Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Port i obwodnica kością niezgody w Ustce :: zobacz komentowany artykuł

1674 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2018 - 15:03:09

zaścianek, skansen- bo nie chcą tirów i przemysłu pod oknem.

Ach Ci wszyscy zaściankowcy, co im się mączkarnia obok domu nie podoba, co im ścieki przeszkadzają, co nie chcą dymów i pyłów. Zero nowoczesności, co za ludzie...

Żyje port  Gdańsk i Gdynia, będzie też żyła Ustka

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2018 - 15:09:55

zaścianek, skansen- bo nie chcą tirów i przemysłu pod oknem.

Ach Ci wszyscy zaściankowcy, co im się mączkarnia obok domu nie podoba, co im ścieki przeszkadzają, co nie chcą dymów i pyłów. Zero nowoczesności, co za ludzie...

Żyje port  Gdańsk i Gdynia, będzie też żyła Ustka

Gorzej jak przerzucą transport węgla z Gdyni, bo tam już mieszkańcy maja dosyć.

#43 ~Mieszkaniec Ustki~

~Mieszkaniec Ustki~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2018 - 15:17:26

Jak czytałem te wszystkie wiadomości to aż trudno uwierzyć że ludzie takie rzeczy piszą... po pierwsze ktoś wspomniał o obwodnicy i coś że ludzie sie budowali i chcą spokój itp ale nikt nie wspomniał że były bodaj dwa albo trzy warianty i że tereny po zachodniej stronie są jakie są i już ten wariant by obwodnica która jest bardzo pilnie potrzebna miastu bardzo pilnie jest najtańszym rozwiązaniem w tym miejscu i najłatwiej ją zrobić w tym miejscu akurat... co do samego portu jaki stan każdy widzi... więc trzeba go zrobić samo wyremontowanie falochronów nic nie da bo raz jak teraz będzie trzeba na plaży wschodniej piasek usypywać, dwa jesteśmy największym portem rybackim tj najwięcej kutrów u nas cumuje plus coraz popularniejsze są żaglówki i mariny więc potrzeba miejsca by jednostki pomieścić... Kolejny argument robiąc i rozbudowując port raz więcej miejsca w porcie będzie więc będzie bezpieczniej... Dalej zapytam czy ktoś z tych krytykantów był może np w Darłowie czy Kołobrzegu ? w obu miastach są przeładunki w Kołobrzegu wiadomo ciut więcej niż w Darłowie i co jakieś problemy z plażą są bo są tam jakieś przeładunki ? wątpie... sam byłem w oby miastach i oba porty widziałem na własne oczy... to że u nas trochę plaży pójdzie pod port to i tak ułamek plaż które mamy... i nie oznacza od razu że jakieś wielkie statki zawijać będą itp bo wątpie w to... Zobaczcie też że jeśli by jakieś statki i firmy się znalazły które by chciały coś tam przywozić, wywozić to płaciłyby też zarządowi portu i miastu i w podatkach i w opłatach przez co w budżecie miasta będzie parę złotych więcej może z milion dwa czy kilka więcej i będzie więcej inwestycji, miasto się rozwijać będzie w każdym kierunku turystycznym również... a zakładanie z góry że nie bo nie lub innych argumentów które są na wyrost nie ma sensu... obecny kształt portu zobaczcie ile przetrwał... czy 100 lat temu ludzie którzy budowali obecny kształt portu się nie kłócili że za duży port wtedy zrobili ? albo że plaży zabraknie lub nikt nie będzie przyjeżdżał ?  i co ? miasto się rozwijało więc teraz pozwólcie władzom miasta rozwijać nasz Ustkę... Ja jestem jak najbardziej za rozbudową portu jak również obwodnicy by w końcu powstała choć to raczej będzie droga która poprawi komunikacje a za kilka lat można obwodnicę zrobić np od Zimowisk za Wodnicę itp...

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2018 - 15:22:30

Przestań bredzić, Nie tylko ty żyjesz na  tej ziemi i nie tylko jest on dla ciebie. po tobie i po mnie przyjdą inne pokolenia.  Miasto zyska na tym. Takie podejście do tematu to zaścianek. 

Światły i mądry człowieku, jeżeli już ktoś bredzi to na pewno ty. Obecnie na świecie ekologia jest brana głównie pod uwagę, tylko jeszcze do naszego kraju wyrzucają śmieci z całego świata. Jak budują port to ma być taka infrastruktura, która nie będzie zagrażać i dokuczać mieszkańcom. Obwodnica jak sama nazwa wskazuje nie może prowadzić między zabudowaniami hałasując i trując mieszkańców. Środki na budowę portu są z UE i żeby je wykorzystać nie może być protestów mieszkańców, bo są takie procedury. We władzach miasta łącznie z burmistrzem mamy gamoni, że nie potrafią wytyczyć niekolidującej dla mieszkańców obwodnicy. Za brak realizacji projektu podziękujemy burmistrzowi, mieszkańcy tylko pilnują swojego zdrowia i własnego interesu, aby nieruchomości nie straciły na wartości.

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2018 - 15:32:19

Jak czytałem te wszystkie wiadomości to aż trudno uwierzyć że ludzie takie rzeczy piszą... po pierwsze ktoś wspomniał o obwodnicy i coś że ludzie sie budowali i chcą spokój itp ale nikt nie wspomniał że były bodaj dwa albo trzy warianty i że tereny po zachodniej stronie są jakie są i już ten wariant by obwodnica która jest bardzo pilnie potrzebna miastu bardzo pilnie jest najtańszym rozwiązaniem w tym miejscu i najłatwiej ją zrobić w tym miejscu akurat... co do samego portu jaki stan każdy widzi... więc trzeba go zrobić samo wyremontowanie falochronów nic nie da bo raz jak teraz będzie trzeba na plaży wschodniej piasek usypywać, dwa jesteśmy największym portem rybackim tj najwięcej kutrów u nas cumuje plus coraz popularniejsze są żaglówki i mariny więc potrzeba miejsca by jednostki pomieścić... Kolejny argument robiąc i rozbudowując port raz więcej miejsca w porcie będzie więc będzie bezpieczniej... Dalej zapytam czy ktoś z tych krytykantów był może np w Darłowie czy Kołobrzegu ? w obu miastach są przeładunki w Kołobrzegu wiadomo ciut więcej niż w Darłowie i co jakieś problemy z plażą są bo są tam jakieś przeładunki ? wątpie... sam byłem w oby miastach i oba porty widziałem na własne oczy... to że u nas trochę plaży pójdzie pod port to i tak ułamek plaż które mamy... i nie oznacza od razu że jakieś wielkie statki zawijać będą itp bo wątpie w to... Zobaczcie też że jeśli by jakieś statki i firmy się znalazły które by chciały coś tam przywozić, wywozić to płaciłyby też zarządowi portu i miastu i w podatkach i w opłatach przez co w budżecie miasta będzie parę złotych więcej może z milion dwa czy kilka więcej i będzie więcej inwestycji, miasto się rozwijać będzie w każdym kierunku turystycznym również... a zakładanie z góry że nie bo nie lub innych argumentów które są na wyrost nie ma sensu... obecny kształt portu zobaczcie ile przetrwał... czy 100 lat temu ludzie którzy budowali obecny kształt portu się nie kłócili że za duży port wtedy zrobili ? albo że plaży zabraknie lub nikt nie będzie przyjeżdżał ? i co ? miasto się rozwijało więc teraz pozwólcie władzom miasta rozwijać nasz Ustkę... Ja jestem jak najbardziej za rozbudową portu jak również obwodnicy by w końcu powstała choć to raczej będzie droga która poprawi komunikacje a za kilka lat można obwodnicę zrobić np od Zimowisk za Wodnicę itp...

Czytam Twoją wypowiedź i nie chce mi się wierzyć, że ktoś takie rzeczy pisze.
Nie znasz szczegółów - to może najpierw sprawdź, potem zabieraj głos.
Przede wszystkim - z opłat portowych nie ma dużych pieniędzy. Firmy spedycyjne itp nie muszą być wcale z Ustki.
Jaka marina, jakie kutry? Inwestora to nie interesuje, ma być rampa przeładunkowa i obrotnica.
Czy się kiedyś klocili o port - nie wiem o Ty nie wiesz, to były inne czasy i inne realia. Dzisiejsza koncepcja ma wątpliwe uzasadnienie ekonomiczne.
Obwodnica najtańszym kosztem - trzeba brać pod uwagę różne koszty, nie tylko czysto pieniężne.
Ile razy można pisać to samo - parcie na ten port jest coraz bardziej zastanawiające.

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2018 - 15:41:23

Jak czytałem te wszystkie wiadomości to aż trudno uwierzyć że ludzie takie rzeczy piszą... po pierwsze ktoś wspomniał o obwodnicy i coś że ludzie sie budowali i chcą spokój itp ale nikt nie wspomniał że były bodaj dwa albo trzy warianty i że tereny po zachodniej stronie są jakie są i już ten wariant by obwodnica która jest bardzo pilnie potrzebna miastu bardzo pilnie jest najtańszym rozwiązaniem w tym miejscu i najłatwiej ją zrobić w tym miejscu akurat... co do samego portu jaki stan każdy widzi... więc trzeba go zrobić samo wyremontowanie falochronów nic nie da bo raz jak teraz będzie trzeba na plaży wschodniej piasek usypywać, dwa jesteśmy największym portem rybackim tj najwięcej kutrów u nas cumuje plus coraz popularniejsze są żaglówki i mariny więc potrzeba miejsca by jednostki pomieścić... Kolejny argument robiąc i rozbudowując port raz więcej miejsca w porcie będzie więc będzie bezpieczniej... Dalej zapytam czy ktoś z tych krytykantów był może np w Darłowie czy Kołobrzegu ? w obu miastach są przeładunki w Kołobrzegu wiadomo ciut więcej niż w Darłowie i co jakieś problemy z plażą są bo są tam jakieś przeładunki ? wątpie... sam byłem w oby miastach i oba porty widziałem na własne oczy... to że u nas trochę plaży pójdzie pod port to i tak ułamek plaż które mamy... i nie oznacza od razu że jakieś wielkie statki zawijać będą itp bo wątpie w to... Zobaczcie też że jeśli by jakieś statki i firmy się znalazły które by chciały coś tam przywozić, wywozić to płaciłyby też zarządowi portu i miastu i w podatkach i w opłatach przez co w budżecie miasta będzie parę złotych więcej może z milion dwa czy kilka więcej i będzie więcej inwestycji, miasto się rozwijać będzie w każdym kierunku turystycznym również... a zakładanie z góry że nie bo nie lub innych argumentów które są na wyrost nie ma sensu... obecny kształt portu zobaczcie ile przetrwał... czy 100 lat temu ludzie którzy budowali obecny kształt portu się nie kłócili że za duży port wtedy zrobili ? albo że plaży zabraknie lub nikt nie będzie przyjeżdżał ?  i co ? miasto się rozwijało więc teraz pozwólcie władzom miasta rozwijać nasz Ustkę... Ja jestem jak najbardziej za rozbudową portu jak również obwodnicy by w końcu powstała choć to raczej będzie droga która poprawi komunikacje a za kilka lat można obwodnicę zrobić np od Zimowisk za Wodnicę itp...

nie przekonałeś mnie tymi wypocinami. Każdy port musi mieć odpowiednią infrastrukturę do swojej wielkości.Rolą Burmistrza i fachowców z Ratusza jest dbać głównie o mieszkańców i zarazem mądrze poprowadzić inwestycję ze środków UE. Jak wezmą się rzetelnie do roboty, to jest szansa, że wyjdzie coś z tego. 

#47 Ziemia Ustecka

Ziemia Ustecka

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 918 postów

Napisano 04 wrzesień 2018 - 15:53:50

Polecam wysłuchać

#48 Ziemia Ustecka

Ziemia Ustecka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 918 postów

Napisano 04 wrzesień 2018 - 15:56:40

Stu dziewięćdziesięciu mieszkańców miasta nie może decydować o rozwoju miasta. Rozbudowa portu  jest szansą jego rozwoju. Podobnie z obwodnicą miasta. Nie ma innej alternatywy do puszczenia obwodnicy innym przyległym do miasta miejscu. Jedyna droga wiodąca przez wiadukt kolejowy  na obecny sza jest wąskim gardłem miasta. Dlatego budowa obwodnicy jest koniecznością  na teraz a nawet na wczoraj.  Władze miasta nie mogą ulegać paru niezadowolonym, Rozbudowa portu jest na pokolenia a nie na jedno życie, dlatego to musi być wykorzystane z korzyścią dla pokoleń .

Link do głosowania nad petycją.

http://forum.gp24.pl...-ustki-t119483/

#49 ~Mieszkaniec Ustki~

~Mieszkaniec Ustki~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2018 - 15:57:54

Czytam Twoją wypowiedź i nie chce mi się wierzyć, że ktoś takie rzeczy pisze.
Nie znasz szczegółów - to może najpierw sprawdź, potem zabieraj głos.
Przede wszystkim - z opłat portowych nie ma dużych pieniędzy. Firmy spedycyjne itp nie muszą być wcale z Ustki.
Jaka marina, jakie kutry? Inwestora to nie interesuje, ma być rampa przeładunkowa i obrotnica.
Czy się kiedyś klocili o port - nie wiem o Ty nie wiesz, to były inne czasy i inne realia. Dzisiejsza koncepcja ma wątpliwe uzasadnienie ekonomiczne.
Obwodnica najtańszym kosztem - trzeba brać pod uwagę różne koszty, nie tylko czysto pieniężne.
Ile razy można pisać to samo - parcie na ten port jest coraz bardziej zastanawiające.

Piszesz że nie znam szczegółów i nie powinienem głosu zabierać... powiem tak pewnie mam więcej wiedzy na ten temat niż ty... Powiem ci więcej nawet pracę dyplomową o naszym porcie w Ustce pisałem więc co nie co wiem o nim i też interesuje się sprawami miasta i tym co się dzieje w mieście...

#50 Ziemia Ustecka

Ziemia Ustecka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 918 postów

Napisano 04 wrzesień 2018 - 15:59:40

A jak będzie wyglądała plaża zachodnia w przypadku rozbudowy portu? Jak jej część zostanie ograniczona,jeżeli stanie się częścią portu? Ogranicznie plaży zachodniej to "śmierć" dla całej zachodniej strony.

Litości. :wacko:

Z 5 km plaży zachodniej zostanie zabrane raptem 250 m.

#51 ~Mieszkaniec Ustki~

~Mieszkaniec Ustki~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2018 - 16:03:20

nie przekonałeś mnie tymi wypocinami. Każdy port musi mieć odpowiednią infrastrukturę do swojej wielkości.Rolą Burmistrza i fachowców z Ratusza jest dbać głównie o mieszkańców i zarazem mądrze poprowadzić inwestycję ze środków UE. Jak wezmą się rzetelnie do roboty, to jest szansa, że wyjdzie coś z tego. 

Moja wypowiedz to nie wypociny a skrócona myśl na kilka spraw w naszym mieście... Gdybym pisał wszystko pewnie byś nie czytał bo byłaby za długa wypowiedź... Wypocinami mogę nazwać kilka innych wypowiedzi wyżej...

#52 ~Rusko-nazistowski troll~

~Rusko-nazistowski troll~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2018 - 16:19:42

Nie chcemy rozbudowy portu i poligonu w Ustce.

Nie chcemy budowy obwodnicy do koszar wojskowych.

Nie chcemy rozbudowy portów w Gdyni i Szczecinie.

Nie chcemy przekopu na Mierzeji Wiślanej.

Nie chcemy budowy Centralnego Portu Lotniczego.

Nie chcemy, aby polska gospodarka oraz samo państwo Polska  rozwijało sie.

Nie pozwolimy na to.Nie zastraszycie NAS. 

Putin i Angela są naszymi przewodnikami duchowymi. 

Sowiecko-niemiecka agentura wpływu

#53 ~Smiersz~

~Smiersz~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2018 - 16:24:50

Nie chcemy, aby polska gospodarka oraz samo państwo Polska  rozwijało sie.

Sowiecko-niemiecka agentura wpływu

Jest nas dużo.

Wszystkich nas nie zneutralizujecie.

Pracuje dla nas wielu "pożytecznych idiotów" np: Smerf.

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2018 - 16:29:35

Nie chcemy, aby polska gospodarka oraz samo państwo Polska rozwijało sie.
Sowiecko-niemiecka agentura wpływu</p></p>

Oszołomie, twoje """niechcę""" to ziarnko piasku leżące na dnie Baltyku. Rozbudowa portu to przyszłość dla miasta i całego regionu.

#55 ~V~

~V~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2018 - 16:34:08

Jestem za budowa portu, płaczą prywaciarze usteccy co kasę robią i niechca zmian a port to inwestycja dla dobra całego regionu a nie tylko wąskiej grupy dotychczasowo uprzywilejowanych

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2018 - 16:39:26

Światły i mądry człowieku, jeżeli już ktoś bredzi to na pewno ty. Obecnie na świecie ekologia jest brana głównie pod uwagę, tylko jeszcze do naszego kraju wyrzucają śmieci z całego świata. Jak budują port to ma być taka infrastruktura, która nie będzie zagrażać i dokuczać mieszkańcom. Obwodnica jak sama nazwa wskazuje nie może prowadzić między zabudowaniami hałasując i trując mieszkańców. Środki na budowę portu są z UE i żeby je wykorzystać nie może być protestów mieszkańców, bo są takie procedury. We władzach miasta łącznie z burmistrzem mamy gamoni, że nie potrafią wytyczyć niekolidującej dla mieszkańców obwodnicy. Za brak realizacji projektu podziękujemy burmistrzowi, mieszkańcy tylko pilnują swojego zdrowia i własnego interesu, aby nieruchomości nie straciły na wartości.

Można powiedzieć PISZ NA BERDYCZÓW. Może odpowiesz jak sobie w takim razie radzą w Szczecinie, Gdyni, Gdańsku. Jak sobie radzą z przeładunkiem gazu w gazoporcie. Dlaczego nie prorestowaleś, że płynący do Ciebie gaz komuś zagraża.

#57 Ziemia Ustecka

Ziemia Ustecka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 918 postów

Napisano 04 wrzesień 2018 - 16:53:46

Jest moc. Jest piękna muza.

Wyluzujcie się trolle z kondominium sowiecko-pruskiego.

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2018 - 17:13:41

Właśnie patrząc na wielkość Ustki, to  rozbudowa portu nawiązuje do budowy z rozmachem. Czy Ustka ma stać jak nie portem. Turystyka to jedno a wykorzystanie nabrzeża portowego to drugie .Tylko idiota może być przeciwnikiem  rozbudowy portu. To niepodważalna szansa na zaistnienie miasta jako okna na szeroko pojęty świat transportu morskiego. To nie powinno podlegać żadnym obiekcjom czy miałkim dyskusjom.  Port portem, a turystka i tak da sobie radę.  Władze miasta nie powinny ulegać żądaniom  kilku niezadowolonych restauratorów, którzy. niewątpliwie stoją za tymi protestami.

#59 ~Czytajcie materiały z IPN~

~Czytajcie materiały z IPN~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2018 - 17:49:13

Jest moc. Jest piękna muza.
Wyluzujcie się trolle z kondominium sowiecko-pruskiego.

Znowu miejscowy głupek wykonuje zlecenie klubu kinowego rozmywając niewygodny temat.

#60 ~Łopozycja anty Graczykowa~

~Łopozycja anty Graczykowa~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2018 - 18:19:09

Znowu miejscowy głupek wykonuje zlecenie klubu kinowego rozmywając niewygodny temat.

My mieszkańcy Ustki zachodniej jesteśmy przeciw rozwojowi portu w Ustce.

Policzmy głosy na nocnej zmianie ;)

klubu anty kinowego i anty rozwojowego.

Basia

Grzesiu?

Julek

Danusia

Rysia

Lesio

JEST PRZECIW PORTOWI I OBWODNICY.

Przeciw naszym postulatom

jest tylko 15 tys mieszkańców Ustki. Nie damy się 

Dodaj odpowiedź