Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci.
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

Pomóz złapać złodzieja zabytku !

65 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 13:31:33

W ostatnich dniach ukradziono metalowe elementy unikatowej podstawę ,
pod radar FuMO 214 „Würzburg-Riese” należący do tajnej jednostki z Peenemünde !
jako w jedyna w Polsce podstawa miała j zachowana oryginalną oś radaru .

Tak niepozornie wyglądały jej resztki jeszcze niedawno- ustecka plaża za ośrodkiem Perła

Dołączona grafika

A dzisiaj zostały tylko resztki porozrzucanego betonu..

Dołączona grafika

Uprasza się wszystkie osoby , które ostatnie spacerowały plażą ustecką o przekazywanie informacji , kiedy ostatni raz widziały jej metalową wystającą oś,
oraz kto się tam kręcił, rejestrację samochodów będących w okolicy.

Informację proszę przekazywać na adres smerf_ustka@o2.pl
lub na Policję 997,
mam nadzieję , że zajmą się tym "z automatu"

Użytkownik Smerf Maruda edytował ten post 03 maj 2011 - 22:52:38

#2 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 13:54:49

Niestety jego historia, trzymana do tej pory przeze mnie w tajemnicy,
została ujawniona w nowej książce "Twierdza Ustka", która się właśnie ukazała ostatnio.

To z niego dzisiaj zostało.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Drewniane pale , który zapewne służyły do pomocy w wydobyciu, oraz resztki obtłuczonej rdzy

Dołączona grafika

Za czasów świetności radar wyglądał tak:

Dołączona grafika

#3 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 14:29:41

Dokładna lokalizacja miejsca na Wikimapia.

http://wikimapia.org...Würzburg-Riese”

#4 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 14:47:47

Film z miejsca przestępstwa.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 15:12:32

Film z miejsca przestępstwa.

Czego to złodzieje nie wymyślą dla kilku zł? Wstyd! :angry: To było wpisane w stały nadmorski krajobraz kurortu.

#6 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 15:15:00

Czego to złodzieje nie wymyślą dla kilku zł? Wstyd! :angry: To było wpisane w stały nadmorski krajobraz kurortu.

To nie byli zwykli złomiarze :(,

oni znali prawdziwą wartość tego zabytku , pewnie już mijają granice Polski .

#7 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 15:31:17

Ustecki radar należał do systemu obserwacji wystrzeliwanych pocisków V-1 i V-2 z bazy w Peenemünde.

Pierwszy radar stał w Rewalu , następny w Jarosławcu (naprzeciwko DOL-u),
oraz Ustce i Łebie.

Dołączona grafika

Użytkownik Smerf Maruda edytował ten post 05 maj 2011 - 08:37:41

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 15:38:14

To nie byli zwykli złomiarze :(,

oni znali prawdziwą wartość tego zabytku , pewnie już mijają granice Polski .

Ubolewasz, że "niestety" prawda wyszła na jaw w ostatniej książce pana Barnowskiego nt. przeszłości zabytku. Było już o tej baterii w "Ustka, jakiej nie znamy" tegoż, w artykułach GP i jego żony w "Kurierze Usteckim. Nie wiązałbym tego z opublikowaniem sensacji w "Twierdzy Ustka"(jeszcze nie czytałem).
A pan kierownik delegatury Daczkowski zapewne znów na urlopie. Pamiętasz, jak się "pieknie" odniósł do usteckiego dworca, że niby nie jest unikatowy, zabytkowy... :angry:
Rynek dziełami sztuki nielegalnie kwitnie od zaranie dziejów, kradli "arbeit mach frei", teraz też i to. Jeszcze trochę i porozbierają ostatnie cegły z Trzęsacza :angry:
Skoro odnaleźli martyrologiczną tablicą z obozu kocentracyjnego, może i teraz się uda, ale sprawą tą muszą zająć się media OGÓLNOPOLSKIE, a nie tylko z powiatu, czy województwa (TVP Gda). Może znajdą pociętą na kawałki, albo wcale. Niestety nic mi nie wiadomo, żeby bateria była wpisana na listę zabytków. Właścielem terenu jest Urząd Morski w Słupsku, a pozostałości urządzenia zapwne Wojsko Pol., albo też UM w Słupsku, Tego nie wiem...

Zapraszamy MAJ do dyskusji ;) Dzięki SMERFie za nagłośnienie tej sprawy na forum GP24!

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 16:19:32

Wielka strata

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 17:55:29

miasto jakos nie zadbalo o zajecie sie zabytkiem. ludzie przyjezdzali, widzieli, pomysleli chwile co to, odjezdzali. tez mi zabytek i atrakcja turystyczna. sami sobie winni, teraz szukac wiatru w polu. mozna to pewnie bylo wykorzystac w jakis ciekawy sposob.

#11 ~jan~

~jan~
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 18:32:05

W ostatnich dniach ukradziono metalowe elementy unikatowej podstawę , pod radar FuMO 214 „Würzburg-Riese” należący do tajnej jednostki z Peenemünde !jako w jedyna w Polsce podstawa miała j zachowana oryginalną oś radaru .Tak niepozornie wyglądały jej resztki jeszcze niedawno- ustecka plaża za ośrodkiem PerłaDołączona grafikaA dzisiaj zostały tylko resztki porozrzucanego betonu..Uprasza się wszystkie osoby , które ostatnie spacerowały plażą ustecką o przekazywanie informacji , kiedy ostatni raz widziały jej metalową wystającą oś, oraz kto się tam kręcił, rejestrację samochodów będących w okolicy.Informację proszę przekazywać na adres smerf_ustka@o2.pl lub na Policję 999,mam nadzieję , że zajmą się tym "z automatu"

chlopie kto ci powie w tym kraju widzisz i nic nie mówisz bo będś cie nekac zeznaniamiaz wyjdzie ze to ty a nawiasem mówiąc to na paly jest 997 albo 112

#12 ~jan~

~jan~
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 18:33:46

W ostatnich dniach ukradziono metalowe elementy unikatowej podstawę , pod radar FuMO 214 „Würzburg-Riese” należący do tajnej jednostki z Peenemünde !jako w jedyna w Polsce podstawa miała j zachowana oryginalną oś radaru .Tak niepozornie wyglądały jej resztki jeszcze niedawno- ustecka plaża za ośrodkiem PerłaDołączona grafikaA dzisiaj zostały tylko resztki porozrzucanego betonu..Uprasza się wszystkie osoby , które ostatnie spacerowały plażą ustecką o przekazywanie informacji , kiedy ostatni raz widziały jej metalową wystającą oś, oraz kto się tam kręcił, rejestrację samochodów będących w okolicy.Informację proszę przekazywać na adres smerf_ustka@o2.pl lub na Policję 999,mam nadzieję , że zajmą się tym "z automatu"

chlopie kto ci powie w tym kraju widzisz i nic nie mówisz bo będś cie nekac zeznaniamiaz wyjdzie ze to ty a nawiasem mówiąc to na paly jest 997 albo 112

#13 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 21:52:56

Tak to wyglądało w latach 70-tych.

Dołączona grafika

#14 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 22:20:01

Dwa lata temu pisałem:

Re: Usteckie atrakcje do wypromowania.
Dołączona grafikaprzez Smerf Maruda » środa, 19 sierpnia 2009, 01:18

Ustka nie ma 10% tego co na półwyspie, dlatego należy dmuchać i chuchać na to co jest,
a "działko" gnije w wodzie i czeka na "złodzieji"

Pytanie do rzecznika :

1. Czy miasto Ustka jest zainteresowane wydobyciem metalowej podstawy pod radar i uczynienie z niego atrakcji turystycznej?
(na zdjęcia z syrenką długo jeszcze będziemy pewnie czekać)

I etap polegałby na wyciągnięciu z wody metalowej podstawy i zabezpieczeniu,

W przyszłym roku przeznaczenie tego radaru przestanie być tajne i będzie można dobudować tani cokołu z obetonowanej cegły i postawić tablicę z ciekawym opisem Dołączona grafika
ew. proszę o inne propozycję.

Dołączona grafika

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 22:45:41

Dwa lata temu pisałem:

Re: Usteckie atrakcje do wypromowania.
Dołączona grafikaprzez Smerf Maruda » środa, 19 sierpnia 2009, 01:18

Ubolewasz, że "niestety" prawda wyszła na jaw w ostatniej książce pana Barnowskiego nt. przeszłości zabytku. Było już o tej baterii w "Ustka, jakiej nie znamy" tegoż, w artykułach GP i jego żony w "Kurierze Usteckim. Nie wiązałbym tego z opublikowaniem sensacji w "Twierdzy Ustka"(jeszcze nie czytałem).
A pan kierownik delegatury Daczkowski zapewne znów na urlopie. Pamiętasz, jak się "pieknie" odniósł do usteckiego dworca, że niby nie jest unikatowy, zabytkowy...
Rynek dziełami sztuki nielegalnie kwitnie od zaranie dziejów, kradli "arbeit mach frei", teraz też i to. Jeszcze trochę i porozbierają ostatnie cegły z Trzęsacza
Skoro odnaleźli martyrologiczną tablicą z obozu kocentracyjnego, może i teraz się uda, ale sprawą tą muszą zająć się media OGÓLNOPOLSKIE, a nie tylko z powiatu, czy województwa (TVP Gda). Może znajdą pociętą na kawałki, albo wcale. Niestety nic mi nie wiadomo, żeby bateria była wpisana na listę zabytków. Właścielem terenu jest Urząd Morski w Słupsku, a pozostałości urządzenia zapwne Wojsko Pol., albo też UM w Słupsku, Tego nie wiem...

Dołączona grafika

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 22:46:20

A pan kierownik delegatury Daczkowski zapewne znów na urlopie. Pamiętasz, jak się "pieknie" odniósł do usteckiego dworca, że niby nie jest unikatowy, zabytkowy...
Rynek dziełami sztuki nielegalnie kwitnie od zaranie dziejów, kradli "arbeit mach frei", teraz też i to. Jeszcze trochę i porozbierają ostatnie cegły z Trzęsacza

#17 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 23:02:02

Ktoś się dobrze do tego przygotował , przyciął drewniane pale ...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 23:31:38

a czy to nie burmistrz w imieniu miasta powinien zgłosić kradzież na policji? choć znając Olecha to pokręci sygnetem i stwierdzi, że nie będzie robił zadymy, bo jeszcze środowisko złodziei zabytków się obrazi i nie zagłosuje na niego w następnych wyborach :D
Niech się dzieje co chce, obecny burmistrz nie ma tzw JAJ :D

#19 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
  • Goście

Napisano 04 maj 2011 - 07:43:23

a czy to nie burmistrz w imieniu miasta powinien zgłosić kradzież na policji? choć znając Olecha to pokręci sygnetem i stwierdzi, że nie będzie robił zadymy, bo jeszcze środowisko złodziei zabytków się obrazi i nie zagłosuje na niego w następnych wyborach :D
Niech się dzieje co chce, obecny burmistrz nie ma tzw JAJ :D

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 maj 2011 - 09:29:04

Tak złapią złodziei jak złapali winnych w sprawie syrenki. Oj naiwni.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych