Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zamknięty Temat jest zamknięty
96 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~klechy do rozliczenia~

~klechy do rozliczenia~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 14:30:51

A oto plan dnia w zakonie ;)
5,15 Wstawanie
5,30 Jutrznia, Msza św. Konwentualna
7,00 Czytanie duchowne
7,30 Śniadanie
8,15 Praca
12,00 Godzina Czytań, Modlitwa w ciągu dnia, Rachunek sumienia, Anioł Pański.
12,30 Obiad, Rekreacja
14,00 Nawiedzenie Najświętszego Sakramentu
14,15 Praca
17,15 Nieszpory, Modlitwa wewnętrzna
18,30 W okresie zimowym
Kolacja, Modlitwa na zakończenie dnia, Zasłonięcie Obrazu Matki Bożej, Ścisłe milczenie.
18,30 W okresie letnim
Kolacja, zajęcia indywidualne
20,00 Zasłonięcie Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej, Modlitwa na zakończenie dnia, Ścisłe milczenie.
22,00 Spoczynek

no i co wynika z tego planu, bo "nie kumam"? w MON-ie tez był plan i potem d.u.p.a. nie żołnierze wychodzili po 2 latach służby.
poszli do seminarium, bo tacy nawiedzeni? ich sprawa.
ale nic nie usprawiedliwia chlania, molestowania dzieci i modłów za mamonę zaraz po wyjściu z seminarium.
jesteś córka któregoś z wielebnych, że tak ich bronisz? :blink:
powiem ci: jak juz chcesz być adwokatem, to broń pokrzywdzonych przez klechów: molestowane dzieci, poniżone przez ochleja rodziny w żałobie i naiwnych parafian których dane w dobrej wierze pieniadze klecha przepija albo przepuszcza na panienki w lokalach nocnych :angry:

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 15:28:37

prosze bardzo idzcie do seminarium, albo czym lepiej do zakonu jeszcze o regule scislej zobaczymy jak dlugo byscie dali rade, i co pozniej byscie powiedzieli,jezeli tak dobrze byc ks nikt tego nie zabraniam a po pierwsze my nie wierzymy w ksiezy ale w Boga, ksieza to przeciez nie bogowie

Każdy człowiek ma wolny wybór w jaki sposób chce żyć. Trzeba wybierać według swoich możliwości fizycznych i psychicznych. Ksiądz i lekarz muszą mieć specjalną wytrzymałość psychiczną ponieważ bardzo często mają do czynienia ze zgonami i ciężkimi chorobami. Słaby człowiek wspomaga się lekami lub alkoholem i niestety z tego powodu musi zrezygnować z wykonywania zawodu. Ksiądz może być przeniesiony do zamkniętego zakonu na wniosek przełożonych..ale co z lekarzem nadużywającym alkoholu? On nic innego nie umie, a pozostawienie go w zawodzie grozi śmiercią pacjentów. Z całą pewnością taki lekarz nie ma prawa wykonywać zabiegów ale pozostawienie mu możliwości wypisywania recept też zagraża życiu pacjentów.

#43 ~Puma_Navajo~

~Puma_Navajo~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 16:09:04

Jesli jestes w stanie to poczytaj Nowy Testament ,cos sie pogubiles

Napisz w czym sie pogubiłem, bo lać wodę to każdy potrafi. Chrzest jest wmówieniem cżłowiekowi (ba..dziecku!), że jest winien za grzechy ludzkośći i poprzez ten sakrament usuwa się ten grzech. Tak wiec człowiek od dziecka ma wpajane, że musi pokutować za grzechy, których nie popełnił. NT czytałem, chociaż wymiękłem po tym jak wielokrotnie straszono "gniewem bożym"...skoro Bób jest miłością, to dla mnie pojęcie gniew boży jest idiotyzmem, bo miłość nie może się gniewać, osądzać itd...

#44 ~Puma_Navajo~

~Puma_Navajo~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 16:12:40

Każdy człowiek ma wolny wybór w jaki sposób chce żyć. Trzeba wybierać według swoich możliwości fizycznych i psychicznych. Ksiądz i lekarz muszą mieć specjalną wytrzymałość psychiczną ponieważ bardzo często mają do czynienia ze zgonami i ciężkimi chorobami. Słaby człowiek wspomaga się lekami lub alkoholem i niestety z tego powodu musi zrezygnować z wykonywania zawodu. Ksiądz może być przeniesiony do zamkniętego zakonu na wniosek przełożonych..ale co z lekarzem nadużywającym alkoholu? On nic innego nie umie, a pozostawienie go w zawodzie grozi śmiercią pacjentów. Z całą pewnością taki lekarz nie ma prawa wykonywać zabiegów ale pozostawienie mu możliwości wypisywania recept też zagraża życiu pacjentów.

Wg mnie większą wytrzymałość psychiczną musi mieć szary człowiek, który nie ma co do garnka włożyć, a nie ksiądz, co zapier***a Lexusem. Jakoś nie widziałem wykończonego życiem księdza.

#45 ~Parafia Damno~

~Parafia Damno~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 18:37:14

To dobry ksiądz, ale rzeczywiście od wielu lat ma problem z alkoholem. Ale kuria woli go przenosić z miejsca na miejsce. Tak samo było w Damnie, już w pierwszym roku, kiedy został tam proboszczem (2001) przyjechał na I komunię kompletnie pijany, potem drzemki w konfesjonale to też norma. Te 30 tys na wieże to też prawda. No ale ludzie, nie robi się go po tym wszystkim proboszczem kolejnej parafii, tylko wysyła do zakonualbo na leczenie, żeby mu pomóc!

#46 ~klechy do rozliczenia~

~klechy do rozliczenia~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 18:46:12

To dobry ksiądz, ale rzeczywiście od wielu lat ma problem z alkoholem. Ale kuria woli go przenosić z miejsca na miejsce. Tak samo było w Damnie, już w pierwszym roku, kiedy został tam proboszczem (2001) przyjechał na I komunię kompletnie pijany, potem drzemki w konfesjonale to też norma. Te 30 tys na wieże to też prawda. No ale ludzie, nie robi się go po tym wszystkim proboszczem kolejnej parafii, tylko wysyła do zakonualbo na leczenie, żeby mu pomóc!

dobry ksiądz, dobry. TYLKO pije i TYLKO kradnie. :blink:
ależ wy jesteście durni. a niech was ta czarna hołota doi ile wlezie - tylko wara od zasiłków od Państwa - nie kościółek was wspomoże - jak otrzeźwieje :angry:

#47 ~no no~

~no no~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 18:51:31

No...To dobry ksiądz tylko, że alkoholik i złodziej... a co tam. Paranoja jakaś. Za taki numer zwykły człowiek trafiłby do pudła. Alkoholik sam musi sobie pomóc, a ksiądz się przyznał tylko że ma problem i nic z tym nie robi- teraz ma wytłumaczenie na swoje dewiacje- ukradłem bo pije, pije bo jestem alkoholikiem więc mi wolno. :) "Dobry ksiądz"faktycznie :/ bo umie Mszę odprawic czy co ?

#48 ~donkichotmazlancy~

~donkichotmazlancy~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 19:43:01

Ciekawy jestem tylko co on Ci ukradł z tej parafii. Jego następca ten idiota to dopiero nakradł - wszystko wywiózł jeszcze narobił plotek, konfliktów. A że Wojtek pije od wiadomo już od dawna trzeba mu pomóc (ten kto ma w domu alkoholika wie co to za problem)
Osobną kwestią jest czy jest to temat na "czołówkę" - coś mi stylem fAKT-u zajechało...
W.

Chcesz to ukryć, tak jak inne wyczyny oszustów KK ???

#49 ~Damno~

~Damno~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 20:02:12

Co ukradł? Pieniądze na remont wieży Kościelnej! Prawie 30tys.złotych,które zbierali parafianie a potem tłumaczył się,że mu o 12.00 w południe w niedziele w środku wsi do plebani się włamali, kiedy to on akurat Mszę odprawiał :/ Ulotna jest pamięc ludzka. Chwila nie minęła a już proboszczem nie był. Po kryjomu go przewozili do Pomyska. Więc skończ pieprzyc obrońco uciśnionych, bo każda rodzina z parafii Damno pamięta tą akcję. A tych, którzy nie dokładali się co miesiąc na remont wieży straszył, że ich nazwiska na Mszach będzie wyczytywał. Chlał, chleje i chlac będzie- za cudze pieniądze. Z tego co wiem juz znowu zbiera na remont- tym razem plebani w Pomysku :) Tylko patrzec jak zaraz i tamte składki znikną razem z księdzem W.

człowieku co ty piszesz?po pierwsze okradli plebanię o 9 a nie 12,po drugie plebania nie jest w środku wsi a na uboczu,po trzecie nie po kryjomu go przewieźli tylko w ciągu dnia...wiesz gdzie dzwonią tylko nie wiesz w którym kościele...więc najpierw sprawdź swoje źródło informacji a dopiero potem pisz.....

#50 ~nastolatka~

~nastolatka~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 20:32:44

~Parafia Damno~ a Ty nie mozesz jakos sprobowac porozmawiac na spokojnie z tym ks,bo naprawde pewnie ma rozne problemy nie ma prawdziwych przyjacieli nie ma sie komu wygadac, moze warto jako osoba zwykla jakos z nim sprubowac pogadac ale nie obwiniajac Go

#51 ~Puma_Navajo~

~Puma_Navajo~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 21:14:13

~Parafia Damno~ a Ty nie mozesz jakos sprobowac porozmawiac na spokojnie z tym ks,bo naprawde pewnie ma rozne problemy nie ma prawdziwych przyjacieli nie ma sie komu wygadac, moze warto jako osoba zwykla jakos z nim sprubowac pogadac ale nie obwiniajac Go

Za tę pisownie to powinni Tobie odebrać obywatelstwo. Nie czepiam się błędów, ale jak pół-analfabetyzm się pojawia, to nie wyrabiam.

#52 ~?~

~?~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2011 - 14:13:47

Wg mnie większą wytrzymałość psychiczną musi mieć szary człowiek, który nie ma co do garnka włożyć, a nie ksiądz, co zapier***a Lexusem. Jakoś nie widziałem wykończonego życiem księdza.

wg mnie Ty nie widzisz nic poza czubkiem swojego nosa. Człowiek, który nie ma co włożyć do garnka szuka pracy i nie siedzi przy kompie wypisując bzdury.. :P

#53 ~Jakub~

~Jakub~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2011 - 15:00:16

He he he, "rozmowę przeprowadzi ksiądz wyznaczony przez biskupa, najczęściej jest to dziekan dekanatu"(cytat z Głosu Pomorza), który nota bele też ma problem alkoholowy, dobre,życzę im miłej wspólnej rozmowy jak z tego wyjść. Pozdrawiam

#54 ~parafianin z Pomyska~

~parafianin z Pomyska~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2011 - 15:36:31

Do " parafia damno"
Nasz ksiądz w naszej parafii więcej wydaje od siebie niż dostaje od parafian, więc na pewno nas nie okrada bo nie ma z czego!Kradzież najpierw należy udowodnic a my o nasze pieniądze jesteśmy spokojni w 100%
do pozostałych złośliwców:
Niech każdy spojrzy najpierw na siebie a potem ocenia innych!!!

" parafianin z Pomyska "

#55 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2011 - 15:42:51

Mieszkańcy gadają na księdza, a do kościoła chodzić będą, bo taka katolicka mentalność. Religia uczy fałszu, obłudy, zawiści pod maską przyjaźni i miłośći do bliźniego. Ale skoro od dziecka się wmawia, że ma się jeszcze przed narodzinami grzech (pierworodny) i całe życie trzeba pokutować na kolanach za śmierć Jezusa, to chodzą i bez sensu klepią pokuty.

...oj pumo pumo znowu odwracasz kota ogonem :rolleyes:
Po pierwsze gadają to przekupki na rynku, mieszkańcy mówią/rozmawiają ;) :lol: .
Po drugie skąd ty tak dobrze znasz katolicką mentalność ?!
Po trzecie czego uczy religia ?? :blink: :blink: ...pozwolisz że zostawię to bez komentarza :(
Po czwarte co się wmawia od dziecka ? :blink: :blink: ...o boszeee pumo powiedz nam jaka drzazga w twoim sercu tkwi że ciągle tak brzydko piszesz o Katolikach.

#56 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2011 - 15:51:18

Napisz w czym sie pogubiłem, bo lać wodę to każdy potrafi. Chrzest jest wmówieniem cżłowiekowi (ba..dziecku!), że jest winien za grzechy ludzkośći i poprzez ten sakrament usuwa się ten grzech. Tak wiec człowiek od dziecka ma wpajane, że musi pokutować za grzechy, których nie popełnił. NT czytałem, chociaż wymiękłem po tym jak wielokrotnie straszono "gniewem bożym"...skoro Bób jest miłością, to dla mnie pojęcie gniew boży jest idiotyzmem, bo miłość nie może się gniewać, osądzać itd...

...o boszeee pumo !...czym jest chrzest ? :blink: :blink: "...wmówieniem człowiekowi (ba..dziecku!)"....o boszeee pumo przerażasz mnie :lol:.
Skoro czytałeś NT (w co nie wierzę) to musisz przeczytać jeszcze raz tyle że tym razem powolutku i ze zrozumieniem ok !?
Nie wymiękaj pumo...tylko czytaj ze zrozumieniem. ;) :D

#57 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2011 - 16:03:31

...a wg mnie to ty pumo niewiele w życiu widziałeś poza monitorem i klawiaturą komputera.
Zajmij się lepiej filozofią osho ;) :D.
Ponadto ja też nigdy nie widziałem "wykończonego życiem księdza", ale widziałem wielu uśmiechniętych pełnych życia księży którzy czynią wiele dobrego ludziom. Ponadto widziałem nie tylko księdza poruszającego się Lexusem, ale też takimi maszynami jak bmw, mercedes, audi, opel, vw, toyota, mazda, fiat ,motocykl, rower itd. itd. (a nawet widziałem księdza który "szedł z kapcia" :lol:)
Zaparz sobie pumo melisy i się napij, a jak to nie pomoże to proponuję ci zaparz sobie pół litra siemia lnianego i po ostudzeniu wypij wszystko od razu...duszkiem ! ...to powinno pomóc na twoje skołatane nerwy. :D

#58 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2011 - 16:06:35

Za tę pisownie to powinni Tobie odebrać obywatelstwo. Nie czepiam się błędów, ale jak pół-analfabetyzm się pojawia, to nie wyrabiam.

Nie osądzaj innych bo sam możesz być sądzony. ;) :D
Ponadto staraj się pisać w temacie forum ok ?!
Co się tyczy obywatelstwa (twojego) to już to wielokrotnie przerabialiśmy prawda ?!
Więc nie wywołuj wilka z lasu...oj pumo pumo ! :D ;)

#59 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2011 - 16:56:37

Wielkie mecyje bo ksiądz sobie wypił. Śmiem twierdzić że ksiądz nie wielbłąd i pić musi.
Ponadto na mszy ksiądz pije wino i jest to jak najbardziej w porządku. Pan Jezus zamienił wodę w wino i to też jest w porządku. Czepcie się kichoty i inne pumy lepiej swojej baby (albo swojego partnera).

p.s....a może ten ksiądz nie był pijany tylko miał tą no hmmm jak ta choroba się kurka wodna nazywa, co to prezydent Kwaśniewski (stary komuch-ateista) miewał ataki tej choroby wielokrotnie na ważnych państwowych spotkaniach międzynarodowych (i na grobach polskich bohaterów też)...tajlandka czy jakoś tak, jeśli się mylę to proszę mnie poprawić. ;) :D

#60 ~Katolik~

~Katolik~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2011 - 17:07:20

Cześć czarna pantero, gdzie Ty byłeś jak Ciebie nie było ?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych