Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Praca dla samotnej matki?

praca samotna matka mieszkanie pomoc zatrudnienie

87 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Samotna_mama~

~Samotna_mama~
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2012 - 12:45:45

Witam...

Piszę tutaj, ponieważ nie wiem już co robić...
Nie liczę już liczby rozesłanych aplikacji ani kilometrów, jakie przeszłam roznosząc moje cv...
Sprawa jest po prostu skomplikowana.
Jestem młodą kobietą z prawie trzletnim dzieckiem, która nie ma wsparcia w rodzinie i usiłuje uwolnić się z toksycznego związku... Obecnie mieszkam u byłego partnera... Kto był w takiej sytuacji ten wie, jak taki stan rzeczy niszczy człowieka od środka i zabija poczucie własnej wartości...
Nie mam pracy, nie mam mieszkania... I czasami myślę, że nie mam już prawa do szczęścia i spokoju...
Jestem zdeterminowana, bo czeka mnie los samotnej matki...
Szukam uczciwej pracy, która pozwoli mi na znalezienie dachu nad głową; wynajem spokojnego kąta dla mnie i dla dziecka...
Uczciwość.
To chyba podstawa... otrzymałam wiele ofert, które niestety nie opierały się na tej "podstawie", bądź wymagały ode mnie zbyt wielkiego poświęcenia, bo poświęcenia własnej godności.

Proszę tylko o pomoc w znalezieniu zatrudnienia... Takiego, które pozwoli mi się uwolnić i zadbać o szczęście... Nie mam wysokich wymagań, szybko się uczę... potrzebuję po prostu względnie pewnej pracy... Czy naprawdę tak o to dziś trudno?
Nie mieszkam w Słupsku, dojazdy mnie mocno ograniczają, ale jak wspomniałam- i tak będę musiała się wyprowadzić.
Posiadam wykształcenie średnie, techniczne w trakcie- zawód stricte związany z informatyką. Mam niewielkie doświadczenie w handlu i opiece nad dziećmi.
Po prostu proszę, aby ktoś pomógł mi odbić się od dna.

pozdrawiam

ti201@wp.pl

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2012 - 12:53:17

Nie ustawaj w szukaniu. Coś znajdziesz na pewno.

#3 ~Mama~

~Mama~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2012 - 18:30:10

Ja jestem w podobnej sytuacji. Po rozwodzie zamieszkalam z dwójką dzieci u rodziców w drupokojowym mieszkaniu. Nie mam pracy i nie moge nic znaleźć. Po pierwsze w przedszkolu nie ma miejsc,po drugie rodzice pracują i tez nie mogą się zająć dziećmi,po trzecie nawet jakbym dostała miejsce w przedszkolu to praca zazwyczaj kończy się w godzinie 18 a przedszkole czynne do ok 16.30. Jestem już załamana tą sytuacją. W Polsce nie ma pracy ani warunków do godziwego życia dla samotnych matek.

#4 fir1pk

fir1pk

Nowy

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 listopad 2012 - 07:47:54

witam jeżeli się uczysz spróbuj w pomorzance. tam teraz zatrudniają młodych przez agencję pracy. nie będzie to umowa na stałe- tylko zlecenie. stały grosz 40godzinny czas pracy tygodniowo.

#5 ~bak1989~

~bak1989~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2013 - 16:06:34

Witam szukam samotnych mam, które uzupełniłby ankietę do mojej pracy magisterskiej. Ankieta jest anonimowa,a wyniki wykorzystane jedynie będą do celów naukowych. Chętnym Paniom dziękuję za pomoc.

Link do ankiety http://www.ankietka....nii-kobiet.html

#6 ~Marcela~

~Marcela~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2013 - 20:55:55

Ja także długo szukałam: długopisy, sztuczne kwiaty, klejenie kopert... lub trzyzmianowa praca, na niańkę 1000 zł i 130 zł w kieszeni... Masakra! Ale w końcu na coś trafiłam - to doskonała alternatywa dla osób bezrobotnych, matek wychowujących dzieci, jak również osób szukajacych dodatkowego źródła dochodu. Osoby zainteresowane proszę o kontak mailowy (mpp@o2.pl), przedstawię szczegóły :-)

#7 ~Firma Yasmin~

~Firma Yasmin~
  • Goście

Napisano 12 październik 2013 - 08:23:51

Witam. Jeżeli jesteś samotną mamą, mogę ci zaproponować pracę w naszej firmie, gdzie pracownicy sami ustawiają sobie grafik (pracują tak długo jak chcą i w dni jakie chcą) a zarobki mieszczą się w granicach 20/40 zł/h. Poszukujemy video modelek! Praca ta, jako jedna z nielicznych, nie wymaga wysiłku fizycznego a przy tym jest lekka, przyjemna i co najważniejsze - dobrze płatna! Możesz pracować z nami w jednym z naszych renomowanych biur w bardzo dogodnych warunkach umieszczonych w centrum Bytomia, Katowic lub we własnym zaciszu domowym (obojętnie skąd pochodzisz). Praca wideo modelki polega na prowadzeniu konwersacji na zagranicznych portalach. Najogólniej mówiąc, praca polega na czatowaniu. Sposób jej wykonywania można porównać do komunikowania się za pomocą popularnego komunikatora skype z ta różnicą, że czatując nie rozmawiamy, tylko piszemy a przy tym zarabiamy pieniądze. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie swojej kandydatury na naszej stronie www.naczacie.pl . Pozdrawiamy, Firma Yasmin.

#8 mgielka

mgielka

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 23 październik 2013 - 08:09:56

Samotne matki mają ciężko. Dla Twojej pociechy polecam Ci http://szkolnis.pl/gry_edukacyjne

#9 ~ego~

~ego~
  • Goście

Napisano 25 październik 2013 - 16:02:32

Ja kiedyś pracowałam w drukarni dkh.com.pl w Krakowie na 1/2 etatu jak urodziłam córkę. Szli na rękę. Możesz ich zapytać, choć nie wiem czy wciąż kogoś szukają.

#10 sebmroz

sebmroz

Znajomy

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 29 październik 2013 - 14:10:38

Może Twoje CV jest źle napisane. Wiadomo to tylo kartka papieru, ale czasami ona może decydować o zatrudnieniu. Dużo porad możesz znaleźć tutaj http://praca.gratka....isac-cv-23.html Rejestrując się tam dostaniesz też mini ebook z poradami jak napisać CV Ja swoje ostatnio przerabiałam według tych wskazówek

#11 ~xyz33333~

~xyz33333~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2013 - 11:23:24

Jeżeli jesteś samotną matką i szukasz pracy z elastycznym grafikiem, a jednocześnie bardzo dobrze płatną, przedstawiam ci moją ofertę :

Zatrudnimy video modelki od zaraz! Praca ta, jako jedna z nielicznych, nie wymaga wysiłku fizycznego a przy tym jest lekka, przyjemna i co najważniejsze - dobrze płatna! Możesz pracować z nami w jednym z naszych renomowanych biur w bardzo dogodnych warunkach umieszczonych w centrum Bytomia, Katowic lub we własnym zaciszu domowym. Praca video modelki polega na prowadzeniu videokonwersacji na zagranicznych portalach. Najogólniej mówiąc, praca polega na czatowaniu. Sposób jej wykonywania można porównać do komunikowania się za pomocą popularnego komunikatora skype z ta różnicą, że czatując nie rozmawiamy, tylko piszemy a przy tym zarabiamy pieniądze. Oto kilka powodów, dlaczego z NAMI powinnaś podjąć współpracę! 

- elastyczny grafik (sami ustalamy dni i godziny swojej pracy)
- możliwość pracy w domu (jesteśmy jedyną firmą zaopatrującą dziewczyny w kamerki) 
-wysokie zarobki od 15 zł/h (wgląd do swoich statystyk) 
-premie i bony uznaniowe  (min. Douglas, Sephora, Apart i inne wysokiej rangi sklepów)
-przyjazna atmosfera 
-możliwość awansu 
-działamy na rynku zagranicznym nie reklamującym się w Polsce. (szanujemy anonimowość naszych pracowników)

Jesteśmy sprawdzoną, działająca na rynku, wieloletnia firmą, z ogromnym doświadczeniem w branży video-modelek. Szukamy osób otwartych, nie bojących się wyzwań, z przyjaznym usposobieniem. Osoby te musza mieć ukończone 18 lat. Wygląd nie ma większego znaczenia. Rodzaj umowy oraz pracy do uzgodnienia!  Zainteresowanych zapraszamy na www.naczacie.pl

Pozdrawiamy, Firma Yasmin.

#12 ~miranda~

~miranda~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 21:53:50

Też jestem samotną matką ale udało mi się znaleźć pracę. Szukałam ponad pół roku, nie załamywałam się aż w końcu trafiłam na http://www.gowork.pl/praca_opole

Pracuję teraz w domu przy komputerze i jednocześnie zajmuję się dziećmi. Nie załamuj się na pewno w końcu coś znajdziesz

#13 ~jeket~

~jeket~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 12:45:42

a kochana powiedz mi jakie masz wykształcenie albo odbyte kursy bo bez tego trudno coś wymyślić? mogę ci powiedzieć jak ja to robiłam żeby być z dzieckiem i pracować :) pracowałam głównie zdalnie bo z zawodu jestem księgową więc nie było z tym problemu - a później jak już położyłam dzieciaczka spać to pracowałam na chatach dla księgowych w programie Infakt masz takie wsparcie gdzie księgowi mają swoje dyżury i prowadzą biuro rachunkowe online o popatrz tu: http://www.infakt.pl...iuro_rachunkowe jeśli tylko masz jakiś kurs albo szkolenia to popytaj może się uda :) Powodzenia.

#14 wicherek6

wicherek6

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 28 listopad 2013 - 10:04:07

Głowa do góry! Zawsze można znaleźć jakąś dodatkową pracę, np. taką, którą można wykonywać w domu. Zachęcam do odbycia dodatkowych kursów.

#15 ~Mona~

~Mona~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 00:58:39

Samotne matki mają ciężko, państwo polskie nie pomaga, bo czym jest te 170 zł na miesiąc, hm?

O pracę ciężko - ja samotna mama będąc ostatnio na rozmowie w sprawie pracy jako niania, wyjawiłam swoje samotne rodzicielstwo, na co pani domu spochmurniała, poniewaz często wyjeżdża na drugi koniec Polski, a w domu byłby tylko mąż i dwójka dzieci no i samotna matka; pracy nie dostałam. usłyszałam też coś o tym, że nie sprowadza się konkurencji do domu.

Mam wykształcenie, mam kurs masażu, a propozycje w związku z tym niemoralne. W moim zawodzie etaty są ustawione od lat i gdy starszyzna odchodzi, na to miejsce jest już następca po znajomości. W urzędzie pracy dopiero po pół roku zakwalifikowano mnie jako osobę szczególną na rynku pracy, a tak powinnam mieć juz od początku rejestracji.

Co mi pozostaje; chałupnictwo (nie boję się, ale pani, która mi to dawała była często niewypłacalna) prostytucja  i  wkroczenie na ścieżkę przestępczą (nigdy nie upadnę) żebraczy los (prędzej umrę, ale dziecko...). Szkoda, że mężczyżni tak lekko traktują kobiety, że tylko my mamy być te odpowiedzialne za  powstałe życie, a gdy się domagamy od nich wsparcia, to jesteśmy hienami, sępami i gorzej.

#16 ~mamaaaa~

~mamaaaa~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 09:51:24

Może dopóki czegoś nie znajdziesz wypełniaj płatne ankiety? ja też tak robię,nie są to jakieś ogromne pieniądze,ale zawsze te 200-300zl miesięcznie zarobię.Wypełniam ankiety na kilku stronkach.Jeśli się przyda,to podaję linki do stron :

http://www.ermail.pl/klik/UHdea2sM

http://www.cenneopinie.pl/

http://pl.mysurvey.com

http://opinion-people.com/

www.askgfk.pl

Żeby nie było,że żeruję na ludzkiej naiwności,podaję stronki bez ref-linków.Mam nadzieję,że choć trochę pomogłam,pozdrawiam i życzę powodzenia.

#17 ~Dorota~

~Dorota~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2014 - 22:44:27

Ja jestem w podobnej sytuacji. Po rozwodzie zamieszkalam z dwójką dzieci u rodziców w drupokojowym mieszkaniu. Nie mam pracy i nie moge nic znaleźć. Po pierwsze w przedszkolu nie ma miejsc,po drugie rodzice pracują i tez nie mogą się zająć dziećmi,po trzecie nawet jakbym dostała miejsce w przedszkolu to praca zazwyczaj kończy się w godzinie 18 a przedszkole czynne do ok 16.30. Jestem już załamana tą sytuacją. W Polsce nie ma pracy ani warunków do godziwego życia dla samotnych matek.

co do przedszkola to samotne matki mają pierwszeństwo w przyjmowaniu dzieci do przedszkola. wiem bo sama jestem samotną matką.

#18 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2014 - 12:18:30

Samotna matka... A ojciec ma kase i widze dobra przyszlosc w kwestii materialnej dla swojego dziecka... Nie wiem co zrobic:-:-( za mna dziecko bedzie biedowac z nim zyc na poziomie... Co ja mam zrobic ?

#19 -MISIA

-MISIA

Swojak

• PipPipPipPip
  • 13714 postów

Napisano 03 sierpień 2014 - 13:27:45

Samotna matka... A ojciec ma kase i widze dobra przyszlosc w kwestii materialnej dla swojego dziecka... Nie wiem co zrobic:-:-( za mna dziecko bedzie biedowac z nim zyc na poziomie... Co ja mam zrobic ?

Usiąść i płakać :(

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2014 - 23:00:03

Usiąść i płakać :(

Zamilcz ,dla dobra wszystkich!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: praca, samotna matka, mieszkanie, pomoc, zatrudnienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych