Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Prezenty dla nauczycieli

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Kazik~

~Kazik~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2018 - 20:26:31

Co myślicie o składaniu się na prezenty dla nauczycieli na koniec pewnego okresu edukacji ? Średnia składka to ok 40 zł od dziecka . Prezenty to biżuteria ,zegarki itp . Czy wystarczającym podziękowaniem nie jest bukiecik dla pani/pana ,wręczony osobiście przez ucznia ze szczerym uśmiechem .

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2018 - 21:11:12

W czym widzisz problem? Nie chcesz, nie składaj się. Nie widzę w tym nic złego. W imieniu mojego dziecka również składałam się na prezent i nie żałuję tego. To zwykła forma wdzięczności. Samochodu nie kupowaliśmy.

Czy również o składki na prezenty dla szefa, kolegi z pracy czy oznaki wdzięczności dla lekarza też pytałeś się forumowiczów?

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2018 - 04:40:39

Kazik, jak napisał przedmówca, nie chcesz nie składaj się, ale moim zdaniem nauczyciele odwalają kawałek dobrej roboty za chu.owe pieniądze, a taki drobiazg za np. 500 zł na pewno jest dla nich miłym wyrazem wdzięczności... BTW nie stać Cię, to nie, nic na siłę...

#4 ~piotr mieczyslaw~

~piotr mieczyslaw~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2018 - 11:44:27

jakiem dziad - moja kasa,zarabiam , mam to daje,dziele sie z bliznim ....

#5 Ofischer

Ofischer

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 listopad 2018 - 12:26:52

Dla nauczycielki na pewno dobrym pomysłem będą kwiaty :) Zerknijcie sobie w tym celu na ofertę e-kwiaty.pl

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2018 - 00:57:43

Zadał chłop grzecznie pytanie i od razu nieuprzejmie do niego. Jak ja chodziłem do szkoły, nauczyciele kokosów też nie zarabiali, ale uczniowie składali się na kwiaty, jakieś frykasy z klasą, nikt by zegarków, czy innych droższych gadżetów nie kupował. Zarabiają, ile zarabiają, wiedzieli jak będzie, idąc na studia, nie ma się co rozczulać. Niektórzy rzeczywiście robią kawał dobrej roboty, inni walą w kulki, bywają niekompetentnymi durniami i wstyd przynoszą zawodowi swoim zachowaniem. Jakoś nikt policjantom nie daje zegarków, jeśli ci robią właściwie swoją robotę, nie ma składania się na zajechane pracą pielęgniarki, czy strażaków, ryzykujących nieraz życie przez czyjąś głupotę.

#7 ~Nauczyciel~

~Nauczyciel~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2018 - 08:09:04

Ciekawi mnie, dlaczego nikt z rodziców nie zaprotestuje w czasie spotkania z rodzicami? Miejcie odwagę jednoznacznie i głośno powiedzieć swoje NIE dla tego zjawiska. Myślicie, że my, nauczyciele, tylko czekamy na prezenty? Mamy to w nosie! Pracujemy i za to nam płacą. I niczego od nikogo nie oczekujemy. Wręcza ie nam jakiś zupełnie nieprzydatny gadżet i stawiacie nas w głupiej sytuacji. Najprościej byłoby odmówić przyjęcia ale jak to zrobić, skoro patrzą na nas dzieci? Zrobić im przykrość? Ja, pod koniec czerwca, dostałam od swoich dzieci wielki kosz moich ulubionych cukierków. I co miałam zrobić? Powiedzieć dzieciakom-halo, to miłe, ale zabierajcie te cukierki do domu?! No nie potrafię sprawić im takiej przykrości. Apeluję więc, w imieniu nauczycieli, dajcie sobie spokój, rodzice, z kupowaniem prezentów! Nie chcemy ich i nie prosimy o nie! Kwiaty i uśmiech dziecka to dla nas najlepszy prezent!!!

#8 ~nie jestem robotem~

~nie jestem robotem~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2018 - 23:30:42

Jestem za tym, aby raz na zawsze, głośno i wyraźnie zakazać składania się na prezenty dla nauczycieli. Dla nas - pedagogów jest to krępujące, bo mamy świadomość, że wraz z prezentem spada na nas grad pretensji za plecami. Średnia przyjemność. Pani naczelnik, dyrektorzy - proszę zakazać i będzie miał Kazik czy inny Władek problem z głowy. My też. 

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2018 - 23:38:37

Dla nauczycielki na pewno dobrym pomysłem będą kwiaty :) Zerknijcie sobie w tym celu na ofertę 

lepszy jest kamień z napisem LOV bo kwiaty tak szypko schnom

#10 ~kfiatkofski~

~kfiatkofski~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2018 - 00:29:07

kwiaty wsadź sobie w pewne wilgotne miejsce to ci nie uschnom i zatkaj kamieniem z napisem LOV, to zapobiegnie nadmiernemu ściskaniu tej części ciała.

#11 Basder2

Basder2

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 09 marzec 2019 - 14:27:02

A może jakiś fajny gadżet motoryzacyjny? Według mnie to może być strzał w dziesiątkę :) Spójrzcie sobie w tym celu choćby na sklep 4motos :)

#12 ~petoro~

~petoro~
  • Goście

Napisano 08 maj 2019 - 07:57:28

Moim zdaniem pozbawione sensu są kosztowne prezenty. Można dać pamiątkową fotoksiążkę, są takie specjalne dla nauczycieli na Empik Foto, ale nic na siłę. Raczej radzę szukać prezentów, które będą ciekawe, konkretne i będą mieć w sobie to coś. Niech to będzie pamiątka. Składki na poziomie 5 dych od dziecka to moim zdaniem gruba przesada. 

#13 Sasha85

Sasha85

Znajomy

• PipPip
  • 31 postów

Napisano 25 czerwiec 2019 - 05:21:11

Myślę, że prezenty dla nauczycieli są bardzo ważne. Co więcej, niezbyt duża pensja.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych