Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Porodówka- Ustka, czy Lębork?

porodówka Ustka Lębork

107 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~magda~

~magda~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2013 - 21:58:09

ja rodzilam w ustce,kilka razy lezalam tam rozwniez na patologii i zastrzezen nie mam. mysle,ze w kazdym miejscu zawsze znajdzie sie jakas "czarna owca". ja akurat mialam to szczescie,ze trafilam na "normalne" polozne,ale wiem,ze niestety nie wszystkie takie sa. z drugiej strony wiem tez jak potrafia zachowywac sie pacjentki czy kobiety rodzące. ja jestem z okolic slupska,w momencie gdy odeszly mi wody i dostalam pozadnych skurczy nie myslalam o miescie,byle tylko trafic do szpitala.

#22 ~Elisa~

~Elisa~
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2013 - 17:18:11

Myślę że większość wypowiadających się tutaj kobiet to jakaś patologia bynajmniej taką postawą siebie reprezentują pisząc to w taki sposób jakby poród był im obojętny jakby chciały rodzić w oborze i smród końskich odchodów by im nie przeszkadzał.Mam wreżenie że wypowiada się tutaj patologia której obojętne jest z kim mają dziecko :D Albo wypowiadają się zdesperowane pielęgniarki te które mają zepsutą reputację ;) Poród to najważniejszy dzień w życiu kobiety i nie może być to obojętne w którym szpitalu urodzi i jaką tam będzie miała opieke.Jeśli masz skierowanie to udajesz się do szpitala w tym dniu napisanym na skierowaniu jako termin porodu.Gdyby nie daj Boże wystąpiły bóle lub gdyby działo się coś innego wtedy natychmiast jedziesz do szpitala. To jest bardzo ważne gdzie się rodzi i jaką ma się opieke.Ustke odradzam.W Lęborku jest różnie to zależy jaki jest personel.Są dobre pielęgniarki jak i bezczelne ale ogólnie w Lęborku jest Lepiej :)

#23 ~Ni~

~Ni~
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2013 - 17:35:56

Prawdziwa matka nie może myśleć o sobie ale przede wszystkim o dziecku.Gdy tylko masz tą pewność że jesteś w ciążu od razu musisz wybrać i zdecydować gdzie będziesz rodzić w którym szpitalu.Nie wolno odkładać tego na ostatnią chwile kiedy odejdą wody.Takie sprawy od razu się rozważa na początku ciąży.Jak tutaj kobieta opisuje że jak odeszły jej wody to nie myślała w jakim będzie mieście tylko żeby być już w szpitalu to pytam czy to jest normalne? Odpowiedź brzmi Nie! Gdzie narodzi się dziecko o tym decyduje matka z początkiem ciąży,prawdziwa matka a nie taka która nie wie z kim jest w ciąży i której obojętne jest to gdyby urodziła w chlewie.Matka ma być matką a nie patologią ;)

#24 ~miodek~

~miodek~
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2013 - 20:15:20

w uscce nie, tylko lemborg

#25 ~Owad~

~Owad~
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2013 - 20:18:58

Prawdziwa matka nie może myśleć o sobie ale przede wszystkim o dziecku.Gdy tylko masz tą pewność że jesteś w ciążu od razu musisz wybrać i zdecydować gdzie będziesz rodzić w którym szpitalu.Nie wolno odkładać tego na ostatnią chwile kiedy odejdą wody.

Ile średnio mija od momentu pewności, że jest się w ciąży, do odejścia wód? 20 minut? Godzina? Cholera, może się nie udać wybrać szpitala od razu...

#26 Zoe

Zoe

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 233 postów

Napisano 23 kwiecień 2013 - 09:22:21

rodziłam w Ustce i szczerze odradzam!!

#27 ~żal.pl~

~żal.pl~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2013 - 09:34:54

Kurcze widze ze Ustka nie zbiera pochlebnych opinii. Kiedys sie mowilo ze "pieniadze idą za pacjentem". Gdyby faktycznie tak bylo to ustecką porodówke szybko trzebaby zamknąc. Zresztą... przed wojną kobiety rodziły nawet w stodole na sianie i jakos ludzkosc nie wyginela. Ja bym wam pokazal jak sie rodzi ... ale mi sie nie chce :D

#28 Emka

Emka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 3491 postów

Napisano 23 kwiecień 2013 - 10:12:39

Każda normalna kobieta planuje poród w konkretnym szpitalu ale zapominacie, że w czasie porodu jest nieraz jak "na wojnie", nie da się wszystkiego przewidzieć, działać wedlug planu ;)
Zwłaszcza jak szpital jest poza naszym miastem a licza się minuty ;)

Żalu wiem że to żarty ale.....grrrrrrrr ;>
To odnośnie tego siana i stodoły ;)

#29 ~żal.pl~

~żal.pl~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2013 - 10:16:50

Każda normalna kobieta planuje poród w konkretnym szpitalu ale zapominacie, że w czasie porodu jest nieraz jak "na wojnie", nie da się wszystkiego przewidzieć, działać wedlug planu ;)
Zwłaszcza jak szpital jest poza naszym miastem a licza się minuty ;)

Żalu wiem że to żarty ale.....grrrrrrrr ;>
To odnośnie tego siana i stodoły ;)

Niom zarty zarty ale wiesz... moze i nieeleganckie ale czasy zmuszaly i do takich dzialan. Bylo, minelo. Teraz nawet ustecka porodowka wyglada jak hotel przy przedwojennych standardach. Chcialoby sie lepiej, zapewniac kobietom wygód w tym ciezkim momencie ale sama wiesz ze to glownie zalezy od pieniedzy. Mysle ze za pare lat, kiedy finansowo nam sie poprawi stac nas bedzie na wykupienie pojedynczych pokoi ze wspaniałą opieka dla naszych kochanych pań. Zobaczymy ...

#30 Emka

Emka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 3491 postów

Napisano 23 kwiecień 2013 - 10:20:34

Niom zarty zarty ale wiesz... moze i nieeleganckie ale czasy zmuszaly i do takich dzialan. Bylo, minelo. Teraz nawet ustecka porodowka wyglada jak hotel przy przedwojennych standardach. Chcialoby sie lepiej, zapewniac kobietom wygód w tym ciezkim momencie ale sama wiesz ze to glownie zalezy od pieniedzy. Mysle ze za pare lat, kiedy finansowo nam sie poprawi stac nas bedzie na wykupienie pojedynczych pokoi ze wspaniałą opieka dla naszych kochanych pań. Zobaczymy ...

Oby ;) bo w końcu są środki na łagodzenie bólu podczas porodu, tyle ze naszego państwa jeszcze nie stać na stosowanie ich powszechnie.
Uwierz, że nie chodzi super wyposazone pokoje itd ;) jak będzie mniej bolało, to i nastawienie pacjentek będzie inne a co za tym idzie relacje z personelem

#31 ~Sara~

~Sara~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2013 - 13:44:24

Hm... a co do wyprawki wiecie moze co w Lęborku juz posiadają i nie trzeba brac ze sobą?

#32 Zoe

Zoe

Swojak

• PipPipPipPip
  • 233 postów

Napisano 23 kwiecień 2013 - 20:45:04

w Sławnie potrzebujesz jedynie chusteczki pieluszki dla maluszka,dla siebie kosmetyki,szlafrok i ręczniki bo nawet koszula obligatoryjnie musi być szpitalna.

#33 ~Matka~

~Matka~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2013 - 20:51:54

Wyprawke trzeba mieć dla dziecka jak się urodzi,np.oliwka,krem,pampersy, śpioszki itp.dla siebie wziąść dwie koszule jedną do porodu rozpinaną z przodu na guziki by Łatwiej było karmić dziecko.Ale powiem Ci że do szpitala w Lęborku możesz zadzwonić i tam Cię poinformują co musisz mieć. Numer tel.do szpitala znajdziesz w internecie.Rodziłam w Lęborku opieke miałam bardzo dobrą :)

#34 ~Sara~

~Sara~
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2013 - 18:48:49

No nic, dziekuje z odp. :)

#35 ~Marysia~

~Marysia~
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2013 - 07:52:29

Rodziłam miesiąc temu. Od początku ciąży zastanawiałam się czy Miastko czy Ustka. W ostatniej chwili wybrałam Ustkę i to była najgłupsza decyzja w życiu :/

#36 ~Agnieszka~

~Agnieszka~
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2013 - 13:12:59

Rodziłam miesiąc temu. Od początku ciąży zastanawiałam się czy Miastko czy Ustka. W ostatniej chwili wybrałam Ustkę i to była najgłupsza decyzja w życiu :/

ani Lębork ani Ustka,tylko SŁAWNO,budynek szpitala mocno wiekowy,ale opieka,życzliwośćpełen profesjonalizm personelu,to wszystko przemawia za Sławnem!

#37 ~Matka~

~Matka~
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2013 - 09:43:51

Guzik prawda! Po za tym ktoś z rejonów Słupska nie będzie jechał taki kawał do Sławna a w tym Sławnie rewelacji nie ma! Rodziłam w Lęborku i jest ok. Personel się zmienia i są też życzliwi ludzie ;)

#38 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2013 - 21:33:07

rodziłam w Ustce i szczerze odradzam!!

niejedna pani sie pod tym podpisze chamowy pielegniarki chamowy do dzieci nawet za koperty i prezenty nic to nie zmienia!!!nigdy wiecej

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2013 - 13:24:48

Guzik prawda! Po za tym ktoś z rejonów Słupska nie będzie jechał taki kawał do Sławna a w tym Sławnie rewelacji nie ma! Rodziłam w Lęborku i jest ok. Personel się zmienia i są też życzliwi ludzie ;)

gwoli ścisłości-Słupsk-Lębork to 50 km,Słupsk-Sławno 29 km,to gdzie jest jak piszesz"większy kawał"....

#40 ~Aga~

~Aga~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2013 - 12:53:14

Rodziłam w Ustce jesienią zeszłego roku. Przyjechaliśmy do szpitala o 2 w nocy. Na dzień dobry pojawiła się niezbyt sympatyczna pielęgniarka, szybko jednak zmieniła nastawienie, jak zobaczyła mojego męża - byłego sąsiada. Kolejna była jeszcze gorsza i modliłam się, żeby to nie ona dalej mnie prowadziła. Na szczęście trafiłam na trzecią - jestem jej super wdzięczna. Sympatyczna, rzeczowa i pomocna. Zdążyłam urodzić na dwie minuty przed końcem jej dyżuru :) Później zmiana i znowu, jedna miła, do drugiej bez kija nie podchodź. Później trafiły się same sympatyczne lub obojętne pielęgniarki. Musiałam na noc oddać Małą pod ich opiekę, bo podłączona do kroplówki nie mogłam się nią zająć - nie było problemu. To wszystko zależy od personelu i nastawienia samej matki. Ja współpracowałam, nie miałam postawy roszczeniowej i na koniec porodu usłyszałam, że można by go nagrać i pokazywać jako wzorcowy :D

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: porodówka, Ustka, Lębork

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych