo

#30 ~SMUTAS~

~SMUTAS~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 18:46:24

PONAWIAM !!
Pozostaje nam wierzyć,że jeszcze istnieje słupska prasa i sie tym zajmie.To trzeba koniecznie wyjaśnić jeszcze przed wyborami.Gdyby sie okazało,że skarbnik pracuje nielegalnie, to czy ważna jest budowa stadionu i amfiteatru? Oby tylko wszystko nie poszło w długi.Czy ktoś tutaj wie, ile gmina miała długu na początku kadencji Pana Dańczaka,a ile ma teraz?

SMUTAS :(

#31 ~niedoszły mieszkaniec~

~niedoszły mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 20:01:02

Miałem kupić działkę rekreacyjną w miejscowości Dobra w ramach ogłaszanego przetargu przez Gminę Dębnica Kaszubska.
Przeglądałem ofertę promocyjną w Kurierze z gospodarzem gminy.
Popatrzyłem na tego pana, skonfrontowałem to z wypowiedziami forumowiczów i zrezygnowalem!!
Facet jest niewiarygodny. Nie mogę kupować działki od faceta który ma nadrapane i nachlapane.
Kochani ! Jak może zapraszać do kupna facet, ktory może już niedługo mieć zarzuty!
Będę namawiał znajomych aby przynajmniej odłożyli zakup na przyszły rok, a faceta tego powinniście pogonić.
Powiadam - pogonić.

niedoszły mieszkaniec

#32 ~absolwent~

~absolwent~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2010 - 09:35:50

Do szukający pracy - zgadzam się z twoją opinią. Nie można tego odpuścić !

Wieść wiejska niesie że gmina ledwo dycha. Generalnie klapa.
Stąd te wszystkie wyprzedaże. Nie słyszałam aby obecnie gmina powiększała swoj majątek.
Co poprzednicy pościągali to teraz Dańczak wszystko opędzluje.
Gmina nie ma ale władza nasza ma! A co ma ?
Nowe bryki, działki, ziemię się kupuje, domeczki sobie stawiamy i miodziku trochę mamy..
A co ty na to bezrobotny przyjacielu ? Jak może Ci być lepiej ?

tegoroczny absolwent

#33 ~bolek~

~bolek~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2010 - 09:45:09

Ile to trzeba mieć tupetu aby prawo mieć w nosie. Jak miał czas się napić to powinien mieć czas również aby wytrzeżwieć. Kara powinna być równa dla wszystkich Nie można chronić człowieka który musi ponieść karę. Osoba która takiego klienta chroni jest najgorszym elementem.
A jeżeli jest osobą publiczną to tym bardziej. Powinna być napiętnowana i wzgardzana .Powinna popnieść karę podwójną. Jak teraz można ufać p. Dańczakowi ? Co myśmy zrobili za błąd. Mówiło się różnie na jego temat. Był i jest taki niewyraźny, fałszywy.
Apeluję do wszystkich - posprzątajmy, a Dębnica powinien zająć się prokurator iwojewoda. Ten chory związek wójta i skarbnika musi mieć inne dno. Co o tym sądzicie ?

bolek

#34 ~rójka~

~rójka~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2010 - 10:03:29

do BOLKA
ale jesteś cięty. Mocno ci klienci musieli zajść Tobie za kołnierz.Ponieść karę muszą. Karę wyznaczoną przez sąd i społeczeństwo miejscowe. Nie powinniśmy ich od razu fizycznie poddać likwidacji. Niech sobie wójt pożyje w wstydzie wśród swoich jako trędowaty, a skarbnik do siebie do Sławna, rekompensując z p. Dańczakiem wszystkie wyłudzenia finansowe w stosunku do Gminy Dębnica Kaszubska. Tak, z tytułu nieprawnego świadczenia pracy.
Czekam na dalszy ciąg zdarzeń.

rójka

#35 ~www~

~www~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2010 - 11:17:19

Czy Wójt Gminy Dębnica Kaszubska Eugeniusz Dańczak jest przestępcą? Jest tajemnicą gminną, że skaarbnikowi gminy Markowi M. zabrano wyrokiem sądowym za jazdę po pijaku prawo jazdy na 3 lat. Zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych z 21 listopada 2008r. Pracownik skazany za przestępstwo umyślne powinien zostać niezwłocznie zwolniony! Wójt zaniechał działań i powinien podlegać odpowiedzialności karnej! Czy tak musi być? Co o tym sądzicie?
Już CI odpisuję:

-Art. 6. 1. Pracownikiem samorządowym może być osoba, która:
1) jest obywatelem polskim, z zastrzeżeniem art. 11 ust. 2 i 3;
2) ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;
3) posiada kwalifikacje zawodowe wymagane do wykonywania pracy na określonym stanowisku.
2. Pracownikiem samorządowym zatrudnionym na podstawie wyboru lub powołania może być osoba, która spełnia wymagania określone w ust. 1 oraz nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.

3. Pracownikiem samorządowym zatrudnionym na podstawie umowy o pracę na stanowisku urzędniczym może być osoba, która spełnia wymagania określone w ust. 1 oraz dodatkowo:
1) posiada co najmniej wykształcenie średnie;
2) nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
3) cieszy się nieposzlakowaną opinią.

I to jest cała kwintesencja ustawy , a zaniechanie działania jest karalne tak samo jak za inne przestępstwa.

-

#36 ~mieszkanka~

~mieszkanka~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2010 - 11:41:01

Do WWW
Dziękuję za rozjaśnienie mi sprawy. Do informacji przekazywanych na tymże forum podchodziłam z lekkim niedowierzaniem.nie wierzyłam do końca, że to jest prawda.
Teraz już wiem że Pan Dańczak Wójt Gminy Dębnica Kaszubska i skarbnik Marek Malinowski są niegodni pełnić powierzonych im zaszczytnych funkcji. Powinni zostać przykładnie ukarani.

mieszkanka

#37 ~www~

~www~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2010 - 12:48:50

Proszę bardzo. Tylko że można to odczytać inaczej , są to wymogi przy zatrudnianiu i ktoś dla własnego interesu może " kleić głupa" i inaczej interpretować. Ale interpretacja to jedno a prawo to drugie.

Nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności karnej -- i to jest najlepsze prawo bo nikt się nie wykpi że nie wiedział. Ta sprawa wymaga pilnego wyjaśnienia i nagłośnienia w dobie wyborów samorządowych. Ludzie mają prawo wiedzieć co się dzieje, a dzieje się chyba źle. Na temat innych wypowiedzi nie rozwijam tematu bo sami wybraliście SOBIE radnych kpina co zrobiliście.
POWODZENIA przy nowych wyborach , proponuję powrót do starego.

#38 ~Dan~

~Dan~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2010 - 15:25:52

powrot do starego dobry pomysl. ale jak zwolni stary sekretarza ;)

#39 ~EMERYTKA~

~EMERYTKA~
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2010 - 07:16:26

Popieram w całości. Przewietrzyć i pogonić towarzystwo wzajemnej adoracji. Nasz wojt Dańczak tak się na naszej krzywdzie rozpasł że ledwo mieści się w furgonie.
Z tym skarbnikiem to zrobił numer.
emerytka

#40 ~asia~

~asia~
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2010 - 09:04:28

Dlaczego milczy przewodniczący i wice? Adamowicz i Olech to mistrzowie we wstrzymywaniu się od głosu.Czy lepiej jest wiedzieć i udawać? A moze Pan dańczak jest szantażowany? Moze skarbnik wie coś, czego wójt sie boi.
Nie wierzę, by ryzykował stanowiskiem.Prawo jest prawem,a sprawa zaczyna śmierdzieć.Kolejny hak do kolekcji sekretarzowej.
Ale wiara czyni cuda !
Nie wiem czy śmiać się czy płakać nad głupotą dębnickich włodarzy.
asia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych